Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 16641 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 13:51 - pre 31 meseci
Prvo, da li stvarno mislis da su apsolutno svi "zapadni mediji" kontrolisani od strane nekog? Shvatas li da bi neko ko bi objavio nesto drugacije, tj. ko bi pokazao da "vlasti na zapadu" lazu vrlo brzo napredovao u novinarskoj karijeri, plus bi novine jako dobro zaradile na tome ;)

Drugo i bitnije: Narod Avganistana ne moze da odluci, ako pre odlucivanja polovini naroda oduzmes pravo glasa na osnovu pola. Te price "narod je odlucio" ne piju vodu u serijatskim drzavama.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 13:52 - pre 31 meseci
Napredovao bi kao Asanž.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.oriontelekom.rs.



+690 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 14:08 - pre 31 meseci
Citat:
nkrgovic:
Prvo, da li stvarno mislis da su apsolutno svi "zapadni mediji" kontrolisani od strane nekog? Shvatas li da bi neko ko bi objavio nesto drugacije, tj. ko bi pokazao da "vlasti na zapadu" lazu vrlo brzo napredovao u novinarskoj karijeri, plus bi novine jako dobro zaradile na tome ;)

Naravno da jesu. I naravno da nisu kontrolisani od jedne iste grupe, ili grupe sa istom agendom. ali ono sto stize do mene cenim da je prilicno iskontrolisano od grupe sa istom agendom.
Citat:

Drugo i bitnije: Narod Avganistana ne moze da odluci, ako pre odlucivanja polovini naroda oduzmes pravo glasa na osnovu pola. Te price "narod je odlucio" ne piju vodu u serijatskim drzavama.

Nisam ni mislio da narod treba da odluci na izborima, nego da se izbori na razlicite nacine. A i ta borba nema pocetak i kraj, to je stalni proces. Sto se tice serijatskih drzava i drustava, ponovicu ono sto sam rekao - ocigledno da nametanje resenja od strane SSSR ili USA ne donosi neki trajniji rezultat.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1536
*.dynamic.sbb.rs.



+264 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 14:35 - pre 31 meseci
Citat:
U Nišu nisu možda ciljani vojnici, već su sigurno ciljani civili.

Odakle ti ovo ?
Gadjani su helikokpteri. Koji, normalno, nisu bili na aerodromu nego su ih krili u okolini. A kasetne bombe imaju obicaj da se rasssire na veliku povrsinu ... Nasa pamet, primenjena posle i u Iraku, dovedena do vrhunca sada u Libanu. Silose sa raketama postavis u naseljene oblasti , ispod obdanista , bolnica ... I mali Perica misli da Ameri (Izrael) nece uzvratiti na vatru.

Tako su nama pocistili jedan blok hotela Jugoslavija, gadjana kineska ambasada ...

Normalno ima drugih razloga gadjanja civilnih ciljeva. U ibarskoj dolini su uspevali da vise puta gadjaju most i ne uspeju nista. Treba biti bas precizan ... Onda ti komandant kaze da gadjas kada je na mostu voz (veci odraz na radaru, raketa se bolje snadje) i sredi ti da nadleces u tacno vreme! Totalni debilizam pilota, komandira, cele vojske koja to prihvata ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 15:00 - pre 31 meseci
Sad, kad bi neki moderator mogao sve komentare u vezi sa kasetnim bombama da premesti u posebnu temu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 15:24 - pre 31 meseci
Ivan

Osim nevešte relativizacije nisi ponudio ništa drugo, ne znam šta bih rekao. Mogao bih na sve da ti odgovorim, ali evo kratko, na primer sledeće.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Slazem se. Ali nista od toga ne menja susitnu kada su ovakvi instrumenti u pitanju:


Dakle, menja.

Citat:
Ivan Dimkovic:
U cemu je razlika izmedju bogalja civila i bogalja vojnika?


Hm, pa baš je stvar u tome šta je razlika između civila i vojnika, a ne bogalja civila i bogalja vojnika, jer ni jedan ni drugi nisu bogalji pre napada pomenutim oružjem. E vidiš, pre napada postoji velika razlika i to je činjenica.

Mogu ja ovako do sutra, ali nije to poenta. Nemam volje za dubljenje na trepavicama i ostale sporCke discipline.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.telemaxx.net.



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 16:06 - pre 31 meseci
Relativizacije?

Sta ima relativno u: Oruzje koje masovno pravi bogalje od ljudi ne treba da bude legalno. Kasetne bombe prave veliku kolicinu ne-fatalnih povreda i zbog toga ne trebaju biti u upotrebi.

Nema nista relativnog u tome. Jedino je moral relativna stvar pa mozes upasti u zamku da ceo sistem ("posmatrano i 'moralne parametre aparata za posmatranje'") proglasis relativnim.

