Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57767 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?07.03.2005. u 18:06 - pre 233 meseci
Zasto ja da se prilagodjavam. Prilagodice se pusaci. Nece jos dugo da protekne, pre nego se pojavi takav zakon. U pocetku nece da bude rigorozan, ali ce da bude kad tad. U krajnjem slucaju, ima da se kandidujem za poslanika i da lobiram
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?07.03.2005. u 18:14 - pre 233 meseci
Citat:

Prvo ne postoji, a i drugo je vrlo diskutabilno... so... biraj kafane u kojima se ne pusi, klubove isto tako... i otkud znam, prilagodi svoj socijalni zivot svojoj zivotnoj filozofiji... to i ja isto radim i ne nailazim na probleme...


Xexe ma polako - ovako su se bunili i u New Yorku, Irskoj, Italiji i sl... pa na kraju sve dodje na svoje - u Srbiji to jos nije mnogo bitno, jer je prihod od cigareta jos uvek veci od potencijalnog gubitka od istih - al kada prava industrija konacno proradi, "duvanski lobi" moze samo da se slika, kao sto ce se uskoro slikati i u UK i vecini Evrope.

Tuzno je sto svaki zakon mora da oblikuje neka "industrija" ali sta da se radi, bolje ista nego nista.

Onda ce pusaci imati klubove zatvorenog tipa :-) Ili ce batice kojima se pusi lepo zakupiti ceo restoran za vece, pa pozvati svoj duvacki orkestar.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?07.03.2005. u 18:19 - pre 233 meseci
Citat:
flylord: Nece jos dugo da protekne, pre nego se pojavi takav zakon. U pocetku nece da bude rigorozan, ali ce da bude kad tad.


Do tada cemo se mi siti napusiti i poumirati od svih onih strasnih bolesti, a verovatno i ti od overdosea ovsenom kasom ili makrobiotickim keksom :)
vdl/nlns
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?07.03.2005. u 18:28 - pre 233 meseci
Ti uopste ne shvatas. Sve proevropske drzave ce da zabranjuju pusenje na javnim mestima i reklamiranje cigareta i da pusace stavljaju u drugi red, prvenstveno zbog gubitaka koji oni naprave. Jednostavno nisu dovoljno efikasni. Tu nema diskusije, dokazano i statisticki i naucno, itd itd Tj, to je aksioma.
Dalje, kad tad Srbija ce da pocne da se priblizava EU. Ne mora nikad da udje u nju, ali ce da prilagodjava zakone prema EU, a oni su veoma strogi prema duvanu. Prema tome, necemo jos dugo cekati na zakon o zabrani pusenja na javnom mestu.
Ovde se na zalost, jos uvek ne postuje zakon, ali pogledaj sta je ranije bilo sa prelaskom na crveno i sa nevezivanjem pojaseva. A sta je sada?? Pritegli su ljude jedno mesec dana pre par godina i oni i dalje postuju dobrim delom taj zakon. Prosto. Udari ih po dzepu i to je to.
Dalje, sto Ivan rece, ovde je privreda jako slaba, i drzava ne sme da unistava duvansku industriju jer dobija dosta prihoda od nje, da to nije slucaj, imali bi mi daleko drugaciju pricu. I to je AKSIOM, ne moze se opovrgne. Naravno, trebace vremena da ovde proradi industrija, ali ce se i to desiti.
I mozes biti siguran, da cete polagano biti smatrani gradjanima drugog reda: vece osiguranje npr, teze zaposljavanje ...
Zivi bili pa videli

p.s. ja nisam za istrebljenje pusace nego duvana. Ali nisam za zabranu istog, jer zabrana ne moze to da postigne. Mogu visoke cene, drakonske kazne, zakonske regulative, i proglasavanje gradjanima drugog reda.
I da vidis, kako ce se smanji broj pusaca!!!
 
0

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?07.03.2005. u 19:16 - pre 233 meseci
Citat:
flylord: Sve proevropske drzave ce da zabranjuju pusenje na javnim mestima i reklamiranje cigareta i da pusace stavljaju u drugi red, prvenstveno zbog gubitaka koji oni naprave. Jednostavno nisu dovoljno efikasni. Tu nema diskusije, dokazano i statisticki i naucno, itd itd Tj, to je aksioma.


U cemu nisu efikasni?! 80% najefikasnijih i najuspesnijih ljudi koje ja poznajem su pusaci, a da ne kopam po istoriji i javnom zivotu...


