Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blokada EMZ zbog konferencije!

elitemadzone.org :: MadZone :: Blokada EMZ zbog konferencije!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 19673 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 00:01 - pre 28 meseci
Citat:
CoyoteKG:
pa realno... ako je u top 10 najzagadjenijih gradova na PLANETI, 5 najvecih iz Srbije, mislis da to ne ugrozava zivot ljudi? Ili ako si bukvalno shvatio pa racunas i one koji zive u nekoj nedodjiji, recimo na Staroj planini

Samo lazes dokazi
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 01:27 - pre 28 meseci
Verujem SANU i dokazima koji su tu tamo izneti. Jel treba možda da verujem AV ili ZM?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 07:53 - pre 28 meseci
I ti masno lazes kao i kojot i onaj AV , zakaci dokaz

Ja verujem IQair , a ne tebi , kojotu ili AV-u
https://en.wikipedia.org/wiki/IQAir
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 08:21 - pre 28 meseci
Jeste Srbija zagađena poprilično, da ne kažem "maksimalno".

1. Posebno zagađuju "kineski čelični prijatelji", u Smedevskoj Železari
AV im je garantovao nedodirljivost od Zakona za zaštitu životne sredine, jer su za sitnu kintu kupili i aktvirali železaru koja nikad nije poslovala s profitom, osim u periodima nekih većih dispariteta.
(da ne širim istorijsku tužnu priću Železare Smederevo)
Kažu da su Kinezi počeli da kupuju neki naj, naj, najgori koks, koji smrdi i zagađuje za medalju, i naravno, veselo i bez problema truju celo Smederevo i celu Srbiju.

2. Bor - slična priča

3. ... ne mogu taskativno da nabrajam fabrike, ali spisak je poduži. Neka se spremi Ling Long

4. TENT u Obrenovcu - kao država imamo nekoliko ozbiljnih upozorenja da situacija mora da se promeni. Jer, TENT ne zagađuje samo Srbiju, već i Evropu

5. Vozila: samo se još u Srbistanu može registrovati krš zvani Fiat Stilo 1.9 dizel (i slični) koji ostavlja crni oblak iza sebe.
Pod izgovorom "ako se zakon primeni, pola automobila će ostati neregistrovano". A zapravo i treba da ostane neregistrovan, naravno.
Kamioni šleperi u uglavnom OK, jer inače ne bi mogao da vozi internacionalne rute, ali ovi petotonci + gradski autobusi to je katastrofa.

6. Mi Srbi najviše volimo da zagađujemo svoju državu. Pravimo divlje deponije gde stignemo, a najviše volimo da u reke i rečice bacamo stare gume, šporete i ostala vnago.

7. Ložana, po većim gradovima (čitaj Beograd). Ja ne znam dokle će biti dozvoljena prodaja mazuta svakome ko hoće da kupi?

E sad, kad dune košava (ovog novembra nas je obradovala više puta) onda kažemo "pa i nije tako loše".
Kad košave nema, već trećeg dana nastaje gušenje, pa treba celu naciju na respiratore.



Ovo su činjenice, ali svejedno tvrdim da vođama "Ekološkog ustanka" trne patka za Srbe i čistu Srbiju, nego furaju svoje političke interese. Onog momenta kad i ako bi uspeli da skinu AV s vlasti, Kinezima bi dozvoli da zagađuju još više.

Još nisam video odgovor na pitanje: Ko plaća "Ekološki Ustanak" ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 08:21 - pre 28 meseci
Citat:
Java Beograd:
I dalje ne kapiram: KAKO NEKO MENI, SRBINU, NA ĆIRILICI, MOŽE DA ČESTITA BLOKADU SRBIJE ????

Tesko - bilo kome i u bilo kojoj zemlji !!! Profesionalci oblikuju javne stavove, recnik, zivot pojedinca .... Ako nisi svestan - pojedu te!

Kako smo uopste dosli do tog strasnog i katastrofalnog ucinka blokade ? Nisam Beogradjanin ali sam tu studirao, jedno vreme ziveo ... i za to kratko vreme shvatio da je BG uvek u blokadi. Kada padne sneg u sred zime, kisa u bilo kojem terminu, asfaltira se jedna traka ili obnavlja gazela, pukne negde neka cev, promovisu se novi oficiri, dolazi nam Putin, .... mogu pisem dokle oces!

