Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700573 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.2.*



+157 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 13:06 - pre 86 meseci
Citat:
malden mb:
Alen23 po mojem iskustvu vođenom argumentima ovim kako je i vladd opisao i viđenim na terenu (peltec lambda) ispada da je mala količina vode u kotlu koji ima odličnu regulaciju najbolja solucija,malo veća količina vode u onom sa lošijom regulacijom a naj lošija kombinacija sa velikom količinom vode koju treba zagrijati i skladištiti bilo u kotlu ili spremniku,dakle postoje tri solucije: naj bolja-dobra-loša,zavisi kojoj čete se prikloniti i prilagoditi,naj bolja košta i tu nema prilagodbe,ja koristim i prilagođavam se te propagiram dobru,neki ovdje na forumu su se prilagodili lošoj i zagovaraju takav sistem grijanja


Jasno ,ali peltec lambda ima nadprosjecnu kolicinu vode u kotlu za svoju snagu u poredjenju sa drugim kotlovima..

12kw 78l
18kw 76l
24kw 100l
36kw 108l
48kw 136l

Termoflux eko logic
25kw 65l
35kw. 80l
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 13:12 - pre 86 meseci
Citat:
marko srzic:
Sta misli Obradovic na sve ovo .Volio bi cuti visoko misljenje.


To šta ja mislim svi su shvatili i znaju osim tebe,pošto si ti jedini u Evropi koji ima AT u kotlarnici
a ne služi mu za ono čemu je namenjen.Bar da ga iskoristiš kao akvarijum pa i da razumem.
Čak ga koristi i tvoj istomišljenik a protivnik AT.
On kaže da njemu AT služi za "peglanje/osiguravanje zadane temperature polaznog voda
a ni pod razno za akumuliranje"!
Svrha AT i jeste da u svakom trenutku imaš toplu vodu za grejanje ,da imaš što manje uključenja gorionika a kada radi,da radi u kontinuitetu.
A normalno je da ne može da akumulira kada je zapremina kao bure za kupus.
Ja sam se lepo raspitao kako i šta treba da se uradi (dosta sam znao i sam) pa sam onda tako i odradio.

Nisam kao neko postavljao npr. ovakvo pitanje (pre manje od dve godine):

Dečki prosim bez ljutnje,ne želim i nije mi namjera omalovažavati nečije znanje-vaše-sad kad sam platio nepotrebno skuplje večeg presjeka cu cijevi (nitko se nije prije javio da nisu porebne) još ču i potrošiti da optimiziram rad izmjenjivača, znači nepovratni na ulazu i prigušnicu na izlazu, kako da tražim tu prigušnicu u trgovini-kaj da velim?

Da ne davim više ljude sa repliciranjem,pošto je bilo baš lepo par dana dok se pojedinci nisu aktivirali,više ne odgovaram na kojekakva pitanja i prozivke.
AMEN,KVIT,TAČKA,KRAJ ! ! !
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 13:22 - pre 86 meseci
[quote]Alen23:
Citat:
malden mb:


Jasno ,ali peltec lambda ima nadprosjecnu kolicinu vode u kotlu za svoju snagu u poredjenju sa drugim kotlovima..

12kw 78l
18kw 76l
24kw 100l
36kw 108l
48kw 136l

Termoflux eko logic
25kw 65l
35kw. 80l


Kovan kotlovi- Gračanica imaju najveću litražu.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 13:39 - pre 86 meseci
Baš me čudi da ove poznate firme ne rade kotlove sa malom litražom. Radijatori topli za 15-ak minuta, milina jedna. A šta poslije kad prođe tih 15 minuta? U kotlovskom dijelu imam 180 litara vode. Kotao se uključi pola sata prije a to mi vrati sa grijanjem poslije isključenja gorionika i šta je problem? Pri startu, kotlovska pumpa se isključi samo jednom, radijatorska niti jednom. Radijatori kad progriju, onda su topli dok ima potrebe za grijanjem a ne vrući, mlaki, hladni. I još svemu tome ću dodati akumulator od 1000 litara pa da propadnem do kraja. Šta je gubitak ako mi je i kotao i dimnjača i cijevi i akumulator u prostoru koji se i inače grije?
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.184.191



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 13:47 - pre 86 meseci
Bas ti hfala na brzom odgovoru.Imao sam ija takvih ideja ali sad Zmajdin tvrdi bolji je kotao sa manje vode.Tak da nebi trebo da se ljutis samo na mene,.

