Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57737 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 22:53 - pre 233 meseci
Ja sam nepusac. Nkad nisam izvalio u cemu je stvar sa pusenjem, ali mi i cale, keva, vecina ortaka i ortakinja puse. To sa oporezivanjem kafica za pusace je cista glupost. Ja ako imam kafic JA cu odluciti da li ce u njemu da se pusi ili ne. A ti vidi da li ces da udjes i sednes ili ne. Problem sto ni jedna vlada taj zakon o zabrani pousenja nece doneti. jer u Srbiji ima MNOGO pusaca i takva vlada bi na sledecim izborima ispusila. Licno sam protiv zakona o zabrani pusenja, jer svako ima pravo oce li da pusi ili ne. A ako meni zasmeta dim na nekom mestu ja cu zamoliti lika da se pomeri ili bi se ja pomerio. A to sto vi pricate tipa ne mozes da se zaposlis ako si pusac, .. to je diskriminacija. Pogledajte ameriku, istina nema mnogo pusaca, ali zato 50% zagadjenja potice od nje. Zato ce mo ovo leto da se przimo pod "prirodnim" Suncem.
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 23:17 - pre 233 meseci
Citat:
A ako meni zasmeta dim na nekom mestu ja cu zamoliti lika da se pomeri ili bi se ja pomerio


E u tome je problem-što bih ja morao da nekog pušača molim ili da se pomeram.On je taj koji truje pa prema tome on treba da moli i da se sklanja.
I never wanna be a mod!
 
0

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 23:25 - pre 233 meseci
To i kazem trebalia bi da se promeni svest pusaca da svate da smetaju drugima. Ali im se netreba zabranjivati da puse. Ko sto je neko rekao pogledaj samo koliko gasova ispustaju automobili.(Jos u srbiji po Euro(-5) standardu)
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 23:45 - pre 233 meseci
Automobili su nužno zlo čak i naše krntije, ali pušači nisu-oni puše čisto iz besa.
I never wanna be a mod!
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 23:59 - pre 233 meseci
Kako se meni cini, dosta vas je za visoke poreze da bi vam to pomoglo da ostavite pusenje. E, pa budite karakteri pa ostavite zbog samih sebe, a ne zbog cene. Sto se tice zagadjenja, prvo neka niko ne vozi kola, nek se greju svi na struju, i to da se struja proizvodi iskljucivo iz hidrocentrala ili solarnim putem.

Ja sam za to da sve vrste izazivaca zavisnosti budu jevtine (citaj bez posebnih poreza) jer svaki porez samo znaci da drzava postaje narko diler koji manipulise tim jadnim ljudima. Vi svi koji mastate o nekom savrsenom sistemu niste ni svesni da ce te pare da odu na plate poslanika i raznoraznih qraca u vladi koje se krecu od 120 000 pa navise. A mi obicna raja se jos tome radujemo. Necu da kazem sta bih ja uradio sa tom bagrom koja lagodno zivi na nasoj grbaci, ali cu samo reci da bi postenije bilo da kradu, jer bi kad tad zbog tog odgovarali, a ovako nece nikad jer samo rade za svoju platu koja je slucajno 10 puta veca od plata mizerije koja izdrzava te degenerike.
Romanes Eunt Domus
 
0

mannex
ovde

Član broj: 18189
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: no site


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 00:19 - pre 233 meseci
Za smanjenje broja pušača mogu se uvesti veći porezi (podaci iz 2003):
Citat:
Average price, pack of 20 (euros)
Norway 7.3
UK 6.7
France 5.0
Germany 3.4
Netherlands 2.9
Italy 2.5
Spain 1.9

Ne znam kolike su cene u Srbiji, ali u Švajcarskoj su planirali da povećaju cene cigareta pošto tamo ima relativno dosta pušača, a i cena paklice je oko 5 franaka (što i nije puno za švajcarski standard). Kad bi ovde uveli cene kao u Norveškoj, vlada bi verovatno pala.

Drugi način je stavljanje slika na paklicama (od koje bi ti pozlilo). Drugarica sa medicinskog fakulteta mi je rekla da studenti na nižim godinama dosta puše, ali prestanu kad vide kako izgledaju pluća pušača (ne na slikama).