Jedini razlog zasto su anti-personalne mine na listi (koje su zabranjene zbog identicnog razloga) a ovo jos nije je vreme i pritisci da se to izvede.

Daj jos malo ratova gde ce se se stvoriti gomila ljudi sa amputiranim udovima i civilne zrtve zbog fragmentacije i stvar ce zavrsiti bas tamo gde treba i da bude.

@dule_ns,

Talibani su pobedili odavno. Svako ko je hteo i koga je zanimalo je to mogao da proveri. Ono sto se desilo je da su Ameri konacno odlucili da se spakuju - pa je sad sve novost.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 17:09 - pre 31 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Relativizacije?

Sta ima relativno u: Oruzje koje masovno pravi bogalje od ljudi ne treba da bude legalno. Kasetne bombe prave veliku kolicinu ne-fatalnih povreda i zbog toga ne trebaju biti u upotrebi.


Nema ništa, što još uvek ne znači da smo se dobro razumeli.

Posedovati nešto što je zabranjeno i upotrebiti isto, to su dve potpuno različite stvari. Iz ovoga slede i ostali delovi nesporazuma.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 20:01 - pre 31 meseci
Koliko se secam tog bombardovanja kasetnim bombama Niske pijace, to je bila reakcija na 3-4 britanska aviona koja su uletela u nasu pvo "zasedu". Da li su oboreni svi ili par ili ni jedan, da li su piloti poginuli ili ubijeni na zemlji ili su pak uspeli osteceni da slete u Bugarsku, ne znam, cuo sam sve varijante.

Sto se tice, kasetnih bombi, one su koriscene relativno retko i sa malim efektima po nas u trenutku samog dejstva, ali je bila posast kasnije za civile i neobucenu vojsku, jer postoji i verzija koja je u stvari mina, kao i neeksplodirana ali aktivna kasetna municija. Osim civila, izginula je i cela jedinica dok joj je nas najbolji strucnjak, tada, za kasetnu municiju drzao predavanje koristeci takvu jednu neeskplodiranu, koja je verovatno bila deformisana i ubila njega i nesretne vojnike.

Sto se tice vojske u kasarnama i objektima, oni su gadjani tomahavcima i bombama, sve koje sam znao iz vidjenja, a da su poginuli u tom ratu, poginuli su jer im je neki bambus, naredio da budu u vojnom objektu ili kasarni u sred bombardovanja.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 21:35 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Koliko se ja sećam, čak i kada se desi rat, postoje neke konvencije koje se moraju poštovati. Moraju ili bi trebalo. Zato, ako već mećeš na etički kantar, ne bi bilo loše da malo preciznije meriš.


Moj etički kantar i moralni kompas detektuju samo ovo što sam obeležio crvenim. Kako se to "desi" rat? Sam od sebe?

Desi se da centrala pogreši jednom, ali neće sto puta, desi se da konobar nehotice prospe piće, ali da se rat "desi" tek tako to nismo videli u skorije vreme. Rat je oružani sukob masovnih razmera, znači mora prvo da se obezbedi masa, pa onda ista i da se naoruža, a sve to se ne dešava samo od sebe, nego mora dobro da se organizuje.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 21:48 - pre 31 meseci
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 22:18 - pre 31 meseci
Citat:
MajorFatal: Moj etički kantar i moralni kompas detektuju samo ovo što sam obeležio crvenim. Kako se to "desi" rat? Sam od sebe?


Gospodine Majore, ne pratite pažljivo, đavo je u detaljima. Ivan i još neki su u pokušaju da relativizuju upotrebu kasetne municije i posledice iste, uspeli da izjednače posedovanje i upotrebu. Kao što niste primetili gospodine Majore, Ivanu sam na njegove reči, citiram:

U cemu je razlika izmedju bogalja civila i bogalja vojnika?

odgovorio, citiram:

Hm, pa baš je stvar u tome šta je razlika između civila i vojnika, a ne bogalja civila i bogalja vojnika, jer ni jedan ni drugi nisu bogalji pre napada pomenutim oružjem. E vidiš, pre napada postoji velika razlika i to je činjenica.

Zato sam rekao, citiram:

...čak i kada se desi rat...

Nadam se da sam sada jasniji.

Da prebacim to na nivo pojedinca, pošto ne postoji propis koji državama zabranjuje da ratuju. Ubistvo je krivično delo u svim zemljama sveta, a posedovanje vatrenog oružja kao što je pištolj nije. Da li mi posedovanje pištolja daje dozvolu da ubijam? Da li mi posedovanje pištolja daje dozvolu da ubijem onoga koji takođe ima pištolj? Ok, ako je posedovanje pištolja dozvoljeno, posedovanje puškomitraljeza nije. Opet slede ista pitanja. Pogrešan logički sled gospodine Majore, o tome se radi.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 22:34 - pre 31 meseci
Onda po mom mišljenju vi svi zajedno relativizujete prirodu rata tako što se slažete da se isti "desi", "izbije" ili nešto treće, na način što razmatrate detalje koji su vam zanimljivi. Rat se vodi, a za to su potrebni preduslovi, kao na primer posedovanje oružja i primena istog itd ...

