Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612330 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 21:53 - pre 152 meseci
Citat:
pisac: Ne znam kakva je situacija sa Audijem, ali ja kad sipam pun rezervoar na onoj MOL pumpi na samoj granici Srbija->Makedonija, ja lepo odem do Halkidikija, malo se provozam tamo levo-desno, i u povratku opušteno sipam ponovo na istoj pumpi ;). Stanje u Grčkoj sa pumpama i štrajkovima me uopšte ne tangira :D

Dosta ljudi, pogotovo ovi sa boljim autima se ne pripremaju za odlazak na odmor ko za odlazak na ratište :) Čovek sedne u auto, vozi, kad mu se upali lampica stane na prvu pumpu i to je to.. Svako normalan računa da je ovo 21 vek, da je Grčka normalna država, i poslednja stvar na koju misliš je da li ćeš imati negde da sipaš gorivo...
I ja sam prošle godine umalo ostao tamo bez goriva... Krenuo sa Sithonije, nisam hteo da sipam gorivo na onim šugavim pumpicama pored puta, reko naićiću do Soluna na neku veću pumpu... Uglavnom stigoh do Soluna, nigde pumpe, ušao u grad na isparenjima i jedva našao pumpu, tek je treća bila otvorena..
 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 22:30 - pre 152 meseci
Citat:
pisac: Ne znam kakva je situacija sa Audijem, ali ja kad sipam pun rezervoar na onoj MOL pumpi na samoj granici Srbija->Makedonija, ja lepo odem do Halkidikija, malo se provozam tamo levo-desno, i u povratku opušteno sipam ponovo na istoj pumpi ;). Stanje u Grčkoj sa pumpama i štrajkovima me uopšte ne tangira :D


Pa, nije toliko losa situacija sa Audijem.
A4 2.0 TDI trosi izmedju 5.5 - 6.5 litara ED a 100 km. To uopste nije mnogo, ako ti kazem da ima azdaja koje popiju i po 18 litara BMBa. :D


Citat:
ventura: Dosta ljudi, pogotovo ovi sa boljim autima se ne pripremaju za odlazak na odmor ko za odlazak na ratište :) Čovek sedne u auto, vozi, kad mu se upali lampica stane na prvu pumpu i to je to.. Svako normalan računa da je ovo 21 vek, da je Grčka normalna država, i poslednja stvar na koju misliš je da li ćeš imati negde da sipaš gorivo...
I ja sam prošle godine umalo ostao tamo bez goriva... Krenuo sa Sithonije, nisam hteo da sipam gorivo na onim šugavim pumpicama pored puta, reko naićiću do Soluna na neku veću pumpu... Uglavnom stigoh do Soluna, nigde pumpe, ušao u grad na isparenjima i jedva našao pumpu, tek je treća bila otvorena..


Moras priznati da je lep osecaj kada prodjes jeftinije :) To je jedna od dobrih strana malih automobila.
I ti vozis Audi?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.09.2011. u 22:57 - pre 152 meseci
Citat:
miki_maus: Pa, nije toliko losa situacija sa Audijem.
A4 2.0 TDI trosi izmedju 5.5 - 6.5 litara ED a 100 km. To uopste nije mnogo, ako ti kazem da ima azdaja koje popiju i po 18 litara BMBa.

Znas kako...obicno ti sto malo trose na kraju i ostanu bez goriva
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 01:25 - pre 152 meseci
Citat:
miki_maus

Ne vidim svrhu kupovine novog vozila iz C segmenta, kada za 25-30% manje para se može uzeti luksuzniji auto star 3-4 godine.
Auto iz D segmenta ima mnogo više opreme, udobniji je, obično je tehnički napredniji...
Nov auto iz C segmenta, će izgubiti za 3-4 godine skoro 50% vrednosti, dok će vozilo iz D segmenta izgubiti mnogo manje.


Reci neki primer za ovo.

Ja recimo imam potpuno suprotno mišljenje od tog.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 06:10 - pre 152 meseci
zarsilic@
Hm, Insignia nije u C segmentu, a nije bas ni tako jeftina koliko je nekada (u vreme akcija) bila. Nekada sam i ja bio naklonjen ovom automobilu, ali od tada su se mnoge stvari promenile.