Šta se radi u Evropi:
Europe launches shock tobacco ads
Shock images to target smokers

I za kraj pušačima treba manje verovati (ako je suditi po teoriji igara:)))

edit:
@flylord:glasam za tebe na sledećim izborima :)))
siptoP
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 01:18 - pre 233 meseci
Kad smo vec kod izbora ja bi glas'o za Jovana Memedovica al' nije tema o tome...
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 03:05 - pre 233 meseci
Citat:
flylord: Pa ja bih vam ukinuo besplatno lecenje, i vama, i vasoj deci, celoj porodici. Cak i u hitnim slucajevima. Zabranio bih bankama da vam daju kredite za bilo sta, i BUKVALNO bih vas proglasio za ljude nizeg reda!!! bez ijednog jedinog prava.


Ma ti bi mogao samo da duvas....
anti-heroin spree
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 05:13 - pre 233 meseci
Norveska:

Zabrana pusenja na svim javnim mestima pa i na ulici./.
jedino dozvoljeno mesto je kod kuce....

Ako sam dobro cuo od sestre koja zivi u Oslu..

Cini mi se da sam video da ovde ima nekog ko je iz Osla pa bi mogao da da svoj komentar na tu temu....

verovatno zemlja koja ima jedan od najvecih standarda nema poijma sta radi cim donosi tako "grozan" zakon..

Vrlo bi se slozio sa komentarom da su pusaci veoma sebicni i netolerantni kada se radi o cigareti.. I to sve do jednog pusacaca kojeg poznajem.. Gde i sami priznaju da ne umeju da se bore protiv te ovisnosti i lakse im je onda da traze da zadovolje tu ovisnost nego li da se bore protiv nje.. jednostavno NE ZELE i NECE.

I pardon ako sam mozda rekao nesto sto je vec napisao..

Ali u ovoj zemlji nepusaci zive pod jednom vrstom nikotinskog terora.. Gde god da se ode na bilo koje javno mesto tu je dim cigarete... Cak i po bolnicama gde je to zabranjeno..

Poz..
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 08:27 - pre 233 meseci
Ne živi se pod terorom pušača, već nevaspitanih i bezobraznih ljudi. Ja nisam nikad zapalio cigaretu u kancelariji gde rade nepušači, u prostoriji gde ima dece, liftu (čak i ako sam u njemu sam)... Stvar je totalno pogrešno postavljena. Ne treba se boriti protiv pušača, već protiv nekulture. Teorije nepušača koje sam pročitao (i) na ovom forumu, gomilu nepušača svrstava u kategoriju nevaspitanih i sebičnih.
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 08:41 - pre 233 meseci
======================
@borstale
Ne živi se pod terorom pušača, već nevaspitanih i bezobraznih ljudi. Ja nisam nikad zapalio cigaretu u kancelariji gde rade nepušači, u prostoriji gde ima dece, liftu (čak i ako sam u njemu sam)... Stvar je totalno pogrešno postavljena. Ne treba se boriti protiv pušača, već protiv nekulture. Teorije nepušača koje sam pročitao (i) na ovom forumu, gomilu nepušača svrstava u kategoriju nevaspitanih i sebičnih.
=======================

Napisao sam da su upravo vecina pusaca bas takvi nevaspitani i bezobrazni dok druge koje poznajem kazu cak i kad bi se potrudili im je tesko jednostavno ne mogu da se suzdrze potrebna im je cigareta i spremni su na ladnocu da izadju samo da je zapale.

Ako se ti trudis da sto manje utices na okolinu zbog toga sto volis da uzivas u cigareti je pohvalno za tebe ali si redak slucaj.

Na zalost pre bi se moglo reci da se i u karakteru pusaca oslikava jad i cemer u drustvu. Ali to je neka druga tema i siguran sam da bi bilo podosta komentara. Kao sto se iz korena mora da menja nasa svest o poimanju rada isto tako se mora menjati iz korena svest pusaca sto je izgleda barem za sada sizifov posao...