Citat:
flylord: Ovde se na zalost, jos uvek ne postuje zakon, ali pogledaj sta je ranije bilo sa prelaskom na crveno i sa nevezivanjem pojaseva. A sta je sada?? Pritegli su ljude jedno mesec dana pre par godina i oni i dalje postuju dobrim delom taj zakon. Prosto. Udari ih po dzepu i to je to.


Sta se desilo? Prvih mesec dana ljudi su se kao nesto vezivali jer je bilo patrola na svakom cosku i sve su cimali za pojaseve, nije proslo ni 3 meseca i sve po starom... Od tada se jedino vezujem kada idem na duzi put jer se zaista osecam sigurnije kad sam vezan, tako je bilo i ranije tako je i sada...


Citat:
flylord: Dalje, sto Ivan rece, ovde je privreda jako slaba, i drzava ne sme da unistava duvansku industriju jer dobija dosta prihoda od nje, da to nije slucaj, imali bi mi daleko drugaciju pricu. I to je AKSIOM, ne moze se opovrgne. Naravno, trebace vremena da ovde proradi industrija, ali ce se i to desiti.


Hoce se desiti, ali sve nesto sumnjam da ces ti biti taj koji ce uzivati takve blagodeti... a jos vise sumnjam da ces moci da ucinis nesto povodom toga jer previse znacaja pridajes svojoj ideologiji koja ovde nece proci ni za sto godina tako kako je ti zamisljas... bolje se iseli negde na Grenland or something...


Citat:
flylord: I mozes biti siguran, da cete polagano biti smatrani gradjanima drugog reda: vece osiguranje npr, teze zaposljavanje ...
Zivi bili pa videli


S obzirom da grizem nokte i zanoktice, pijem alkohol relativno cesto, imam var 3 para busnih carapa a bogme i 10 kila viska, uz to mi se i kosa nesto proredjuje po temenu... mislim da ce me ipak smatrati trecerazrednim ili daj boze petorazrednim pa da onda nemam bas nikakvog dodira sa tvojim mirisom asepsola i prvorazrednosti...



vdl/nlns
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 00:23 - pre 233 meseci
Ma pušači samo vi "pušite"!
I never wanna be a mod!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 01:26 - pre 233 meseci
Kako samo ovi umovi netaknuti porocima izbacuju sjajne doskocice,pa to ti je....

Citat:
Ivan Dimkovic: Xexe ma polako - ovako su se bunili i u New Yorku, Irskoj, Italiji i sl... pa na kraju sve dodje na svoje - u Srbiji to jos nije mnogo bitno, jer je prihod od cigareta jos uvek veci od potencijalnog gubitka od istih - al kada prava industrija konacno proradi, "duvanski lobi" moze samo da se slika, kao sto ce se uskoro slikati i u UK i vecini Evrope.

Tuzno je sto svaki zakon mora da oblikuje neka "industrija" ali sta da se radi, bolje ista nego nista.

Onda ce pusaci imati klubove zatvorenog tipa :-) Ili ce batice kojima se pusi lepo zakupiti ceo restoran za vece, pa pozvati svoj duvacki orkestar.


Ili to ili ce neko da pali za Singapur....

Citat:
flylord: Zasto ja da se prilagodjavam. Prilagodice se pusaci. Nece jos dugo da protekne, pre nego se pojavi takav zakon. U pocetku nece da bude rigorozan, ali ce da bude kad tad. U krajnjem slucaju, ima da se kandidujem za poslanika i da lobiram :D


I zasijace sunce novim sjajem,pozdravljajuci novo doba. Bez patnje i gladi,nepravde i bolesti....

Citat:
.....i proglasavanje gradjanima drugog reda.
I da vidis, kako ce se smanji broj pusaca!!!


Ja mein fuhrer.
anti-heroin spree
 
0

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.smin.sezampro.yu.



+25 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 08:20 - pre 233 meseci
Tipicna pusacka filozofija - sve dok im se ne pogorsa zdravlje ne vredi im pricati

Mislim ne branim ja nikom da pusi i nemam nista protiv pusaca dokle god su obazrivi i ostalo

ali
Ovima sto se zajebavaju i sprdaju na racun slika pluca i arterija i pokusaje da se objasni koliko je pusenje stetno...