Dodjemo i do tog komsije sa betonom. U koliko je blokada do sada uleteo, koliko stotina kubika bacio? Nula! Mozda jednom, omaklo se. Covek zivi u Beogradu, zna Beograd. Kako ziveti sa blokadama, blesavim politicarima, komsijama/izbeglicama poremecenim u stalnim ratovima . E, ovo sad je nesto drugo. Treba dokazati normalnost (privid normalnosti) zivota i ono: jesil' nas ili njihov. Hebo beton! Treba se dokazati i kod jednih i kod drugih. I onda prica, prica, filozofiranje, zapomaganje, cviljenje ...

Ali to je OK - ljubav je prava samo kada boli!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 08:39 - pre 28 meseci
Ma koji beton, vidiš da Galonja izmišlja.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 10:15 - pre 28 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Da ugrozi KOMPLETAN ŽIVOT u Srbiji?!
Jbt, pa to nisu uradili ni Ameri u Japanu sa dve nuklearke!

Kako vi aktivisti u stvari serrete, čudo jedno! Ili ste toliko glupi da stvarno verujete u te vaše jeftine parole, ili nas normalne građane stvarno nisko držite ako mislite da ćemo se primiti na vaše gluposti.

Ja odavno govorim - razni promoteri nekih ideologija, pravaca, pokreta, inicijativa, toliko loše rade svoj posao promocije da bih ja kao neko nezainteresovan za njihove ciljeve bolju promociju uradio. Sad, da li su pomenuti promoteri pomalo ograničenih intelektualnih kapaciteta, ili im ni promocija ni ideje nisu ni bitne, ili se sprdaju sa građanstvom, nemam pojma, ali svaka vlast prosto vapi za takvim protivnicima. Glupi, umišljeni, razmaženi, jalovi, pohlepni, savoljubivi, sujetni, polupismeni, poluobrazovani, nečasni, nesposobni... I njima da poklonim poverenje?! Malo morgen!



Tako govori jedan lažni socijalista.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 10:33 - pre 28 meseci
Citat:

Šta je izmenjeno u Zakonu o eksproprijaciji?

Ovih dana se digla „kuka i motika“ na izmene zakona o eksproprijaciji. Naime, dosadašnji Zakon predviđao je da javni interes u vezi sa eksproprijacijom može da se utvrdi samo za izgradnju objekata javne svojine poput saobraćajnica, škola i bolnica. Ovaj Zakon je smetao vlastodršcima za projekat „Beograda na vodi“ pa su, za tu prigodu, napravili poseban zakon. Da ne bi za svaku želju stranih investitora pravili novi zakon, izmenili su postojeći tako da sada Vlada može da za, doslovno, svaki projekat kaže da je od javnog interesa. Srpski rečeno, ako vlastodršcima za oko zapadne vaša imovina, ona može biti prisvojena po hitnom postupku. Za pet dana. Taman da spakujete stvari.
Kolonija „à la carte“

Ovih dana sam čuo pametno promišljanje ekonomiste Nebojše Katića. Nazvao je Srbiju kolonijom „à la carte“. Da parafraziram, on je rekao da je u istoriji kolonizacije osvajač morao prvo da porobi neku zemlju, pa tek potom da izgradi luke, pruge, rudnike. Kaže da danas stranci kolonizuju Srbiju po principu „à la carte“. Kažu, „Ovde hoću prugu, ovde put, ovde zemljište za pogon.“ Vlastodršci se utrkuju da im obezbede, pride, potpunu infrastrukturu za te pogone, plate za radno mesto sa po 2, 3, 5 pa i 9.000 evra, a sužnjima koji se tamo zaposle ukinu svaki sindikalni oblik organizovanja, kao i mnoga prava koje radnici imaju u iole „normalnim“ zemljama. Kako uostalom tumačiti poziv sa čela kolone od pre nekoliko godina „strani investitori, dođite u Srbiju. Nigde nećete dobiti jeftinije radnike.“

Sa Neptuna se jasno vidi da je izmena Zakona o eksproprijaciji u prvom redu „sklepana“ zbog rudnika litijuma. Ako im prođe Jadar i Rađevina, nastaviće se u Gornjoj Dobrinji, Pranjanima i ko zna gde?

