Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48110 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:54 - pre 215 meseci
http://www.branka.net.yu/bonati.html

IZ 13 VEKA!


http://www.radiosvastara.com/forum/


www.astrosvastara.com !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:58 - pre 215 meseci
Posto vredjash...

Istinito je da mi je otac umro bas u datumu na koji mi je astrolog ukazao!
Istinito je da sam imao krizu u jedanaestoj godini na sta mi je astrolog, o5, ukazao. (noga)
Istinito je da mi je odmah ukazao na probleme sa zdravljem (srchana mana itd)
Istinito je sve ostalo sta je napomenuo i sto mi nije govoio, kao sto je to u tvom slucaju, kakav je koji znak -
Istina je da si obmanut...
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:00 - pre 215 meseci
Sto se tog vredjanja tice - ''mali sisar'' - mozda jesam mladji, cak i nizi, ali nikako manji.
Razmisli o tome.
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:06 - pre 215 meseci
Citat:
Sedma konsideracija je, da budes svestan onih slucajeva u kojima je Astrolog podlozan da pogresi; a uceni su naveli cetiri. Prvi, kada je Pitac toliko budalast da ne zna kako da pita, niti sta zeli. Drugi, kada je vreme u kome je Slika napravljena pogresno. Treci, kada Umetnik ne zna da li je Sunce preslo liniju Sredine neba, ili je jos na njoj; ili je pre ili posle nje. Cetvrti, kada su dobre i lose planeta iste snage; u to doba ti, stoga, ne treba da primas bilo kakva pitanja. Ali, moje je misljenje da se moze dodati jos tri nacina na koje Astrolog moze pogresiti. Kada Pitac dodje samo da ga testira, ili se s njim poigra, sto mnogi rade, i kaze: "Hajde da idemo kod tog i tog Astrologa i pitamo ga to i to, i vidimo da li nam moze reci istinu ili ne." Bas kao sto su Jevreji postavljali pitanja nasem Gospodu Isusu Hristu, ne toliko da bi ih resili, koliko da bi ga iskusali i uhvatili u zamku. Drugi slucaj u kome ce Umetnik biti podlozan greski je kada Pitac ne pita s ozbiljnom ili pribranom namerom, sto neki cine kada sretnu Astrologa slucajno ili ga posete nekim drugim poslom. Oni, tada, iznenada pomisle na nesto i to pitaju, kao sporednu stvar; u tom slucaju sanse su hiljadu prema jedan da ce se greska desiti. Ali, ti mozes spremno pitati: "Kako da znam da li je Pitac dosao s ozbiljnom namerom, ili samo da me iskusa?" Na to odgovaram da to izgleda kao nejasna i teska stvar koju treba otkriti; ali, sledece sam cesto doziveo i otkrio kao tacno, tj. gledao bih sat Pitanja i ako bi se desilo da je Ascendent vrlo blizu kraja jednog znaka i pocetka drugog, pa izgleda da je izmedju njih, ja sam tada kazao da ne pitaju ozbiljno, ili da su dosli da me iskusaju; i mnogi su mi nakon toga priznavali da je tacno to sto sam rekao i pocinjali su da misle da znam vise nego sto su ranije verovali. Jer, u takvim slucajevima, uobicavao sam reci: "Molim te, prijatelju, nemoj me ometati ako ne pitas ozbiljno, jer sumnjam da se igras sa mnom i ne postavljas ovo pitanje kako bi trebalo. Ako ti je zadovoljstvo da mi stvaras nevolje, budi spreman i da mi pruzis zadovoljstvo za moje muke." I, ako su bili takvi, i nameravali da me obmanu, odmah su odlazili. Drugi nacin da Astrolog pogresi je kada vladar Ascendenta i vladar sata nisu isti, ili istog tripliciteta, ili iste vrste kao Ascendent; jer, tada Pitanje nije radikalno, sto sam cesto otkrivao kroz iskustvo. I isto sam govorio, kako bi ti mogao znati za koje osobe da se upustas u prosudjivanja; jer, kao sto neko rece: "Problem je u skladu sa zabrinutoscu Pitaca, i kada on dodje iz nuzde, tuzan, zamisljen i u iscekivanju da si sposoban i znas kako da mu kazes istinu o stvarima, u tom slucaju mozes se bezbedno upustiti u pitanje."