Ustvari kriva je tehnologija a ne mi sto se ovdje mrzimo i svadjamo.Como mislim da je Alfin radi super bez ista samo termicki i termicke glave.Treba pola sata da podigne tem na 23 i tad potrosi malo vise.A posle i ne osjetis da nemas nista.Ako je problem tih pola sata stavis prije paljenje.

Eto ja sam malo vrsio pokuse i pokazalo se da je bolje imati dobru regulaciju gorionika sto kosta 100 evra .Nego praviti at za 1000 evra pa cijevi skretnice ventile regulaciju polaza.

Jos sam sa idejom da se nemora da puse u izmjenjivac onoliki pepeo sto se lijepi pa mora da se cisti ili smanji iskoristivost kotla .Eto nevolim gorionike sto rade izduvavanje pepela.Ima stadler gorionik sto nepuse samo dodaje potreban kiseonik a pepeo se obrusava sam bez izduvavanja.

Praviti klapnu da neide u dimnjak kad gorionik ne radi.A ugraditi gorionik sto izuva pepeo bas onda kad je toplota u samom kotlu.Nesto nerazumijem.

Proizvodjaci su shfatili da kotlovi sa prirodnom promajom nisu za pelet .Pogotovu pali gasi.

Na Viadrusa kad dodas vbr dobijes kotao sto moze da zivi bar jedan zivot. Sto mislis na tu ideju.Imas ti znanje i iskustvo samo ako hoces.Bio bi ti zahfalan da sve ovo analiziras.

 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 14:03 - pre 86 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
malden mb:
Alen23 po mojem iskustvu vođenom argumentima ovim kako je i vladd opisao i viđenim na terenu (peltec lambda) ispada da je mala količina vode u kotlu koji ima odličnu regulaciju najbolja solucija,malo veća količina vode u onom sa lošijom regulacijom a naj lošija kombinacija sa velikom količinom vode koju treba zagrijati i skladištiti bilo u kotlu ili spremniku,dakle postoje tri solucije: naj bolja-dobra-loša,zavisi kojoj čete se prikloniti i prilagoditi,naj bolja košta i tu nema prilagodbe,ja koristim i prilagođavam se te propagiram dobru,neki ovdje na forumu su se prilagodili lošoj i zagovaraju takav sistem grijanja


Jasno ,ali peltec lambda ima nadprosjecnu kolicinu vode u kotlu za svoju snagu u poredjenju sa drugim kotlovima..

12kw 78l
18kw 76l
24kw 100l
36kw 108l
48kw 136l

Termoflux eko logic
25kw 65l
35kw. 80l


Inžinjeri u centrometalu (i oni vezani za njega i oko njega) su izračunali kolika količina vode treba takvom kotlu da u kombinaciji sa njegovom upravljačkom elektronikom uvijek i u svim uvjetima osigura se potrebna temperatiru polaznog voda,dakle konstrukcija kotla-njegova iskoristivost u kombinaciji sa njegovom upravljačkom jedinicom za točno određenu velićinu grijanog prostora i adekvatnom snagom grijačih tijela za tu kubikažu ćine jednu cjelinu,niti svi kotlovi imaju istu iskoristivost ni upravljačku jedinicu niti isti princip rada da bi ista litraža vrijedila za sve kotlove,e takav pristup grijanju na pelet ja zagovaram a ne sve najjače-največe pa poslje prilagođavaj stvarnim potrebama što u konačnici iziskuje dodatne troškove i neminovne gubitke u dodatnim preinakama



[Ovu poruku je menjao malden mb dana 02.04.2017. u 15:19 GMT+1]
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 14:04 - pre 86 meseci
Dušane, sa vašim gorionikom koji ste smi pravili i baš za vašu kotlarnicu, akumulator toplote nije potreban, ali da imate recimo Centrometal, akumulator bi bio neopodan. Dobra je strana akumulatora toplote, pored onoga čemu je namanjen, što njime mogu da se ispeglaju prethodne, a skupe greške, kao što je poslovično uobičajena predimenzionisanost što kotla, što gorionika.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 14:47 - pre 86 meseci
AT ko može da priušti je odličan. Najbitnije je da T iz plamenika završi u kotlu a ne da ode u dimnjaču/cunak.
Sinoć sam meriti T u dimnjaci 105°C ali su turbolatori 2/3 od dužine.Neko ih skratio iz nekog razloga.wvterm 35kw (95L )sa bojlerom 115L.CM 25 ima ulogu za rezervu.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 15:33 - pre 86 meseci
Citat:
ZoranObradovic:

