Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57769 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 14:15 - pre 233 meseci
Citat:
Zato sto prija. Zato sto opustajuci duvanski dim nezno miluje unutrasnjost mojih pluca sireci dalje prijatne senzacije svuda po mom telu.



Ovde ispada ko da cigara stvara i literalno nadahnuće.
I never wanna be a mod!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 14:21 - pre 233 meseci
Samo se trudim da objasnim
anti-heroin spree
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 14:35 - pre 233 meseci
(Zavisnost od duvana <=> Zavisnost od droga <=> Zavisnost od aklohola) => Zavisnot od duvana je bolest koja steti i drustvu sto je objasnjeno vise puta kako, i treba da se podignu ustanove za vase lecenje. Cinjenica je da ste psihicki labilni inace vam ne bi trebalo sredstvo za smirenje kao sto je duvan niti bi vam on bi potreban da se lepse osecate. Znaci, pravac kod psihijatra.
I sad mi objasnite zasto bih ja bio tolerantan prema nekome ko zeli da me ubije!!! Sto neko rece, kola su nuzno zlo, i zbog siromastva ne mozemo nista da ucinimo po tom pitanju, ali bi mogli ljudi da makar ne puse. To sto nas zagadjuju automobili i fabrike ne opravdava nikog da pusi. I duvanski dim ne bi bio problem da se u SCG popusi 1000 ili 1000000 cigara godisnje. Problem je sto je par milliona dnevno, a to je vec jako velika kolicina koja i te kako ima uticaja na ljude i na zivotnu sredinu. Vi ste jednostavno stetni za ovo drustvo, i ne vidim kako bi ste mogli da opovrgnete tako nesto
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 14:47 - pre 233 meseci
Zamolio bih sve učesnike u temi da malo smire emocije pošto ako nastavimo ovako ništa nećemo postići.

Dakle, bez fizičkih pretnji tipa "pušače treba ubiti", "treba vas tući do krvi", ...
Takođe, bez dvosmislenih poruka tipa "možeš da duvaš" i slično.
Sve se to može svrstati u vređanje koje je, po pravilniku ES-a, zabranjeno.

Svi se (verovatno) slažemo da cigare stvaraju snažnu zavisnost, da su cigare jedno veliko zlo od kojeg godišnje umre skoro milion ljudi na ovoj planeti i mi ovde treba da raspravljamo o načinima na koje se to zlo može sprečiti, a ne da pretimo jedni drugima i međusobno se vređamo.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 14:48 - pre 233 meseci
Citat:
flylord: (Zavisnost od duvana <=> Zavisnost od droga <=> Zavisnost od aklohola) => Zavisnot od duvana je bolest koja steti i drustvu sto je objasnjeno vise puta kako, i treba da se podignu ustanove za vase lecenje. Cinjenica je da ste psihicki labilni inace vam ne bi trebalo sredstvo za smirenje kao sto je duvan niti bi vam on bi potreban da se lepse osecate. Znaci, pravac kod psihijatra.
I sad mi objasnite zasto bih ja bio tolerantan prema nekome ko zeli da me ubije!!!


Znaci ovo nije labilno? Hm...ok,ja sam labilan...Ti samo idi obavesti policiju da hoce da te ubiju.....
anti-heroin spree
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 14:56 - pre 233 meseci
Kako ne shvatas da je ovo gore. Kad neko hoce da te ubij odmah on puca u tebe i to je to. A vi to radite polagano, ali vrlo polagano. A vi ne shvatate agoniju coveka koji umire od raka pluca! Otidijite na onkologiju, to vam je neko vec rekao, i pricajte sa obolelim ljudima, ili ne daj boze, da imate nekog takvog u porodici. Tad bi ste shvatili u potpunosti. A sta mislite kako je tak kad vam dete umre od raka pluca, koji se inace ne dobija tek tako lako. Pa kad pocne da metastazira po celom telu. To se ne leci. To su ljudi koji preklinju da umru sto pre. Vi se zapitajte sto.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
213.244.197.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 15:02 - pre 233 meseci
Ja kad se vratim iz grada, bazdim sam sebi, iznosim stvari na terasu, i ipak, kad se probudim osecam se kao da je neko u mojoj sobi pusio celu noc, a to mi smeta.

