Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 219947 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 11:43 - pre 194 meseci
Evo da se javim i ja, potpuno nevezano za "temu":
Vidim da se rasprava "usijala", svaka par minuta novi "odgovor".
Ko od vas čita ovo i odgovara u slobodnom a ko u radnom vremenu?

Baš bi me interesovalo.
Ja na primer ovo pišem za vreme radnog vremena.

Pozrdav Branko
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 11:56 - pre 194 meseci
Evo ja sad idem na posao, pa necu moci da ucestvujem, a draganmi se vec izjasnio, on pise samo dok je na poslu. ;-)

E socijalisti moji... :)
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 12:00 - pre 194 meseci
Citat:
branko_g: Evo da se javim i ja, potpuno nevezano za "temu":
Vidim da se rasprava "usijala", svaka par minuta novi "odgovor".
Ko od vas čita ovo i odgovara u slobodnom a ko u radnom vremenu?

Baš bi me interesovalo.
Ja na primer ovo pišem za vreme radnog vremena.

Pozrdav Branko


ja sam nezaposlen, ostao sam bez posla.
izdrzava me moja verna ljuba i pomazu prijatelji kojima sam i ja nekada pomagao.
ali trenutno pravim ovde neki plakar u kuci, a ovi ostali ovde, koji imaju posao, mi samo idu na zivce i prekidaju me.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.241.*



+5251 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 12:02 - pre 194 meseci
Nece da je ukinu, ali ce biti dovoljno mala, ako se neko nije igrao sa stednjom, zivotnim osiguranjem..

Problem je sto se svi sistemi zasnivaju na sili i moci, i tu su podjednaki. Nesposobne, stare, zanemaruju, deca su nova radna snaga, kako u kapitalizmu tako i u komunizmu(najvece blago:)).
Samo je pitanje ove ili one indoktrinacije, da li moze da zivi bez sporta, discipline ili nokie ili nekog drugog gadgeta.

U svojoj punoj snazi, mora da isporuci svoj doprinos, osim ako nije dete grofa, generala, kapitaliste ili drzavnog funkcionera. Tada je drugi tretman, najbolje svetske skole, lagodan zivot, zastita od represije(zakona za mase), prava sloboda..

Samo je pitanje segmenta, koji cemo uporedjivati, ali ako pridjemo vrhu piramide moci, nema razlika..

Poz.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 12:07 - pre 194 meseci
Citat:
mrle 011: znao sam da ces da nadjes neki "objektivni" tekst, mislim ovaj ti jeste objektivan osim sto se naravno preskace ono sto je konkretno, na primer cifre.

cifre se upravo eksplicitno spominju a to što ti ne želiš da čitaš, tvoj problem. U tekstu se prvenstveno radi o pravnim propisima na osnovu kojih je urađena ta "imovinska transformacija".
Citat:
i sta tu nije u redu?
sta ce nekome seljaku, koji stvarno misli da zivi od obradjivanja zemlje, vise od 30 hektara?
'oce li miskovic sa svojom porodicom danas da uzme motike u ruke i da okopava ovo pola vojvodine sto je demokratski stekao ili ce da pravi business i da rasprodaje tu zemlju u najpovoljnijem trenutku i uvecava svoj profit?

ko si ti da određuješ šta će nekome nešto i koliko nekom drugom nečega treba? A šta je država uradila sa tom oduzetom zemljom? Isto je konfiskovala i na kraju rasprodala kome je htela a pare strpala u sopstveni džep. Denacionalizacija nikad nije sprovedene niti će ikada biti jer bi država bankrotirala. I koja je onda razlika između razbojničke države i Miškovića? Pa razlika je ta što je Mišković platio tu imovinu, ma koliko se to tebi činilo nepoštenim. Za to nije kriv on nego opet ista ta država koja mu je sve to omogućila. Znači obraćaš se na pogrešnu adresu kada napadaš Miškovića i ostale. Za pravdu je odgovorna država.
Citat:
ja posedujem jedno malo parce zemlje i to u podrucju gde je obradive ima vrlo malo, ali je dosta daleko odavde gde sam rodjen i gde zivim.
ja sam bre covece jedva nasao nekoga ko 'oce to da obradjuje, da ne bi propadala zaprlozena, i to naravno potpuno za dzabe.

prošlo je vreme malih seljaka i malih zemljoposednika i to nikako da shvatiš.
Citat:
sad moram da radim, a posle cu da ti odgovorim i na onaj drugi post za pekica i sremski front i sve ostalo sta god zelis

svi željno iščekujemo tvoj novi diletantski odgovor.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 12:27 - pre 194 meseci
Citat:
Eh, draganmi, bojim se da vam je (opet) izmakla poenta recenice koju ste citirali.

