Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 16644 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:31af:b1c..



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 10:44 - pre 31 meseci
Meni je savrseno jasno da su Talibani borci za slobodu. Prilicno sam siguran da to svako od njih misli.

Samo kakvu slobodu i za koga, to je vec sasvim drugo pitanje gde dolazimo do nekih mozda bitnih detalja. Na primer, sta konkretno ta sloboda ukljucuje.

I od kad je "kukanje" normalna rasprava o necemu? To te zahvatio snowflake virus pa se sve nesto dramatizuje bog te mazo... te neko uvredjen, te neko kuka ko da smo satro u pozoristu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:31af:b1c..



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 10:57 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:


Vidi ovako. Više se ne sećam koja je to bila tema(davno beše), mislim da je ona na kojoj se raspravljalo o ulasku Rusa u Siriju ili neka slična gde je bila pomenuta mogućnost upotrebe nuklearnog oružja. E vidiš, ja se dobro, čak odlično sećam tvojih reči o upotrebi istog. Obrati pažnju na kontekst, ne govori se o WWIII ili nekom sličnom armagedonu posle kojeg bi prestalo da postoji ljudsko društvo u obliku u kom ga poznajemo. Dakle, ti si upotrebio reči, citiram diplomatsko samoubistvo i moram da priznam da mi se dopalo kako si to opisao. Vrlo je verovatno da bi država koja bi danas upotrebila nuklearno oružje bila izopštena iz zajednice civilizovanih društava, ono na nekih hiljadu godina. Gle čuda, nuklearno oružje je zabranjeno, kako proizvodnja, tako i razvoj, prodaja, posedovanje, rekao bih i upotreba, osim za mali zatvoreni klub zemalja. Naravno, ovaj primer je blaži, ali je suština ista.

Sada više ni ne znam ko je i u kom kontekstu pomenuo bombardovanje Niša i upotrebu kasetne municije, ali ako se ne varam, rečeno je otprilike ovako. Nisi potpisao konvenciju, praviš i sam takvu municiju / oružje, čemu se čudiš? Pa ono, ne ide, ali nema više ni veze.


Ne, nece bas biti da je tako.

Nisi potpisao konvenciju (ne ti, naravno - nego figurativno), proizvodis i prodajes? Nemam pojma da li se "cudis" (i sl. pozorisna s*anja) - ali ako krenes sa pricama o zlom kasetnom oruzju, moraces mnogo da pojacas suze (do Timberlake 'cry me a river' nivoa) posto si ti deo sistema koji omogucava da to oruzje i danas moze legalno da se upotrebljava.

Sta si uradio da to oruzje bude nelegalno? Nista. Ali ne, nije to problem - problem je sto tvojim imanjem+proizvodnjom tog oruzja (i, naravno, odbijanjem da potpises konvenciju) ti doprinosis da jos ljudi pogine od njega.

To te zapravo u isto vreme cini i zrtvom (posto si bio zrtva agresije tim oruzjem) ali i odgovornim za dalju propagaciju tog zla.

Sto se nuklearnog oruzja tice, da sustina je ista - znas, da mi se pojavi neki Izrael recimo, i krene da prica o zlu atomske bombe, samo bih se nasmejao. Nisu u NPT, svi znaju da posedujes nuklearni arsenal i sad ces da drzis slovo o tome kako je to lose :-) Srecom, nisam primetio da to rade (imaju pametnija posla). Inace bi bilo skoro kao "klub posednika" mada oni bar imaju IZGOVOR u vidu NPT koji je, ono kao, resenje gde ce oni eto lagano da se razoruzaju na casnu rec, a zbog toga ces ti - ne na casnu rec, nego pod pretnjom medjunarodnih sankcija, da se odreknes prava na isto.

