Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blokada EMZ zbog konferencije!

elitemadzone.org :: MadZone :: Blokada EMZ zbog konferencije!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20088 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 18:06 - pre 29 meseci
Meni je i dalje neverovatno da u mojoj okolini nema SNS-ovca.
Ne poznajem bukvalno nikog.
I ovako po forumima su svi kao proti vlasti.
I kolege na poslu, drugari, skomsije, rodbina… mnogi su prilicno glasni. Doduse dosta njih sa “gledaj sta nam rade”, a na izbore ne izlaze jer “za koga da glasam”

Kako neko da me ubedi da su oni vecina, a ne mogu da popune mitinge ljudima iz tog grada, nego moraju da dovoze stotinama autobusa sa svih strana. Sta kao u BG nema?

Ili ima mnogo folera oko mene koji znaju moje misljenje. Ili znaju da to sto rade je pogresno, sramota ih je pa cute.
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 18:27 - pre 29 meseci
Citat:
Kako neko da me ubedi da su oni vecina


Tako sto ih je puno koji su u fazonu
Citat:
“za koga da glasam”
a oni sto glasaju za sns izlaze 1/1.
Cak i oni sto glasaju za sns, nisu za sns, vec su na neki nacin uslovljeni i ucenjeni da moraju tako, neki su jednoistavno kupljeni paketom "hleba i igara".
Oni sto glasaju za njih iz ubedjenja, barem kod mene u okolini, su onako da budem blag "ograniceni" na vise nacina.
Radio sam prosle godine na izborima u mom mestu, i ono sto sam tamo video i doziveo je materijal za jedan zanimljiv film, ali iskreno.
Na konto tog iskustva, mogu ladno da izjavim da se izbori mogu namestati onako kako njima dune.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 18:48 - pre 29 meseci
ja se ovaj put prijavljujem da idem na neko izborno mesto da kontrolisem u nekoj pripizdini gde niko ne bi ni otisao
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 18:55 - pre 29 meseci
Ovde na forumu SNS ima većinu.
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 19:01 - pre 29 meseci
Citat:
CoyoteKG:
ja se ovaj put prijavljujem da idem na neko izborno mesto da kontrolisem u nekoj pripizdini gde niko ne bi ni otisao


Ne mora pripizdina, i ovo moje mesto ti je sad jako blizu, a stvarno ima sta da se vidi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
79.101.120.*



+10256 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 19:05 - pre 29 meseci
Citat:
CoyoteKG: ja se ovaj put prijavljujem da idem na neko izborno mesto da kontrolisem u nekoj pripizdini gde niko ne bi ni otisao

Milošević je svojevremeno pokradao izbore, tako što se glasovi nisu brojali na biračkom mestu, već u opštini, gde su pristup imali samo espeesovci. I onda oni lepo kažu koliko je bilo glasova. Lukavo!

Ali, od 5. oktobra, praktično nema više krađe na biračkim mestima. Jer, svi predstavnici, svih partija zajedno broje sve glasove, i svaki od prisutnih stavlja svoj potpis na zapisnik. Naravno, ako nema primedbi.
Posle izbora, svako može da traži na uvid zapisnike sa svih biračkih mesta. Mislim, može da se "ukrade" poneki glasački listić, ali daleeko od toga da to može da promeni konačni odnos snaga u parlamentu.

Vučić izbore ne "krade" na biračkom mestu, već na medijima.



Ako stvarno imaš želju da budeš na nekom izbornom mestu, možeš slobodno da kontaktiraš bilo koju malu partiju, rado će te prihvatiti.
Na primer, da si se prijavio kao pripadnik "1 od 5 miliona" (oni koji su mesecima proklamovali bojkot ) bez problema bi te namestili da ih predstavljaš negde, na nekom biračkom mestu.
Onda bi mogao da vidiš kako to sve funkcioniše, ko sve i kako glasa, i na kraju bi bio svesan koliko je AV dobio glasova, i bio bi u mogućnosti da svojeručno prebrojiš svaki glasački listić.
I na kraju, potpišeš zapisnik sa bračkog mesta s' mišlju "jbg ovde je dobio, al' se nadam da nije na drugim biračim mestima". S tim što moraš da budeš ujutro u šest - pola sedam, pre otvaranja glasačkog mesta, da potvrdiš da je biračka kutija prazna, da su listići na broju i tako dalje. A kući možeš kad svi potpišu sve zapsinike. Oko ponoći, uglavnom. I pitaš se "šta mi koji q ovo trebalo?"