Upravo tako...Insignija je u d segmentu,i koji se to bolji auto jos iz d segmenta moze kupiti za manje od 20000e???
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 08:30 - pre 152 meseci
Citat:
ventura: Dosta ljudi, pogotovo ovi sa boljim autima se ne pripremaju za odlazak na odmor ko za odlazak na ratište :) Čovek sedne u auto, vozi, kad mu se upali lampica stane na prvu pumpu i to je to.. Svako normalan računa da je ovo 21 vek, da je Grčka normalna država, i poslednja stvar na koju misliš je da li ćeš imati negde da sipaš gorivo...
I ja sam prošle godine umalo ostao tamo bez goriva... Krenuo sa Sithonije, nisam hteo da sipam gorivo na onim šugavim pumpicama pored puta, reko naićiću do Soluna na neku veću pumpu... Uglavnom stigoh do Soluna, nigde pumpe, ušao u grad na isparenjima i jedva našao pumpu, tek je treća bila otvorena..


LOL LOL

Identicno ali potpuno identicnu situaciju sam imao prosle godine. Krenuo sa Sitonije i imao recimo 10-15 litara u rezervoaru. Izasao sa Sitonije i obilazim Halkidiki i prolazim pored bezbroj pumpica i kao ma opusteno, kad izadjem na auto put ka Solunu sipacu gorivo kao covek i taman da imam do BG-a. Kad ono, nema ni jedne jedine pumpe? !?!?!? Pred Solun isto pa sam morao da se zavlacim u grad, a lapmica za gorivo odavno trepti li trepti. Da muka bude veca bila je nedelja pa sam jedva nasao pumpu koja je radila.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 09:07 - pre 152 meseci
Pa da li ti Grci zive od turizma, ili od prodaje magle?


Napamet mi ne bi palo da idem na odmor u drzavu gde je takvo okruzenje.


 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 09:21 - pre 152 meseci
Citat:
bakara: Znas kako...obicno ti sto malo trose na kraju i ostanu bez goriva :)


Može biti. Doduše meni se nikada nije desilo. Podatak između 5.5 - 6.5 litara je dat za vožnju na otvorenom putu, sa maksimalnom brzinom od 120km/h, mada je neki prosek 70 km/h.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Reci neki primer za ovo.

Ja recimo imam potpuno suprotno mišljenje od tog.



Neću da ulazim u raspravu oko ovoga, jer svako od nas ima svoje mišljenje i iluzorno je ubeđivati se.
Znaš i sam da auto izgubi 50% vrednosti u prve 3-4 godine.
Smatram da je u krajnjem slučaju bolje uzeti Octaviu staru 3-4 godine sa ispod 100.000km, nego potpuno novu.
1. Uštedeće se tih 50%, a potencijalnih kvarova ima više to je tačno, ali ne nešto drastično (eventualno veliki servisi...)
2. Ne postoji obaveza održavanja u ovlašćenom servisu, koji uzgred dere, već se vozilo može održavati u nekom od specijalizovanih servisa za dotični brend.

Poređenje samo na konto cene između C i D segmenta je iluzorno, jer polovan D segment mnogo više daje u odnosu na nov C segment, pre svega u kvalitetu, osećaju u vožnji...


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 09:26 - pre 152 meseci
Kako ne volim te neprijatne scene kad se molim da mi ne nestane goriva jer sam isprojektovao tačno gde ću da sipam gorivo.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 09:28 - pre 152 meseci
Citat:
miki_maus:polovan D segment mnogo više daje u odnosu na nov C segment, pre svega u kvalitetu, osećaju u vožnji...


Koje polovno vozilo D segmenta daje "mnogo više" kvaliteta i osećaja u vožnji u odnosu na novu Octaviju 1,8 TSI Elegance?

Reci konačno makar jedan primer, pa da uporedimo.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 09:32 - pre 152 meseci
Citat:
zarsilic: Pa da li ti Grci zive od turizma, ili od prodaje magle?


Napamet mi ne bi palo da idem na odmor u drzavu gde je takvo okruzenje.


To od cega oni zive bolje da ne kazem jer se o tome vec nasiroko raspravljalo na ovom forumu. U svakom slucaju treba biti obazriv jer postoje autoputevi(citaj novi ignatia odos) gde na nekoliko stotina kilometara dodje 2 odmaralista, a za pumpu treba sici sa autoputa. Znaci, gorivo nikad ispod pola, a tecnost piti samo pred padanje u nesvest da ne bi doslo do kontakta stofa sa sedista i urina.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 10:26 - pre 152 meseci
Citat:
zarsilic: Napamet mi ne bi palo da idem na odmor u drzavu gde je takvo okruzenje.
Pa baš je takvo okruženje idealno za odmor. Ja kad idem da se odmaram, tražim što manje civilizacije i ljudi a ne što više benzinskih pumpi i automobila . I na sitoniji kad sam bio samo sam privirio u Sarti i rekao "neka hvala", pa sam se ko čovek odmarao na nekom selu u kome ničeg nije bilo sem tišine i peščane plaže (doduše i nekog đubreta u moru koje je izgleda dolazilo iz Sartija )