AMEN,KVIT,TAČKA,KRAJ ! ! !


konec, the end........ ;-)
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 19:18 - pre 86 meseci
@goranto & dusanmijat
Neznam dal ste se obracali meni ili ne , ako jeste evo da odgovorim : nisam arogantan vec sarkastican (ima razlike !), i to prevashodno prema samom sebi , i nemam protiv da bilo ko bilo sta nauci , cak i pomazem kada treba ako to mogu naravno , a ne da odmazem . A za sta ovaj forum sluzi , to vise necu da komentarisem , ali nije izgubio svoju svrhu zbog mene i meni slicnih , vec drugih , i to poodavno vec .
A mislim da je dobra stvar da se ne drzimo jednoumlja , ili sto je problem da neko ima malo drugaciji stav od ostalih , to su finese a nebi trebalo da je povod za svadju , kako ste rekli .
Eto npr sa maldenom mb se slazem oko svega , osim oko marke integrisanog kotla , i pitam gde je tu problem ? Svako moze da preferira ono sto je njemu draze . A za 'moje je najbolje' nisam nikad izjavio , vec da je sto prostiji sistem ( do neke granice prostosti ) bojli od komplikovanog i prenabudzenog sistema . Sto zbog odrzavanja sto zbog drugih stvari .
I ne znam sto meni kacite titulu borca protiv AT , nemam nista protiv ko hoce i voli , ali za mene je isplatljiv (moje misljenje) samo ako je povezan sa solarnim grejanjem povezanim sve u jedan sistem .
A pre sam za izbor Integrisanog kotla na pelet (bilo koje marke) , nego li prepravke kotla sa gorionikom , i to cu uvek da savetujem nekome kada se dvoumi .
A izbor je samo tvoj , moj , njegov ... i ako se odluci drugacije od saveta , pa dobro , tvoj novac je samo tvoj , a i stvar kako ces ga potrositi ! A ne povod za svadju .
Bez obzira sto je nesto skuplje , ako se to meni dopada i mislim da je bolje , uvek cu pre to isto kupiti nego li nesto jeftinje .
Nadam se da me razumete , sta je pisac hteo da kaze.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 20:13 - pre 85 meseci
FelipE Pirot nista licno, samo sam pohvalio covjekov stav i nastup na forumu, u globalu. Svaciji post procitam, o vecini razmislim, na neke dam svoje vidjenje stvari.
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.04.2017. u 23:54 - pre 85 meseci
Citat:
Taradrina:
AT ko može da priušti je odličan. Najbitnije je da T iz plamenika završi u kotlu a ne da ode u dimnjaču/cunak.
Sinoć sam meriti T u dimnjaci 105°C ali su turbolatori 2/3 od dužine.Neko ih skratio iz nekog razloga.wvterm 35kw (95L )sa bojlerom 115L.CM 25 ima ulogu za rezervu.


"Neko ih skratio iz nekog razloga"
Veci turbulatori tj duzi od potrebnog takodje mogu da dovedu do kondenzata .
Treba eksperimentisati sa duzinom dok se ne svede na pravu meru .
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 07:29 - pre 85 meseci
Felipe-
Teraš me sad da se ulizujem,izvinjavam,pravim izuzetke a nisam naveo nikoga.
Kritikovao sam sve sa krutim stavom.I Ja imam stav i mogu da diskutujem sa drugima o lošim stranama,i to je uredu ali ako neko ponovi svoj stav 20 puta,on direktno utiče na mišljenje novih članova koji mogu napraviti „grešku“ i kasnije da prepravljaju sistem.Nije Forum postavljen za deset „odabranih“ već za novopečene koji rešavaju neki svoj problem.Ima tu i reklame i prioriteta ali gde saznati loše strane nekog proizvoda nego ovde,na ulici sigurno ne.
Ostavimo Čoveka da sam donosi odluke,uz naše dileme i razgovore,iskustva i po neku preporuku.Naj glasniji i kad greše ne shvataju pa su još glasniji da bi kao dokazali ispravnost smetajući i sebi i drugima.
Sad bi trebalo da nabrojim ko mi smeta i da uđem u duele sa njima što ne želim.Izbrojim do deset resetujem se i teram dalje.

Prevedeno na Pirotski : Na Marka krivakat nikoj nema da ispravi !!!
 
+1

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.114



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 08:17 - pre 85 meseci
I ma njih jos puno sto nisu pozeljni samnom da diskutuju.A to su oni sto vrse propagandu da bi nesto prodali i oni sto su nesto kao napravili pa ajd da svi rade tako i oni sto sve znaju samo da se njih pita.