Pricao sam direktno sa nekoliko strastvenih pusaca direktno o temi pusenje i sta uciniti recimo da ostave cigaretu i slicno i da li zele da se rese tog nazovimo ga poroka :).. Kao sto sam ver spomenuo pre niko nije rekao da ce da prestane iako zna da je stetno. Kad ih pitam direktno da li su svesni kako uticu na okolinu i na druge koji ne puse odgovor je najcesci da kad im se pali cigareta moraju da je zapale jednostavno je to jace od njih...
Ovo ne mora da bude sada statisticki pouzdano ali je dovoljno reci da su to najcesci komentari koji mi daju poznanici, prijatelji pa i najrodjeniji po pitanmju cigareta i pusenja..

Da li i ti borstale imas slicni stav posto mi se cini da i ti pripadas grupi pusaca?..

Na kraju smo pokusali da vidimo da li postoji neki nacin kako mogu da im pomognem da recimo ostave pusenje. I na zalost i tu je odgovor najcesci bio da iako "mogu" da ostave cigaretu ne zele da je ostave.

Tako da umesto da se prepucavate kako sam primetio u prethodnim porukama lepo pusaci da daju odgovore po pitanju odgovora koje sam ja dobio od drugih pusaca i sta imaju o tome da kazu?....

Jos da dodam. Skoro svaki pusac je pokusao da opravda svoje pusenje upravo na primeru zagadjenog vazduha, zagusljivosti, prasine, necistoce i slicno.. Cak i ako se moze porediti recimo dim cigarete sa smogom na ulici definitivno ce dim cigarete da odnese pobedu u stetnosti i nepodnosljivosti...

U jednoj zatvorenoj prostoriji ako se zapali 5 cigareta sto je za pusaca nista mozes ladno da se oiprostis od donjeg vesa i bilo koje majice posto nevidjeno smrde na cigarete ali bukvalno...
Ja jos nisam primetio da je meni ikad donji ves ili majica koaj smrdila zbog izduvnih gasova iz automobila..

da se malo nasalim jedini smrad koji moze da nadjaca smrad duvanskog dima je ako se ne kupas sta znam dve sedmice ili vise .. ne znam :) bilo to davno vojska vise se i ne secam kako je to bilo na ratistu kada nema kupanja po dve sedmice.. bljak :) pa i tam smo manje smrdili od smrada koji pravi duvanski dim na odeci..

Ili udjite u kafic provedite 15 minuta idite kuci pa pomirisite svoju odecu sve do donjeg vesa smrdi na cigarete. Svaka cast sto pusaci toliko vole cigarete ali to treba da radite na mestu gde necete ugrozavati nepusace..

Secam se jednog vica..

Pusac pita jel mogu da zapalim cigaru .. ovaj ce njemu a zasto? pa pricinjava mi veliko zadovoljstvo.. A on ce njemu a jel mogu ja tebi da se poserem na sred sobe ( ili druga varijanta jel mogu ja da ti jebem zenu)... a zasto pita ga prvi.. pa zato sto mi to pricinjava veliko zadovoljstvo..

Poruka pusacima da ste malo obzirniji mozda i manje sebicni i drski mozda bi imali nepusaci vise razumevanja za vas ovako....
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 09:16 - pre 233 meseci
fuzz pazi malo na jezik!

Borstale a sto onda ne ostavis pusenje ako si toliko dobar?

Ako me neko napadne na ulici i ja se branim od njega, da li sam ja nevaspitan i netolerantan? I ja nisam hriscanin i ja nemam nameru da bilo kome okrenem drugi obraz. I jedini koji su ovde netolerantni ste vi pusaci. Razmisli malo. Vi trujete i ubijate nas ostale, ne mi vas. I cim se mi pobunimo protiv toga, odmah smo nekulturni i bezobrazni. A sta ste vi onda!? UBICE!!! Ali bukvalno! Ubili ste milione dece u proteklih par desetina godina, i napadate nas ostale!! Steta sto ne postoji pakao.
Procitajte malo po netu o pasivnom pusenju i da vidite kolko je ono stetno za ljude, i koliko je pusenje ozbiljan problem.
I samo jos jedna stvar: nadjite nekog ko je oboleo od raka pluca ili grla, i pricajte malo sa njim o tome kako se oseca. I shvatite da ste vi krivi za to! Da ste jedan od par glavnih krivaca, a vrlo cesti i jedini krivac. Posmatrajte ga kako umire, pokusajte da osetite njegove bolove. Jer da to mozete, odmah bi ste shvatili o cemu pricam.
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 09:57 - pre 233 meseci
Citat:
MarijanKo: ======================