@jericho 1945 nije vredjao pisca, kakvi argumenti ad hominem?


Argumentacija ad hominem nema nikakve veze sa vređanjem. Vređanje je psihološka reakcija jednog subjekta (izražavanje prezira ili nepoštovanja) upućena drugom i nije argument.
Obično subjekt koji (osnovano ili neosnovano) smatra da je nečim ponižen (to ne mora da bude vređanje njega sa nečije strane) vređanjem pokušava da putem protiv-ponižavanja učini da se taj drugi loše oseća i tako se izjednači sa njim u jadu. Vređanje je izraz nemoći da se konflikt reši inteligentnim ili konstruktivnim sredstvima, pa se primenjuje grubo verbalno nasilje (etiketiranje pogrdnim izrazima).
Argumentacija ad hominem postoji kada se u raspravi ograničavate samo na subjektivnost sagovornika, odnosno na njegove osobine, znanje, iznete argumente ili ponašanje, ne stremeći ka potpunoj i objektivnoj argumentaciji koja sve to transcendira.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 12:49 - pre 194 meseci
Filozofija kapitalizma, bolje reći - njegova etika, je utilitarizam. Najbolje ju je izrazio Jeremija Bentam.
"Najveća korist za najveći broj ljudi", temeljna determinanta načina mišljenja i argumentacije branilaca kapitalizma (bili oni toga svesni ili ne) je kriterijum koji se mirne duše može primeniti i na mašine - "najbolja" je ona mašina koja je najkorisnija.
Kriterijum pravde, pravičnosti, milosrđa i plemenitosti je na mašine neprimenljiv.
LaMetri je napisao knjigu "Čovek - mašina", a Nikola Tesla je kao zastupnik mehanicističkih shvatanja u filozofiji 19. veka pisao da je čovek automat.
Robotizacija ljudi je najpogubniji efekat kapitalizma na ljudski rod.
Pitanje je koliko uopšte ima smisla raspravljati se sa robotima, sa osobama koje su po konfiguraciji sinapsi bliže računarima i buldožerima nego ljudima.
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.196.*



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 12:59 - pre 194 meseci
Citat:
draganmi: Filozofija kapitalizma, bolje reći - njegova etika, je utilitarizam. Najbolje ju je izrazio Jeremija Bentam.
"Najveća korist za najveći broj ljudi", temeljna determinanta načina mišljenja i argumentacije branilaca kapitalizma (bili oni toga svesni ili ne) je kriterijum koji se mirne duše može primeniti i na mašine - "najbolja" je ona mašina koja je najkorisnija.
Kriterijum pravde, pravičnosti, milosrđa i plemenitosti je na mašine neprimenljiv.
LaMetri je napisao knjigu "Čovek - mašina", a Nikola Tesla je kao zastupnik mehanicističkih shvatanja u filozofiji 19. veka pisao da je čovek automat.
Robotizacija ljudi je najpogubniji efekat kapitalizma na ljudski rod.
Pitanje je koliko uopšte ima smisla raspravljati se sa robotima, sa osobama koje su po konfiguraciji sinapsi bliže računarima i buldožerima nego ljudima.


To o cemu ti pricas je koncepcija Frederika Tejlora koji je covek rodjen 1856e a umro 1917e godine. Posle toga dolazi odgovor na njegove teorije, a to su "Teorije humanih odnosa" - neoklasicne teorije, a posle toga jos mali milion raznoraznih suprotstavljenih teorija itd itd.
Zakljucivati o celom kapitalizmu na osnovu jedne koncepcije je nepostena generalizacija. Slazem se da mnogo toga u kapitalizmu ne valja, ali ima i mnogo toga sto jako valja.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 13:13 - pre 194 meseci
Citat:
Floyd: To o cemu ti pricas je koncepcija Frederika Tejlora koji je covek rodjen 1856e a umro 1917e godine. Posle toga dolazi odgovor na njegove teorije, a to su "Teorije humanih odnosa" - neoklasicne teorije, a posle toga jos mali milion raznoraznih suprotstavljenih teorija itd itd.
Zakljucivati o celom kapitalizmu na osnovu jedne koncepcije je nepostena generalizacija. Slazem se da mnogo toga u kapitalizmu ne valja, ali ima i mnogo toga sto jako valja.


