Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57741 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:28 - pre 233 meseci
Citat:

Ko o cemu, Dimkovic o civilizovanom svetu. Da nije Gojko postavio bota za moda?


A sta fali malo civilzovanju Srbije - ili mozda treba svi da izigravaju Mileta? :-)

Jednostavno prihvati cinjenicu da trujes druge i da Srbija SMRDI na cigare i jeftin benzin- i, da, prepotopski zakoni Srbije dozvoljavaju tebi da to radis, kao i mnogo toga drugog - ali to nikako ne znaci da ne treba stvari menjati na bolje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:28 - pre 233 meseci
I jos kad bi rekao sta to meni fali jer se borim svim silama protiv pusenja? Da li ja nemam prava na zdrav zivot? Ja se samo borim za sebe i da meni bude sto bolje, i da mojoj deci bude bolje nego meni
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:35 - pre 233 meseci
Kolko se ja secam bio je neki zakon o pusenju na radnom mestu al ga niko nije postovao... sto se kafana i kafica tice odatle mozes da izadjes al zamisli kad ti puse :) u kancelariji tj. na radnom mestu odatle ne mozes da pobegnes.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.145.EUnet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:40 - pre 233 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Kolko se ja secam bio je neki zakon o pusenju na radnom mestu al ga niko nije postovao... .

Zato sto nadlezni NE rade svoj poso...

A ovoj zemlji ce trebati jos 100 god da postane civilizovana...


xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:47 - pre 233 meseci
Znaci prvo zakon, pa sprovodjenje istog pa tek onda rasprava da li sme da se pusi u kafani ili ne, ovako bez zakona ili nekog podzakonskog akta i sprovodjenja istih u zemlji Srbiji (tm) daleko je sunce...
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 19:00 - pre 233 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Izgleda da je Fuzz konačno priznao poraz. :)

Ma nema poraza kad ja sad odoh na pivo i .... :)

Citat:
Ivan Dimkovic: A sta fali malo civilzovanju Srbije - ili mozda treba svi da izigravaju Mileta? :-)

Jednostavno prihvati cinjenicu da trujes druge i da Srbija SMRDI na cigare i jeftin benzin- i, da, prepotopski zakoni Srbije dozvoljavaju tebi da to radis, kao i mnogo toga drugog - ali to nikako ne znaci da ne treba stvari menjati na bolje.

Ne treba da izigravaju Mileta,ali ni Radovana:`evo reeeseeenja!`
Koliko sam primetio na vise tema tvoja se resenja svode na preslikavanje zapadnih(vise americkih nego evropskih) pravila igre koja ti nazivas civilizovanim na nas sistem. Ja ne mislim da je to uvek svrsishodno.

Citat:
flylord: I jos kad bi rekao sta to meni fali jer se borim svim silama protiv pusenja? Da li ja nemam prava na zdrav zivot? Ja se samo borim za sebe i da meni bude sto bolje, i da mojoj deci bude bolje nego meni


Pa dobro,imas malo schizo nastup. Pravo na zdrav zivot ti ne osporavam,ali pravo da me trpas u logor i pretis batinama:), da. Za decu ce biti najbolje da ih ne saljes u kafanu.
anti-heroin spree
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 19:22 - pre 233 meseci
A da popušimo svi po lulu mira?
I never wanna be a mod!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 19:31 - pre 233 meseci
Citat:

Koliko sam primetio na vise tema tvoja se resenja svode na preslikavanje zapadnih(vise americkih nego evropskih) pravila igre koja ti nazivas civilizovanim na nas sistem. Ja ne mislim da je to uvek svrsishodno.


A da probamo Singapur? I oni su vrlo civilizovani a nisu EU :-) Uzgred, Srbija je #3 u svetu po broju pusaca po lobanji (od trocifrenog broja zemalja!), iza nas su i mnoge "nerazvijene, ratom ugrozene zemlje" kao i razvijene - kako bre to?

I kakav je to "nas sistem" - to je prokleta anarhija nastala ratovima i mismanagementom, sta sad treba da se sledecih 100 godina pozivamo na Slobu kao opravdanje za necinjenje, kao sto smo se za vreme Slobe pozivali na Tita, pre Tita na kralja i sl...

Daj bre - Srbija smrdi na duvan, evo sad sam dosao iz Srbije i bazdim na duvan ko Turcin posle samo 2 dana bivstvovanja tamo (sto mi se ne desava bilo gde drugo na kugli zemaljskoj, tek da znas) + moram sve da trpam u ves masinu da se pere i da trosim struju vodu i deterdzent zbog nervoznih pacera koji moraju svuda da puse. Da ne pominjem to sto sam bio prisiljen da udisem katran i kancerogene materije kao da radim u fabrici cementa.

