Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57599 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 14:53 - pre 232 meseci
Znači, ja ne mogu da izvedem ženu na večeru, jer je ona nepušač za razliku od mene koji pušim 2,5 kutije dnevno... lepo, jel to uvode pre 8. marta?
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 14:59 - pre 232 meseci
Ja sam za

- Uvodjenje poreza na cigarete tako da paklica bude bar 2 eura (visestruka korist za budzet: veci priliv novca i manju troskovi lecenja pusaca na duze staze)
- Javna mesta da budu nepusacka po dafault-u, a da za pusace moraju biti odvojene prostorije

Sve u cilju da se stvori osecaj diskriminacije pusaca, a ne nepusaca kako je sad slucaj kod nas. Pa da vidite za par godina kako ce se 10 nepusaca izivljavati na jednom pusacu jer im ometa rucak, a ne 10 pusaca na jednom nepusacu sto zeli da ne dobije rak pluca.
 
0

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:00 - pre 232 meseci
@flylord
Well said! :)

Mislim, ako smem da dimim cigaretama i ugrožavam drugima život, zašto ne bih mogao na primer da odnesem u restoran kanticu parket laka i da ga otvorim na sred stola?
Definitivno regulisati zakonom, ali mislim da je mnogo veći problem (kao i kod svega u našoj zemljici) istrajno sprovođenje tog zakona. Setite se samo pojaseva u automobilu...
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:01 - pre 232 meseci
Pa ja bih vam ukinuo besplatno lecenje, i vama, i vasoj deci, celoj porodici. Cak i u hitnim slucajevima. Zabranio bih bankama da vam daju kredite za bilo sta, i BUKVALNO bih vas proglasio za ljude nizeg reda!!! bez ijednog jedinog prava.
 
0

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
213.244.197.*

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:15 - pre 232 meseci
Ja sam bio pusac 22(dvadeset i dve) godine a zadnjih desetak meseci ne pusim. Dobro znam sta sam unosio u svoj organizam veci deo svog zivota ali mi je bez obzira na sve to muka . protiv pusaca se donose zakoni preduzimaju mere samo cekam dan kada ce da pocnu i sudski procesi i javno zigosanje . Mislim da je u svetu a i kod nas mnogo veci problem droga(svuda i na svakom mestu) i alkohol(na poslu ,saobracaju, porodici..).
Da ne gnjavim previse ja sam PROTIV kampanje .
Don't Worry Be happy!
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:24 - pre 232 meseci
Uopšte ne podnosim duvanski dim i lično bih izjednačio tretiranje pušenja kao droge i zabranio bih zakonom.Nažalost duvanski lobi je previše jak i velike pare se vrte oko ove legalne droge.

Čak štaviše bih pre dozvolio legalizovanje droge koja se unosi, na primer ,intravenozno zato što bar ne truje okolinu.Pa ako već neko hoće da crkne nek crkne ne ugrožavajući druge.



I never wanna be a mod!
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:29 - pre 232 meseci
Tu je tesko naci zlatnu sredinu. Sto se tice javnih mesta, tu je ok da je pusenje zabranjeno, tj dozvoljeno na odredjenim ogranicenim mestima. U restoranima bi trebalo da postoje odvojene sale za pusace i nepusace... a sto se kafica/kafana tice, niko nikoga ne tera da sedi u zadimljenom prostoru, s tim sto se slazem da bi trebalo poreski regulisati tako nesto, kao i da bi terbalo jasno obeleziti takve objekte, da ne bude zabune.

Ja nisam pusac, ali nisam ni za ovoliku buku protiv duvana.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:29 - pre 232 meseci
Citat:
flylord: Pa ja bih vam ukinuo besplatno lecenje, i vama, i vasoj deci, celoj porodici. Cak i u hitnim slucajevima. Zabranio bih bankama da vam daju kredite za bilo sta, i BUKVALNO bih vas proglasio za ljude nizeg reda!!! bez ijednog jedinog prava.