Mislim nemam nista ja protiv da neko pusi negde gde ima ventilacije, ili napolju, al da sam ja neko duze vreme u toj prostoriji gde neko pusi, nikako. Kad sednem u neki kafic, gledam da ljudi koji puse, ne puse bas pored mene, i da dim ne ide direktno na mene.

Meni taj dim smeta, oci mi suze....

Niti ja kazem da u zivotu nisam zapalio ni jednu cigaru, popusio sam par komada, cisto da vidim kako to izgleda, al kazem da mi smeta, i da ne vidim sta to tolko ima u cigareti sto "miluje" pluca?

Pusite da bi bili faca? Ma daj, mene je jedna devojka htela da iskulira zato sto sam uzeo cigaru u ruke. Sve zavisi za koga hocete da ste faca, al nikakav plus vam cigara nije.

Al znam sto od ovoga nista nece da bude, jer nasa drzava zivi od cigareta, jedino duvanska industrija radi dobro (dobro, sad i pivare rade), al je procenat ostalih fabrika koje rade mail, i ova nasa drzava takvu odluku nece doneti
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 15:24 - pre 233 meseci
@flylord
Clan moje porodice je umro od raka. Da, bio sam na onkologiji. Da,rak je uzasna bolest. A to sto se ti tom bolescu nabacujes, tek tako, rasprave radi, je u najmanju ruku neukusno. Sta ja mislim kako je kad ti dete umre od kancera? Ne znam,sta ti mislis? I moje dete nemoj vise ni da provlacis kroz usta.
Moj je izbor da pusim. Tvoj je izbor da ne sedis kraj mene dok ja to radim.
Necu ti duvati dim u lice na poslu ili u autobusu,ali sigurno necu ugasiti cigaretu kada ti udjes u lokal,nego se ti lepo okreni,izadji i trazi smoke free caffe.
anti-heroin spree
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 16:16 - pre 233 meseci
Citat:

Moj je izbor da pusim. Tvoj je izbor da ne sedis kraj mene dok ja to radim.


Dokle god se to odvija na imovini koja je tvoje licno vlasnistvo i nema epitet javnog mesta - samo izvoli, mozes da duvanis dokle hoces i radis sta god hoces (primeti da te u tom slucaju niko ne sprecava i da recimo vrsis nuzdu gde hoces ili skladistis smece).

Kada to predje u mesto koje je javno (slobodan pristup svim ljudima) - ti nisi jedini koji se nalazi na tom mestu i tvoja prava su ogranicena i pravima drugih a pravo na zdravlje je i te kako visoko na lestvici prioriteta, mnogo vise od prava na uzivanje (da ne kazem prava na trovanje) - kao sto ne mozes da vrsis nuzdu na podu javnog mesta (iako je tvoje elementarno ljudsko pravo da vrsis nuzdu valjda) ili da postavis rostilj u avionu (iako je i to tvoje pravo - da spremis hranu), tako isto ne bi trebalo ni da imas prava da javno mesto zagadjujes katranom i gomilom drugih stetnih i adiktivnih supstanci, koji ostali ne zele da unose u svoj sistem.

Citat:

Necu ti duvati dim u lice na poslu ili u autobusu,ali sigurno necu ugasiti cigaretu kada ti udjes u lokal,nego se ti lepo okreni,izadji i trazi smoke free caffe.


To naravno "nece da moze", bar ne u malo progresivnijim zemljama - osim ako "cafe" ne dobije specijalnu dozvolu da je "za pusace, only". Kafic je po definiciji mesto otvoreno za svakog, pa mora postojati minimum uslova za jednaka prava i slobode svih da budu korisnici usluge kafica - pijenja kafe i sedenja.

Recimo, adekvatna klimatizacija ili odvojenost delova za pusace i ne-pusace je sasvim dovoljna. Niko ne brani ljudima da puse - samo moraju postojati uslovi koji cuvaju zdravlje drugih.

Ipak, osnovni problem Srbije je sto pusaca ima jako puno pa su oni i glavna potrosacka snaga kafica, diskoteka, lokala i sl... - ljudi koji zele da zive zdraviji zivot su ocigledno manjina pa se nikog i ne tice da njihova prava stiti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 16:19 - pre 233 meseci
Citat:
Fuzz: @flylord
Clan moje porodice je umro od raka. Da, bio sam na onkologiji. Da,rak je uzasna bolest. A to sto se ti tom bolescu nabacujes, tek tako, rasprave radi, je u najmanju ruku neukusno. Sta ja mislim kako je kad ti dete umre od kancera? Ne znam,sta ti mislis? I moje dete nemoj vise ni da provlacis kroz usta.
Moj je izbor da pusim. Tvoj je izbor da ne sedis kraj mene dok ja to radim.
Necu ti duvati dim u lice na poslu ili u autobusu,ali sigurno necu ugasiti cigaretu kada ti udjes u lokal,nego se ti lepo okreni,izadji i trazi smoke free caffe.