Napisao sam da su upravo vecina pusaca bas takvi nevaspitani i bezobrazni dok druge koje poznajem kazu cak i kad bi se potrudili im je tesko jednostavno ne mogu da se suzdrze potrebna im je cigareta i spremni su na ladnocu da izadju samo da je zapale.

Da, izaćiću i na hladnoću.
Citat:
Marijanko:
Na zalost pre bi se moglo reci da se i u karakteru pusaca oslikava jad i cemer u drustvu. Ali to je neka druga tema i siguran sam da bi bilo podosta komentara. Kao sto se iz korena mora da menja nasa svest o poimanju rada isto tako se mora menjati iz korena svest pusaca sto je izgleda barem za sada sizifov posao...

Pa, vidiš, meni se čini da se u karakteru onih koji su mlađi od recimo 40 godina, a već misle na svoje zdravlje odslikava ovo što si naveo( negde na početku teme sam citirao Duška Radovića, pročitaj...)
Citat:
Marijanko:
Pricao sam direktno sa nekoliko strastvenih pusaca direktno o temi pusenje i sta uciniti recimo da ostave cigaretu i slicno i da li zele da se rese tog nazovimo ga poroka :).. Kao sto sam ver spomenuo pre niko nije rekao da ce da prestane iako zna da je stetno. Kad ih pitam direktno da li su svesni kako uticu na okolinu i na druge koji ne puse odgovor je najcesci da kad im se pali cigareta moraju da je zapale jednostavno je to jace od njih...

Kao što rekoh, u određenim prilikama ne dolazi u obzir da zapalim cigaretu bez obzira koliko mi se puši , a da ostavim cigarete nemam nameru.
Citat:
Marijanko:
U jednoj zatvorenoj prostoriji ako se zapali 5 cigareta sto je za pusaca nista mozes ladno da se oiprostis od donjeg vesa i bilo koje majice posto nevidjeno smrde na cigarete ali bukvalno...
Ja jos nisam primetio da je meni ikad donji ves ili majica koaj smrdila zbog izduvnih gasova iz automobila..

Samo i jedino zato što si dimu izdunih gasova po čitav dan izložen. Provedi par dana u planini gde nema automobila, ako jednog trenutka naiđe traktor ili tako nešto, videćeš koliko to smrdi.
Citat:
:
Poruka pusacima da ste malo obzirniji mozda i manje sebicni i drski mozda bi imali nepusaci vise razumevanja za vas ovako....

Ma daj... Vrati se na tekst Duška Radovića
P.S. Ako sam ja bolestan, a flylord zdrav, srećan sam zbog svoje bolesti
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:06 - pre 233 meseci
*flylord* ne se nerviras.

Moze da se nadje koliko god pozelimo primera protiv pusenja i pusaca a oni tesko da mogu naci i jedan valjan razlog da potkrepe svoje stavove osim "Ja volim da pusim" "Ne zelim da prestanem" i slicno..
Kada je neko ovisnik onda ga jedino interesuje kako da dobije sledece sledovanje...

Zadovoljiti glad za nikotinom i nista drugo. I svi koji pusaca sprecavaju da zadovolji glad za nikotinom su mu neprijatelji. ili u najblazem slucaju netoleratni netrpeljivi i ne razumemo i ko zna sve kakvi...

I umesto da se prepucavamo dovoljno je samo izneti argumente i zapitati pusace sta ce da odgtovore na konkretne argumente...

Posebno one do kojih su dosli naucnici i ticu se raznih oboljenja uzrokovanih cigaretom...

Dovoljno je saznanje da pkao pasivni pusac mozes da obolis od raka pluca grla dusika ili cega vec ne i to sa najvecim stepenom rizika pa da bez i trunke premisljanja cu da odreagujem protiv pusenja u mom okruzenju. osim ako to okruzenje nije stan ili kuca osobe koaj pusi :) ...

