Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1620971 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.09.2011. u 19:55 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Ti i ja zajedno imamo 105 godina. , a ovde na forumu su ipak nesto mladji ljudi.


:)))) Odavno se nisam tako slatko nasmejao! :)) Blagodarim! Inace si u pravu, svaka ti je na mestu! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.09.2011. u 23:33 - pre 153 meseci
Ipak su te stare rucne kocnice "na dugme" nesto drugacije od ovih danasnjih. Na Citroenu, a i na ostalim automobilima iste generacije ove kocnice su funkcionisale na mehanickom ili hidromehanickom principu za razliku od ovih novijih medju kojima je i ova na i30, koja je potpuno elektronska.

Ako me secanje ne vara, prvi put se ove elektonske mogu sresti na vozilima generacije oko 2002. (bar kada su vozila iz grupacije VAG u pitanju). Nije se tesko navici na njih ali se meni licno ne dopadaju previse. Imaju samo 2 polozaja: ukocen i otkocen i nista izmedju sto onima koji cesto koriste rucnu kocnicu u voznji, moze predstavljati dodatni problem.
Slucajno se ne mogu aktivirati u voznji jer su zasticene elektronikom. Isto tako, ukoliko neko zaboravi da ih iskljuci prilikom kretanja sa vozilom, nakon 5 sec se same deaktiviraju. Bar je kod VAGa tako napravljeno. Naravno, ovo vazi samo ako su plocice potrosene jer u protivnom tesko ce se vozilo pokrenuti sa aktiviranom rucnom kocnicim "na dugme".
Veoma je dobra komunikacija ovakve kocnice sa automatskim menjacem; ukoliko ga vozilo poseduje.


Nesto veci problem predstavlja zahvat zamene plocica u sopstvenoj reziji, bez dijagnostickog uredjaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.09.2011. u 23:41 - pre 153 meseci
Glupa novotarija. Ukinuce zabavu u voznji po snegu ako ne mozes rucnu da povlacis u voznji.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 01:12 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic
Slucajno se ne mogu aktivirati u voznji jer su zasticene elektronikom.

I te kako može :)

Ja probao pri nekih 80 kmh, reko baš da vidim šta će da se desi :) Jedino što ne ostane blokirana, već čim pustiš dugme ona se deblokira...

Citat:
zarsilic
Isto tako, ukoliko neko zaboravi da ih iskljuci prilikom kretanja sa vozilom, nakon 5 sec se same deaktiviraju. Bar je kod VAGa tako napravljeno. Naravno, ovo vazi samo ako su plocice potrosene jer u protivnom tesko ce se vozilo pokrenuti sa aktiviranom rucnom kocnicim "na dugme".

Elektronska bi trebalo da pušta automatski čim se pritisne gas... Ako su se već potrudili da naprave to sve elektronski, ne verujem da bi propustili i takav banalan detalj... Drugačije bi bilo veoma teško da kreneš na uzbrdici da moraš da čekaš 5 sekundi da se deaktivira..
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 08:35 - pre 153 meseci
Ti verovatno imas vozilo novije generacije, ili mozda i 4x4.

Kao i ABS tako su i elektronske rucne kocnice imele svoj evolutivni razvoj.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 09:57 - pre 153 meseci
Citat:
E moj Zarko i Nocni, Qasqhai je bre avion za ta vozila koje pominjete. Kad sednes iz Nissana u Skodu ko da si seo u Aleka, barem ste vi ozbiljni ljudi da shvatite. Da ne bude zabune vozio sam NOVU Skodu Octaviu 1.9 TDI. Znaci ovaj zadnji model, Elegance oprema. Pa to je stvarno za ne porediti. Qashqai je DALEKO ozbiljnije i kvalitetnije vozilo!

Veruj mi da 1.5dci se perfektno pokazao u Qashqaiu, vozio sam ga, ide ODLICNO. Kazem, cak moze i sportski da se vozi. Ide u nekim rezimima bolje od 1.9 TDI u Skodi.

Zasto? Jedno je kad Nissan NAMESTI motor (pa makar on bio i Renoov), odnosno primeni tradicionalno pouzdana resenja sa bilo kojim motorom i svojim kalkulacijama, a drugo je kad Reno to uradi.