OK, ako si se odlucio da batalis NPT zato sto mislis (i slazem se) da je nepravedan... super, godspeed. Ali, bato, nemoj de me edukujes o "zlim atomskim bombama" onda.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 11:53 - pre 31 meseci
Da je neko bacio na Izrael nuklearnu bombu ne verujem da bi slegli ramenima i rekli: "nema ljutiš, imamo i mi nuklearne bombe".
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 18:54 - pre 31 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Da je neko bacio na Izrael nuklearnu bombu ne verujem da bi slegli ramenima i rekli: "nema ljutiš, imamo i mi nuklearne bombe".


Verovatno ne bi kukali, vec bi uzvratili "ljubaznost" vrlo brzo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 19:04 - pre 31 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Avganistan je porazio SSSR i USA. Neka se spremi Kina.


Osim ako bude na Talibanskoj strani.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 19:13 - pre 31 meseci
Citat:
ssi:

Verovatno ne bi kukali, vec bi uzvratili "ljubaznost" vrlo brzo.


Ne verujem da bi uzvratili na primer SAD-u.

Citat:
SlobaBgd: Osim ako bude na Talibanskoj strani.


Tako su svi mislili, počev od Aleksandra Makedonskog i svi su pre ili kasnije bili uništeni. Ne vidim zašto bi Kina bila izuzetak, a već najavljuje kopanje litijuma.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 19:41 - pre 31 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Meni je savrseno jasno da su Talibani borci za slobodu. Prilicno sam siguran da to svako od njih misli.

Samo kakvu slobodu i za koga, to je vec sasvim drugo pitanje gde dolazimo do nekih mozda bitnih detalja. Na primer, sta konkretno ta sloboda ukljucuje.


Meni je u stvari ovo mnogo zanimljivije. Šta je to civilizacija i ko je merodavan da to proceni? Šta je napredno, a šta zaostalo i zašto je jedan kulturni model bolji od drugog? Zašto bi ceo svet morao da bude uređen po civilizacijskom modelu tzv. "zapada"? Zašto bi svet uopšte morao da bude homogen? Zar nije rečeno "neka cveta hiljadu cvetova"?

Hm, kada bi se malo zagrebalo po površini, mislim da bismo došli do zanimljivih zaključaka, ali je to obično tabu tema. Kutija iz koje posmatram svet je najbolje orijentisana i zato je moj način života najbolji, savršen, jedini moguć. Moj odnos prema smrtnoj kazni, prema muško ženskim odnosima, prema braku i porodici, moj ekonomsko socijalni model odnosa u društvu je jedini pravi, moj način obrazovanja, sve je to savršeno i svi u svetu bi trebalo da se prema tome ravnaju. Pa ono, ima li ograničenijeg razmišljanja?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 20:00 - pre 31 meseci
Kud ćeš ograničenijeg mišljenja nego kod Talibana - otimaju i siluju žene i devojčice, po njima je to u redu, a ove druge ne pitaju kako je to njima.

Na tom Zapadu žene bar imaju neka prava po zakonu, sad taj zakon i njegovo sprovođenje nije uvek idealan, zakon te ne štiti od neke budale ako zalutaš u neku mračnu uličicu ili negde u divljinu niti ako ti neki krimosi upadnu u kuću, ali kaznenat politika sprečava većinu da se tako ponaša. Kod talibana će svi da se ponašaju na najgori mogući način kad vide da to prolazi nekažnjeno.
Samo, šta kad prođe 20 godina pa će deca tih talibana da porastu, hoće li mirno da ih gledaju ako ih neko kidnapuje i siluje ako slučajno "zalutaju" sami na ulicu?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 21:16 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Meni je savrseno jasno da su Talibani borci za slobodu. Prilicno sam siguran da to svako od njih misli.

Samo kakvu slobodu i za koga, to je vec sasvim drugo pitanje gde dolazimo do nekih mozda bitnih detalja. Na primer, sta konkretno ta sloboda ukljucuje.


Meni je u stvari ovo mnogo zanimljivije. Šta je to civilizacija i ko je merodavan da to proceni? Šta je napredno, a šta zaostalo i zašto je jedan kulturni model bolji od drugog? Zašto bi ceo svet morao da bude uređen po civilizacijskom modelu tzv. "zapada"? Zašto bi svet uopšte morao da bude homogen? Zar nije rečeno "neka cveta hiljadu cvetova"?

