Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69419 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 09:13 - pre 214 meseci
Citat:
Marko_L: Evo, imali smo na temi slučaj da neko reče (ne sećam se ko) kako mu neka aplikacija nije radila štampu zbog grafičke karte... pa ko je tu kriv ? Windows na kome je ista ta aplikacija radila dobro na drugoj grafičkoj karti ili onaj ko je instalirao tu aplikaciju, a nije proverio da li se slaže sa dotičnom grafičkom kartom ?


Lose se secas kompletno svega.
Aplikacija nije radila jer je HDD fizicki prenet u drugi racunar sa potpuno razlicitom plocom, procesorom, grafikom ... osim stampaca
Stampa nije radila verovatno zbog ploce a aplikacija nije isla u fullscreen zbog graficke.
To nije do wina, naravno, ali je navedeno kao primer da je pravljenje imidza ili sl. jednostavno, budzenje i nije stabilno resenje za dalji rad.
A to vodi ka reinstalacji.
E sad ja bas nisam kriv, sto ovde neki po svaku cenu insistiraju da dokazu kako je reinstalacija nepotrebna po definiciji ma sta se desilo.

Kad smo kod toga, kako mislis da programer testira svoj program za neku grafiku koja ce se tek pojaviti?

E sad svaka Vam cast.
Uspeli ste sami da predstavite Windows na nacin na koji meni u zivotu ne bi pao na pamet.
Podseca me na onaj vic sa svemirskim letovima i bugarima
Stojce, narani psa i nista ne diraj

Cak je i degojs ostao bez teksta

A jel ocete da dacim jedan flame?
Pa naravno
Up time
Ima nekih linux-a po par godina da se nisu gasili
A koliko dana izdrzi win bez restarta?

I nemojte sad da mi navodite protocne boljere/servere kao primer
Meni je RH 6.2 na AMDk6 /233 sa 128 memorije stajao upaljen metar dana i jace
A evo na poslu ako ostavim preko noci masinu, sutra ne mogu cd da narezem
A secate se one na windowsu pre par godina
Kad narezes CD , restartuj masinu da ispraznis bafer
Ne znam ima li realnu podlogu taj savet, ali je to davalo rezultate pre par godina.
Burn/Reboot/Burn/reboot/Burn/Reboot ....

E , kad se samo setim bisera

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 09:44 - pre 214 meseci
Haha pa treba vremena da se win oporavi od rezanja :)
Elem,
Ajde sad nije nesto posebno uptime na desktop masini ali porediti
uptime linux masine i windows XP znaci ne ukljucujem server2003
je smesno. Ja ostavim takodje na poslu posto je sirok link da skida
fiilmove npr 2-3 dana. Naravno filmove skidam sa FTP od mog druga
znaci ne p2p i sl. Skidam preko comandera znaci obicna ftp sesija.
Posle 2 dana ubi Boze masina se toliko zaglupi da jednostavno restart je
neminovan. Ali dobro mozda mi treba 2gb memorije. U takvim slucajevima
mogu da sanjam da pokrenem oracle :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 09:51 - pre 214 meseci
Citat:
aleksandrin
Sta znaci kuci treba da kupim jos jednu masinu da testiram Programe pre nego sto ih instaliram
na svoj box?


Ne, korisnik to ne treba da obavlja. To radi onaj ko ti prodaje računar (Dell, HP, IBM itd.), on istestira hardversku konfiguraciju, odnosno instalirani software, i tebi proda mašinu koja garantovano radi.

Kada firma sama kupuje konfiguracije da bi uštedela, onda taj posao testiranja obavlja IT odeljenje u toj firmi.

Citat:
aleksandrin:
Znaci za windows mi treba sledece:
-tim strucnjaka da ga podesi da mogu mirno da radim godinama
-redovni backup rega
-mini linija da mogu da slusam muziku
-masina za testiranje software-a?


Za windows ti pre svega treba dva grama mozga (što je za tebe misaona imenica), potom, potrebno je da sistem admin u firmi nije opasan hacker poput cyberb-a, i potrebno je da je barem IT osoblje kvalifikovano, a ne da se nekakav samoproklamovani DBA u firmi oduševljava slinavom klinčadijom poput cyberb-a i ekipe.