Molio bih da me obavestite da dodjem i snimim vase koprcanje za zivot u bolnickom krevetu,
pa da posle okacim zajedno sa vasim postovima svugde gde se neko zajebava i sprda na nacin kao i vi

nije GOTOVO
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 09:13 - pre 233 meseci
Pa mi smo uglavnom ozbiljno diskutovali i branili svoje stavove, al kad su neki počeli da nam prete i pominju decu ( pogledaj flylordove postove), okrenuli smo na zajebanciju. Šta bi trebalo da uradimo? Da uzvratimo istom merom?
P.S. Nisam gledao profile učesnika u diskusiji, ali pretpostavljam da su uglavnom mladi (ispod 30). Meni je neshvatljivo da se u tim godinama toliko vodi računa o zdravlju (osim u izuzetnim slučajevima, ako je nekom zdravlje već ozbiljno narušeno)
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 10:58 - pre 233 meseci
U vezi ove teme stigla mi je pp od jednog diskutanta iz "tabora nepušača" (savim pristojna i u skladu sa temom, da ne bude zabune). Neću da je citiram, jer čovek bi postovao ovde da je hteo, međutim stvarno nemam nameru da preko pp-a raspravljam o pušenju(i inače sam u zadnja dva dana poslao više poruka na mad zone nego za dve godine na ES-u), pa eto da odgovorim ovako ( a pitanje će nadam se biti jasno svima iz mog odgovora):
1) Iako nemam ništa protiv felacia (ni onog, kako se beše kaže...nešto kao kunilingus valjda...), od njega nisam zavisan kao od cigareta
2)Nikad nisam rekao da mogu da ostavim cigarete - ne znam, nikad nisam probao
3) O.K. ti imaš preko 30, tebe mogu da razumem da razmišljaš o zdravlju (recimo da mogu, jer i ja imam preko 30, ali još ne razmišljam), ali ja sam rekao da pretpostavljam da su učesnici u raspravi uglavnom mlađi od 30...
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 12:39 - pre 233 meseci
Citat:
Nisam gledao profile učesnika u diskusiji, ali pretpostavljam da su uglavnom mladi (ispod 30). Meni je neshvatljivo da se u tim godinama toliko vodi računa o zdravlju (osim u izuzetnim slučajevima, ako je nekom zdravlje već ozbiljno narušeno)



Čovek o svom zdravlju treba da vodi računa od kada postane svestan svog postojanja.
Posle je kasno.
I never wanna be a mod!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 14:51 - pre 233 meseci
I stvarno malo je glupo to za zdravlje, kad treba da pocnem da mislim o njemu?? Kad budem imao 60 godina, diobi dijabetes zbog koga ce mi da odseku obe noge, dobio rak debelog creva i da se posle nosim stome dok ne umrem (ako neko ne zna sta su stome, mogu da mu objasnim, ali nista sto bi iko ovde pozeleo), ili da zbog duvana dobijem rak pluca koji je neizleciv, i koji su uvek kasno otkrije i onda da mi rade resekciju plucnih krila ili cak da mi izvade koje, i cak i tad nisu sigurni kolko vremena ce da prodje pre nego sto pocne ceo organizam da metastazira. Ovo su najgori slucajevi, ali na onaj post sa tim da smo isuvise mladi da bi vodili racuna o svom zdravlju, nisam mogao drugacije da odgovorim. I sto je najgore, Borstale je priznao da je ovde samo trolovao i slao postove samo da bi pokusao da nekog iznervira, tj mene, i da sve ovo shvata kao zajebanciju.
I sad jedno ozbiljno pitanje: da ti tvoje dete oboli od hronicne astme ili bronhitisa, ili da kad ostari saznas da je obelelo od raka grla ili pluca, i da ti si jedan od krivaca za to (sto bi i bio), da li bi se kajao? Ovo je hipoteticki i to sta ja pricam ne moze da utice da bilo ko dobije rak, jer rak pluca se ne dobija jer je neko to pozeleo nego kao posledica, pre svega duvanskog dima
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 15:07 - pre 233 meseci
Citat:
flylord: I sto je najgore, Borstale je priznao da je ovde samo trolovao i slao postove samo da bi pokusao da nekog iznervira, tj mene, i da sve ovo shvata kao zajebanciju.