Sto se mene tice iskreno bi voleo da se i kod nas uvede zakon protiv pusenja koji se sprovodi u Norveskoj...
Ako nista drugo svake godine preko 600 Miliona eura ce da ostane u nasim dzepovima umesto da se baci ali bukvalno baci u nepovrat. ako sam dobro izracunao koliko se prosecno godisnje potrosi na cigare u Srbiji.. U zemlji gde je prosecna plata 200 eura valjda. ispada da cela mesecna palta odlazi na pusenje cigareta za godinu dana.

Ajd ako neko ima preciznije podatke neka ih iznese.

Igrom slucaja devojka mi radi na onkologiji..
Ako ste voljni da cujete HOROR price ali bukvalno vezane za obolele od raka pluca ili grla zbog toga sto su aktivni ili pasivni pusaci slobodno recite.
Dovoljno je samo da neko ovde postuje slike pluca pusaca i pluca zdravog coveka pa da pusacima bude mozda malo jasnije sta rade od svog tela.. Ali sta se to njih tice.. Oni to ne mogu da vide. bitno je da su spolja "kao lepi"....

Neznjanje je to koje prvo ubija.

Evo moj doprinos bortbi protiv pusenja :) Svako ko pusi preko 10 cigareta dnevno i u roku od mesec dana prestane da pusi dobije 50% popusta na sve moje profesionalne usluge :)
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:13 - pre 233 meseci
Citat:
MarijanKo:
Ako nista drugo svake godine preko 600 Miliona eura ce da ostane u nasim dzepovima umesto da se baci ali bukvalno baci u nepovrat. ako sam dobro izracunao koliko se prosecno godisnje potrosi na cigare u Srbiji.. U zemlji gde je prosecna plata 200 eura valjda. ispada da cela mesecna palta odlazi na pusenje cigareta za godinu dana.


Demagogija, ali ona najgora... neko je već pomenuo to. Kao neka borba protiv pušenja, a kad bi svi samo jedan dan prestali da pušimo, država (bilo koja) bi bankrotirala. Ni za onkologiju ne bi bilo para. Moje pare koje dam za cigarete idu za zdravstvo, a ne tvoje.
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:18 - pre 233 meseci
Mislim da je suludo ocekivati tek tako od zivlja na Balkanu da postuje prava drugih jer je odgovornost prema drugima ovde vrlo nisko na stopi prioriteta.

Tako lokalni pusaci nalaze opravdanja u njihovim "ljudskim pravima" koja su izgleda bitnija od ljudskih prava svih ostalih - prava na zdrav zivot.

Resenje za to su visoki porezi na cigarete (koje ce ovisnici placati i ovako i onako, pa je drzavi svakako to plus) + naravno regulativa koja treba da bude ciljana na vlasnike ugostiteljskih i javnih objekata, ne na same pusace.

Tako da, ako vlasnik restorana dobije kaznu od 100K din zato sto je musterija koja napravi pazar 5K din pusila na mestu koje nije propisano - mislim da ce sam da se pobrine da stvari idu kako treba.

Primera radi koliko nekulturne stoke ima i kako se zakon koji vec postoji ne postuje - prosle nedelje putujem JAT-ovim avionom od Beograda do Berlina - po zakonu to je non-smoking let iz vise razloga, izmedju ostalog i zbog sigurnosti leta. U jednom momentu osetim smrad cigareta koji dopire iz dela gde su stjuardese. Ladno su navukle zavesu i unutra krenule da duvane gde ih niko ne vidi.

Druga prica - dom zdravlja - sestre i neki doktori cepaju cigarete i to se oseca na celom odeljenju... Ako je dom zdravlja mesto gde treba dozvoliti pusenje, i to osoblju, onda tesko nama.

Siguran sam da bi i te stjuardese i sestre i lekari nasli kosmicko opravdanje za njihovu ovisnost, tj. "ljudska prava" - pa makar to znacilo i ugrozavanje bezbednosti 150 putnika ili zdravlja pacijenata koji mogu biti bolesni i od plucnih bolesti. Sramota. Zakon za ove vec postoji, ne mora da se donosi...