EDIT:

Pa tek sad vidim da je dotični gospodin aleksandrin ustvari AKA. bloodzero. Izvinjavam se na neinformisanosti pošto su mi potpisi ugašeni pa ne primećujem tako bitne stvari. Nije ni čudo što se čuveni hacker, a sada 'DBA' oduševljava likom i delom kolege slinavka cyberb-a... Ne bi me čudilo i da je on u ovoj diskusiji maskiran pod nekim drugim nickom.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 09:56 - pre 214 meseci
Pa upravo i pricam o desktop masini.
Zato sam i iskljucio "protocne bojlere" iz price.
Skoro sam menjao diskove, pa nisam imao linux na masini u tom periodu i ajde ja kao da skinem Simply Mepisa.
Ostavim preko noci, i krenem izjutra da narezem ISO
HE He
Puce disk
E sad , nis am experimentisao vise, nemam neki dokaz, ali cinjenica je da mi disk u rezanju nije pukao vise od 2 godine.
Reboot/ burn


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 10:24 - pre 214 meseci
Citat:

Pa tek sad vidim da je dotični gospodin aleksandrin ustvari AKA. bloodzero. Izvinjavam se na neinformisanosti pošto su mi potpisi ugašeni pa ne primećujem tako bitne stvari. Nije ni čudo što se čuveni hacker, a sada 'DBA' oduševljava likom i delom kolege slinavka cyberb-a... Ne bi me čudilo i da je on u ovoj diskusiji maskiran pod nekim drugim nickom.

Da ja sam alkion samo se raspravljam sam sa sobom :)
Da jesam bloodzero to i pise logicno. Moj stari nick je blacklistovan pre iha haj vremena
tako da je logicno da registrujem drugi. Nemam uopste potrebe da se krijem iza nickova.
Taj slinavko je za tebe Ajnstajn :) Ne znam kako te nije sramota da ga uopste pominjes.
Mislim ti bi trebalo da se pokrijes svojim usima pri pomenu njegovog imena i tvog
cuvenog "defejsa". Ja uopste nemam potreba da se odusevljavam nicim niti da imam idola etc...

Citat:

Za windows ti pre svega treba dva grama mozga (što je za tebe misaona imenica), potom, potrebno je da sistem admin u firmi nije opasan hacker poput cyberb-a, i potrebno je da je barem IT osoblje kvalifikovano, a ne da se nekakav samoproklamovani DBA u firmi oduševljava slinavom klinčadijom poput cyberb-a i ekipe.

Da nemam mozga ja sam samo obican windows korisnik zar sam rekao kad drugacije?
Ja ne znam ni gde je registry ni kako da ga koristim. Niti me to uopste __ZANIMA__.
Ja sam obican korisnik a ne reg hacker.
Ja ne zaposljavam IT sluzbu tamo gde radim to radi sef odseka i sl.
Takodje nisam "samoproklamovan" to mi je posao od kog zivim i koji radim. Nije
atomska fizika. Ventura patetican si :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 10:40 - pre 214 meseci
Citat:
ventura: Ne, korisnik to ne treba da obavlja. To radi onaj ko ti prodaje računar (Dell, HP, IBM itd.), on istestira hardversku konfiguraciju, odnosno instalirani software, i tebi proda mašinu koja garantovano radi.
Kada firma sama kupuje konfiguracije da bi uštedela, onda taj posao testiranja obavlja IT odeljenje u toj firmi.


Koji % firmi ima IT odeljenje uopste
Koliki % IT odeljenja u Srbiji je finansijski motivisan da radi tako nesto
Koliko % IT odeljenja sa dobrim platama ima uopste tako nesto u svom planu rada

Kakvo bre crno testiranje?
Telekom?
Ministarstva u Nemanjinoj?
Ko to radi?

Mojne samo da mi kazes: Eto kod mene, moji klijenti
Sad ces meni da prodajes bajke da ste na kolegijumu raspravljali o testiranju Nero 7 i AcdSee 8, i da se uzeli u obzir razliku izmedju winapm3 i 5.
A jel treba da pisem studiju da li je bolji modern ili classic skin za winamp i njen uticaj na Oracle

Aj br malo naostrite taj bonsek, vec postaje mucno za gledanje
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 11:50 - pre 214 meseci
Citat:
alkion: Koji % firmi ima IT odeljenje uopste



Bilo koja firma sa >10 zaposlenih. Naravno ovo se ne odnosi na firme poput vaših, gde preovladavaju linux rešenja, što znači da se i sve drugo radi na taj način (sekretarica mete ispred ulaza, programeri nameštaju printere po firmi, knjigovođa trkne šefu da donese burek, linux se instalira zbog jeftinoće itd itd).