Veoma sebisno drsko netoleratno ponasanje. Fuzz.
Mozda bi ja tyrebao tebi da dodjem neokupan 20 dana i da se nazderem belog luka i da sedim pored tebe. Stvarno jadno na koji nivo svodis komentare. Zbog takvih kao sto si ti i ne cudili se sto se pojacava jaz izmedju pusaca i nepusaca...
Zbog takvih neadertalskih stavova su u zapadnim zemljama i doneli zakone po kojima je zabranjeno pusiti na javnim mestima...

Dao bog pa ce se i u Srbiji doneti slican zakon za sva javna mesta da se taj primitivno sebicno ponasanje praktikuej samo tamo de mu je i mest., U tvojoj rodjenoj kuci.. Tamo odakle isi i poneo to vaspitanje..
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 16:39 - pre 233 meseci
Ti bi da mi zabranis da pusim bilo gde sem u kuci(iako bi mi i to verovatno najradije ukinuo),a ja sam sebicni netolerantni neandertalac? Sta sad ja tebi treba da kazem? Da si istripovani ludak? Da li ste vi normalni? Zeljni ste zdravog zivota? Pa idite na plivanje,a ne u kafanu. Rekao sam x puta da razumem da se ne pusi na radnom mestu,vozilu,bolnici,etc. Ali ne mozes traziti da se ne pusi u lokalima. To prepusti gazdi lokala ili otvori lokal za nepusace. Mesto koje ti se ne svidja nemoj da posecujes. Kafane,klubovi i kafici nisu javne institucije gde ti moras da ides da bi izvadio licnu kartu. To su privatna ugostiteljska preduzeca gde ti odlazis zato sto ti svidja atmosfera ili ne odlazis zato sto ti se ne svidja. Krajnje jednostavno. Uostalom sta je sledece. Meni se ne svidja strob. Mozda dobijem epilepticni napad. Ukinimo ga. I muzika je mnogo glasna. Ja hocu da caskam sa devojkom. Ukinite muziku. Zakonski. Uostalom mogu bubne opne da mi stradaju. Ajd sedimo u praznoj dezinfikovanoj zvucno izolovanoj prostoriji sa cistim kiseonikom i cutimo posto se razgovorom sire bakterije i virusi. Ajd tu prostoriju nazovemo diskoteka.

anti-heroin spree
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 16:45 - pre 233 meseci
Da to nisu javna mesta, zašto ih onda kontrolišu državne inspekcije? Šta misliš da li bi zatvorili lokal kad bi vlasnik dozvoljavao svima da vrše nuždu gde god hoće?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 16:58 - pre 233 meseci
Nisam rekao da to nisu javna mesta,vec da nisu institucije u koje si prisiljen da ides,nego ti je ostavljen izbor. A ta poredjenja tipa s**** na stolu=pusim cigaretu ostaju besmislena bez obzira na broj ponavljanja.
anti-heroin spree
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 17:09 - pre 233 meseci
@fuzz: Mani se ćorava posla.

gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 17:15 - pre 233 meseci
I naravno, cim vide da su pobedjeni, mesto da priznaju poraz, beze. Nije frka, ja vas ne krivim, znam da ste zavisni od toga i da ne moze da ostavite cigare. Ali ako ste slabi, makar sebi priznajte tako nesto, nemojte da opravdavate to sto radite. Ljudi ce vas samo napadaju, a kad priznate, mozemo da pokusamo da pomognemo. Izbor je na vama
I fuzz, da ti uopste mislis o svom detetu i da mu zelis ista dobro, ti ne bi pusio, nego bi se borio protiv takvih ljudi, dok ne bude kasno
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 17:38 - pre 233 meseci
Citat:
Fuzz: A ta poredjenja tipa s**** na stolu=pusim cigaretu ostaju besmislena bez obzira na broj ponavljanja.

