Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48061 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...22.08.2006. u 15:11 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: Khm,khm....SEBIČLUK !
''Šta ja imam od toga'' -
.


otkrivaš se polako!

p.s:pročitaj od početka do kraja ispovest bivšeg astrologa(Janja)....bila je jedna od vodećih u zemlji(YU)(provereno znam),znači da zna više nego što ćeš ti ikad znati

ne treba da primiš sve zdravo za gotovo...nego da postoji,i druga strana medalje!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...22.08.2006. u 15:23 - pre 215 meseci
''Odajem se polako'' - pa vidim da je ovo za Vas više neki vid borbe i posmatranja na mene iz lošeg ugla...
Nebitno je to...




Što se tiče objektivnog posmatranja - u ovom slučaju je teško izvesti - pogledajte samo šta i kako ljudi blate i traže mane svemu jer teže ka nečemu višem, ka nekom vidu savršenstva - upravo zbog toga što su mali i nikakvi.
Koliko god Vam smetalo ono šta pišem ili koliko god Vam teško bilo da poverujete - ja uvek pišem, odnosno govorim o istini koju treba uočiti.



P.S. Nešto ne mogu da otvorim ispovest :( ali nema veze. Uostalom, zar nije pomalo bezveze da mi kažeš da nikada neću znati koliko je znala ona kada nije samo stvar posedovati informacije, već je važno kako će ih neko i razumeti??? Ako mi Već tražite mane, tvrdoglavost je najveća koju posedujem :), ali o5 meni ne smeta haha
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...22.08.2006. u 15:43 - pre 215 meseci
Realno treba pustiti ljude, narod je glup pa je glup vi tu ne mozete nista.
Cak i obrazovanim ljudima trebaju astrolozi/vracare i razni mistichari koji im pomazu tako sto im pricaju bajke, tu se javlja placebo efekat koji je po mom misljenju jako korisna stvar jer ako osoba sebe uveri da je tako onda se stvarno ponasha u skladu sa tim.

 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
213.244.208.*

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...22.08.2006. u 15:46 - pre 215 meseci
p.s.
Samo radi lakseg citanja - o kojima se govori u postu BillyTheKid_79 postujem linkove

Google: dati tekt

Google: Janja Todorovic

 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...22.08.2006. u 15:56 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3
Koliko god Vam smetalo ono šta pišem ili koliko god Vam teško bilo da poverujete - ja uvek pišem, odnosno govorim o istini koju treba uočiti.


Oke. Onda objasni kako horoskopi nisu cista glupost.


 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
213.244.208.*

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...22.08.2006. u 16:23 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: Muka mi je od tupavih ljudi!


i meni ... a mislim i svima nama
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 00:25 - pre 215 meseci
- Hoces reci ''Dokazi da astrologija nije cista glupost''...
Pa nadji sama dokaze o tome - postoje knjige, a postoje i astrolozi. U cemu je strah? Za 1000 dinara saznaj da je to istina. Ne znam kako bih drugacije mogao da pomognem ili da ''dokazujem'' kako je ovo istinito, a ono nije itd...Nisam ja baza podataka niti ucitelj.

Malo ko i veruje u uticaj astrologije, jer o tome niko i ne prica - sve je vezuju za ''sotonina posla'' ili slicno.

Setite se samo Galileja kojeg je crkva, zajedno sa zatupljenom masom, bukvalno unistila.

Pametni ljudi - ne oni koji traze informacije na netu, vec oni koji razmishljaju svojom glavom - znaju da govorim istinu.


Jel treba da pravim dokumentarac ili da crtam? ''Sta je potrebno uciniti kako bi neko prestao da bude skeptican i uopste trazio razloge da osujeti teoriju astrologije?''

Ono sta je istinito, a takodje i tuzno jeste da ce uvek postojati nekakvi malodushnici koji ne vide dalje od svog ''zdravog razuma'', noseci u sebi fikcije koje su im skola, roditelji i crkva nametnuli, tj, u glavu instalirali :|, koji ce teziti ka tome da unistavaju pojam astrologije - blatiti astrologiju podrazumeva negiranje istine ! ! !



You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 01:43 - pre 215 meseci
kako ce astrologija da se slozi sa novim planetama?
ili, kako ce astrologija da se slozi sa manjkom planeta?
u skladu sa tim, kako se objasnjava pojacan uticaj urana i plutona na ljude POSLE njihovog otkrivanja od strane astronoma?
 
