Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48028 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.eunet.yu.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...24.08.2006. u 16:31 - pre 214 meseci
Citat:
srki:Tamo onda drugi mogu da se bave filozofijom umesto naukom.


Zanimljivo gledište...
Izgleda da nisam u toku...
Od kad to filozofija nije nauka?!
Možda bi trebalo očistiti forum Nauka i od ovakvih tema?

Da ne bude nesporazuma - nemam ništa protiv premeštanja teme - samo mi se čini da je izgovor pogrešan

Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
0

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...24.08.2006. u 17:21 - pre 214 meseci
ni'e vam ovo Advocacy :/
Znachi po meni sve je to tako jednostavno da ne razumem chemu troshenja toliko es resursa i razglabanja priche na strane i strane
Vecina ljudi zhele da veruju da ima neshto shto ih kotrilishe, da ce da ih spase u datom trenutku neko chudo, ako se neshto loshe desi da to tako treba... da je ipak to dobro. Svi mi zhelimo chuda, neki od nas ipak malo preterashe i stvorishe pojam vere u neshto, bilo shta... zvezde, boga...
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 21:54 - pre 214 meseci
2 _Djevojka_ --

Ne odazivam se na prozivke ljudi koji sve cekaju d aim drugi serviraju na tacni – tj – znanje o necemu sta nikada nisu iskusili. Ja imam osamnaest godina – nemam tridesetogodishnje iskustvo pa da mogu da dajem primere necega sta neko ne bi ni shvatio –
Pokusajte da razumete ako kazem ‘’ Planeta merkur mi se nalazi na Sesnaestom stepenu prirodnog *polja Device *sesto polje** u Strelcu. Pravi trigon sa Jupiterom koji se nalazi u Ovnu. Jupiter se nalazi u desetoj kuci itd…’’
Onda bih o5 bio ‘’prozvan’’ kako bih objasnio sta koja kuca oznacava, koja planeta utice I na koji nacin u odredjenoj kuci dok je u odredjenom znaku.

Vecina misli da postoji dvanaest znakova, dvanaest Asc (podznak) sto bi dalo 144 vrste razlicitih osoba I kod vecine ljudi stvaralo predrasude po pitanju vec ‘’osudjenog’’ karaktera.

Ako pak zelis da zaista nesto naucis o tome kao I da te to stvarno interesuje da saznas – ne bi gubila vreme trazeci meni mane kao I onome o cemu pisem. To se onda ne odnosi na temu vec na bombardovanje istine istinom.

Što se Plutona tiče – Astrolozima nije uopšte bitan naziv već samo uticaj. E a da li će se Pluton ili tela slična plutonu naivati Plutoni, plutonoidi ili sl, mislim da se o tome već odvila rasprava među naučnicima.
Uostalom, Pluton je planeta koja ima uticaj na podsvesnost. Takođe utiče na promene koje su uočljive tek nakon određenog perioda godina.

2 All 
Slažem se sa osobom koja je napisala sasvim jasnu poruku, koju ja nažalost nisam korektno I brzo preformulisao, da je astrologija nauka koja se tek treba izučavati.
Osoba je takođe spomenula da je upoređivati nauku sa astrologijom slična upoređivanju hemije sa alhemijom.
A ko želi, neka veruje u šta želi – njegovo mišljenje neće promeniti uticaje planeta. Ne slažem se da nešto kontroliše ljude, ali se slažem da su sve planete, zvezde I uopšte nebeska tela deo nas, kao što smo I mi deo njih.
Da su ti naučnici (koji su tražili uticaj astrologije itd blabla) zaista bili od koristi u traženju istine – tražili bi uticaj ostalih nebeskih tela u galaksiji.
Nadam se da se većina slaže sa mnom da nije jedino Sunčev system taj koji utiče na ‘’nas’’.

2 Superbaka -
Neka tema ostane slobodna dok ne dodju isti ljudi - koji su sa tako puno strasti I uverenja blatili astrologiju - kako bi napisali da je sve istina. Nakon toga bi bilo realno zatvoriti temu 
Uostalom kako objasniti hiljadugodishnje izučavanje u nekoliko rečenica?

Da probam…
Astrologija nije glupost. Astrologija spada u nauke iako nije priznata niti pojmljiva većini društva. Ona predstavlja istinu svega što postoji I kreće se kroz vreme.
Astronomija otkriva, a Astrologija izučava I koristi!