IT odeljenje može da bude jedan čovek koji se brine za IT u firmi, a može da bude odeljenje sa 100 ljudi. Sve u zavisnosti od veličine firme.

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 11:54 - pre 214 meseci
Bas moram da te razalostim u ministarstvu se iskljucivo koristi
win xp PRO i win2003 :)
Sta ces opet predrasude...

Code:

Assumption is mother of all fuckups!

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 11:55 - pre 214 meseci
Citat:
aleksandrin
Taj slinavko je za tebe Ajnstajn :) Ne znam kako te nije sramota da ga uopste pominjes.


Verujem :)

Citat:
aleksandrin:
Mislim ti bi trebalo da se pokrijes svojim usima pri pomenu njegovog imena i tvog
cuvenog "defejsa".


Pošto već potežeš taj deface od pre 5-6 godina... Zaista nije bitno kako sam ja to napravio. Bitan je efekat, a to je da se mali slinavko kurčio pred kamerama kako je on baja, šmeker itd itd. a emisija se još nije ni završila sajt mu je bio defaceovan. To je i više nego dovoljno.

A da ne pričam o tome koliko su drhtali oni magarci sa B92, a i slinavko kada je počela da se spominje cifra iz opklade... Naravno, pošto mene slinavci ne zanimaju, nisam ni obraćao pažnju na te baljezgarije, pa i na taj novac koji je ponudio...

Pozovi svog drugara hakera da implementirate linux rešenja u megaturbo kritičnim aplikacijama, sve to za megafirme koje nemaju ni IT department, i onda se zajedno uhvatite za uši i zapevajte.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 12:13 - pre 214 meseci
@ventura
I sad si ti meni dao odgovor, kao?

Drugo, i on i ja smo ti rekli da radimo u drzavnom aparatu
Trece Drzava nije firma
A jbg-a mozda u Ustavu ima akt o osnivanju pa idem da vidim da nismo AD, DOO, SUR, SZTR ...

Lepo ti kazem , naostri bonsek, jer iznosis tvrdnje o necemu o cemu nemas pojma, koliko vidim.
Ako gresim, ispravi me a ja cu ti kao i svaki put kad nisam u pravu uputiti izvinjenje.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 12:26 - pre 214 meseci
Ma slusas venturu? blah :)

Znaci prica ide sledece , za taj famozni deface kojim se ventura toliko kurcio.
Citat:

Pošto već potežeš taj deface od pre 5-6 godina... Zaista nije bitno kako sam ja to napravio. Bitan je efekat


Znaci decko je nazvao admina i rekao da zameni index :) Tj platio mu ili ono usluga za uslugu
I posle se jos hvali time na ES i slicno i trazi pare haha mislim. Hacked by lepi ventura.
Izvini sta si ti hakovao?
Znaci odem ja sad Gojku platim 2000e da zameni index na ES i ja sam baja sad.
Jos decko ponudi ko mu hakne sajt da ce dati pare a ventura se napravi pametan
i plati nekom adminu da zameni index. Mislim zar te nije sramota i da pricas to?
On je da tada bio balavac i klinac pa mu se da oprostiti sada je porastao i verujem
da vise nije slinavac bar onoliko koliko ga ja poznajem ,a nisam za njega cuo odavno.
A ti si ostao isti tupavi mulac ventura biznismen koji je iznad svih ,a kome se svi smeju.
Koji preklinje za crveni porse ili ferati sta vec mislim ko moze pasti vise od toga?

Najgori su oni koji pobegnu iz jednog tabora u koji su se kleli pa predju u drugi,
nesto kao moderni janjicari :) E ti su najgori kao ventura .
Kad se setim
Podesavanje Linux Operativnog Sistema
by Danko Vukovic, [[email protected]]
v2.0.1, 28 December 1999

OMG :)
Sta si tad video u linuxu , bio si mlad zelen?