Možda je ovo naša „crvena linija“. Ako vlastodršcima koji su marionete u rukama krupnog kapitala prođe ovaj pakleni plan, možda kao nacija i nismo ni zaslužili da opstanemo. Oskar Poćorek sigurno ne bi Ceru napravio ono što se sada sprema ovoj planini. Ne bi bilo dobro da zažalimo što ga pre 100 godina nismo dočekali hlebom i solju.

https://poljoprivreda.info/sta...stanete-bez-dedovine-za-5-dana
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 13:40 - pre 28 meseci
Kad čujem koliko se palamudi i filozofira po forumima, a i generalno, kajem se što nisam odavde otišao onog trenutka kad je Đinđić zeznuo nogu na fudbalu. Čićvu će ovde vladati 150god, dok ne ispusti svoju crnu dušu, ali će ga naslediti Danilo, sa onim čekićarima i motkarima od pre neki dan.. A mi ćemo da se pitamo ko plaća eko aktiviste i da se hvatamo za "kompletan život u Srbiji" potpuno mašeći poentu..

@Java - mene kao građanina zabole uvo ko plaća neki "eko protest".. Ne znam što, ali ne vidim zašto je uopšte to relevantno.. Ko plaća SNS? Ko plaća DS? Ko plaća onog mučenog Radulovića koji ima 6 glasova po izborima? Ko je plaćao Šizoja kada je bio vrli opozicionar i mladi lav politike?.. Ako neko radi korisnu stvar i ako se zalaže za nešto što če koristiti meni, sam ću da izvadim iz džepa par stotina evra i da im uplatim na žiro račun. Pošto već masno plaćam SNS, nikakav problem. Nazovi me izmanipulisanim, ali bolje da budem izmanipulisan prema borbi za "čist vazduh" nego prema tome da je Rio Tinto ovde da bi mi imali radna mesta i živeli dobro i zato što nas vole i poštuju ekonomske norme.

@Sloba BGD - Tebi u celoj priči smeta:

Citat:
UGROZI KOMPLETAN ŽIVOT U SRBIJI?



Kad budeš mogao, skokni do Bora i ostani tamo 10 dana, pa pričamo posle.. Da ugrožava se život u Srbiji.. Možda ne "kompletan" ali je ugrožen i dobar deo biljnog i životinjskog sveta, u Vojvodini je letos bio neki ogroman pomor pčela , a samim tim se ui ugrožava život ljudi..Možda nećemo "svi da pocrkamo" ako dođe Rio Tinto, ako se masovno budu gradile MHE, ako nikne još 10 - 15rudnika, ali ne verujem da će nam život biti istog kvaliteta.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 01.12.2021. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 14:34 - pre 28 meseci
Citat:
Turmen: @Java - mene kao građanina zabole uvo ko plaća neki "eko protest".. Ne znam što, ali ne vidim zašto je uopšte to relevantno.. Ko plaća SNS? Ko plaća DS? Ko plaća onog mučenog Radulovića koji ima 6 glasova po izborima? Ko je plaćao Šizoja kada je bio vrli opozicionar i mladi lav politike?.. Ako neko radi korisnu stvar i ako se zalaže za nešto što če koristiti meni, sam ću da izvadim iz džepa par stotina evra i da im uplatim na žiro račun. Pošto već masno plaćam SNS, nikakav problem. Nazovi me izmanipulisanim, ali bolje da budem izmanipulisan prema borbi za "čist vazduh" nego prema tome da je Rio Tinto ovde da bi mi imali radna mesta i živeli dobro i zato što nas vole i poštuju ekonomske norme.


E pa stvar je onom "AKO".
Kako ti kažeš: Ako neko radi korisnu stvar i ako se zalaže za nešto što če koristiti meni,

Pitanjem "ko plaća", ja zapravo pitam "ko organizuje".