Dodati jos i broj malignih oboljenja je katastrofalno visok od cega je rak pluca jedan od najcescih - postoji jedan vrlo jednostavan nacin da se to promeni, tj. da se vidno smanji i ne, ni to nije moguce - opet nesto koci... jel?

Sta je sad - ljudi su navuceni na duvan pa im frka da se strpe na javnom mestu? Jel - pa bili su isto tako navuceni i u Italiji, Irskoj, USA pa je zabrana pusenja na javnim mestima sasvim fino prosla.

Mislim, ako nije moguce promeniti takvu stvar koja zavisi samo od Srbije i njenih zakona, ne kontam kako neko ima pravo da krivi ostatak sveta za lose stanje.

Nema izgovora.

Meni licno duvan ne smeta, ali u razumnoj meri - to sto se radi u Srbiji nije razumna mera. Nije normalno da se osecas na dim ko dimljena prsuta posle par administrativnih poslova i jedne kafe + sastanka u gradu.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.03.2005. u 20:40 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 19:39 - pre 233 meseci
Ivane, jedini problem u tome je što ako i vlada uvede taj zakon, tu je uvek "ona jedna" stranka koja će to iskoristiti da bi došla na vlast, pri čemu će joj neobrazovani i fanatični građani pomoći u tome...
Ne vredi, demokratija je sr*nje... Kad bi veći procenat ljudi bio iole obrazovaniji, kulturniji i manje ksenofobičan, možda bi demokratija i funkcionisala, ali ovako...

Naravno, podržavam tu zabranu pušenja na javnim mestima, ali mi je žao vlade koja će doneti takav zakon (i, naravno, strogo ga primenjivati) - verovatno neće proći dobro na sledećim izborima.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 19:41 - pre 233 meseci
Tacno, Fuzz, sta ce deca u kafani?!
Treba da znate glavni problem zakona o pusenju na javnom mestu; evo o cemu se radi:
Kaze se da nije dozvolejno pusenje na javnim mestima itd, da ne tupim; na poslu isto tako nije dozvoljeno ali je u tom slucaju poslodavac duzan da obezbedi prostoriju u kojoj se moze pusiti i tu opet imaju neki propisi o kubaturi vazduha i slicno. E dakle tu je kvaka; svima je lakse da zmure nego da se pobrinu za to, jer to kosta! Dakle, ako hoces zdravu radnu sredinu, onad moras da ispostujes sve odredbe koje te obavezuju: znaci ako nema pusenja u kancelariji, onda ne sme ni da prokisnajava, mora da se kreci svake godine, pa temperatura (citaj klima odnosno grejanje) itd. Ako bi sad ti nekom rekao da ne moze da pusi na poslu, on lepo pogleda zakon i kaze tako i tako stoje stvari, obezbedi nam prostoriju za pusenje itd. Zato svi uglavnom cute; takav je primer u mojoj firmi, koja je inace drzavna institucija i treba da postuje zakone. Ne verujem da je igde nesto mnogo drugacije.
Kad sam skoro bio u Informatici na Dorcolu, primetio sam da kod njih recimo nema pusenja ni u bifeu, vec samo na hodniku; i niko se ne buni, svima manje vise odgovara. Dakle, verovatno je u pitanju i svest ljudi.
Ja duvanim vec 15 godina i mogu vam rei da je to jebeno gadan porok; price "ja to mogu da ostavim kad hocu samo necu..."- to je cisto s*****. Da mozes, ostavio bi, kao i ja sto bi...Poenta je da zakon o zabrani pusenja svakog normalnog pusaca polako odvikava od cigareta: ako 8 sati radis i ne popusis nijednu cigaru, treba ti jos sat do kuce, pa na ulici, pa kod lekara, gde god mrdnes ne smes da zapalis, koja je onda svrha pusenja? Zavuci se u kucu i dimi koliko hoces!!! Pa to onda nema neku svrhu; bolje je ostaviti, zar ne?
Licno bih voleo da taj zakon vec jednom profunkcionise, iako sam pusac!!!
A to sto fuzz kaze da je lokal stvar ukusa, to je skroz u pravu sto se tice Srbije; ovde mnogo sto sta ne funkcionise, kako mislite da funkcionise bas taj zakon? Sve nam ide super pa jos samo da duvan ne gori; ***i ga bas... Treba uvesti sistem ko za pojas i bice sve ok; ako ga svi budu postovali. A lokali neka izvole pa nek se opreme i prosire "deo za pusace" i "deo za nepusace" i svi ce biti mirni i ok. Ovako raspravi nikad kraja...
Still going strong...
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 20:01 - pre 233 meseci
Pa kad bude i ako bude da u sve i jednom kaficu bude zabranjeno pusenje onda cemo da vidimo... pa fino ako oces da pusis, ti izadji vani pa pusi pa se vrati unutra, ako budes imao srece da ti murija ne uzme npr. 20 evra za pusenje na javnom mjestu, ili ako hoces da budes 100 % siguran ti idi kuci pa ispusi 2-3 cigare pa se vrati onda medju ljude.