E sa takvim ja ne diskutujem po Pirocanski.

A ovo sto si napravio sa odpada i pristaje za otpad jer po nikakvoj teoriji nebi trebalo da fukcionise a kamoli da nekom savjetujes da isto to uradi.

[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 03.04.2017. u 09:56 GMT+1]
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 09:28 - pre 85 meseci
FelipePirot nisam imao niti imam namjere sa nikim se sukobljavati,nadam se da niste moje pisanje shvatili kao napad na sebe osobno, ja zagovaram integralni kotao na pelet peltec18kw pa na više kw iz jednog razloga,to je da sam se sa tim kotlovima dosta susretao po terenu i vidio kako rade i baš svi korisnici su ih hvalili da rade odlično i praktično kako se nisu ni nadali,čak i bivši korisnici ukapljenog plina (oni koji su naučeni na potpuni luksuz) su pozitivno iznenađeni komocijom koji pruža peltec lambda,o kotlu kojeg poznam samo čitajući recenzije ili sam od nekoga samo čuo ni ne želim pričati,pošto imam skalameriju kotla i plamenika iz iskustva pričam što bi bilo u takvoj kombinaciji najbolje a da je isplativo ali preporučam integralni pelet kotao u čiju mogučnost i komociju sam se uvjerio
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 11:02 - pre 85 meseci
@goranto
Rekao sam na pocetku posta 'ako ste mislili na mene' , pa sam odgovorio .
Nema potrebe za ulizivanjem i izvinjenjem , dajte da se diskutuje . A duel mislenja (kulturan) mora da bude sa krutim stavom. Pozz
@malden mb
Nisam to tako shvatio, bez brige .
Sa bilo kim mogu da delim odredjeni stav u celini a u nekim detaljima bi mozda drugacije , i to je ok.
Dobra je raznovrsnost misljenja, ponekad radja ideje.

Evo , da dam predlog za diskusiju posto je malo tema zamrla , a mislim da ce biti ponarocito interesantna korisnicima koji imaju AT , i mozda poceti da razmisljaju u tom pravcu , eventualno me neko i ubedi da nije vredno investiranja ako ima dobre argumente .
Kad kazem solarno grejanje , vecina ce pomisliti na solarce sto zagrevaju vodu .
A ja kazem ne vodu , vec mislim na one sto proizvode struju sa potrebnom skalamerijom i akumulatorom .
Jedan moj komsija uzeo skoro za vikendicu kako bi tamo imao struju , reda do 6 KW mislim , provericu s njim kad ga vidim . Pa cu ovde ako je neko zainteresovan da napisem kolko para i sitne detalje .
Kazem ovo bi trebalo da je interesantno onima sto imaju AT a premisljaju ili su se premisljali da dogrevaju AT grejacima na struju po nocnoj tarifi .
Sa ovim se nebi plasili da udjete u crvenu zonu , ili jos ako je neko planirao da uvede dodatno brojilo samo zbog AT . Cuo sam da je dodatno brojilo dosta skupo , mozda negde do 50 60 hiljada da je celokupni trosak ali kazem nisam bas siguran . A ova druga investicija se sama otplacuje !
Ponarocito u prelaznim periodima , kotlovi se ne bi ni palili . Napisacu sumu i sta je sve potrebno za tako nesto da sluzi kao smernica
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.114



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 11:23 - pre 85 meseci
Potrosnja sa at ista kao i bez at.Pa sto onda ulagati u nestoo sto nema potrebe.A drugo je sto stari gorionici rade pali gasi.At je kuca i nije nista stetna mala oscilacija ako kuca nije od kartona.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 11:51 - pre 85 meseci
@ felipe

Mene zanima prica sa panelima,moze i pp ako neko smatra da je nepotrebno ovde.
Cene novih brojila zavise bukvalno od opstine do opstine,a idu 80+ hiljada do i 140000.
Stim sto je cena fotonaponskog sistema isla reda 1000€ za 1kw,pre par godina,mozda je sad malo jeftinije. Ali komplet sistem.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 12:40 - pre 85 meseci
Bolje otvoriti novu temu o tome. Jeste da se sve može integrisati ali bolje odvojeno.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.04.2017. u 13:07 - pre 85 meseci
Nisam,skoro,razmišljao na tu temu.Vredna je mada novčano zahtevna.Felipe ako otvoriš novu temu obavesti!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700573 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.