Ovo o čemu pričam su, u osnovi, Bentham i J. S. Mill, i radi se o etici. Taylor nije bio filozof, on se bavio izučavanjem naučnih metoda organizacije rada, pa sa ovim o čemu govorim nema nikakve veze.
 
0

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.pyrotherm.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 15:08 - pre 194 meseci
@Floyd
Opusti se malo, covek je jos kod Dzona Stjuarta Mila, Karla Marksa i tejlorizma... znaci, XIX vek. Za jedno 20 godina, kada u cvetu zivotnog napona bude citao dostignuca pocetka XX veka, Draganmi ce biti uzasnut Fordovim dehumanizujucim pronalaskom besprekidne trake za sastavljanje automobila i hvaliti mladog i perspektivnog umetnika Carlija Caplina kako je u "Modernim vremenima" parodirao robotizaciju ljudi...

Sta ce biti kad otkrije uzase neoliberalizma i konzumerizma... Uh...!


The Time is Near!
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 15:17 - pre 194 meseci
Citat:
Mrle, bttp ti je lepo sumirao - i na tvom primeru lepo vidimo kako izgleda socijalisticka propaganda a kako izgleda realnost.

Takvo zaboravljanje cinjenica koje ti demonstriras je svojevrsno klasicnoj levicarskoj propagandi - nije bas da su svi koje ste ubijali bili "narodni neprijatelji", a imovina koju ste ukrali bila "tajkunska" - bice da je vecina tih ljudi bila potpuno nevina, i jedina krivica im je bila sto su se nasli na meti "proletera" koji su polako gradili svoje bolesno drustvo.

1. mrletov post je sa mnogo širom tematikom nego što je bttp-ov odgovor i taj odgovor se odnosi samo na neke delove mrletovog posta i kao takav se ne može nazvati 'sumiranjem'
2. bitnije: mrle je pitao za nevine žrtve kapitalističkih metoda rešavanja stvari (drezden. hirošima, nagasaki) pogotovo pred kraj i na samom kraju rata, kad ovakvim zverskim ubijanjima nije bilo mesta (neprijatelj je bio pred kapitulacijom); gde je sad briga o 'potpuno nevinim'?
Pretpostavlja se da je 129.000 ljudi poginulo u napadima, a da je dva puta više umrlo od direktnih posledica: radijacije, gladi, opekotina itd. Šezdeset godina posle napada, ljudi i dalje umiru od posledica atomskih bombi, jer je kod preživelih ustanovljen nadprosečan broj obolelih od raka i visokog krvnog pritiska.
Na ovome im se sigurno neskriveno divio i zavideo i sam drug Staljin.

Naravno da je kapitalistički mozak lako uradio cost-benefit analizu i shvatio da mu je bolje/jeftinije da ubije stotine hiljada ljudi odjednom nego da plaća svoju vojsku još koji mesec dok japan ne kapitulira (plus da testira oružje free of charge). Sve je u cost-benefit analizi (kao onaj primer za Ford Pinto), i dokle god je to osnovni princip razmišljanja i rada, dotle nema smisla govoriti o humanosti sistema.

Citat:

Fora je u tome da su moderna drustva evoluirala i predstavljaju kombinaciju kapitalizma, demokratije i socijalne svesti. Cist primer su mnoge zemlje u EU, gde demokratija omogucava balans izmedju ekonomske levice i ekonomske desnice.
Kako je išla ta evolucija i koliko je trajala? Tačnije, koliko je zločina trebalo učiniti da dobije i ovakav oblik?
Save time... see it my way.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 15:39 - pre 194 meseci
Koliko zlocina? Pa sigurno manje od komunistickih pokusaja koji su, da stvar bude crnja, na kraju potpuno propali :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 15:55 - pre 194 meseci
A za Jablana & sledbenike "global warming" ucenja:

http://www.theregister.co.uk/2008/06/05/goddard_nasa_thermometer/



Citat:

The divergence is now quite striking. Looking closer at March 2008, NASA's data shows the month as the third warmest on record. In sharp contrast, UAH and RSS satellite data showed March as the second coldest on record in the southern hemisphere, and just barely above average for the whole planet. How could such a large discrepancy occur?