0

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 08:23 - pre 215 meseci
Citat:
Ono sta je istinito, a takodje i tuzno jeste da ce uvek postojati nekakvi malodushnici koji ne vide dalje od svog ''zdravog razuma'', noseci u sebi fikcije koje su im skola, roditelji i crkva nametnuli, tj, u glavu instalirali :|, koji ce teziti ka tome da unistavaju pojam astrologije - blatiti astrologiju podrazumeva negiranje istine ! ! !

Da li se ti to hvališ negiranjem sopstvenog zdravog razuma?
Pored toga nisi išao ni u školu, a nisi imao ni roditelje ili staratelje?
A opet si uveren da znaš šta je istina?

Neverovatno je da i dalje lupetaš bez ikakve želje da se suočiš sa drugačijim razmišljanjima jezikom činjenica i argumenata.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.62.51.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 10:40 - pre 215 meseci
Ne znam zasto svi ovi gore protivnici astrologije vezuju istu za babe vracare i novinske horoskope, ako je to vase shvatanje astrologije ne treba onda nista ni da vam se objasnjava.
Shvatati nesto sto je staro vise hiljada godina za glupost u samom smislu je glupost.
ereht tuo morf ma I
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 10:46 - pre 215 meseci
o, naprotiv :)
ako krenemo u neku naucnu analizu astrologije, onda potvrdjujemo da astrologija nije i niti ce biti nauka.
eno, postavio sam gore par pitanja, pa cekam odgovor...
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.62.51.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 10:55 - pre 215 meseci
isto kao i sav ostali svet mislim do juce su nac ucili da ima toliko planeta a sad jebiga pogresili smo ima ih vise nekad je 2+2 uvek bilo 4 a posle je ispalo da moze da bude i 3.
nije valjda i astrologija kriva sto je ceo svet nekad mislio da je zemlja ploca a ne okrugla.

ereht tuo morf ma I
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 10:58 - pre 215 meseci
pa to nije odgovor na moje pitanje...
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.62.51.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 12:10 - pre 215 meseci
pa da ti nacrtam slozice se kao i svi ostali ako smatra da je potrebno uvrstice ih u program (odnosi se na znacaj tih planeta) a ostali ce se sloziti tako sto ce da ih uvrste u svoje knjige bukvare skole i blablabla inace nisam astrolog pa na drugo pitanje ne znam odgovor mada na mene Pluton ne utice uopste u svakom smislu.
ereht tuo morf ma I
 
0

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.eunet.yu.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 12:16 - pre 215 meseci
Citat:
zaraza: kako ce astrologija da se slozi sa novim planetama?


To je najmanji problem - analiziraće se globalna dešavanja u nekom razumno dugačkom periodu pa će se vremenom "odgonetnuti" simbolika novih planeta.

Citat:
zaraza: kako ce astrologija da se slozi sa novim planetama?
ili, kako ce astrologija da se slozi sa manjkom planeta?


Pa ni to nije nikakav problem, jer se recimo indijska (vedska) astrologija (tzv. Đotiš) ne služi ni jednom planetom iza Saturna - a tih 5 planeta su im bile poznate "oduvek" - jer su vidljive golim okom.

Citat:
zaraza:
u skladu sa tim, kako se objasnjava pojacan uticaj urana i plutona na ljude POSLE njihovog otkrivanja od strane astronoma?


To je već ozbiljniji problem i mogao bih i da branim i da napadam takvu praksu

Najzad, na osnovu mog iskustva - današnje astrološke teorije nemaju snagu naučnih teorija. Pa ipak, mislim da to nije dovoljno da diskredituje predmet proučavanja astrologije. Verujem da je u ovom trenutku situacija takva da je odnos između nauke i astrologije kao odnos između hemije i alhemije. Dakle, tek se čeka na neko otkriće koje će postaviti astrologiju na "zdrave temelje" (a onda to više neće biti astrologija ). Za početak, trebalo bi nešto uraditi po pitanju načina zaključivanja - koje je trenutno analoško u suštini (pomalo liči na asimptotski račun u Mat. Analizi )...

Da pomenem na kraju i to da sam analizirao preko 600 "horoskopa" poznatih matematičara i da sam zaista uočio izvesne pravilnosti - na žalost u vezi s tim nisam uspeo da formulišem nikakvo tvrđenje koje bi obuhvatilo sve slučajeve, jer bi uvek iskočio po neki kontraprimer

Doduše, treba imati u vidu da je pojam matematike (odnoso matematičara) vrlo maglovit - jer primera radi osobine koje treba da ima matematičar koji proučava mat. logiku se značajno razlikuju od osobina potrebnih za proučavanje diferencijalne geometrije...
Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 13:46 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: - Hoces reci ''Dokazi da astrologija nije cista glupost''...


