Alen23 po mojem iskustvu vođenom argumentima ovim kako je i vladd opisao i viđenim na terenu (peltec lambda) ispada da je mala količina vode u kotlu koji ima odličnu regulaciju najbolja solucija,malo veća količina vode u onom sa lošijom regulacijom a naj lošija kombinacija sa velikom količinom vode koju treba zagrijati i skladištiti bilo u kotlu ili spremniku,dakle postoje tri solucije: naj bolja-dobra-loša,zavisi kojoj čete se prikloniti i prilagoditi,naj bolja košta i tu nema prilagodbe,ja koristim i prilagođavam se te propagiram dobru,neki ovdje na forumu su se prilagodili lošoj i zagovaraju takav sistem grijanja
Jasno ,ali peltec lambda ima nadprosjecnu kolicinu vode u kotlu za svoju snagu u poredjenju sa drugim kotlovima..
12kw 78l
18kw 76l
24kw 100l
36kw 108l
48kw 136l
Termoflux eko logic
25kw 65l
35kw. 80l

Re: Grejanje na pelet