You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 22:06 - pre 214 meseci
dobro, i da li bi mogao nama neupucenima da objasnis malo astrologiju?
 
0

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
*.tippnet.co.yu.



+22 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 22:21 - pre 214 meseci
Astrologija nauka...
Na kraju ce i oni rashljari shto traze podzemne vode imati svoje mesto na univerzitetima.

Neshto sam mislio, na koliko km nadmorske visine pochinjemo da lebdimo, tachnije gravitacija je toliko slaba da mozemo slobodno da se krecemo? Tada zemljina gravitacija maltene prestaje da deluje na nas. I sada mi neko pricha da pluton utiche na moj zivot koji je daleko u pm...
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
0

Nibble

Član broj: 63173
Poruke: 302
*.dlp194.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 22:30 - pre 214 meseci
Citat:
zrachko: Astrologija nauka...
Na kraju ce i oni rashljari shto traze podzemne vode imati svoje mesto na univerzitetima.

Neshto sam mislio, na koliko km nadmorske visine pochinjemo da lebdimo, tachnije gravitacija je toliko slaba da mozemo slobodno da se krecemo? Tada zemljina gravitacija maltene prestaje da deluje na nas. I sada mi neko pricha da pluton utiche na moj zivot koji je daleko u pm...


Svaka cast majstore na ovom odgovoru.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.5.*



+6455 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 22:31 - pre 214 meseci
Nek mi samo ti astrolozi, ili kako već vole da se nazivaju, odgvore na jedno veoma prosto pitanje:

Zašto se kao bitan momenat uzima čin rođenje?

Iz ovoga se onda izvlači mnogo podpitanja:

Rođenje je čin koji može da potraje satima, a astrolozi traže tačan sat i minut, koji se tačno trenutak uzima za to?
Da li je to kad bebina glava izviri iz vagine?
Da li je to trenutak presecanja pupčane vrpce?
U slučaju carskog reza, kada se to dešava?

Zašto se ne uzima recimo trenutak začeća, onda kada spermatozoid oplođuje jajnu ćeliju, i kada se stvaraju prve ćelije budućeg organizma?
Zar ne bi uticaj planeta trebao biti najjači na formiranje novog organizma, baš u tom, najdelikatnijem trenutku?

Šta ako doktoru nije bio lepo namešten sat pa je on naveo pogrešno vreme?
Šta ako doktor ni ne zna uopšte koje je vreme bilo, ili se to zaboravilo?

Kakav je slučaj sa rođenjem u različitim vremenskim zonama? Koliko se sećam vremenske zone su proizvod novijeg datuma - 1840 otprilike se prvi put spominju, a 70-tih godina prošlog veka se definiše prvi put GMT. Kako se horoskop računao 2000 godina pre toga?

Šta se dešava zbog letnjeg/zimskog računanja vremena?
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.229.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 23:14 - pre 214 meseci
Ventura me je preduhitrio sa pitanjima , dakle cekamo odgovor ? :)

Da ne pominjem da u danasnje vreme sam porodjaj nije prirodan cin , na mnoge nacine sama osoba moze da odlozi ili obrnuto sam dogadjaj
, naprimer nekim medikamentima je moguce odgoditi kontrakcije za par dana ili podtaknuti porodja na par sati .

Sta ljudi samo rade da bi im se dete rodilo prvo u novoj godini :))) ?

 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...26.08.2006. u 23:50 - pre 214 meseci

I dalje trazite dokaze! Hahaha prosto neverovatno koliko kaljate sebe i svoju inteligenciju gubeci vreme na forumu - Pa idite kod astrologa gotovani jedni! lol ! Hahaha!

'' 'ajmo Jovo nanovo!'' Hahaha!

Odmah da kazem da verujem da ne postoji 100% tacna analiza horoskopa. Uglavnom se bebama na porodjaju daje priblizno tacno vreme - treba meriti vreme po grinichu jer je najpreciznije. Uostalom - nije bash od velikog znachaja ako je minut gore dole - planete se ne okrenu oko sunca za minut!