Vučić je one godine (valjda 2012) kad je dobio izbore mahao pred kamerama glasačkim lisićima, koji realno, posle samog glasanja i prebrojavanja mogu samo u kontejner.
Tada je, u "borbi protiv žutih" kobajagi nalazio "ukradene glasove" ... realno, mazao oči prostoj masu (naloženoj protiv "žutih") i pripremao teren za nasilnu promenu vlasti, za slučaj da "žuti" opet dobiju.

A narod je živeo teško, i za težinu svog položaja krivio "žute", potpuno, potpuno, potpuno isto kao što sada krivi naprednjake.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 28.11.2021. u 20:18 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 19:23 - pre 29 meseci
Citat:
Ali, od 5. oktobra, praktično nema više krađe na biračkim mestima. Jer, svi predstavnici, svih partija zajedno broje sve glasove, i svaki od prisutnih stavlja svoj potpis na zapisnik.


Samo cu ti reci, oooo kako se samo grdno varas.
Ako si iskreno ubedjen da je to tako kako kazes, zivis u neverovatnoj iluziji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
79.101.120.*



+10256 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 19:25 - pre 29 meseci
Citat:
SG kamikaza: Samo cu ti reci, oooo kako se samo grdno varas.
Ako si iskreno ubedjen da je to tako kako kazes, zivis u neverovatnoj iluziji.
Ajde objasni mi, prosvetli me.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 19:43 - pre 29 meseci
Bez uvrede, ali ne bih ti nista objašnjavao, a imam 2 razloga.

1. Već neko vreme na forumu nastupas tako kako nastupas, i smatram da ti ne vredi objasnjavati ništa.
Iskreno, ne želim da gubim vreme da ti bilo šta objašnjavam.
2. Na forumu sam nastupao imenom i prezimenom, pa ne bih da dovodim sebe u mogućnost da se to bilo kako iskoristi protiv mene, zbog tebe.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 19:58 - pre 29 meseci
Citat:
Java Beograd:
A narod je živeo teško, i za težinu svog položaja krivio "žute", potpuno, potpuno, potpuno isto kao što sada krivi naprednjake.


Ko grebe narod?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 21:17 - pre 29 meseci
@Java - Sve je upravo ovako kako si opisao..Dežurao sam na izborima neke 2008e i bilo je tako kako si opisao.. Brojiš glasove, potpisuješ zapisnike, nema mnogo prostora za mahinacije..Tako je i sada..Uz jednu malu izmenu..

A to je da dva bizgova iz crnog džipa ispred regrutuju ljude sa "spiska" govore im šta da zaokruže i ucenjuju da moraju da slikaju listić i pokažu. Ili im potruraju već zaokružene listiće, pa ti "smandrljaj" to iza paravana, niko neće primetiti. Na izlazu dobiju crvenu ili tapšanje po ramenu.. U Boru su snimali ljude kako to rade i nikom ništa.. A tamo neke ćate iz nekih strankica uredno prebrojavaju glasove i potpisuju zapisnike i sve je "čisto kao suza"..

@CoyoteKG - Ista priča je i kod mene, ne znam nikog ko je za SNS, ali sam okružen uglavnom ljudima iz ITa, koji dobro zarađuju.. Doduše niko ni ne glasa, što je problem i AV će izgubiti izbore tek kad svima nama do3.14izdi i izađemo na izbore makar da napišemo "svi ste vi [dodati po želji]".. Ali onda odem na neku slavu ili negde među "običan" narod i vidim da postoje neinformisani, izmanipulisani a i oni glupi i bezobrazni, koji bi doslovno ubili za A.Va.. U široj familiji imam takve primere. I ne pokušavam da pričam sa njima jer ono - "Đilas je lopov, žuti su krali, da nije Vučića ti ne bi imao programersku platu".. Ranije sam imao živaca za takve rasprave, sad me baš briga, ako njima sa 20000din penzijama A.V dobar, ko sam ja da im "rušim sneška"..

Dodatni problem je što svi ti penzosi izađu na glasanje još do 9h, a naša generacija koja je protiv palamudi (prvi ja da se razumemo)..
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 21:40 - pre 29 meseci
Drugarice i drugovi, ako vam se ponekad čini da samo dobacujem iz poslednje klupe, jer nemam ništa pametno da kažem, varate se. Pošto me mrzi da pišem traktate, pokušavam samo da vas navedem na razmišljanje, da uvidite kontradikcije u onome što pišete. Ima ih mnogo, a rekao bih da ih uglavnom niste svesni.

Na primer. Kaže Java, citiram:

Citat:

A narod je živeo teško, i za težinu svog položaja krivio "žute", potpuno, potpuno, potpuno isto kao što sada krivi naprednjake.


Kaže Turmen, citiram.