Gde sam to rekao?
Citat:
flylord: I stvarno malo je glupo to za zdravlje, kad treba da pocnem da mislim o njemu?? Kad budem imao 60 godina, diobi dijabetes zbog koga ce mi da odseku obe noge, dobio rak debelog creva i da se posle nosim stome dok ne umrem (ako neko ne zna sta su stome, mogu da mu objasnim, ali nista sto bi iko ovde pozeleo), ili da zbog duvana dobijem rak pluca koji je neizleciv, i koji su uvek kasno otkrije i onda da mi rade resekciju plucnih krila ili cak da mi izvade koje, i cak i tad nisu sigurni kolko vremena ce da prodje pre nego sto pocne ceo organizam da metastazira....


Ej, flylord, vidi stao je sneg, izašlo je sunce... ribe izmilele na ulicu...
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.125.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 17:33 - pre 233 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako vecinaa ljudi hoce da zive u takvoj zemlji - so be it... al nemojte da se bunite zasto je lose.


Kvaka je u tome sto normalni ljudi i ne zele da zive u ovakvoj zemlji, ali je prinudjena, ili da ostane i da se bori za svoja na zalost (manjinska prava), ili da ide (pod uslovom da moze ikako) u zemlje, gde je vecina normalna...

Citat:
pajaja: A ovoj zemlji ce trebati jos 100 god da postane civilizovana...


Bice da su u pitanju vekovi, a ne godine... A tada ce civilizovani svet vec da pije kafu sa vanzemaljcima...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.ptt.yu.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?08.03.2005. u 21:59 - pre 233 meseci
Samo dve stvari treba da se usklade.
Ostvariti pravo pusaca da konzumiraju svoje otrove i pravo nepusaca da ne udisu te iste otrove.
Ako je potrebno fizicki odvojiti pusace od nepusaca u svakom objektu,onda u redu.


Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?09.03.2005. u 00:22 - pre 233 meseci
Ali to je nemoguce uskladiti na taj nacin.
Ne moze sve biti svuda jednako.
Ovde ljudi govore o zabrani pusenja na njivi zbog ogromne stete prinosu kukuruza.
Govore o gradjanima drugog reda.
I to sve evropejski tipovi. Tesko je tako bilo sta uskladiti.
anti-heroin spree
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?09.03.2005. u 00:47 - pre 233 meseci
Lupi cenu od 5 evra po paklici pa da vidis kako ce da predju u nepusace....

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

websector
direktor/administrator/office rulz
Planeta Internet

Član broj: 45053
Poruke: 15
*.teol.net.

Sajt: www.websector.org


Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?09.03.2005. u 00:51 - pre 233 meseci
zakon = drzava, pustiti njih da rade svoj posao za koji su placeni, ako se igramo demokratije onda nema pravila, sve je stvar licnog opredjeljenja, ne treba da nas zanima ko pusi, ko ne pusi , ko je gay, ko lezbejka i sl.... zivite svoj zivot i uzivajte u njemu. birajte sami svoju srecu i nesrecu. nikad se ne zna sta sutra donosi. jedino je sigurno da cice jedva cekaju da skinu visak zimske odjece sa sebe!

p.s. budite mi sretni, debeli i veseli
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?09.03.2005. u 01:54 - pre 233 meseci
Bas kao sto kazes, ne zanima me ko je sta....
I uzivam u zivotu. Tako ja jednom lepo putujem vozom (kupe za nepusace)
i uzivam...Tek lik pored prozora vadi upaljac i cigare.
Ja ga podsecam da je ovo kupe za nepusace.
On gleda, vidi da je nalepnica skinuta (pusaci = vandali) pa kaze kako nigde ne pise, nema znak. Onda mu ja objasnjavam kako nema nigde ni piksla.
On kaze: "a sta je ovo" i pokazuje na korpu za otpatke
"Korpa za otpatke"kazem ja njemu.
"Ma jel, ti ces da mi kazes? Da neces mozda da mi zabranis da zapalim?
"Hocu. U hodnik pa tamo pusite koliko hocete."

Ali ne on je pusac, on je dasa...
Zapali on cigaru i istog trena je cigara, i paklica izletela napolje kroz prozor voza.

Kad pusac nece biti tolerantan nego se pravi tosa, onda zasto da ja, nepusac, koji ne podnosi cigare trpim to???
Zasto bih?
Lik je cutao do kraja putovanja.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

borstale
Član broj: 16298
Poruke: 651
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?09.03.2005. u 07:22 - pre 233 meseci
Marenoviću , to je bilo O.K.
Samo tu se radilo o stoci nevaspitanoj, nema to veze da li je pušač ili ne. Misliš da nema nepušača koji pljuju po ulici ili bacaju đubre pored kontejnera?
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57767 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.