Viewing the NASA 250-mile map for March below, what immediately grabs the attention is that NASA has essentially no data (gray areas) in most of Canada, most of Africa, the Greenland ice sheet, and most of Antarctica. This begs the question, how can one calculate an accurate "global temperature" while lacking any data from large contiguous regions of three continents?

Not surprisingly, the missing areas in Canada and Africa were cold. The NASA data thus becomes disproportionately weighted towards warm areas - particularly in the northern hemisphere. As can be seen in the UAH satellite map above, the warm areas actually made up a relatively small percentage of the planet. The vast majority of the earth had normal temperatures or below. Given that NASA has lost track of a number of large cold regions, it is understandable that their averages are on the high side.


...

For example, whatever motivations NASA had for picking the 1951-1980 baseline undoubtedly have some valid scientific basis. Yet, when the data is calibrated in lockstep with a very high-profile and public political philosophy, we should at least be willing to ask some hard questions. Dr. James Hansen at GISS is the person in charge of the NASA temperature data. He is also the world's leading advocate of the idea of catastrophic global warming, and is Al Gore's primary climate advisor. The discrepancies between NASA and other data sources can't help but make us consider Einstein's advice:

"If the facts don't fit the theory, change the facts." ®


Hehehe, stvarno suptilna greskica ;-) Kako je covek zaduzen za ovo vodeci naucnik iz Al Gore-ovog kampa, sumnjam da ce NASA ispraviti sitnicu ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 16:24 - pre 194 meseci
Kao što si i sam lepo primetio, i nauka je danas u službi interesa i kapitala, pa zaista ne znam zašto bih u konkretnom slučaju pre verovao jednom nego drugom izvoru.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 16:30 - pre 194 meseci
Citat:
MyWay: 1. mrletov post je sa mnogo širom tematikom nego što je bttp-ov odgovor i taj odgovor se odnosi samo na neke delove mrletovog posta i kao takav se ne može nazvati 'sumiranjem'

"mrletov post" na koji misliš je najobičniji prozaični pamflet. Odgovorio sam na one stvari koje su zahtevale odgovor i to argumentovano. Naravno taj, kao i svaki drugi argumentovani odgovor u ovoj diskusiji su ignorisani od strane onih koji su potezali ta pitanja.

Što se tiče atomske bombe, pa ne, nije bilo lepo što su ih amerikanci bacili, ali ipak imaj na umu da je to bio rat. Atomska bomba je još uvek bila relativno neispitano oružje i njene posledice nisu bile poznate, posebno ne posledice radioaktivnog zračenja. Isto tako treba imati na umu da bi svakako neko bacio atomsku bombu pre ili kasnije, pošto je ionako već "izmišljena". To što je ta "čast" pripala amerikancima a ne Hitleru ili Staljinu, je njihovo prokletstvo, a naša sreća, jer ko zna šta bi bilo da su se neki drugi prvi dokopali atomskog oružja.

Na kraju, nije umesno porediti žrtve rata i ljude koji su nastradali u mirnodopskim uslovima, kao ideološki ili klasni neprijatelji. Pa pogledaj samo cifre. Komunisti su pobili "svojeručno" bar polovinu ljudi koliko je stradalo od te atomske bombe. A uporedi te cifre sa populacijom jednog Japana (>100000000) i jedne Srbije, pa će ti razmera pokolja biti možda jasnija.