[Ovu poruku je menjao aleksandrin dana 26.09.2006. u 13:36 GMT+1]
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 12:42 - pre 214 meseci
Citat:
aleksandrin
Najgori su oni koji pobegnu iz jednog tabora u koji su se kleli pa predju u drugi,
nesto kao moderni janjicari :) E ti su najgori kao ventura .
Kad se setim
Podesavanje Linux Operativnog Sistema
by Danko Vukovic, [[email protected]]
v2.0.1, 28 December 1999

OMG :)
Sta si tad video u linuxu , bio si mlad zelen?


Zar to nije ironija?

Vi koji ste učili o linuxu iz mojih tutorijala, sada tvrdite da ja nemam pojma, i ubeđujete se šta je bolje hahahaha
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 12:56 - pre 214 meseci
E ljudi, ja ovo stvarno pricam i namerno navodim temu na ovaj pravac.

Upravo stanje u ovoj zemlji, po pitanju IT obrazovanja, preostalog kadra, motivacije, bilo cega dovodi u pitanje celu Vasu pricu.
Jer da je zaista tako kao sto pricate, ovde bi bila katastrofa a ispravno bi radilo 2 % racunara kako u drzavnom aparatu tako i u preduzecima, firmama, ukratko, privatnom sektoru.
Zato i pricam da secete sebi bonsekom noge.
Upravo Vi potencirate pricu o Princezi na zrnu graska.
Sto je paradox, sad ja moram Vas da ubedjujem da Windows ipak nije toliko djubre kakvim ga predstavljate, sto nedvosmilseno proizilazi iz Vasi pisanija.
A sve je pocelo od toga da windows nije potrebno reinstalirati.
Kanda, ste malo na tankom ledu, a za pingvine tu nema frke, jelte :)


Ako niste shvatili sta pricate evo rezime u kratkim crtama
1. Poslovne masine su izuzetno pipave i na njih se ne instalira NISTA osim WIN aplikacija a sve ostalo mora da prodje tesku proveru. -a gde je ISO90xx standard? Strogo brand name i jaka, ali bas bas Jaka ekipa koja ce svaki dan danonocno motriti na Vasu poslovnu konfiguraciju da cete zaboraviti da postoji
2. Desktop kucne masine su po definiciji odmah osudjene na propast jer tu nema ko da testira i proverava koliko je Opera ili winamp kompatibilan sa XP-om. Solucija je da naranis pse i nista da ne diras.


Cek, cek ovo je bolesno

Degojs, ventura, dimkovic ... Vi treba da pljujete Linux a ne Windows
Ovo je zapravo protivpirodni blud.


Da ponovim
Windows ipak nije toliko djubre
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 12:58 - pre 214 meseci
Citat:

Zar to nije ironija?

Vi koji ste učili o linuxu iz mojih tutorijala, sada tvrdite da ja nemam pojma, i ubeđujete se šta je bolje hahahaha

Haha ja da ucim od tebe? Sta npr? Ja sam o unix administraciji ucio iz knjiga a
ne jeftinih tutoriala (i sam sam pisao takve).
Tekst sam iskopao slucajno kada sam trazio tvoj deface sada vec legendarni.
Bolje se vrati da prodajes naocare :)
I vidis opet koliko si prizeman,Ja niti pokusavam nekog da ubedim sta je bolje niti smatram
da je linux nestno znatno bolji od windowsa . Vise puta sam napominjao da oboje imaju
i mane i prednosti da ih koristim OBA. Sta mene briga sta neko misli sta je bolje
i sta imam od toga da ubedim nekog ? u sta da ga ubedjujem? ja pricam svoje licno iskustvo.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 13:51 - pre 214 meseci
aleksandrin,ti imas na Windowsu bukvalno 5-6 aplikacija, od kojih su sve poznate i pricas da to prakticno dovodi do usporenja sistema da mora da se reinstalira svaka 3 meseca. To dovoljno demonstrira tvoje znanje, ozbiljno.

Pa sta bi bilo da imas vise aplikacija? :) Reinstaliranje svake 2 nedelje? :))

To ti mozes da radis tako tu gde radis. U bilo kojoj normalnoj firmi ti bi popio sut kartu, pa lepo kuci reinstaliranje sistema koliko god hoces.. I jos sa tolikim neznanjem ti uzeo da prozivas nekog..