Taj dci se bolje pokazao u Nissanu nego u Renou. Sigurno ima razloga, iako su ista grupacija. Nissan nece blatiti svoj znak.

Pri tom on je upravo AUTO za nase uslove. Ne oseca sahtove, rupe, ivicnjake, prepreke a dimenzija je kao jedna Octavia. I sta ces pre da kupis za iste novce? Octaviu zastarele tehnologije (osim TSI motora i 2.0 TDI koji nisu ispod 18.000 u opremi koju ima Qashqai - jedino TSI motor je nesto od "novije" tehnologije na Skodi, ostalo datira s kraja devedesetih), tvrdu na rupe, bucnu, niskog klirensa, losijeg upravljana? Roomster? Kartonska kutija naspram ovog, budimo realni u poredjenju.


Kakav carski post, Aleko... kartonska kutija... kraj devedesetih Uvek kad slučajno svratim na ovaj forum, posle 5 minuta se setim zašto mi je na ignore
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 10:42 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Ti verovatno imas vozilo novije generacije, ili mozda i 4x4.

Kao i ABS tako su i elektronske rucne kocnice imele svoj evolutivni razvoj.

Pa i ovaj Hyndai je valjda auto novije generacije :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 17:42 - pre 153 meseci
Eee, takvu informaciju za novi i30 jos nemamo, obzirom da se glasnogovornik Hyundaia vec duze vreme ne oglasava na AZ.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 17:47 - pre 153 meseci
Jel to dobio zabranu od gojka ili je u pitanju neki samoinicijativni proces? :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 17:55 - pre 153 meseci
Aaaaa, neee,

nisam mislio na naseg Nesu.

Nesa odavno smeka neki malo ozbiljniji brend, . Prvobitna explozija snage je vec malo zaboravljena zato sto su se u medjuvremenu pojavili novi detonatori u C segmentu, kojima je tesko odoleti.

VAG je malo asamario pospane konkurente sa Istoka.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 19:02 - pre 153 meseci
A neko obara rekorde i vraca se na stare staze slave. Ipak mislim da je Insignija i dalje best bay u ovom cenovnom rangu.To dokazuje i Dekrin izvestaj o pouzdanosti...

http://www.vrelegume.rs/vesti/opel-insignia-aktuelno-1/

 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 19:07 - pre 153 meseci
Ne vidim svrhu kupovine novog vozila iz C segmenta, kada za 25-30% manje para se može uzeti luksuzniji auto star 3-4 godine.
Auto iz D segmenta ima mnogo više opreme, udobniji je, obično je tehnički napredniji...
Nov auto iz C segmenta, će izgubiti za 3-4 godine skoro 50% vrednosti, dok će vozilo iz D segmenta izgubiti mnogo manje.
Jedinu svrhu koju vidim, je garancija, tj. pouzdanost za nekoga ko prelazi mnogo km godišnje.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 19:47 - pre 153 meseci
Citat:
vaske2: A neko obara rekorde i vraca se na stare staze slave. Ipak mislim da je Insignija i dalje best bay u ovom cenovnom rangu.To dokazuje i Dekrin izvestaj o pouzdanosti...

http://www.vrelegume.rs/vesti/opel-insignia-aktuelno-1/


Hm, Insignia nije u C segmentu, a nije bas ni tako jeftina koliko je nekada (u vreme akcija) bila. Nekada sam i ja bio naklonjen ovom automobilu, ali od tada su se mnoge stvari promenile.

@miki_maus

Samo ono vezano za predjenu kilometrazu godisnje moze da se prihvati kao razborit argument. Svi drugi argumenti su na strani kupovine novog vozila. Naravno, ukoliko finansijske mogucnosti dopustaju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 20:44 - pre 153 meseci
Citat:
vaske2: A neko obara rekorde i vraca se na stare staze slave. Ipak mislim da je Insignija i dalje best bay u ovom cenovnom rangu.To dokazuje i Dekrin izvestaj o pouzdanosti...

http://www.vrelegume.rs/vesti/opel-insignia-aktuelno-1/


Uuuuu, kakva mega-giga reklama...