Citat:

Demagogija, ali ona najgora... neko je već pomenuo to. Kao neka borba protiv pušenja, a kad bi svi samo jedan dan prestali da pušimo, država (bilo koja) bi bankrotirala. Ni za onkologiju ne bi bilo para.


Jest... a ti bi te pare sto ustedis od pusenja stavljao u slamaricu, a ne bi trosio i placao porez drzavi (tvoj porez na prihod + PDV za kupljenu robu) :-)

Citat:

Moje pare koje dam za cigarete idu za zdravstvo, a ne tvoje.


Zdravstvo se placa kroz zdravstveno osiguranje kao odbitak od plate - placaju ga svi zaposleni a ne samo zaposleni koji puse. Trosak koji prosecan pusac potrosi na zdravstvo zbog komplikacija (krvni sudovi, pluca, rakovi, smanjena produktivnost) moze biti daleko veci od onoga sto on uplati od svoje plate.

Resenje je i povecati premije osiguranja za pusace - sto se radi u civilizovanom svetu. Izvini bato, tvoj rizik da dobijes kancer pluca je nekoliko puta veci od nekog ko ne pusi - to lepo treba i da platis kroz osiguranje.

Ja nemam problema sa tim da neko pusi, da se puca u venu, smrce, udise lepak ili guta tablete - ali treba minimizovati stetu po drustvo od svih tih aktivnosti na pravilan nacin.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.03.2005. u 11:43 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:23 - pre 233 meseci
Da... navukle zavesu u avionu... To je taman isto kao da se samo malo popišaš u ćošku bazena.

Marko.
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:31 - pre 233 meseci
Citat:
borstale: Ma daj... Vrati se na tekst Duška Radovića
P.S. Ako sam ja bolestan, a flylord zdrav, srećan sam zbog svoje bolesti


"Čuvajte se onih koji su prestali da puše. Ako su ostavili cigarete, ostaviće i sve drugo ako im se učini da je tako za njih bolje."
Duško Radović - Beograde dobro jutro

Evo procitao sam i to je samo jedna misao. Mislis da vas Dusko radovic time opravdava da ne treba da prestanete da pusite???
U svakom slucaju i da ostavite pusenje i da ne ostavite uvek isto vam se pise izgleda.

Citat:
borstale:Pa, vidiš, meni se čini da se u karakteru onih koji su mlađi od recimo 40 godina, a već misle na svoje zdravlje odslikava ovo što si naveo( negde na početku teme sam citirao Duška Radovića, pročitaj...)


vidis kazes ti to mislis.. Hajde navedi konrektne primere... ja tebi mogu da navedem primere za svaku moju tvrdnju vezanu za pusace
jer sam ti vec rekao da sam direktno pricao sa desetinama pusaca i pokusaj da prebacis loptu na drugu stranu nece ti pomoci da prikrijes ili sakrijes sustinu problema kod pusaca.. Ako vec i govoris o karakteru onda ti prvi ne bi smeo ni a da kazes po tom pitanju ... jer samim tim sto si ovisnik dovoljno govori o tvom karakteru.. O drugim stranama tvog karaktera ne pricam ... Poredeci karakter po pitanju cigarete pusaca i nepusaca gubite tlo pod nogama..

Citat:
borstale:Kao što rekoh, u određenim prilikama ne dolazi u obzir da zapalim cigaretu bez obzira koliko mi se puši , a da ostavim cigarete nemam nameru.


Deja vu po ko zna koji put.. Ajde kada tako kategoricki tvrdis da NEMAS nameru da ostavis pusenje daj valjane razloge zasto pusis cigarete? Posto mi se cini da bi to bilo merodavnije da direktno pusac napise ZASTO PUSI prave razloge ako ima petlju da ih navede. I da napise pusac da li zna kako svojim pusenje utice na okolinu i sta namerava da ucini po tom pitanju. Evo da se ne prepucavamo rec imate vi pusaci i napisite
- ZASTO TREBA BITI PUSAC???
- Koje su prednosti toga sto ste pusac??
- Na koji nacin time sto ste pusac doprinosite boljitku drustvu?
- Ako kojim slucajem ste svesni stetnosti pusenja ZASTO necete da prestanete da pusite?