Verovatno ne postoji propis koji državama zabranjuje da ratuju, ali postoji organizacija čiji je jedan od ciljeva da se brine da države ne ratuju, a to su Ujedinjene Nacije, sad baš da li postoji propis, nešto slično bi moralo da postoji.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 23:06 - pre 31 meseci
O prirodi rata i o tome kako on nastaje, heh pa to je široka i ozbiljna političko filozofska tema. Izgleda da je to priroda čoveka, bar nam to potvrđuje istorija, koja se možda može nazvati i istorijom ratovanja. Zaista, postoji li neki duži period u ljudskoj istoriji bez ratova i sukoba? Ne, nisam ništa relativizovao, odgovorio sam na vrlo konkretne stvari.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?20.08.2021. u 23:48 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012: O prirodi rata i o tome kako on nastaje, heh pa to je široka i ozbiljna političko filozofska tema.


Nekad su se delili na napadačke i odbrambene, danas komotno možeš reći da je ludilo celih naroda ili nacija u pitanju.

Citat:
Izgleda da je to priroda čoveka,


Oh, ako je tako izvini što te ometam dok iz svog kalašnjikova pucaš u neprijatelja, molim te da se paziš jer i on hoće da pripuca, nemoj da ti forum odvlači pažnju ..

Citat:
bar nam to potvrđuje istorija, koja se možda može nazvati i istorijom ratovanja.


Da, istorija nije zabeležila nastanak pluga, i da različiti narodi žive u slozi i pored različitih jezika i religija, samo je zabeležila gde je išao Džingis Kan.

Citat:
Zaista, postoji li neki duži period u ljudskoj istoriji bez ratova i sukoba?


Ne, samo što su tvoji ratovi zauzimali 1% populacije, dok je 99% živelo u miru, izuzev wwi i wwii, ali koji su trajali 1% vremena od početka civilizacije.

Citat:
Ne, nisam ništa relativizovao, odgovorio sam na vrlo konkretne stvari.


Onda kaži kad neko vodi rat, a ne kad se "desi".
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 00:17 - pre 31 meseci
Citat:
ssi:
Kakava satanziacija majke ti ? Pa ovaj narod ni ( ni nas a ni afganstanski ) nije uspeo za 20 godina, ej 20 godnina da napravi nesto sto lici na
drzavu ej.

Ljudima se sudilo za zlocine protiv covecnosti u hagu ej, kao nacistima. Zato sto su klali i mucili ljude, zene, decu

Ej glavo

Nebeskoleteci duhovni narod koji ima paravojne formacije i formira logore za druge nacije.


Nema pravdanja svojih zlocina tudjim zlocinima NEMA.




Satanizacija i dalje traje, jedina razlika izmedju Srbije - Bosne (Balkana) i gore pomenutih je sto su geografski u evropi.
Da nije tako bilo bi isto kao i kod njih, bez ikakve razlike na celom balkanu.
Ali vidis nekome odgovara primirje, samo trenutno.
Sudjenu u hagu, je zapravo skidanje ogovornosti, sa onih koji su zaista cinili teske zlocine.
I dalje ih cine i cinice ih mnogo godina.

Citat:
MajorFatal:
Moj etički kantar i moralni kompas detektuju samo ovo što sam obeležio crvenim. Kako se to "desi" rat? Sam od sebe?

Desi se da centrala pogreši jednom, ali neće sto puta, desi se da konobar nehotice prospe piće, ali da se rat "desi" tek tako to nismo videli u skorije vreme. Rat je oružani sukob masovnih razmera, znači mora prvo da se obezbedi masa, pa onda ista i da se naoruža, a sve to se ne dešava samo od sebe, nego mora dobro da se organizuje.


E moj majore eticki kadar suvise tanko.
Masa je tu najmanji problem. Nalozis kao u Libiji i problem resen.

Rat se jednostavno desi kao na primer:

https://www.history.com/this-d...nton-orders-air-attack-on-iraq

Malo Sloba pa Sadam pa Gadafi pa tako dalje.
UN ionako odavno ne sluzi nicemu, tu je samo da bi se ljudima zamazale oci.