Dok god ima kafica koji dozvoljavaju pusenje, ne valja...
Trenutno gdje god izadjes truju te cigarama i kazu ti, ti ajde kuci ako ti se ne svidja, e pa brate isao bi ti kuci da je ova zemlja imalo normalna a ne ja koji nikome ne smetam ni na koji nacin.

1. Pusac truje sebe i sve oko sebe
2. Ne-pusac ne truje nikoga, i mora da trpi sto njega truju i sto mu govore da ide na druga mjesta

?!?!?!?!?!?!?!

Posto ja nikome ne radim zlo, nemojte ni vi meni, nego trujte sebe i svoju familiju u SVOJOJ kuci, a ne mene i moju.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 20:07 - pre 233 meseci
Littleboy, don't you understand...u ovoj zemlji je sve naopako! Pa manjinu normalnih maltretira vecina koja je odavno zviznula, pocev od ovih seksualno devijantnih na vlasti pa preko svih ostalih! Sto te onda cudi bilo sta drugo?
Ja ti kazem, iako sam pusac, voleo bih da mi neko zabrani da pusim na javnom mestu, na poslu, na ulici itd; to je najzdraviji i najefikasniji nacin odvikavanja od cigareta : nema raznoraznih metoda, flastera, cudotvoraca i sl. Ako ces da palis gde ne smes, ok, plati kaznu! Kad se to nacifra, ostavis cigare da bi platio kaznu; prosto zar ne?

Still going strong...
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 20:18 - pre 233 meseci
Kontam ja to sve ... ali samo govorim, posto onaj fuzz se nesto lik isfurava na nepusace.... mislim, jesi ti normalan covjece ?
Obraz opanak.

Zao mi je dijece koja odrastaju u takvoj okolini, znam da moja nece zagarantovano.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 20:33 - pre 233 meseci
Sta ces, to ti je demokratija, svako moze da kaze sta hoce, ali niko nista ne moze da preduzme....biti ce kako bude; nadam se da ce biti bolje nego sada.
Still going strong...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 20:37 - pre 233 meseci
Citat:

Sta ces, to ti je demokratija, svako moze da kaze sta hoce, ali niko nista ne moze da preduzme.


Hmm... To se zove anarhija u mom recniku ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 20:45 - pre 233 meseci
Tako je Ivane, to se zove anarhija...
Na zalost, ovde je svi (mnogi) zovu demokratija...
Zato i jeste sve naopako i sve nam i ide kako nam ide, uz qrac...
Demokratija je prvo svest ljudi pa onda drustveno uredjenje; ovde to prvo ne shvataju politicari pa narod....
Still going strong...
 
0

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 22:55 - pre 233 meseci
Znate li onu izreku "Puši kao turčin"? E pa sad ima nova "Puši kao srbin"

Postoji još jedan problem kada govorimo o pušenju na javnim mestima, konkretno - u klubovima i diskotekama. Ne znam kako stoje stvari van naše zemlje, ali to kako se pušači ponašaju u našim klubovima svrstava ih u kategoriju stoke. Ja inače izbegavam da koristim teške reči, ali kako drugačije okarakterisati likove koji pale cigaretu za cigaretom, bacaju opuške gde stignu, mlataraju sa upaljenim cigaretama u gužvi, uopšte se ne obazirući na to da nekome mogu da unište odeću ili stvore opekotinu. Takve stvari govore o velikoj sebičnosti pasioniranih pušača, kojima je bitno samo da zadovolje svoju potrebu za duvanom. Sa druge strane, u većini klubova ne postoji zasebna prostorija gde bi oni mogli da zapale cigaretu tako da je ovakvo ponašanje očekivano (ne i opravdano). Retko koji klub ima ventilaciju koja bi mogla da se nosi sa tolikom količinom duvanskog dima, tako da se tu sve vrti u krug, nažalost. Unapred ću vam reći da komentare tipa "nemoj da ideš tamo ako ti smeta" neću da komentarišem pa se ni ne trudite da ih kucate.