Ne, nego objasni - jer imas emotivan pristup temi.

Citat:
Sramota je pričati gluposti o nečemu što i ne poznajete, a ako želite dokaze, naučite da razumete astrologiju.


Pa da se ogradimo od gluposti, pozvan si da izneses razloge zasto tvrdis suprotno od 'naucna studija kaze horoskopi su cista glupost'.

Citat:
U cemu je strah? Za 1000 dinara saznaj da je to istina. Ne znam kako bih drugacije mogao da pomognem ili da ''dokazujem'' kako je ovo istinito, a ono nije itd...Nisam ja baza podataka niti ucitelj.


Kad je u pitanju eksperimentisanje takve vrste, imas prednost. Sto se tice pomoci i dokazivanja necega da li je istinito ili ne, pomoc koja nije trazena cesto zna da bude i odmoc.

Citat:
Malo ko i veruje u uticaj astrologije, jer o tome niko i ne prica - sve je vezuju za ''sotonina posla'' ili slicno.


Vjeruj u sta hoces, niko ti ne brani.

Citat:
Pametni ljudi - ne oni koji traze informacije na netu, vec oni koji razmishljaju svojom glavom - znaju da govorim istinu.


I pamet i inteligencija su relativni pojmovi.

Citat:
Jel treba da pravim dokumentarac ili da crtam? ''Sta je potrebno uciniti kako bi neko prestao da bude skeptican i uopste trazio razloge da osujeti teoriju astrologije?''


Ovo je kao kada nekom pokusas da nametnes svoj ukus u muzici ili svoju vjeru. Ne da priblizis ili da ih upoznas sa materijom, nego da nametnes.

Citat:
koji ce teziti ka tome da unistavaju pojam astrologije - blatiti astrologiju podrazumeva negiranje istine ! ! !


A ponavljanje necega samo radi ponavljanja je cisto nesvrsishodno, usljed nedovoljnog interesovanja, vremena i truda da nadjes drugaciji nacin da objasnis ono sto ti je (ocigledno) bitno da ispraznis iz sebe i okacis na forum.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 13:58 - pre 215 meseci
ajd ovako, iznesite naucne argumente u svojim tvrdnjama da ne bih stavio katanac na ovu besmislenu raspravu...
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 14:24 - pre 215 meseci
Citat:
superbaka: ajd ovako, iznesite naucne argumente u svojim tvrdnjama da ne bih stavio katanac na ovu besmislenu raspravu...


Ne mogu se sve stvari naucno dokazati.
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.62.51.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...23.08.2006. u 15:43 - pre 215 meseci
Horoskopi su cista glupost ako mislite na one koje vam serviraju po novinama na TVu i tome slicno.
Tome se i sam smejem jer reci milionima ljudi da ce recimo ako su blizanci da ih boli glava ili da ce imati stomacne tegobe da ce da se posvadjaju sa partnerom iako ga mnogi i nemaju to je katastofa.
Zamisli jos samo one jadnike koji u to slepo veruju a ima ih mnogo to i sami znate.
Dosta se takva vrsta "horoskopa" koristila i za manipulisanje stanovnistvom na razne nacine (politika ili nagradne igre na primer) i normalno je da svako imalo razumno bice uvidi sve i da mu se sve to gadi to ali to svakako nema veze sa Astrologiom kao naukom koja proucava uticaj planeta na ljude jer za izradu stvarnog horoskopa potrebno je znati mnogo faktora o licu koje to trazi(osim vremena rodjenja tu su i geograf. sirina, duzina, tacno vreme i to isto i za osobe sa kojima zivi)
i pored svega pravi astrolog moze osobi da ukaze na neki od mogucih dogadjaja u vezi sa njom a nikako da kaze kako ce nekog tad i tad da boli glava ili da dobije 7 na lotou, to koriste foliranti da bi sisali ovce kojih na zalost ima PUNO!



ereht tuo morf ma I
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...24.08.2006. u 16:08 - pre 215 meseci
Citat:
_djevojka_: Ne mogu se sve stvari naucno dokazati.


Naravno to je tacno ali takvim stvarima onda nije mesto u ovom forumu. Mislim da cu temu prebaciti u madzone kad je vec ovoliko odmakla. Tamo onda drugi mogu da se bave filozofijom umesto naukom.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48061 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.