Mislim stvarno, pa onda ispada da astrolog maltene nikome ne moze da pogodi bilo sta. Pa u cemu je poenta onda? Znaci moze da pogodi samo "velike i bitne stvari", samo ako je raspolozen u tom momentu, ako planete nisu rasporedjene tako da mu smetaju, ako onaj ko pita stvarno zeli da zna odgovor...
Klasican dokaz da je astrologija prevara. Napravili su klazulu i svom radu tako da kad god ih neko optuzi da lazu, oni mogu da se izvuku sa nekom pricom.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:10 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: Sto se tog vredjanja tice - ''mali sisar'' - mozda jesam mladji, cak i nizi, ali nikako manji.
Razmisli o tome.

A ko daje tebi pravo da se nama ostalima obracas sa tim "sisari". Znaci ti nama mozes a mi tebi ne mozemo?
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:12 - pre 215 meseci
To je bilo u XIII Veku kada uticaj Plutona, Urana i Neptuna nije bas bio potpuno jasan!
Ako je takvo znanje postojalo jos pre nekoliko vekova, sada se tacno zna sta treba ocekivati od buducih planeta.
Uostalom, po precesiji postoji i trinaesti znak zodijaka! ( Na to mi je nedavno ukazala jedna osoba )
U pitanju je Zmijonosa koji stoji izmedju Skorpije i Strelca.



''Precesija dovodi do toga da vladavina nekog zodijackog znaka svake godine pocne kasnije. Vladavine zodijackih znakova, prema pravilima precesije, bi izgledale ovako:
ZNAK PRAVILAN DATUM POGREŠAN DATUM
Ovan 18. 04 - 13. 05 21. 03 - 20. 04
Bik 13. 05 - 21. 06 21. 04 - 20. 05
Blizanci 21. 06 - 20. 07 21. 05 - 21. 06
Rak 20. 07 - 10. 08 22. 06 - 22. 07
Lav 10. 08 - 16. 09 23. 07 - 23. 08
Devica 16. 09 - 30. 10 24. 08 - 22. 09
Vaga 30. 10 - 23. 11 23. 09 - 22. 10
Škorpija 23. 11 - 29. 11 23. 10 - 21. 11
Zmijonoša 29. 11 - 17. 12 astrolozi ga ne gledaju
Strelac 17. 12 - 20. 01 22. 11 - 20. 12
Jarac 20. 01 - 16. 02 21. 12 - 19. 01
Vodolija 16. 02 - 11. 03 20. 01 - 18. 02
Ribe 11. 03 - 18. 04 19. 02 - 20. 03
''


Pa valjda si ti ''pametniji'' koje ce okarakterisati mene malim - a uostalom ne primecujem da se iko buni shali>? Osim tebe :P
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:16 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: T ( Na to mi je nedavno ukazala jedna osoba )
U pitanju je Zmijonosa koji stoji izmedju Skorpije i Strelca.


da si mi ti ziv i zdrav, taj znak su astrolozi izmislili jos pre nekoliko godina. Kolko vidim ti bas poznajes astrologiju. Uzass I dalje mislim da ovde diskutujes samo da bi pokusao nekog da iznerviras
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:19 - pre 215 meseci
Precesija je dovela do toga da zodijacki znaci vise ne odgovaraju istoimenim sazvezdjima. Astronomi i drugi protivnici astrologije se cesto hvataju za ovu cinjenicu kada zele da ukazu da je astrologija besmislica.Dan prolecne ravnodnevice uzima se kao dan kada se Sunce nalazi na 0 stepeni Ovna. Posmatrano sa Zemlje, ta tacka (nulti stepen Ovna) nalazi se u Ribama.Astrolozi se pravdaju time kako zodijacki znaci i sazvezdja nisu iste stvari.
U vreme kad su sazvezdja imenovana, svakom od njih je dodeljeno po 30 stepeni ekliptike. U to vreme (sto je bilo jaaako davno), zodijakci znaci i sazvezdja su se poklapala. Od tih drevnih vremena, pa sve do danas, 0 stepen Ovna se pomera ka nazad. tako da nije nemoguce da se odjednom pojavi novi znak... uostalom - ovo mije namenjemo ''tebi'' Vec ljudima koji zele znanje...