A najzanimljiviji deo teksta mi je bio:
Citat:
dok se u Nemačkoj svake sekunde kupi Insignia sa erogonomskim sedištem za vozača, koje ima pečat Aktion Gesunder Rücken e.V. (Akcija za zdrava leđa).
Mislim, svaka čast, prodaja od preko 31 milion vozila godišnje sa ergonomskim sedištem, i to samo u nemačkoj, je zaista vrhunski rezultat koji duuuugo neće biti moguće nadmašiti.

 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 20:54 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Hm, Insignia nije u C segmentu, a nije bas ni tako jeftina koliko je nekada (u vreme akcija) bila. Nekada sam i ja bio naklonjen ovom automobilu, ali od tada su se mnoge stvari promenile.

@miki_maus

Samo ono vezano za predjenu kilometrazu godisnje moze da se prihvati kao razborit argument. Svi drugi argumenti su na strani kupovine novog vozila. Naravno, ukoliko finansijske mogucnosti dopustaju.


Bas sam ja hteo reći da je Insignia u D segmentu.
Prilicno lep autić, ali mene nije fascinirao. Vozio sam ga, i najveću zamerku imam na kočnice, koje su mi nekako neubedljive.

Sto se tice novo vs polovno, pa pre bih uzeo Mercedes C klase (npr. 2008. godište, aktuelni model), nego npr. bilo koju novu Škodu.
A, da ne pričamo o Audi-u A4, A6.

Al da ne tupim bez veze, i da se vratim na temu.

Svakako bih pogledao Alfa Romeo Guliettu u tom segmentu (mislim da se može uzeti za 20ak hiljada), i Kiu PRO CEED.
Kia je jako lep i zahvalan auto. Enterijer prvih verzija (onaj klasičan Kiin) mi se nikako nije dopadao, dok je ovaj novi stvarno extra.
Mislim da je Kia best bang for the buck. Još ako se uzme u nekom sport packu (1.6 motor, sa onim dodacima u vidu lajsni i felni), to može biti jako lep auto. :)

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 20:58 - pre 153 meseci
Citat:
miki_maus:A, da ne pričamo o Audi-u A4, A6.


Kad smo već kod audija, dok sam se vraćao sa Halkidikija, video sam usput samo jedan pokvaren auto zaustavljen u desnoj (voznoj) traci, pored koga je vlasnik koji čupa kosu od muke, i to je bio Audi A4 ili A6 sa BG tablicama
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 21:15 - pre 153 meseci
Citat:
pisac: Kad smo već kod audija, dok sam se vraćao sa Halkidikija, video sam usput samo jedan pokvaren auto zaustavljen u desnoj (voznoj) traci, pored koga je vlasnik koji čupa kosu od muke, i to je bio Audi A4 ili A6 sa BG tablicama :D

Ja tipujem na to da mu je nestalo goriva :)

Grci su poznati po 'mnoštvu' pumpi na putevima, još ako je bio i neki štrajk...
 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 21:27 - pre 153 meseci
Citat:
pisac: Kad smo već kod audija, dok sam se vraćao sa Halkidikija, video sam usput samo jedan pokvaren auto zaustavljen u desnoj (voznoj) traci, pored koga je vlasnik koji čupa kosu od muke, i to je bio Audi A4 ili A6 sa BG tablicama :D


:) Dešava se i najboljima.
Lepo ti je odgovorio Ventura, nestalo mu goriva :D Svakavih likova imas. Znam jednog sto je vozio 200 km na 70% izduvanoj gumi, i ništa nije primetio.
Verovatno nije išao brzo, pošto mu se guma nije raspala (totalno).
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 21:32 - pre 153 meseci
Ne znam kakva je situacija sa Audijem, ali ja kad sipam pun rezervoar na onoj MOL pumpi na samoj granici Srbija->Makedonija, ja lepo odem do Halkidikija, malo se provozam tamo levo-desno, i u povratku opušteno sipam ponovo na istoj pumpi . Stanje u Grčkoj sa pumpama i štrajkovima me uopšte ne tangira
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 21:49 - pre 153 meseci
Tome je verovatno razlog sto vlasnici Audia nisu na tako visokom intelektualnom nivou kao sto su to vlasnici Fordova.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1620971 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.