Flylord za predsednika!
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:44 - pre 232 meseci
A jel ja kad zapalim cigaru u restoranu više trujem okolinu nego nepušač koji vozi automobil kroz grad, pa u tom istom restoranu zbog njega ne može da se otvori prozor ili da se šeta ulicom?
Ako ćemo da budemo dosledni što ne zabranimo i ostale aktivnosti štetne po zdravlje? Na primer ( da malo, ali samo malo banalizujemo), zabraniti budalama da govore na javnim mestima, ili pišu na javnim forumima jer utiču na mentalno zdravlje okoline...
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.30.eunet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:45 - pre 232 meseci
Citat:
trooper: Flylord za predsednika! :D
hahaha

Za zabranu pusenja na javnim mestima...
Nemam nista protiv pusaca, ali bi trebalo da postoje odvojene prostorije za pusenje...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:47 - pre 232 meseci
I posebni gradovi za nevozače i....

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 05.03.2005. u 16:57 GMT+1]
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

rajco

rajco
Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 15:52 - pre 232 meseci
@flylord ne treba ici iz krajnosti u krajnost, ali se slazem da treba zabraniti pusenje na javnim mestima, visestruko oporezovati duvansku industriju, uvesti vrlo visoke kazne za prekrsaje...

Kao sto bi moj prof. matematike na faxu rekao kad pojedinci pricaju: Oni su isti kao pusaci, smetaju ostalima, pa vas sad pitam jel i oni imaju pravo da pricaju i da ometaju one koji hoce da uce, i ko tu treba da ima prednost u jednom slucaju pusaci i oni koji ometaju one koji hoce da uce ili ovi drugi?
p.s.Naravno ne pusim.
rajco.me/blog

 
0

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
213.244.197.*

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:05 - pre 232 meseci
Pusaci koji nisu popusili dovoljno cigareta u zadnjih 24 casa ili su previse pusili ne izazivaju saobracajne nesrece niti pokusavaju da ubiju nekog za cigaretu kao sto rade narkomani u krizi. Alkohol i droga prave socijalni problem a ne cigareta.
Don't Worry Be happy!
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:12 - pre 232 meseci
Ma ne uopšte, samo truju okolinu.
I never wanna be a mod!
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:26 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Ma ne uopšte, samo truju okolinu.


Pa to bas nije socijalni problem... Isto tako i nepostojanje (ili nepridrzavanje) regulativa o odlaganju reciklazi smeca, automobili koji se kod nas voze i sigurno jos mnogo stvari zagadjuju okolinu. Sada pusace kolektivno na krst nije uredu. Ok je jako oporezovati duvan (naravno samo ako te pare idu tamo gde treba), pa posle nek oni koji imaju skupo plate potrebu da se truju. Takodje staviti visoke kazne za nepostovanje zabrane pusenja u javnim prostorijama i slicnim pomenutim mestima - i to resava problem dovoljnoj meri.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:27 - pre 232 meseci
Da ne pricamo o desetinama milionima obolelih od raka pluca i grla, i to samo slucajevi gde je duvanski dim direktan i glavni uzrocnik toga. Mnogi od njih nisu pusaci. Sta je sa njihovim pravima!? Da li su oni manje vredni!?
Sta su deca kriva? Sta su bebe krive? Da li oni imaju manje prava na zivot od vas pusaca? Zivot koji im je tek poceo. Koji im je tek dat, i u kome treba da uzivaju!
Sta je sa milionima koji su umrli od posledica udisanja duvanskog dima? Da li treba da ih zaboravimo i proglasimo kolateralnom stetom?
Stetnost duvana je dokazana, i tu nema rasprave. I na ovoj temi se raspravlja o duvanskom dimu, ne o ostalim zagadjivacima!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:31 - pre 232 meseci
Citat:

This photograph shows two longitudinal sections of arteries, including the abdominal aorta, taken from the research study behind the 'Artery' advertisement.

The multi-state research project in the USA (headed by Dr Henry McGill of the Southwest Foundation for Biomedical Research, San Antonio, Texas) is known as the PDAY study, which stands for Pathological Determinants of Atherosclerosis in Youth. It reported details of autopsies on about 1400 people aged between 15 and 34 at the time of death by accident, suicide or homicide. For each subject in the study, they dissected arteries and measured the area and depth of fatty streaks and raised lesions on the artery walls.

The top artery belonged to a 31 year old non-smoker; the lower artery belonged to a 30 year old smoker. The red-stained area shows the extent of the fatty streaks and raised lesions on the artery walls of the smoker.