Citat:
miki_maus:Poređenje samo na konto cene između C i D segmenta je iluzorno, jer polovan D segment mnogo više daje u odnosu na nov C segment, pre svega u kvalitetu, osećaju u vožnji...
Hehe, što ne reče to dok sam se mislio da li da uzmem polovnu Lagunu ili novog Megana, pa sam na kraju uzeo nov Fokus. Poređenje Lagune i Fokusa je smešno, ne zato što je Laguna "D" a Fokus "C", nego zato što je Fokus 10x bolji auto u svakom pogledu. U Lagunin (karavan!) gepek eventualno možeš da naguraš 2-3 prepune putne torbe za razliku od Fokusovog u koji stane komplet sve što ti treba za porodično letovanje, ali zato kod Lagune imaš neopisivu udobnost da vozilo pališ na karticu(!?) (ako ne rikne elektronika) dok kod Fokusa moraš da okrećeš ključ

A mogao sam za te pare da uzmem i nov Mondeo. Doduše, Fokus je full pa i više od toga, a Mondeo bi bio očerupan, ali D je D, zar ne? Ili možda i nije?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 11:13 - pre 152 meseci
Zavisi kakve su ti potrebe. Ako ideš često na putovanje mnogo je bolje imati klot D nego full C. Ali to je totalno druga tema.
 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 11:38 - pre 152 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Koje polovno vozilo D segmenta daje "mnogo više" kvaliteta i osećaja u vožnji u odnosu na novu Octaviju 1,8 TSI Elegance?

Reci konačno makar jedan primer, pa da uporedimo.


Ja ne znam na šta si ti navikao, ali Oktavia je taljiga! Neudoban, neupravljiv auto.
Alfa Romeo 159 1.9mJTD 16v sa 150 KS, je pre svega upravljiviji, brži, udobniji, atraktivniji auto od dotične, a polovan se može uzeti za oko 14.000 eura a da bude u perfektno stanju.
O enterijeru ne treba ni trošiti reči, jer dotični auto izgleda kao malo bolje našminkan Moskvič.
Sve u očajno lošoj plastici.
Motor i ostala mehanika je poreklom od VW i zato je relativno pouzdan auto.

Porediti SuperB i Audi A6, je gotovo nemoguće, a auti su iz istog segmenta, s tim što je SuperB jeftiniji za 40%. Cenim da su tebi isti, možda ti je čak i SuperB bolji :)

Citat:
pisac: Hehe, što ne reče to dok sam se mislio da li da uzmem polovnu Lagunu ili novog Megana, pa sam na kraju uzeo nov Fokus. Poređenje Lagune i Fokusa je smešno, ne zato što je Laguna "D" a Fokus "C", nego zato što je Fokus 10x bolji auto u svakom pogledu. U Lagunin (karavan!) gepek eventualno možeš da naguraš 2-3 prepune putne torbe za razliku od Fokusovog u koji stane komplet sve što ti treba za porodično letovanje, ali zato kod Lagune imaš neopisivu udobnost da vozilo pališ na karticu(!?) (ako ne rikne elektronika) dok kod Fokusa moraš da okrećeš ključ :D

A mogao sam za te pare da uzmem i nov Mondeo. Doduše, Fokus je full pa i više od toga, a Mondeo bi bio očerupan, ali D je D, zar ne? Ili možda i nije?


Pošto si ljubitelj ruralnih predela, preporučio bih ti Daciu StepWay. Gepek ogroman, imaš i da dokupiš krovni nosač, može da ide po vukojebinama...Elektronike ima slabo (barem te u kabini), ima klimu (cenim da je to full oprema :))...

Meni veličina auta ne znači apsolutno ništa. Porodicu nemam, i putuje maksimalno sa jednim putnikom.
Od prtljaga nosim laptop i omanji kofer (čak i kada idem na odmor). Tako da ti je neosnovan cinizam o veličini (aka gastarbajterski san). :)
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 11:55 - pre 152 meseci
Mmmmm 159-ka
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 12:03 - pre 152 meseci
Citat:
pisac:za razliku od Fokusovog u koji stane komplet sve što ti treba za porodično letovanje,


A dva velika bicikla (28") sa svim prtljagom?
Ne na krovu vec unutra u kabini!
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 13:40 - pre 152 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

Koje polovno vozilo D segmenta daje "mnogo više" kvaliteta i osećaja u vožnji u odnosu na novu Octaviju 1,8 TSI Elegance?