Citat:

@Java - Sve je upravo ovako kako si opisao..
...
Ista priča je i kod mene, ne znam nikog ko je za SNS, ali sam okružen uglavnom ljudima iz ITa, koji dobro zarađuju..


Ako neko zarađuje dobro, ne bih baš rekao da živi teško. Ako živi teško, ne bih rekao da zarađuje dobro. Znam znam, šta god da je sadržaj ovih pojmova, nema potpunog poklapanja, ali suština je tu.

Ništa mi nije jasno. Ok, moguće je, ako sebe ne smatraš delom naroda.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!28.11.2021. u 21:47 - pre 29 meseci
ja sam to sve prosao na izborima kada je smenjen Milosevic. Nisam se pitao "šta mi koji q ovo trebalo?"
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 00:37 - pre 29 meseci
Da betonjerku vozi njih 9, i kravu na pijac, i mikročipove za robote .. a jedan besposlen da protestvuje pa i da razumem da se neko zalaže da betonjerka prođe..

Ali ovde jedan vozi betonjerku, a 9 obespravljenih protestvuje, pride onaj što vozi betonjerku ne ide da betonira za školu i bolnicu, nego da betonira plodnu livadu, i reku sa pijaćom vodom..

Dok zamlate organizuju kongrese i batinaše, a narod pokušava da protestvuje koka kola je kupila i Duboku .. čudo kupuju pijaću vodu, kome to treba, toga ima de hoćeš ..

rio tintu se naravno isplati i da podržava vladu papua nove gvineje i pobunjenike, ako može na miru da kopa za to vreme, šta ih briga da li će pući glava građaninu, panduru, ili batinašu, bitno je da bude frke, i da su pogledi uprti tamo, a ne u bušotine koje nastavljaju sa radom, đa za litijum, đa Duboka .. a dali su onim bizgovima nove Škode i one jadne močice ..

Što se tiče protesta ma kakva Nemanjina i Terazije, samo mup u Despota Stefana, onaj što ga čuva privatno obezbeđenje .. ili pink još bolje

Ipak je madzone, najbolje kao moja drugarica pravo pred centralni zatvor, ja sam protiv žvalonje evo pa hapsite :) drugarica je i dj pa dođite na didžejing, kome smeta malo rejva u sitne sate ne razumem ..


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 07:43 - pre 29 meseci
Javni servis je valjda javio vreme blokada, pa su građani bili informisani i nisu kretali betonjerkama u to vreme. Ne gledam RTS, ali siguran sam da su javili, jer to je ipak Rio Tinto Servis, mislim javni servis.

P.S.
Majore, čuvaj drugaricu da se ne pre'ladi.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 07:44 - pre 29 meseci
Citat:
Turmen:
Isto ko onaj pandur koji maltretira devojku, ne mogu da procesuiram da mu neko nije šibnuo kamenčugu po sred face..

To se da srediti. Odes popodne do njega u kancalariju i izujes ga od batina. General je, glavni za Beograd - lako ce ga nadjes ... Posle nam pricas kako se si**ca usrala od straha i molila te da ga vise ne bijes.

A sta ?? Nemas vremena, sto da prljas ruke na njega ... kasni ti neki sprint, treba se zavrsi do kraja meseca .... Skroz te razumem !

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 07:55 - pre 29 meseci
Ako se bude skupljao neki novac za odbranu Crnog, želim da učestvujem.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.avana.rs.



+10256 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 08:11 - pre 29 meseci
Citat:
Turmen:@Java - Sve je upravo ovako kako si opisao..Dežurao sam na izborima neke 2008e i bilo je tako kako si opisao.. Brojiš glasove, potpisuješ zapisnike, nema mnogo prostora za mahinacije..

Ovo zapravo neka pročita SG Kamikaza, koji kaže da jako grešim, ali neće da kaže kako i zašto. Ali dobro, ovo je forum ...


Citat:
Turmen:Uz jednu malu izmenu..
A to je da dva bizgova iz crnog džipa ispred regrutuju ljude sa "spiska" govore im šta da zaokruže i ucenjuju da moraju da slikaju listić i pokažu. Ili im potruraju već zaokružene listiće, pa ti "smandrljaj" to iza paravana, niko neće primetiti. Na izlazu dobiju crvenu ili tapšanje po ramenu.. U Boru su snimali ljude kako to rade i nikom ništa.. A tamo neke ćate iz nekih strankica uredno prebrojavaju glasove i potpisuju zapisnike i sve je "čisto kao suza"..


Ovoga je bilo i biće. Ovo rade lokalni moćnici, sećam se i kad je AV optuživao žute da ovo rade. Ali, ovoga ima na 0.1% izbornih mesta, ne mogu se ovako dobiti izbori.