Dakle, AKO organizator protesta radi korisnu stvar, OK, i ja ću da protestujem. Pištaljke imam.
Ali, ja ne znam ko je organizator. Šta sam do sada video? Nedeljnu šetnju Bgd ulicama. Šta je sledeće? Zakazana šetnja sledeće nedelje. Wow! Kakva borba za čistu Srbiju!

Mnogo me to podseća na višemeseče šetnje "1 od 5 miliona. Bojkot". Kraj bojkota smo videli (kačio sam slike) proglašenjem izborne liste "1 od 5 miliona". A SVAKE SUBOTE uveče je centar grada bio blokiran.
Pitam konkretno: kakva je korist bila od tih silnih šetnji. (retoričko pitanje, možda su se dvoje smuvali, to bi bila sva korist)

Mnogo me to podseća na višemeseče proteste "Ne davimo Beograd". A zapravo ga udaviše, neprekidnom blokadom centralnih gradskih ulica. I? Na kraju? Pare za projekat se potrošile, nema više žutih patkica.
Ko zna koliko njih se oparilo i kupilo stanove u Bgd H2O.
Pitam konkretno: kakva je korist bila od ovih silnih šetnji. Korist: pisao sam već, moj sin je skapirao uzaludnost protestvovanja na projektovanim protestima.



Evo, zapamtni ovaj post (živi bili pa videli, vratićemo se na ovu temu za 6 meseci)
Ide zima, vreme uličnih zimskih protestnih šetnji u Bgd.
Šetaće se celu zimu, već se zna ruta: Terazije, Srpskih Vladara, Slavija, Nemanjina.
Dok ima para za projekat, za bedževe, kape, transparente, razglas - biće šetnji.
Pare za projekat će se potrošiti - šetnji više neće biti. Ekologija? Kakva ekologija. Projekat je šetnja a ne čist vazduh.
NIKAKVIH EKOLOŠKIH KORISTI NEĆE BITI.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+20 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 14:40 - pre 28 meseci
Turmen...

Sadasnja opozija je puna malih partija na cijem celu je jedan mali Vucic koji bi da bude Vucic umesto Vucica.
Cepali su DS samo da bi imali svoj mali presto i bili bi isti kao Vucic i vladali bi koliko god mogu isto kao on.

Ako se oko te definicije svih slazes onda se slazemo i oko Vucica.

Ono sto bi trebalo je napraviti partiju kojoj ne bi zaseo neki mali Vucic na celu i ne bi se birao na nekom odboru.
Trebalo bi organizovati po celoj Srbiji stranacko glasanje i onaj koji je izglasan bi bio predsednik partije.
Mogao bi da bude biran na 2 ili 4 godine pa ponovo na stranacke izbore po celoj Srbiji.

Jedno tako bi se ponudilo nesto drugo, novo i bolje od Vucica ili novih Vucica.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 14:44 - pre 28 meseci
Nisam ja protiv ekoloških protesta.

Protiv sam blokade ulica (deklarisani OTPORAš blokadi ulica)
Protiv sam zamajavanja, foliranja, lažnih protesta i zavedenih šetača. A mnogo sam takvih video.



Korist imaju prodavci semenki, prodavci bedževa, prodavci vode i sokova.
Korist imaju penzosi, kojima dobro dođe malo šetnje zimi.
Korist imaju vlasnici razglasa, krenuo im biznis. Možda i ja nabavim kamion s razglasom, vidim da je potražnja.

Nekakvu korist imaju organizatori, finansijeri, ali moram priznati: ne kapiram kakvu korist imaju.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 14:53 - pre 28 meseci
Pa ako je finansijer Alek isplati mu se da šetamo i nikad ništa ne uradimo. Ili recimo ziđin riot into isplati se da nastave da buše i zagađuju nekažnjeno.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 14:59 - pre 28 meseci
Citat:
Turmen:
@Sloba BGD - Tebi u celoj priči smeta:

Citat:
UGROZI KOMPLETAN ŽIVOT U SRBIJI?



