Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57675 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:40 - pre 232 meseci
The Cancer Society of New Zealand reports that that second-hand smoke is the third largest killer in the country, after active smoking and alcohol use.

preuzeto sa http://www.quitnow.info.au/

Zapamtite ovu recenicu!
Ja odbijam da me neko UBIJA, i boricu se SVIM sredstvima protiv vas, i mogu samo da kazem da molite boga, ako verujete u njega, da ja ne dodjem na vlast.
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

AleksandarNS
Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:49 - pre 232 meseci
strashno...bash ste sada nashli ovu temu da stavljate kad sam prestao da pushim (u stvari josh se ne zna...drzim se 3 nedelje i prestao sam da grizem sve oko sebe pre dva-tri dana) :)

moje mishljenje je da cigare POTPUNO treba zabraniti u ovoj zemlji...kao shto neko reche pored abortusa, "pravilne" ishrane, stresnog vremena i svega ostalog josh i u procentu pushacha prednjachimo.
kakva ljudska prava, kakva demokratija...ako je neshto loshe (a jeste) treba ga ZABRANITI pa neka se zale...nece umreti bez nikotina.

mada nisam bash neshto siguran da ce do toga doci obzirom da imamo toliko fabrika cigareta...a josh i par novih je u planu. oko toga se vrte velike pare...
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:58 - pre 232 meseci
Ne, ne treba zabraniti, jer to nece doneti nista dobro, setimo se samo prohibicije i zabranate narkotika. Nista dobro. Zabrana u mnogim slucajevima ne vodi nicem dobrom. Ali treba pusace maximalno ubijati u pojam, a pogotovo fabrike, i uvoznike/prodavce.
Zabraniti prodaju cigareta u prodavnicama gde se prodaje hrana
Zabraniti pusenje u svim restoranima 100%, dozvoliti samo u kaficima koji bi za to placali velike taxe
Zabraniti pusenje:
- za vreme voznje
- do na 200m od skola
- u svim javnim ustanovama
- na ulici

maximalno sankcionisati pusace na poslu, da teze dobijaju isti, da ne smeju da puse za vreme radnog vremena
Drasticno im poskupeti osiguranje, ukinuti besplatnu zdravstvenu zastitu
....
...
Ima jos toga...

 
0

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:00 - pre 232 meseci
Ne znam sto ste se toliko uhvatili za restorane i javna mesta... Posle klope ja cu svakako zapaliti cigaretu, kao i uz pivo, i sescu u deo za pusace ako se restorani budu tako delili, najmanji problem... Isto, peron na stanici, pa onda kao odvoji se deo za pusace... to mi je glupo, ne treba zabranjivati nekome da pusi na otvorenom ako se vec takav zakon usvaja jer kome smeta neka se pometi 5 metara i resio je problem...

Ja jesam pusac, relativno umeren doduse, ali smetaju mi malo drugacije stvari... Recimo kada sam isao na kontolu u bolnicu, lekar je usao sa cigaretom u sobu i pusio dok me je pregledao, naravno da mi je smetalo. Tamo gde se trazi izricita higijena i tome slicno smatram da za cigarete nema mesta.

Ko god nocu izlazi, hteo ne hteo osudjen je na duvanski dim i tu se nikada nista nece promeniti...

FlyLord ne troluj ovakvim postovima, koga zanimaju informacije o stetnosti ima google i bar milijardu sajtova o tome...
vdl/nlns
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:03 - pre 232 meseci
Vecina ljudi je neobrazovana i ne zna mnogo stosta. Ima 10000000 sajtova i o tome kako nesto uraditi u php-u, pa je opet to jedan od najaktivnijih foruma na ES-u.
Da bi ljudi shvatili neke stvari, treba im to servirati, i pokazati, a ne reci gde to mogu da nadju!
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:14 - pre 232 meseci
Ja sigurno neću da zapalim cigaru u prostoriji gde ima male dece, u domu zdravlja, u liftu, u taksiju... osim ako flylord (ili neko sličan) nije u blizini - onda ću zapaliti tri odjednom.
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:21 - pre 232 meseci
I ima da explodiras od muke
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:32 - pre 232 meseci
Meni jedino nisu jasni ovi koji kažu da cigare nisu problem, već su "droge" problem... Pa zar nikotin nije droga? Nije valjda da je THC droga, a nikotin nije??

LOL!

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:51 - pre 232 meseci
Byte bespotrebno skreces temu, nikotin svakako jeste nesto od cega postajes zavistan, medjutim i dalje su cigarete legalne a marihuana nije, koliko je sta dobro sa svim tim vec se raspravljalo...

FlyLord, i najbolja kampanja protiv pusenja koja bi bila na svakom koraku sluzila bi pre svega da informise ljude, ja sam recimo ekstra informisan i neke posledice pusenja vec pocinjem da osecam ali sve to ne uzrokuje time da sasvim prestanem da pusim, zato su tvoji copy/pastovi suvisni...