Reci konačno makar jedan primer, pa da uporedimo.



Ta octavia kosta 20 hiljada evra, za slican/manji novac probaj ovo i pasces na dupe:

http://suchen.mobile.de/fahrze...ries=Limousine&tabNumber=1


A ako je problem registracija probaj i 320d, i on je bolji od sklopocije octavije elegance (cuj elegance, sta li je na njoj elegantno da mi je znati)


EDIT: evo jos zanimljivih modela, za taj novac sad moze da se bira ohoho

http://suchen.mobile.de/fahrze...e&lang=de&pageNumber=1


I mercedes i bmw imaju zadnju vucu + 20 cm duze medjuosovinsko rastojanje, e sad ko se razume zna kolika je to razlika 'osecaja u voznji' kako bi ti rekao.

A o razlici o kvalitetu materijala i izradi je suvisno govoriti, nebo i zemlja.




[Ovu poruku je menjao DrJekyll dana 09.09.2011. u 16:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DrJekyll dana 09.09.2011. u 16:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 15:38 - pre 152 meseci
Kod Octavije je jedini problem što je to auto star 8 godina i bez obzira na najsavremeniji motor i spoljašnja dorađivanja, karoserijski i ergonomski nije u cvetu mladosti. Ali za tačno godinu dana izlazi novi model Octavije i sva je prilika da će to biti moj tip u klasi do 20k, ne verujem da će neko u toj klasi moći da je pobedi.

1,8 TSI EA 888 motor ne verujem da će da menjaju, nije potrebno, mada postoje i to već čak dve inkarnacije tog motora sa još većom snagom, još boljom kulturom rada i još manjom potrošnjom. To su Audi Valvelift varijante EA 888 motora, otvoriću ovih dana jednu temu samo o njima.

Što se tiče tih polovnjaka, znam za njih i neke sam vozio, ali realno ih ne bih pogledao u odnosu na tu Octaviju. Govorim o novom modelu za koji se već poprilično zna kakav će biti. Izuzetak od toga stava bih imao kada bih bio u mogućnosti da sam odaberem neko vozilo za koje znam i istoriju i način korišćenja pre mene.

Ali pošto nisam u toj mogućnosti, polovnjake, bez obzira na model i stanje, ne razmatram.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 15:53 - pre 152 meseci

OK, to je najbolji izbor po tebi za tebe i to je u redu, ali ko hoce mnogo bolje za isto ili cak manje para primere sam naveo.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.09.2011. u 16:48 - pre 152 meseci
Pre neki dan odem do grada sa ortakom, njegovim kolima, u medjuvremenu me zovu iz studija da se hitno pojavim jer se nesto pokvarilo i resenje je bilo da uzmem taxi jer ortak jos nije zavrsio to sto je imao da obavi. Zaustavljao sam taxi pricajuci telefonom tako da sam tek kod Sajma postao svestan da sam u nekom "cudnom" vozilu. Pitam "Majstore, koji je ovo auto" a on mi sa ponosom kaze "Ovo je Oktavija, novi model, kupio pre cetiri meseca!". Nisam komentarisao jer je covek bio vrlo ponosam na svoju kupovinu pa nema smisla da slusa moj utisak o kolima kojim se vozim.

Ukratko, nikada vise necu uci u taxi vozilo a da pre toga nisam svestan koji auto je u pitanju. Odavno se nisam vozio u losijem automobilu, po svim pitanjima, od te Oktavije stare cetiri meseca. Ne znam koji je tacno model, i ima li ih vise ili je taj jedini a i ne razumem se u Skode niti su me ikada zanimale. Mozda ima neka Oktavija koja je bolja ali cisto sumnjam. Nov automobil, star cetiri meseca je prakticno nov, a da mu sve nesto skripuce u kabini a da ne mozes da utvrdis odakle to dolazi, neudobna sedista, vrlo jeftin "plastican" izgled (mozda zato sto je unutrasnjost bila sive boje pa deluje kao jeftina plastika?!), motor se cuje taman dovoljno da smeta... Nemam pojma, mozda je to moje misljenje izazvano ko zna cime ali taksista je bio vrlo ljubazan, nije bilo neke velike guzve kao sto zna da bude... U svakom slucaju Skoda kao pojam nikako ne dolazi u obzir kao nesto sto je ozbiljno za razmisljanje kad su automobili u pitanju. Da se ogradim, ja tako razmisljam, nista licno ni prema kome ni prema cijem misljenju. Samo me par predhodnih postova podsetilo na "dozivljaj" sa Skodom. Nista vise.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 09.09.2011. u 18:15 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612330 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.