A kao sto sam rekao - astrologiju ne pratim poput utakmice vec je izucavam samostalno bez spoljashnjeg uticaja novih deshavanja - zao mi je sto si za manu nasao to da sam neupucen - sta vise, astologija me ne zanima...
A zbog nerviranja - pa ne znam. I sam bih sebe nervirao ako ne znam o cemu pisem :P - nervirala bi me cinjenica da neko zna nesto na sta nisam navkao, za sta nisam siguran... Ne krivim ja nikoga - ali na utrosenom vremenu cete morati sami sebi da oprostite... :P
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:20 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: T
Pa valjda si ti ''pametniji'' koje ce okarakterisati mene malim - a uostalom ne primecujem da se iko buni shali>? Osim tebe :P


A sto se ti bunis ako sam ja tebe u sali nazvao "mali sisaru" ? Znaci ti nas kad zoves tako to je sala, a mi tebe kad tako zovemo, to je uvreda? Tos e zove licimerje
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.5.*



+6455 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:21 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3
Istinito je da mi je otac umro bas u datumu na koji mi je astrolog ukazao!


Tvoj otac je umro nakon što je astrolog predvideo to, ili je umro, pa je onda astrolog 'pogodio' datum smrti. Ili nije pogodio datum smrti, već je pogodio da ti se desilo nešto loše, pa si ti sam to povezao sa smrću oca?

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Istinito je da sam imao krizu u jedanaestoj godini na sta mi je astrolog, o5, ukazao. (noga)


Ukazao ti je na krizu... Lomljenje noge nije kriza. Da nisi slomio nogu već bi se setio da si tada pao sa bicikla, ili si se opekao... Ili bi već nešto našao...

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Istinito je da mi je odmah ukazao na probleme sa zdravljem (srchana mana itd)


Svako ima neki 'problem' sa zdravljem... Ja da sam mentalno nerazvijena osoba koja veruje u te stvari, i kad bi mi astrolog ukazao na probleme sa zdravljem, našao bi ih pregršt... Recimo imam problema sa sinusima, imam problema sa opadanjem kose, sa plućima... Neko ima srčanu manu, nekoga boli zub, nekoga noga... Svako može da ti nađe da ima neki 'problem' sa zdravljem...

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Istinito je sve ostalo sta je napomenuo i sto mi nije govoio, kao sto je to u tvom slucaju, kakav je koji znak -


Jesi ti slušao nekad onoga "da li se čujemo" astrologa?

Ja sam jednom imao priliku da slušam radio show vidovite kleopatre na nekom radiju u republici srpskoj ... Javlja se žena, i dijalog je tekao bukvalno ovako od reči do reči:

Žena: Dobro veče, ja zovem iz...
Kleopatra: Hmm... Vidim neku mušku osobu u vašem životu...
Kleopatra: Vidim vašeg brata...
Kleopatra: ...oca...
Kleopatra: ...muža...
Žena: Jeste jeste, muž!!!
Kleopatra: Vidim da vaš muž radi uuuu
Kleopatra: ... privatnoj firmi... (i pogodila bi u 95% slučajeva)
Kleopatra: ... iiiili u državnoj...
Žena: Jeste jeste, on je policajac!!!
Kleopatra: Da li sam pogodila sve?
Žena: Jeste jeste, sve ste pogodili!!
Kleopatra: Hmmm.... Vidim neku ženu u njegovom životu, a to niste vi...
Žena: Jeste, to je ona kurva! Kurva! Ona sa posla, non stop ga zove!
Kleopatra: Vidim da ga proganja neka ženska osoba... Oni rade zajedno...
Žena: Jeste, jeste, rade zajedno!!!

potom slede saveti da bi se to rešilo da dođe kod kleopatre na privatnu seansu, ona gostuje u donjih brkićima od tad do tad, i u gornjim stepojevcima od tad do tad, jer je njen problem isuviše komplikovan za radio...

Kleopatra: Da li sam pogodila sve?
Žena: Jeste jeste, sve ste pogodili!!
Kleopatra: Hvala vam na javljanju, laku noć.

Onaj ko može da ozbiljno sluša ovo, a kamoli da poveruje da tu ima nešto, taj je mentalno retardirana osoba.


Citat:
c1k4_ml3kc3:
Istina je da si obmanut...


Pogledaj se u ogledalo...