Raspalite sada sa odgovorima

Citat:
borstale: Samo i jedino zato što si dimu izdunih gasova po čitav dan izložen. Provedi par dana u planini gde nema automobila, ako jednog trenutka naiđe traktor ili tako nešto, videćeš koliko to smrdi.


Tipicna tvrdoglavost pusaca.. Uporno se vataju za neke cudne slamke kako bi opravdali svoju ovisnost..
Izgleda da uopste nisi procitao temeljitije moj post..
TRAKTOR mi nece uci u sobu da mi DIMI i guzi me..
TRAKTOR nece biti u kancelariji da mi dimi niti u kaficu niti u pozoristu niti bioskopu..
Ako se vec poredite sa traktorom onda IDI i ti na NJIVU pa zapali cigaretu..
Inace proveo sam mnogo vrem,ena na planini i znam kako izgleda kada prodje proizvodjac iduvnih gasova. Ali i kad prodje takav pored mene MENI NE SMRDI donji ves na traktor...
15 minuta da provedem u kaficu ili dioskoteci ili bilo kojoj prostoriji gde ima aktivnih pusaca i moje celo telo pocinje da smrdi na cigaretu. i to na vrlo ruzan miris. Za to da izvinete pusaci NEMA opravdanja..Za to postoje reci koje opisuju takve situacije ali necu da otezavam komentar tim recima.. za sada je dovoljo i ovoliko..
Da dodam.. Mnogo je manji postotak onih sto su oboleli od raka pluca zbog izduvnih gasova nego li onih sto su oboleli zbog cigarete bilo kao aktivni ili pasivni pusaci..
I cim pronadjem adekvatan dokumenat sa tim istrazivanjem cu da ga postujem ovde da ne ispada da samo nabadam..
To isto bi i ti borsale mogao da ucinis i da argumentovano potkrepis svoje tvrdnje..

Citat:
borstale: Ma daj... Vrati se na tekst Duška Radovića
P.S. Ako sam ja bolestan, a flylord zdrav, srećan sam zbog svoje bolesti


Ni dusko Radovic vas ne moze oprati tom jednom recenicom..
Sada bi ja trebao da citiram mnogo vise recenica umnih ljudi koji velicaju zdrav zivot ..
Mozda da ti kazem mozda onu cuvenu "U zdravom telu zdrav duh"
zakljucak svaki pusac ima nezdravo telo sto je cinjenica iz cega opet sledi da ste duhovno bolesni. dalje necu nista da zakljucujem..I samo se ti i dalje ponosi tom vrstom bolesti...
Toliko o citiranju tudjih misli...

 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:31 - pre 233 meseci
Ja opet pitam (nije to of topic, samo potenciram sebičluk koji i nepušače karakteriše): Zašto se ne borite za zabranu korišćenja automobila u naseljenim mestima - i oni truju vas i vašu decu. Zato što ste zavisni od automobila pa ih tolerišete.
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 10:32 - pre 233 meseci
Citat:
borstale: Ma daj... Vrati se na tekst Duška Radovića
P.S. Ako sam ja bolestan, a flylord zdrav, srećan sam zbog svoje bolesti


"Čuvajte se onih koji su prestali da puše. Ako su ostavili cigarete, ostaviće i sve drugo ako im se učini da je tako za njih bolje."
Duško Radović - Beograde dobro jutro

Evo procitao sam i to je samo jedna misao. Mislis da vas Dusko radovic time opravdava da ne treba da prestanete da pusite???
U svakom slucaju i da ostavite pusenje i da ne ostavite uvek isto vam se pise izgleda.