The study found that in the 25 to 34 year age group, the excess of raised lesions in the abdominal aorta was up to three times higher in smokers than in non-smokers even after allowing statistically for the effect of other known risk factors such as cholesterol level.


preuzeto sa http://www.quitnow.info.au/damage/damage.html
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:33 - pre 232 meseci
Citat:
Many people continue to smoke, thinking they can give up if and when signs of damage become obvious. Now there is new research which shows that smoking causes serious damage from very early in life. (1)

The study was based on ten years of research funded by the US National Heart, Lung and Blood Institute, which is part of the US National Institutes of Health.

The research involved more than 1400 men and women aged 15 to 34 who had an autopsy performed within 48 hours of death from accident, murder or suicide. Pathologists examined the large blood vessels of these young and women for atherosclerosis, and took blood to measure levels of cholesterol and thiocyanate, which is a marker for cigarette smoking.

They found that those who smoked had more early signs of atherosclerosis in the aorta, which is the main blood vessel in the abdomen. Atherosclerosis leads to heart disease, strokes and other forms of vascular disease.

It is never too late to quit smoking. At the same time, it is never too early for cigarettes to be causing damage. It all starts with the first cigarette.


Preuzeto sa http://www.quitnow.info.au/damage/damage.html
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:35 - pre 232 meseci


preuzeto sa http://www.quitnow.info.au
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?05.03.2005. u 16:38 - pre 232 meseci
Citat:
Second-Hand Smoke: Let's Clear the Air
Frequently asked questions about second-hand smoke

What is second-hand smoking?

Second-hand smoking, passive smoking, involuntary smoking or exposure to environmental tobacco smoke (ETS) all refer to the phenomena of breathing other people's smoke. Second-hand smoke is produced during the burning and smoking of tobacco products. It results from the "sidestream" smoke which is emitted from the burning tip of a cigarette and the "mainstream" smoke that has been inhaled and then exhaled by the smoker.
What is found in second-hand smoke?

Second-hand smoke is a complex combination of over 4000 chemicals in the form of particles and gases. It includes irritants and systemic toxicants such as hydrogen cyanide, sulphur dioxide, carbon monoxide, ammonia, and formaldehyde. It also contains carcinogens and mutagens such as arsenic, chromium, nitrosamines, and benzo(a)pyrene. Many of the chemicals are reproductive toxicants such as nicotine, cadmium and carbon monoxide. Second-hand smoke is also an important indoor air pollutant. The United States Environmental Protection Agency has classified second-hand smoke as a "class A" carcinogen for which there is no safe level of exposure.
Does second-hand smoke affect the health of non-smokers?

Yes. There is substantial scientific evidence that second-hand smoke is a serious health threat. Non-smokers who breathe second-hand smoke suffer many of the diseases of active smoking. Heart disease mortality as well as lung and nasal sinus cancers have been causally associated with second-hand smoke exposure. Second-hand smoke also causes a wide variety of adverse health effects in children including bronchitis and pneumonia, exacerbation of asthma, middle ear infections, and "glue ear", which is the most common cause of deafness in children. Exposure of non-smoking women to second-hand smoke during pregnancy causes reductions in fetal growth, and there is also evidence that postnatal exposure of infants to second-hand smoke contributes to the risk of sudden infant death syndrome (SIDS).

Tobacco smoke is also an important source of indoor air pollution, causing such immediate effects as eye and nasal irritation, headache, sore throat, dizziness, nausea, cough, and respiratory problems.
How big a problem is second-hand smoke?

It is a ubiquitous problem because people from all cultures and countries are exposed to second-hand smoke. This exposure occurs under daily-life conditions: in homes, at work, on public transport, in restaurants, in bars - literally everywhere people go.

Surveys conducted in countries around the world confirm widespread exposure. One survey estimated that 79 percent of Europeans over age 15 were exposed to second-hand smoke. Recent data from South Africa shows that 64 percent of children below age five in Soweto live with at least one smoker in the house. The Cancer Society of New Zealand reports that that second-hand smoke is the third largest killer in the country, after active smoking and alcohol use.


preuzeto sa http://www.quitnow.info.au/
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57599 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.