Ono što je još tragičnije i što se itekako može sprečiti - duvanska industrija ovde je glavni sponzor techno i house događaja. Na tim događajima, nude se cigarete kao da su u pitanju neke grickalice. Jasno je da je populacija koje izlazi u noćne klubove veliki potrošač cigareta, ali bi zakonski moralo da se reguliše da kompanija koja proizvodi cigarete ne može biti sponzor nikakve manifestacije. Na kraju krajeva i to spada u reklamiranje duvana koje je zabranjeno. U januaru je, za one koji ne znaju, organizovan party zatvorenog tipa na sajmu za koji nije bilo moguće regularno kupiti kartu, već se ulazilo isključivo uz flajere koje su delili promoteri jednog velikog proizvođača cigareta, naravno svojim potrošačima. Samo u Srbiji, ljudi se nagrađuju zbog toga što puše.

Ne mislim da treba primenjivati radikalne metode protiv pušača jer obično izazivaju kontraefekte, ali je krajnje vreme da nepušači prestanu da budu građani drugog reda u ovoj zemlji. Ako se ovako nastavi uskoro ćemo biti manjina u pravom smislu reči, a onda teško da ćemo moći nešto da učinimo (pitanje je da li i sada možemo). Mislim da je odnos pušači-nepušači još uvek preko 50% u korist nepušača, tako da nije sve izgubljeno.

Mislim da bi jedan domaći anti-smoking web comunity bio zanimljiva ideja.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 23:52 - pre 233 meseci
Meni izgleda da su se ovde nepusaci i pusaci ostrvili zajedno na pobornike slobode pusenja. Ako nepusaci hoce svoja prava, onda moraju da ih daju i pusacima. Da ne govorim da su kod nas pusaci u vecini. Druga stvar, vecina pusaca bi htela da ih drzava pomocu nekog zakona natera da prestanu da puse, ili da smanje. Ljudi, vi bas lepo mastate. Ko nece da pusi neka prestane, nek kaze necu i gotovo. To je stvar karaktera i svako moze da prestane da pusi ako cvrsto odluci.

OK je zabrana pusenja na javnim mestima, ali sve u svojim granicama. Postoje prozori, ventilacija, klima, moze se podneti i da neko na radnom mestu pusi ako se o tome vodi racuna.

Sto se tice kafica, nocnih klubova, mozete samo da sanjate da ce tamo neko da zabrani pusenje. To ne ide jedno bez drugog. Ta mesta su sama za sebe porok, a poroci ne idu jedan bez drugog.
Romanes Eunt Domus
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?07.03.2005. u 01:20 - pre 233 meseci
Samo se ti nadaj da ne moze da se zabrani. I te kako moze. Drugo, a kakva to prava trebaju da imaju pusaci veca nego nepusaci? Ja sam vec pitao ako pusaci smeju mene da truju, jer im je to pravo, da li ja imam prava da pucam u svakog pusaca. Zaboga, ja uzivam u tome. Nema neke velike razlike, sem u brzini dejstva metka u odnosu na duvanski dim
Da napomenem, ja sam protiv nasilja, ali vi pusaci trazite pravo da MENE trujete, i ja to necu dozvoliti. Kad tad, ce se donese zakon, e ja cu da uzivam u tom zakonu.
U medju vremenu, ja cu da doprinosim ovome kolko ja mogu. Zabrana pusenja u stanu, niko ko zeli uslugu od mene ne sme da pusi predamnom, i gde god i kad god, zabranicu pusenje, i nagovaracu sve ostale oko mene da to rade!!!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Kako izgledaju pluca nase dece zahvaljujuci pusacima07.03.2005. u 01:24 - pre 233 meseci

Citat:
hese are pictures of what cigarette smoking does to human tissue, namely lungs, the primary intake port of the most required substance necessary for life...oxygen. The human body can live for weeks without food; days without water; but only a few minutes without oxygen.

Please understand that although these lungs were removed from deceased smokers, this is how they looked in those smokers before they died. The photos (originally slides) have not been changed or touched up. The lungs have only been sectioned in two for viewing and analysis.

Normal lungs are red/pink in color, symmetrical in shape, and have an even, uniformly porous texture.

If you are a long term smoker, and have been experiencing shortness of breath, coughing spells, lower- or mid-chest pains, your lungs may now be looking somewhat similar to these.

Please be patient while these pictures load. They are worth seeing!
(They take less than a minute each at 28,8.)

These first two pictures contrast healthy lungs against a cancerous pair.

On the left is a fairly normal pair. The large, pink item in the lower center between them is the heart.

The areas of the cancerous pair that isn't black, but yellowish gray, is the cancer. The bulbous knobby tissue are tumors.



 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57741 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.