Hm, kada bi se malo zagrebalo po površini, mislim da bismo došli do zanimljivih zaključaka, ali je to obično tabu tema. Kutija iz koje posmatram svet je najbolje orijentisana i zato je moj način života najbolji, savršen, jedini moguć. Moj odnos prema smrtnoj kazni, prema muško ženskim odnosima, prema braku i porodici, moj ekonomsko socijalni model odnosa u društvu je jedini pravi, moj način obrazovanja, sve je to savršeno i svi u svetu bi trebalo da se prema tome ravnaju. Pa ono, ima li ograničenijeg razmišljanja?


Pa ako tvoj odnos prema prema muško ženskim odnosima ukjucuje zabranu skolovanja zenama, izlazak iz kuce, torturu i pretvaranje iste u robu
definitivno nije pozitivian i napredan.

Jer vidis... zelis patnju i bol drugim ljudskim bicima.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 21:27 - pre 31 meseci
A kako je to divna zemlja bila 1979 pre ruske invazije .. ljudi rade, stvaraju, druže se, sviraju, pevaju .. deca se igraju, dobro ponekad i rade ...

.. jedino nema žena na celom snimku od 50 minuta .. :)


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 21:52 - pre 31 meseci
Pomislio sam da je insert iz "Ko to tamo peva" :)

Pre Rusa tamo su bili Englezi i možete da pretpostavite kako su prošli. Od cele imperije, kada su Avganistanci završili sa njima, ostalo im je samo jedno ostrvo.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?22.08.2021. u 11:22 - pre 31 meseci
E ja kad lupim .. nije ruska invazija nego sovjetska valjda ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1536
*.dynamic.sbb.rs.



+264 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?22.08.2021. u 12:09 - pre 31 meseci
Citat:
HasoMuka:
Šta hoćeš da kažeš? Da Talibani "otimaju i siluju žene i devojčice"?
Odakle ti te informacije?
Sa TV Hollywood-a ili CNN?

Leba ti Haso - dal' ti sam verujes u ovo sto napises ... ?

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?22.08.2021. u 14:17 - pre 31 meseci
Citat:
MajorFatal:
A kako je to divna zemlja bila 1979 pre ruske invazije .. ljudi rade, stvaraju, druže se, sviraju, pevaju .. deca se igraju, dobro ponekad i rade ...

.. jedino nema žena na celom snimku od 50 minuta .. :)



21:17 Meni lice na zene, ali ko ce ga znati.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?22.08.2021. u 15:49 - pre 31 meseci
Da liče definitivno, a ples koji igraju liči na trbušni ples takozvani ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?22.08.2021. u 18:23 - pre 31 meseci
U Avganistanu prvo svi idu u školu , pa posle postanu izbeglice




Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?23.08.2021. u 20:18 - pre 31 meseci
je l' sad Avganistanci beze iz zemlje kao sto su nekad posle WWII svi oni koji su imali veze sa kraljevstvom u Srbiji?
Hoce li sutra (za mnogo godina od sada) mozda tako da beze svi oni koji danas imaju veze sa ovom vlascu?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?23.08.2021. u 22:19 - pre 31 meseci
Ako Talibani sada u miru pobiju oko 200 000 Pastuna(ima ih oko 20 000 000 od 40 miliona), a zatim otvore koncetracione logore za one Talibance(Pastune),koji stvarno veruju u Alaha, mogu da se prave neka poredjenja sa partizanima.

Ako se ostvare najcrnji zlocini gore, onda bi Ahmad Masud bio neki ekvivalent Vojvode Djujica.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?24.08.2021. u 20:50 - pre 31 meseci
Ubijanje je bolje od seksa.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?24.08.2021. u 22:50 - pre 31 meseci
Jesi li probao nekada (seks)?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 16644 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.