To kao kad bojan instalira Windows na FAT particiju pa uzme da se dere ovde kako ne rade NTFS na Windowsu dozvole i slicno..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 14:06 - pre 214 meseci
Hm pa zasto ga nisam popio? Koja firma? Citaj temu.
Ja nisam sysadmin opet pominjem moj posao su baze podataka.
Da li sam ja kriv za usporenje windowsa?
Pa da winamp je poznat al marko rece da ga treba prvo testirati :) haha
Pa venturu moze da proziva bilo ko ovde to uopste nije nikakvo pitanje.
Kuci imam gomilu aplikacija i takodje vrsim remont svakih 3-4 do 5 meseci
zavisi od stepena zagusenosti. :)
Sta ja imam da znam o windowsu da bi ga ja zagusio sam?
Znaci pokrenem winamp eventualno Operu kad zavrsim posao u oracle
i to je to. Koje neznanje jel ja prckam mozda po necemu?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 15:55 - pre 214 meseci
Pa nisi ga popio zato sto radis tu gde radis.. Misssim..

Cim se tebi dozvoljava da radis tako da Windows moras da reinstaliras svakih 3 meseca, a pri tom na tom Windowsu imas 5 aplikacija, ne moras ti nikom vise da objasnjavas sta, gde i koliko radis..

Sto se tice price "firma ili ne" --- i ja radim u organizaciji koja je u sklopu jednog ministarstva, koje se, naravno, finansira iz budzeta. So what? Sta to znaci, da ne mora nista da se radi ili da se radi tako da se Windows reinstalira svaka 3 meseca (doduse sa vecim brojem aplikacija ti bi verovatno morao to da radis mnogo cesce)? Bilo bi interesantno tebe videti u okruzenju gde se zaista radi, gde ljudi npr. programiraju i nemaju problema sa instalacijom Windowsa. Hehehe, mogu samo da zamislim mog sefa :-)

Citat:
Znaci pokrenem winamp eventualno Operu kad zavrsim posao u oracle
i to je to. Koje neznanje jel ja prckam mozda po necemu?


Koristi covek samo Winamp, Operu i Oracle i nakon 3 meseca Win uspori LOL :)

Sta ti mislis da negde apliciras za ozbiljan posao (npr. posao gde se stvarno radi sa Oracle) i zovnu te na intervju, a ti to ispricas :)))))

Savet:
kao i velik broj linuxovaca, ni ti nemoj nikad da se ovde potpisujes imenom i prezimenom, vec tako samo nekim nickovima. Ne daj boze, ako nekad budes negde aplicirao za posao, pa poslodavac odluci da ode na Google i upise tvoje ime i prezime :)) Imace sta da procita :))


[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.09.2006. u 18:20 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 17:18 - pre 214 meseci
jel moze malo realnosti, 'leba vam? :)

koja crna reinstalacija win-na svakih par meseci? imao sam tu cast :) da sluzim civilno vojsku u EDB-u, pa su me strpali u AOP (automatska obrada podataka :)), sto je u prevodu znacilo da mi je posao bio instalacija svega i svacega na razne masine, ponekad i krimpovanje kablova i slicno, a neretko i nosenje monitora i kucista "na ruke" :) i ponekad pomoc zaposlenima kad nesto zapne i slicno. :) ta sluzba bila je zaduzena za odrzavanje racunara na salterskim sluzbma edb-a na siroj teritoriji beograda, pa koliko sam video, nema tu nikakve reinstalacije windowsa na svaka 3 meseca ili sta vec tvrdite i karikirate.

daleko od toga da nije bilo intervencija i popravki, ali cinjenicno stanje je jos dalje od teze da windowsu treba cesta reinstalacija da bi normalno radio. razumem ja kad neko "malo pretera" da bi istakao poentu ili sta vec, ali vidim da su neki ljudi duboko uvereni da je istina nesto sto nije.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 17:28 - pre 214 meseci
Pa ti na shalterima teraju koliko aplikacija? Jednu. Nije windows bas toliko los da ga jedna aplikacija skuca toliko da je neupotrbljiv nakon 3 meseca. Nije toliko los.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows26.09.2006. u 17:52 - pre 214 meseci
A linux ne koriste nikako, jer ne moze da potera ni tu jednu aplikaciju. Odmah neupotrebljivo, sto je ipak losije prolazno vreme od 3, 33 ili 333 meseca :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69419 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.