Kad budeš mogao, skokni do Bora i ostani tamo 10 dana, pa pričamo posle.. Da ugrožava se život u Srbiji.. Možda ne "kompletan" ali je ugrožen i dobar deo biljnog i životinjskog sveta, u Vojvodini je letos bio neki ogroman pomor pčela , a samim tim se ui ugrožava život ljudi..Možda nećemo "svi da pocrkamo" ako dođe Rio Tinto, ako se masovno budu gradile MHE, ako nikne još 10 - 15rudnika, ali ne verujem da će nam život biti istog kvaliteta.


Pa ako možda ne "kompletan", zašto se laže da je kompletan? Ako nećemo "svi da pocrkamo" ako dođe Rio Tinto, ... ne verujem da će nam život biti istog kvaliteta.?! Zar to nije bitno drugačije od "svi će gi pocrkamo"? Život drugačijeg kvaliteta? Da, svakog dana nam je život drugačijeg kvaliteta nego prethodnog dana. Nekad je kvalitetniji, nekad je lošiji.

Generalno, život je kudikamo kvalitetniji, u svakom pa i zdravstvenom smislu, nego pre 30, 50 ili 100 godina. Ko ne misli tako, neka provede desetak dana u nekom napuštenom selu, bez ljudi, bez petla da zakukuriče ujutru, bez sijalice, bez prijema TV i radio signala i mobilne mreže, bez šporeta na struju, bez kupatila i klozeta u kući, bez lekara u krugu od 20 kilometara, bez bandere, asfalta, bez prodavnice i trafike. Takva su bila mnoga sela do pre 40 godina, neukaljana industrijom, zagađenjem, bukom, pesticidima, herbicidima, lekovima... A onda je došlo do promena, pa je došla struja, pa je proširen a kasnije i asfaltiran put, pa je otvorena najpre jedna prodavnica, pa druga, treća, pa pošta, trafika, kladionica, kafana, pa druga kafana, pa mala ambulanta sa apotekom pa još tri kafane, pa još dve kladionice, pa mobilna mreža, pa mesni odbor ove i one stranke... Ali nije bilo privrede! Zašto? Delom i zbog patološkog straha od "industrijalizacije". Zato je sve što je mlado otišlo negde da radi, jer se od zemlje i ekstezivne poljoprivrede ne može ni napredovati ni živeti. Ono matoro je pomrlo, kuće su se urušile, njive i bašte su se zaparložile, putevi zarasli. Idila za ljubitelje ekologije! Iskonska priroda! Samo što svi koji navijaju za čistu i nezagađenu prirodu i protiv seče šume, bušenja rudnika, jaženja potoka, žive daleko od te "idile" koju žele drugom. A oni šire duupe u 4X4 SUV-ovima, troše gorivo koliko bi celo selo potrošilo na oranje, setvu i žetvu. Proizvode gomilu otpada, i peru savest "recikliranjem".

Ukratko, niko od najglasnijih bukača ne sledi svoje savete. Ne ide da živi u nezagađenoj prirodi, ne odriče se prednosti života u urbanom, industrijalizovanom okruženju, ne hrani se od seoskog proizvođača, ne gasi ni telefon ni TV ni laptop. Ekološki treba da žive neki drugi (opisao sam kako na početku teksta), a ekološki aktivisti će, siroti, morati da se pate u gradu zarad višeg cilja!

...u slamnatom šeširu!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 15:23 - pre 28 meseci
Citat:
MajorFatal: Pa ako je finansijer Alek isplati mu se da šetamo i nikad ništa ne uradimo. Ili recimo ziđin riot into isplati se da nastave da buše i zagađuju nekažnjeno.


To naravno kad je pitanje ko može da ima direktnu finansijsku korist, meni je korist po zdravlje da imam čist vazduh, a i lekaru da ne mora posle da me leči.

Takođe isplati nam se da sačuvamo sloj plodne zemlje na površini od 800 hektara, kad litijum izađe iz mode pitaćemo se gde je onaj izvor čiste pijaće vode koja sadrži i magnezijum i kalcijum.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 15:24 - pre 28 meseci
Citat:
SlobaBgd:Ukratko, niko od najglasnijih bukača ne sledi svoje savete. Ne ide da živi u nezagađenoj prirodi, ne odriče se prednosti života u urbanom, industrijalizovanom okruženju, ne hrani se od seoskog proizvođača, ne gasi ni telefon ni TV ni laptop. Ekološki treba da žive neki drugi (opisao sam kako na početku teksta), a ekološki aktivisti će, siroti, morati da se pate u gradu zarad višeg cilja!