Žao mi je samo što Voja Antonić ne čita ovo :)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.5.*



+6455 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:24 - pre 215 meseci
Inače jedan veoma zanimljiv sajt na ovu tematiku:

http://www.paralax.co.yu/
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:25 - pre 215 meseci
I nisi rekao zasto te planete ne uticu na coveka 2 dana pre nego sto se rodi. Zasto bas se gleda trenutak rodjenja?
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:31 - pre 215 meseci
Citat:

Astrologija nije glupost. Astrologija spada u nauke iako nije priznata niti pojmljiva većini društva. Ona predstavlja istinu svega što postoji I kreće se kroz vreme.
Astronomija otkriva, a Astrologija izučava I koristi!


jel tako?

mozes li mi reci, gde je bilo sunce pre 2000 godina, a gde je sad (u kom sazvezdju)?
i kako astrologija objasnjava koriscenje podataka starih 2000 godina, koji sad nisu validni?
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:33 - pre 215 meseci
i jos jedna stvar...
nauka radi na 2 strane
ako imas casu vode, i meris temperaturu dok ona prokljuca, izmerices 100 stepeni C...
ako nemas termometar (a meris na 0 metara nadmorske visine) cim voda prokljuca znaces da ona ima 100 stepeni...

sad ja pitam...
da li ti meni mozes da das psiho test (ili kakav god drugi hoces) , i da na osnovu mojih odgovora zakljucis u kom sam ja znaku rodjen (ili cak kog dana)?
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:36 - pre 215 meseci
Ventura - Imas veoma jake i ocigledne predrasude o meni!
Ali ispostovacu i takvo ponashanje jer bi mi bash bilo drago.
Naravno - necu da pisem sve detalje o svom zivotu niti sta mi je konkretno rekao astrolog!

Pa sestre mi se profesionalno bave izradom horoskopa. Znale su da ce cale umreti! ali su precutale jer bi samo izazvale veci haos. U svakom slucaju, i da su mu rekle, ne bi ga spasile.
Za mene ne postoji veci i bolji dokaz - ali tacno znam da ako ja na forumu spomenem odredjeni zdravstveni problem - sigurno ne zelim da kazem i sta je u pitanju! Budi siguran da mi je astrolog detaljno sve lepo rekao! samim tim je takodje i uticao na moju psihu (nije dobro sve reci) ali i o je takodje bitan faktor na koji neka planeta, u tranzitu, utice...

Sto se trenutka rodjenja tice - ne znam. To stvarno ne znam. Pitajte strucno lice koje se BAVI PRAKSOM!
Ja pisem o teorijama i o licnoj filozofiji - pogledu na citavu stvar i maksimalno se trudim da ne budem subjektivan.

You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:37 - pre 215 meseci
Citat:
zaraza: jel tako?

mozes li mi reci, gde je bilo sunce pre 2000 godina, a gde je sad (u kom sazvezdju)?
i kako astrologija objasnjava koriscenje podataka starih 2000 godina, koji sad nisu validni?


Pa to im je izgovor kad omase Mada moram priznati da cesto umeju da pogode. Pogotovo da neko ima zdravstvene probleme
 
0

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.eunet.yu.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:38 - pre 215 meseci
Citat:
zaraza
mozes li mi reci, gde je bilo sunce pre 2000 godina, a gde je sad (u kom sazvezdju)?
i kako astrologija objasnjava koriscenje podataka starih 2000 godina, koji sad nisu validni?


Nisi pažljivo čitao prethodnu diskusiju - brkaš znakove i sazvežđa



Citat:
c1k4_ml3kc3: Precesija je dovela do toga da zodijacki znaci vise ne odgovaraju istoimenim sazvezdjima. Astronomi i drugi protivnici astrologije se cesto hvataju za ovu cinjenicu kada zele da ukazu da je astrologija besmislica.Dan prolecne ravnodnevice uzima se kao dan kada se Sunce nalazi na 0 stepeni Ovna. Posmatrano sa Zemlje, ta tacka (nulti stepen Ovna) nalazi se u Ribama.Astrolozi se pravdaju time kako zodijacki znaci i sazvezdja nisu iste stvari.
U vreme kad su sazvezdja imenovana, svakom od njih je dodeljeno po 30 stepeni ekliptike. U to vreme (sto je bilo jaaako davno), zodijakci znaci i sazvezdja su se poklapala.

Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:48 - pre 215 meseci
@uranium
ja sam se osvrnuo na ono 'astronomi istrazuju, astrolozi koriste'

@c1k4_ml3kc3
izvini, ali moram da te pitam...da li ti je cale bio zdrav...
tj kako je umro? (nemoj ovo pogresno da shvatis)

@astrolozi
kako se objasnjava dejstvo planeta?
4 sile u prirodi? kojom od njih?
ako nije ni jedna od ove 4 sile, koja je to sila?
zasto OSTALE zvezde i planete ne deluju (ili deluju) i kako one deluju?
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:55 - pre 215 meseci
''i jos jedna stvar...
nauka radi na 2 strane
ako imas casu vode, i meris temperaturu dok ona prokljuca, izmerices 100 stepeni C...
ako nemas termometar (a meris na 0 metara nadmorske visine) cim voda prokljuca znaces da ona ima 100 stepeni...

sad ja pitam...
da li ti meni mozes da das psiho test (ili kakav god drugi hoces) , i da na osnovu mojih odgovora zakljucis u kom sam ja znaku rodjen (ili cak kog dana)? ''

U sustini da! Ali to ne bi bilo fer prema tebi! (obrazlozicu kasnije i zasto)
Ne mozes reci ili dati jedan takav ''temelj'' kada se gleda na nauku. Vidis, kljucanje vode je veeeoooma lako utvrditi. Tu su svi faktori i uticaji poznati!
Astrolozima je poznat uticaj planeta! ako ti kaze da ti je Merkur u Strelcu, odmah ce znati na sta se to odnosi.
ali ako mesamo izradu horoskopa i najobicnije kuljanje vode - to je banalno uporedjivati jer zamisli da je horoskop nesto sto se kuva poput caja. Zelim reci da je izrada horoskopa ili sama analiza mnogo komplikovaniji ''ogled'' u kojem faktori i uticaji variraju i nikada nisu isti - osim Vec utvrdjenih zakona i izuchavanja uticaja planeta ( sve se uvek izuchava ), a to je i sama sushtina nauke - mora stalno da napreduje i da se usavrshava i nikada ne moze biti statichna vec ce stalno traziti nesto novo i neistrazeno itd...

Astrologija postoji hiljadama i hiljadama godina, ali je isuvishe komplikovana i mora se mnoooogo vishe izuchavati kako bi bila nauka koja ima bukvalno sve poznate faktore.
Ono shto su ljudi otkrili za sve te milenijume jeste samo uticaj malih planetica nasheg solarnog sistema...
lepo si izneo svoju tvrdnju koja jeste istinita, ali ne moze se stavljati u isti kostac sa naukom koja je svima prakticna (sto i stoji u nazivu teme ) - To ne znachi da je astrologija chista glupost!


A sto se Sunca tice - Nacnice svoj ''krug'' oko galaksije u 2012.godini! Tada ce i doci na svoju pocetnu tacku.


(Otac mi je umro 1992.godine tako da sam imao nekih 4 god - ono sta znam jeste iz price moje majke koja je znala jer su joj sestre rekle ''Mama, u prvoj polovini februara sledi smrt u porodici'' - Keva je mislila da je u pitanju baba, ali ustvari je bio otac koji je ''odjednom'' dobio rak zeludca. Sta vise - One su mu i predlozile da se uradi pregled. I tako :( ... Jel' jos uvek mislis da lazem ili da nekoga lozim?)
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 01:57 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3:
Naravno - necu da pisem sve detalje o svom zivotu niti sta mi je konkretno rekao astrolog!


pa mi samo hocemo dokaz, a time sto bi to rekao, dao bi nam neki dakaz tvojiim tvrdnjama.
Reci nam nekog astrologa koga mozemo da pitamo za dokaze. A neeee, u onom textu na sajtu pise da astrolozi mogu da pogrese ako ih neko nesto pita jer zeli da dokaze/opovrgne astrologiju.

Citat:

Pa sestre mi se profesionalno bave izradom horoskopa. Znale su da ce cale umreti! ali su precutale jer bi samo izazvale veci haos. U svakom slucaju, i da su mu rekle, ne bi ga spasile.


moram da ti priznam i meni su rekli da ce moj otac da umre. Rekli su mi da cu i ja umreti, cak su mi rekli i kada: za jedno 50 godina. To je bio jedan od najtezih udaraca u mom zivotu ;(

Citat:
Sto se trenutka rodjenja tice - ne znam. To stvarno ne znam. Pitajte strucno lice koje se BAVI PRAKSOM!
Ja pisem o teorijama i o licnoj filozofiji - pogledu na citavu stvar i maksimalno se trudim da ne budem subjektivan.

Pa sestre ti se profesionalno bave time. Aj ti njih pitaj, a onda nama prenesi sta su one rekle.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48110 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.