Mada, sumnjam da će tebi išta biti jasnije, jer vi ne slušate jezik argumenata već ste zadojeni ideološkim dogmama.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 17:47 - pre 194 meseci
Pa, nije bas da su posljedice raioaktivnog zracenja bile toliko nepoznate, niti da je a-bomba bila nesipitano oruzje. Bace bombu, a bomba samo pufff . Sigurno su znali sta rade i kakve ce posljedice to da proizvede. Upravo u tome i jeste srz, pokazati kakvom razornom snagom raspolazu i preduprediti svaki buduci pokusaj "osvajanja svjeta".
Nazalost, i danas postoje fanatici kojima izgleda nije bas najjasnija poruka koju su ameri poslali.
Ne mozes jacem od sebe gurati prst u oko i tacka!
Nema tu humanizma i jednakosti, svako ko je jaci iskoristice tu snagu da ostvari neke ciljeve, i sto je najvaznije, pokusace po svaku cjenu da zadrzi preimucstvo.
Nije bitno dal' je kapitalista, komunista, diktator ili filozof-socijalista, zivo je bice i to mu je osnovni nagon, nagon za samoodrzanjem, ako si najjaci opstanak ti nije ugrozen.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 18:02 - pre 194 meseci
Citat:
Bananaman: @Floyd
Opusti se malo, covek je jos kod Dzona Stjuarta Mila, Karla Marksa i tejlorizma... znaci, XIX vek. Za jedno 20 godina, kada u cvetu zivotnog napona bude citao dostignuca pocetka XX veka, Draganmi ce biti uzasnut Fordovim dehumanizujucim pronalaskom besprekidne trake za sastavljanje automobila i hvaliti mladog i perspektivnog umetnika Carlija Caplina kako je u "Modernim vremenima" parodirao robotizaciju ljudi...

Sta ce biti kad otkrije uzase neoliberalizma i konzumerizma... Uh...!



Joj, ovo je stvarno surovo(i duhovito).
Ali, zasluzeno, mora se priznati. ;-)

@draganmi, hvala na ovim suptilnim distinkcijama, no bilo kako bilo, nije u tom postu koji ste citirali bilo"
ograničavanja samo na subjektivnost sagovornika, odnosno na njegove osobine, znanje, iznete argumente ili ponašanje, ne stremeći ka potpunoj i objektivnoj argumentaciji koja sve to transcendira".

Mislim, bilo je bas podosta transcendencije, naprotiv, zar ne? ;)
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 18:18 - pre 194 meseci
Citat:
Laki_Gen: Pa, nije bas da su posljedice raioaktivnog zracenja bile toliko nepoznate, niti da je a-bomba bila nesipitano oruzje. Bace bombu, a bomba samo pufff :-). Sigurno su znali sta rade i kakve ce posljedice to da proizvede. Upravo u tome i jeste srz, pokazati kakvom razornom snagom raspolazu i preduprediti svaki buduci pokusaj "osvajanja svjeta".

Bile su prilično nepoznate. Naravno znalo se za štetnost radijacije, ali ona nikada nije bila testirana u tom obimu. Kada je razvijana atomska bomba, u prvom planu je bila njena razorna moć, znači udarni talas. Posledice radijacije su bile u potpuno trećem planu. Nažalost, kasnije se pokazalo da su upravo posledice radijacije u prvom planu, kao dugotrajna i užasna posledica nuklearne eksplozije. To je najveća lekcija naučena iz Hirošime i Nagasakija.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
77-105-22-197.adsl-3.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 18:25 - pre 194 meseci
U kapitalizmu postoje veće slobode,veće šanse za napredovanjem i sve to.....ali ljudi, objasnite mi,od kada se kvalitet ljudskog života meri stepenom društvenog razvitka?
Ja se iskreno se nadam da će ovo zlo od kapitalizma polako krenuti ka prelasku u socijalizam, polako...kroz reforme.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje05.06.2008. u 19:11 - pre 194 meseci
Citat:
dejan,: U kapitalizmu postoje veće slobode,veće šanse za napredovanjem i sve to.....ali ljudi, objasnite mi,od kada se kvalitet ljudskog života meri stepenom društvenog razvitka?
Ja se iskreno se nadam da će ovo zlo od kapitalizma polako krenuti ka prelasku u socijalizam, polako...kroz reforme.

Na ovo pitanje bi ti vjerovatno najbolje odgovorili stanovnici S.Koreje, Kube, Iraka, Sudana, Turkmenistana (ako izuzmemo fanatike, kod kojih je racio po defaultu iskljucen).
Ja se jos iskrenije nadam da nece. Sanse za tako nesto su ravne nuli.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 219947 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.