Naravno.
Kao što ni najveće SrBske Patrijote ne žive na Kosovu, nego samo galame, pa se vrate u Beograd. Neće u Zubin Potok.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 16:05 - pre 28 meseci
Naravno, svi treba da se preselimo u Zubin potok, inače nemamo prava da konstatujemo da tamo ljudi žive loše, tek kad se svi preselimo tamo, i mi živimo isto loše, stičemo to pravo da to i kažemo.

Do tad nek nam se sklone od betonjerke, idemo da betoniramo potok, investitor nije bitan, al to smo mi :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 16:07 - pre 28 meseci
^^ Uff, kakvi ste cinici.

Ovde imamo 2 "sr*nja":
- prvo da je krimilana vlast ugazila svoje vlastito g*vno, mislim na ovo zeleno
- drugo opoziciju je izgleda posrao golub sa ovom temom o ekologiji, sto se u mnogim kulturama tumaci kao "dobitak u bliskoj buducnosti", u nasem zargonu receno "prosralo ih je"
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 16:14 - pre 28 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ukratko, niko od najglasnijih bukača ne sledi svoje savete. Ne ide da živi u nezagađenoj prirodi, ne odriče se prednosti života u urbanom, industrijalizovanom okruženju, ne hrani se od seoskog proizvođača, ne gasi ni telefon ni TV ni laptop. Ekološki treba da žive neki drugi (opisao sam kako na početku teksta), a ekološki aktivisti će, siroti, morati da se pate u gradu zarad višeg cilja!

...u slamnatom šeširu!


Najglasniji bukači ne savetuju da se odseliš iz grada ako hoćeš čist vazduh, nego zahtevaju čistiji vazduh u gradu gde u svakom slučaju živi više ljudi, ako ne tako čist kao na planini, onda bar jednako čist kao drugi gradovi sa još više stanovnika, baš ne znam šta nije jasno, ni kako je Beograd uspeo da bude u rangu Delhija po zagađenosti, a neki gradovi u unutrašnjosti i gore ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!01.12.2021. u 18:30 - pre 28 meseci
Citat:
MajorFatal:
To naravno kad je pitanje ko može da ima direktnu finansijsku korist, meni je korist po zdravlje da imam čist vazduh, a i lekaru da ne mora posle da me leči.


U kapitalizmu, finansijska korist, preciznije profit je svetinja. U tome se slažu svi, tzv. vlast, tzv. opozicija, njihovi navijači i većina plebsa. Malo nas je ostalo koji smatramo da bi na primer zdravstveni sistem trebalo napraviti tako da leči ljude i građanima pruži zdravstvene usluge. Većina ili svi prethodno pomenuti smatraju da je profit na prvom mestu, svuda, pa i u zdravstvu. Hiljadu puta sam pisao, napisaću još jednom. U USA se dva i više puta iz bdp-a izdvaja za zdravstvo, nego u zemljama EU. Istovremeno, usluga u zdravstvu je bolja u EU, nego u USA. Koji sistem je bolji? Pa američki, donosi više profita privatnim zdravstvenim fondovima, klinikama i lekarima. Ako lekar ne mora da te leči, onda neće imati posla, propašće mu klinika. Zdravi ljudi su loši za ekonomiju.

Citat:
MajorFatal:
Takođe isplati nam se da sačuvamo sloj plodne zemlje na površini od 800 hektara, kad litijum izađe iz mode pitaćemo se gde je onaj izvor čiste pijaće vode koja sadrži i magnezijum i kalcijum.


Nismo bitni mi, narod. Bitan je investiror, odnosno njegov profit. Kada se mi zapitamo gde su izvori pijaće vode, investitor će već pokupiti kajmak i otići. Profit je najvažniji, jel tako drugarice i drugovi?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Blokada EMZ zbog konferencije!

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 19673 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.