Citat:
borstale:Pa, vidiš, meni se čini da se u karakteru onih koji su mlađi od recimo 40 godina, a već misle na svoje zdravlje odslikava ovo što si naveo( negde na početku teme sam citirao Duška Radovića, pročitaj...)


vidis kazes ti to mislis.. Hajde navedi konrektne primere... ja tebi mogu da navedem primere za svaku moju tvrdnju vezanu za pusace
jer sam ti vec rekao da sam direktno pricao sa desetinama pusaca i pokusaj da prebacis loptu na drugu stranu nece ti pomoci da prikrijes ili sakrijes sustinu problema kod pusaca.. Ako vec i govoris o karakteru onda ti prvi ne bi smeo ni a da kazes po tom pitanju ... jer samim tim sto si ovisnik dovoljno govori o tvom karakteru.. O drugim stranama tvog karaktera ne pricam ... Poredeci karakter po pitanju cigarete pusaca i nepusaca gubite tlo pod nogama..

Citat:
borstale:Kao što rekoh, u određenim prilikama ne dolazi u obzir da zapalim cigaretu bez obzira koliko mi se puši , a da ostavim cigarete nemam nameru.


Deja vu po ko zna koji put.. Ajde kada tako kategoricki tvrdis da NEMAS nameru da ostavis pusenje daj valjane razloge zasto pusis cigarete? Posto mi se cini da bi to bilo merodavnije da direktno pusac napise ZASTO PUSI prave razloge ako ima petlju da ih navede. I da napise pusac da li zna kako svojim pusenje utice na okolinu i sta namerava da ucini po tom pitanju. Evo da se ne prepucavamo rec imate vi pusaci i napisite
- ZASTO TREBA BITI PUSAC???
- Koje su prednosti toga sto ste pusac??
- Na koji nacin time sto ste pusac doprinosite boljitku drustvu?
- Ako kojim slucajem ste svesni stetnosti pusenja ZASTO necete da prestanete da pusite?

Raspalite sada sa odgovorima

Citat:
borstale: Samo i jedino zato što si dimu izdunih gasova po čitav dan izložen. Provedi par dana u planini gde nema automobila, ako jednog trenutka naiđe traktor ili tako nešto, videćeš koliko to smrdi.


Tipicna tvrdoglavost pusaca.. Uporno se vataju za neke cudne slamke kako bi opravdali svoju ovisnost..
Izgleda da uopste nisi procitao temeljitije moj post..
TRAKTOR mi nece uci u sobu da mi DIMI i gusi me..
TRAKTOR nece biti u kancelariji da mi dimi niti u kaficu niti u pozoristu niti bioskopu..
Ako se vec poredite sa traktorom onda IDI i ti na NJIVU pa zapali cigaretu..
Inace proveo sam mnogo vrem,ena na planini i znam kako izgleda kada prodje proizvodjac iduvnih gasova. Ali i kad prodje takav pored mene MENI NE SMRDI donji ves na traktor...
15 minuta da provedem u kaficu ili dioskoteci ili bilo kojoj prostoriji gde ima aktivnih pusaca i moje celo telo pocinje da smrdi na cigaretu. i to na vrlo ruzan miris. Za to da izvinete pusaci NEMA opravdanja..Za to postoje reci koje opisuju takve situacije ali necu da otezavam komentar tim recima.. za sada je dovoljo i ovoliko..
Da dodam.. Mnogo je manji postotak onih sto su oboleli od raka pluca zbog izduvnih gasova nego li onih sto su oboleli zbog cigarete bilo kao aktivni ili pasivni pusaci..
I cim pronadjem adekvatan dokumenat sa tim istrazivanjem cu da ga postujem ovde da ne ispada da samo nabadam..
To isto bi i ti borsale mogao da ucinis i da argumentovano potkrepis svoje tvrdnje..

Citat:
borstale: Ma daj... Vrati se na tekst Duška Radovića
P.S. Ako sam ja bolestan, a flylord zdrav, srećan sam zbog svoje bolesti


Ni dusko Radovic vas ne moze oprati tom jednom recenicom..
Sada bi ja trebao da citiram mnogo vise recenica umnih ljudi koji velicaju zdrav zivot ..
Mozda da ti kazem mozda onu cuvenu "U zdravom telu zdrav duh"
zakljucak svaki pusac ima nezdravo telo sto je cinjenica iz cega opet sledi da ste duhovno bolesni. dalje necu nista da zakljucujem..I samo se ti i dalje ponosi tom vrstom bolesti...
Toliko o citiranju tudjih misli...

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57737 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.