Najefektnija borba protiv pusenja bila bi udariti pusace po dzepu... Da pakla koju ja kupujem ne kosta 65 nego 200din djavola bih pusio... Mozda bih vikendom kupio jednu paklu kad izadjem, jer uz pivo mora da ide, ali svaki dan - nema sanse...
vdl/nlns
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 17:56 - pre 232 meseci
Temu skreću oni koji pominju droge, iako nemaju blage veze o čemu pričaju. Meni jednostavno nije bitno to što je marihuana ilegalna - ako cigare ne spadaju u droge, ne spada ni vutra. Uglavnom, da ne vučem više off-topic, molio bih dotičnu gospodu da se okanu pominjanja droga ukoliko u istu grupu ne svrstavaju i duvan.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

lili-put




Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 18:10 - pre 232 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Uglavnom, da ne vučem više

a vala dosta si vukao
ugusismo se od tvog dima objektivnosti :-(
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 18:15 - pre 232 meseci
Duhovito.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 18:32 - pre 232 meseci
Citat:
flylord: Ja odbijam da me neko UBIJA, i boricu se SVIM sredstvima protiv vas, i mogu samo da kazem da molite boga, ako verujete u njega, da ja ne dodjem na vlast.

Sva sreca te sam ostavio duvan pre dva meseca :D ili sto on nikada nece da dodje na vlast :p
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

AleksandarNS
Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 19:08 - pre 232 meseci
jesam i ja nekada davno ostavio...par meseci nisam pushio.
nazalost...dovoljna je samo jedna cigareta posle...i eto ponovo :)
must be strong :)
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 19:08 - pre 232 meseci
Evo i ja da se javim malo na ovu temu :)

Kao prvo da kažem da imam izuzetno jaku alergiju na grinje i nešto slabiju na duvan. Boravak u zadimljenoj prostoriji više od 15 minuta mi je vrlo problematičan, verovatno zbog alergije znatno teži nego običnim nepušačima. Posle samo par minuta osetim probleme sa disanjem, posle sat vremena ili više glavobolju i sl.

Pušenje na poslu meni lično je toliko smetalo da je to bio razlog broj jedan što sam početkom ove godine promenio posao. Lično pušače (čast izuzecima) svrstavam u vrlo sebične ljude. Iako su svi znali za moje probleme sa alergijom, nikoga nije bilo previše briga da smanji broj cigareta, taman posla da se napravi posebna prostorija za nepušače i sl. Često sam imao raspravu sa koleginicom koja je pušač, i koja nije dozvoljavala da se otvori prozor jer će se zamislite prehladiti.

U firmi u kojoj sada radim pušači imaju posebnu prostoriju za pušenje, vrlo malu, prozor je tamo non stop otvoren i grejanja tu nema. Što će reći, zimi je tamo nepodnošljivo hladno. Primetno je da su pušači daleko ne produktivniji od nepušača, jer malo malo napuštaju posao na cigaretu i sl, tako da će prilikom sledećeg zapošljavanja biti pušač značiti u startu hendikep za kandidate.

Lično mislim da se u Srbiji neki zakon protiv pušenja na javnim mestima neće tako skorije doneti. Mislim da će Srbi pre rođenu majku isporučiti u Hag nego što će se odreći privilegije da puše gde god oni to žele i koliko to žele. Na stranu što država kakva je Srbija itekako profitira od pušača.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 19:19 - pre 232 meseci
Podrzavam zakon za zabranu pusenja na javnim mestima...

U Italiji je zabranjeno pusenje na svim javnim mestima, ali koliko sam video po kaficima je dozvoljeno, ali samo ako iznad svakog stola gde je dozvoljeno pusenje stoji odgovarajuca ventilacija... Sto je po meni ok... Ako gazda hoce da privuce i goste pusace kao i nepusace, mora da investira u nove ventilacione sisteme...

Mada ova ideja sa oporezivanjem nije losa...
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 19:26 - pre 232 meseci
Citat:
Lično pušače (čast izuzecima) svrstavam u vrlo sebične ljude.


Upravo tako, neki kao reda radi pitaju da li mogu da zapale a već vade cigaru, kao da je to njima bogomdano pravo.Naravno pukne mi film i kažem da ne može, oni samo zbunjeno zakolutaju očima i pitaju kako ih ne razumem da imaju potrebu da zapale.Odgovaram im a kako to da oni ne razumeju da ja imam potrebu da udišem čist vazduh.
I never wanna be a mod!
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 21:03 - pre 232 meseci
Ma dajte bre, najbolje je doneti Zakon po kome se (mi) pušači streljaju (dobro, dozvoliti nam lečenje ako hoćemo). Mislim da bi dobrovoljaca - dželata bilo kolko voliš. Flylord - jel sam u pravu?
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 21:46 - pre 232 meseci

Inace , duvanski dim koji se udise je dokazno slaba vrsta otrova po sastava , znaci samim time sporo trujemo i sebe i druge oko sebe , da li ce neko umreti od toga imati alergiju ili mu nece biti nista nije preterano bitno svejedno je otrov . E sada trovanje sebe mislim da nije zlocin ali trovanje nekog drugog je sigurno KRIVICNO delo i tako ga treba sankcionisati :) .
Moja drugarica ima bebe blizance i konstantno cepa paklicu dnevno pred njim , deca imaju stalno probleme sa disanjem ali...:(


 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 22:16 - pre 232 meseci
Judge not.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57675 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.