Da. Ljudski izmet je zdraviji od duvanskog dima.

Nego, samo još ovaj (i poslednji) put ću da zatražim od svih korisnika da se smire i prekinu sa vređanjima.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 17:59 - pre 233 meseci
Citat:
flylord:
I fuzz, da ti uopste mislis o svom detetu i da mu zelis ista dobro, ti ne bi pusio, nego bi se borio protiv takvih ljudi, dok ne bude kasno

Mislim stvarno... ovakve misli izgleda padaju na pamet od nedostatka nikotina u krvi
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:03 - pre 233 meseci
Citat:

To su privatna ugostiteljska preduzeca gde ti odlazis zato sto ti svidja atmosfera ili ne odlazis zato sto ti se ne svidja. Krajnje jednostavno.


Nije iz daleka jednostavno, bar ne u civilizovanom svetu. Zakoni o uslugama, trgovini i ugostiteljstvu su se promenili dosta od vremena Karadjordja i sece dahija. Na zalost, Srbija je i dalje u toj epohi.

Gledaj to vrlo prosto - zakon o trgovini i ugostiteljstvu propisuje norme koje ljudi mogu ocekivati ako zele biti korisnici usluge ugostitelja.

U normalnom svetu tu spada i zastita zdravlja pluca ljudi koji svesno nisu odlucili da ih truju cigaretama. U Srbiji to jednostavno nije ukljuceno - zapravo u Srbiji nije ukljuceno mnogo toga.

E sad, kako su ljudi prihvatili da ugostitelj mora postovati i neke sanitetske norme, tako ce mozda u buducnosti u Srbiji prihvatiti i ostale norme koje su danas standard.

Citat:
Uostalom sta je sledece. Meni se ne svidja strob. Mozda dobijem epilepticni napad. Ukinimo ga.


Bullshit, strob nije stetan po zdravlje velike vecine ljudi (>99.5%) - cigarete su stetne po zdravlje svih ljudi sto je danas potpuno medicinski dokazano van svake razumne sumnje. Nadji bolji primer za opravdavanje ugrozavanja zdravlja drugih zbog tvojih ovisnosti.

Citat:
I muzika je mnogo glasna. Ja hocu da caskam sa devojkom. Ukinite muziku. Zakonski.


Postoje norme o glasnosti muzike i koliko decibela sme da se pusta u kaficu, koliko u nocnom klubu a koliko u diskoteci. Naravno, ne u Srbiji - kad budes pozeleo da spavas iznad kafica, moze da ti se desi da budes sprecen jer je gazda platio panduru mito ili jednostavno ima finu utoku.

Ako vecina ljudi hoce da zive u takvoj zemlji - so be it... al nemojte da se bunite zasto je lose.

Citat:
Ajd sedimo u praznoj dezinfikovanoj zvucno izolovanoj prostoriji sa cistim kiseonikom i cutimo posto se razgovorom sire bakterije i virusi. Ajd tu prostoriju nazovemo diskoteka.


Yea yea yea..
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:19 - pre 233 meseci
Ko o cemu, Dimkovic o civilizovanom svetu. Da nije Gojko postavio bota za moda?


Citat:
flylord: I naravno, cim vide da su pobedjeni, mesto da priznaju poraz, beze. Nije frka, ja vas ne krivim, znam da ste zavisni od toga i da ne moze da ostavite cigare. Ali ako ste slabi, makar sebi priznajte tako nesto, nemojte da opravdavate to sto radite. Ljudi ce vas samo napadaju, a kad priznate, mozemo da pokusamo da pomognemo. Izbor je na vama
I fuzz, da ti uopste mislis o svom detetu i da mu zelis ista dobro, ti ne bi pusio, nego bi se borio protiv takvih ljudi, dok ne bude kasno


Ma pomozi ti sebi prijatelju,ja stvarno mislim da ti imas ozbiljan problem.

Citat:
BytEfLUSh: Da. Ljudski izmet je zdraviji od duvanskog dima.

Nego, samo još ovaj (i poslednji) put ću da zatražim od svih korisnika da se smire i prekinu sa vređanjima.


Enjoy it :) Salim se,nemoj ovoj uzeti za ozbiljno.
anti-heroin spree
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?06.03.2005. u 18:23 - pre 233 meseci
Izgleda da je Fuzz konačno priznao poraz.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57769 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.