Idite malo dalje u proslost. Da li neko moze da mi kaze koliko je amerikanaca osudjeno za Vijetnam i ko im je sudio ?

https://www.vanityfair.com/new...6/08/nachtwey_photoessay200608
https://www.mcclatchydc.com/ne...rld/world/article24751351.html



 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 00:24 - pre 31 meseci
Citat:


Pa nije se "desio" nego klinton naredio ...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:31af:b1c..



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 10:00 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
Ivan Dimkovic: Relativizacije?

Sta ima relativno u: Oruzje koje masovno pravi bogalje od ljudi ne treba da bude legalno. Kasetne bombe prave veliku kolicinu ne-fatalnih povreda i zbog toga ne trebaju biti u upotrebi.


Nema ništa, što još uvek ne znači da smo se dobro razumeli.

Posedovati nešto što je zabranjeno i upotrebiti isto, to su dve potpuno različite stvari. Iz ovoga slede i ostali delovi nesporazuma.


Ne razumem.

Jasno je da su "radnja" (upotrebiti X) i "stanje stvari" (posedovati X) 'potpuno' razlicite stvari (sta bi znacilo 'nepotpuno'???)

Ali kakve to uopste veze ima?

Uzmimo zemlje A, B, C i D.

Citat:

A = poseduje X, upotrebljava X
B = poseduje X
C = proizvodi X
D = ne poseduje X, ne proizvodi X, obavezali se da nece


Trivijalno je uvideti da se radi o razlicitim kategorjama, nadam se da necemo drviti vise o tome.

Medjutim, kada sa filozofiranja predjemo na konkretne stvari, da vidimo sta se desava:

Citat:

A = Poseduje oruzje za masovno povredjivanje i upotrebljava ga
B = Poseduje oruzje za masovno povredjivanje ali ga jos nisu upotrebili
C = Proizvodi oruzje za masovno povredjivanje i prodaje ga A, B
D = ne poseduje oruzje za masovno povredjivanje, ne proizvodi ga + potpisali i ratifikovali konvenciju da je to nelegalno


Kad postane jasno o cemu se radi (oruzju koje ima nepromenjivu karakteristiku da stvara veliku kolicinu ne-fatalnih povreda, visok % civilnih zrtvi, ...) mnogo je teze biti politicar i mutiti vodu.

Da, za osnovce, A/B/C nisu iste stvari striktno govoreci - klasicni sibicarski trik koji primenjuju politicari da skrenu "pogled" (paznju) sa sustine.

Ali jesu sustinski iste stvari: i A i B i C odrzavaju status quo legalnog oruzja za masovno povredjivanje, svako iz svojih interesa i razloga. Njihov stav ne da ne pomaze da to oruzje nestane, nego pomaze da ostane legalno.

To je sustina. Ko ce ga i kada upotrebiti zavisi samo od sticaja okolnosti (osim ako ne kupujes pricu o dobrim i losim momcima). Sve dok ga ima, samo je pitanje momenta kad ce biti izvuceno iz magacina i poslato da pravi invalide od ljudi.

Jedino D cini razliku i nema nikakve sumnje oko namera.

TL;DR - "Nisi D? Onda mojne o kasetnim bomabama i njihovoj steti".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 10:11 - pre 31 meseci
Najzad sam shvatio. Nisi D, "mojne" da kukaš na Talibane. Talibani su potomci mudžahedina i isto su borci za slobodu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?21.08.2021. u 10:42 - pre 31 meseci
Citat:


Vidi ovako. Više se ne sećam koja je to bila tema(davno beše), mislim da je ona na kojoj se raspravljalo o ulasku Rusa u Siriju ili neka slična gde je bila pomenuta mogućnost upotrebe nuklearnog oružja. E vidiš, ja se dobro, čak odlično sećam tvojih reči o upotrebi istog. Obrati pažnju na kontekst, ne govori se o WWIII ili nekom sličnom armagedonu posle kojeg bi prestalo da postoji ljudsko društvo u obliku u kom ga poznajemo. Dakle, ti si upotrebio reči, citiram diplomatsko samoubistvo i moram da priznam da mi se dopalo kako si to opisao. Vrlo je verovatno da bi država koja bi danas upotrebila nuklearno oružje bila izopštena iz zajednice civilizovanih društava, ono na nekih hiljadu godina. Gle čuda, nuklearno oružje je zabranjeno, kako proizvodnja, tako i razvoj, prodaja, posedovanje, rekao bih i upotreba, osim za mali zatvoreni klub zemalja. Naravno, ovaj primer je blaži, ali je suština ista.

Sada više ni ne znam ko je i u kom kontekstu pomenuo bombardovanje Niša i upotrebu kasetne municije, ali ako se ne varam, rečeno je otprilike ovako. Nisi potpisao konvenciju, praviš i sam takvu municiju / oružje, čemu se čudiš? Pa ono, ne ide, ali nema više ni veze.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 16641 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.