Ponoviću: izbori se kradu u medijima

- 100% kontrolom svih medija sa državnom frekvencom
- Maskimalnom kontrolom ostalih (lokalnih, privatnih) medija
- Potpuna, potpuna satanuzacija opozicije u medijima (opozicija za koju zaključe da može da bude takmac na izborima)
- Potpuna, potpuna blokada informaicja o ostaloim opozicionim partijama (kao da ne postoje)

I onda, dođe čovek na biračko mesto i ima "dilemu" dal' da glasa
a) za ovog što gradi puteve i otvara fabrike
b) za Đilasa, sotonu, koji je pokrao 600 mil. i ima račune na Mauricijusu
c) za ostale nit je čuo nit je video


Ne treba, rodžaci, nikakav "crni džip". Srpskom glasaču sve je jasno unapred, za koga će da glasa.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.avana.rs.



+10256 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 09:08 - pre 29 meseci
Citat:
NeIzXuX: Kako je svaka vlast podizala poreze i povećavala broj zaposlenih na budžetskim pozicijama nema razloga verovazi da će se bilo šta promeniti. Samo ćemo posmatrati kako se unose nove fotelje u opštinska zdanja.
Ovo je posebno bilo vidljivo posle smene SPS - DS - DSS
Svaka je partija dovela svoju garnituru, po zakonu nije smela da otpusti stare, pa je bilo ne "Sjaši Kurta da uzjaši Murta", već su jahali i Kurta i Murta. Totalni haos i enorman broj zaposlenih, da je sav opštinski budžet išao samo na plate.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Blokada EMZ zbog konferencije!29.11.2021. u 09:40 - pre 29 meseci
Citat:
Bradzorf012

Ako neko zarađuje dobro, ne bih baš rekao da živi teško. Ako živi teško, ne bih rekao da zarađuje dobro. Znam znam, šta god da je sadržaj ovih pojmova, nema potpunog poklapanja, ali suština je tu.



Replicirao sam Coyote-u a ne Javi vezano za broj SNSovca koje poznajemo..A i taj pojam "dobro živi" nije samo vezan za zaradu, postoje tu još parametara valjda.. Recimo ja ne trpim nepravdu i mogu da zarađujem i 10000e mesečno, neću podržavati trenutnu vlast ako imam prijatelje i rodbinu koji su obespravjenji, žive na rubu egsitencije, otpuštaju ih sa posla jer ne tapšu vođi ili im kopaju litijum u dvorištu iza kuće ili ne znam ni ja šta.. Voleo bih da sam u "baš me briga za druge, meni dobro" modu, ali jbga - nisam..

Citat:
Java Beograd: Ovoga je bilo i biće. Ovo rade lokalni moćnici, sećam se i kad je AV optuživao žute da ovo rade. Ali, ovoga ima na 0.1% izbornih mesta, ne mogu se ovako dobiti izbori.



Pa da tu su mediji, a crni džipovi su tu za svaki slučaj, ako nekom iz medija nije jasno.. a za tih 0.01% vidi sumnjam, ima toga mnogo više, pogotovo po malim mestima..

Voleli ga ili ne - jednu stvar moramo da priznamo Šizoju - a to je da ništa ne prepušta slučaju.. I ko misli da će on (i njegova svita kojih već sada ima mnooooogo) prepustiti svoju sudbinu, investicije, egistencije, tendere, ugrađivanja, stanove, avione i kamione na kocku nekom tamo narodu da na izborima o tome odluči - taj je u gadnoj zabludi.. Bojim se da nismo videli sve od naprednjaka i da ono najgore tek prestoji..

Jedini način da AV ode na izborima je da se pojavi neki političar ili stranka koja će trenutnim botovima da ponudi više..Jer da se razumemo - mi smo mala zemlja, A.V trenutno ima oko 1500000 glasova i ne mora da mrdne dupetom.. Ima oko 500000 glasnih protivnika (ovde sam možda i optimističan) i tu je oko 1000000 neopredeljenih.. tu računam i dijasporu i apstinente i sve one "jbga izašao bih da glasam, ali mi uletela varijanta za spa vikend na Zlatiboru za taj vikend, pa jbga".. Jedini način je da od ovih 1500000 neko "preobrati" bar 500000, uz ostalih 500000 tu je pobeda na izborima..Ali to znači da će i dalje isti panduri biti na ulicama, da će Vesić ostati neki zamenik negde nekom, da u najbojem slučaju Mali, Vulin, Martinović ostanu "nekažnjeni" a u najgorem ostanu na nekim izvršim pozicijama i slično..

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Blokada EMZ zbog konferencije!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20088 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.