Tacno vreme se uzme bas kada beba udahne vazduh i postane deo spoljashnjosti. Naravno, postoje i horoskopi o bebi dok je unutar stomaka, ali ja nisam upoznat sa tim jer se jos uvek nisam uverio u tacnost te analize. Nisam astrolog, ali svako iole normalan bi uocio da je svaki horoskop jedinstven i da planete drugacije deluju na tu osobu - rodjena je pod drugacijim rasporedom zvezda i planeta na nebu i svaki sekund nakon toga se posmatra uticaj planeta (posto su nam najblize i nije poznat uticaj ostalih nebeskih tela osim ako nisu u nekom od zvezdanih sistema Ovan,Bik itd...) i tacno se odredjuje kakve ce benificije planeta doneti tranzitiranjem kroz odredjeni znak itd... Merkur najmanje ostaje u jednom znaku, dok Pluton ostaje VEOMA dugo.

Ja ne znam na koji nacin sve te planete ili udaljene zvezde uticu na ''nas'', i vecinu to pogadja jer su isuvishe usredsredjeni na svoj mali zivot te im smeta ako im se neshto ''isprechi'' na putu do cilja jer navodno ''planete uticu i odredjuju sudbinu'' - to je pogresan ugao posmatranja. Shvatite da ste povezani sa planetama. Idite kod astrologa i uverite se - ja necu da iznosim dokaze jer je potpuno apsurdno da trazite dokaze na forumu, osim ako jednostavno verujete kada neko kaze da je to ''to''!.
Astrologija je nesto sto se mora probati.
Ista stvar je i sa vodom - mogu ja i do sutra pricati i objashnjavati kakvog je ukusa voda (apsurd) sve dok je i sami ne probate i saznate o chemu Vam pricham.

Sve ostalo je isuvishe diskutabilno i ne mogu da se zezam objashnjavajuchi kako koja planeta utiche na nas...hahaha Bash ste ''sisari'' koji su okupirani svojim malim, subjektivnim pogledom na sve sto postoji.

Izrada horoskopa, podzemne vode, Feng-Sui, gravitacija, radiaktivnost i bilo sta drugo je jedan deo koji se odnosi na astrologiju - steta je samo zbog naziva ''astrologija'' i u sustini sve utice na sve i svakoga svojim postojanjem dok ''egzistira'' kroz vreme...

Bas me zanima sta je sledece?

A da!

''Kakav je slučaj sa rođenjem u različitim vremenskim zonama? Koliko se sećam vremenske zone su proizvod novijeg datuma - 1840 otprilike se prvi put spominju, a 70-tih godina prošlog veka se definiše prvi put GMT. Kako se horoskop računao 2000 godina pre toga?''
Na pitanje pitanjem:
Da li znash od kada datiraju efimiride i sta tu uopste pise?Ako znas, pitanje bi o5 bilo apsurd ( Ne znam da li se pise Efemiride ili Efimiride )


''dobro, i da li bi mogao nama neupucenima da objasnis malo astrologiju?''

Pa izradu horoskopa da! Teoriju astrologije DA! Tacan uticaj planeta nad odredjenim znakom - delimicno .a astrologiju samu po sebi - morao bih da znam tacan uticaj svih planetarnih i zvezdanih sistema iz bukvalno svake galaksije, svakog univerzuma, multiverzuma itd. Slozio bi se sa mnom da je to malo komplikovano :P Ona/j ko to zna- to je pravi pravcati astrolog!
Uostalom - evo - verujte mi na rec - to je istina!

Da li cu morati da dajem i objashnjenje o tome da li je prvo nastalo jaje ili kokoshka i kakvo je astroloshko vidjenje svega toga???


You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.eunet.yu.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:02 - pre 214 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3
( Ne znam da li se pise Efemiride ili Efimiride )?


E tu su te čekali...

Piše se Efemeride
Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:10 - pre 214 meseci
Ali mene neko stalno ceka...

ccc


Kakve veze sada ima sto ne znam - naglasio sam da ne znam i hvala sto ste napisali korektnu imenicu.
Ja sam iskren, that's all :P
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.5.*



+6455 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:28 - pre 214 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3:
treba meriti vreme po grinichu jer je najpreciznije


Merenje u svakoj vremenskoj zoni je jednako precizno. Šta su radili astrolozi pre 1840, kad još nije bilo pojma o griniču i vremenskim zonama?

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Tacno vreme se uzme bas kada beba udahne vazduh i postane deo spoljashnjosti.


Zar nije malo čudno da planete počinju da deluju tek kada beba udahne vazduh? Zar beba nije deo 'spoljašnosti', sveta, univerzuma, kako god, dok je još u stomaku... Siguran sam da i 15-tak dana pred porođaj beba ima uspostavljene sve umne i telesne funkcije, odnosno samo je pitanje trenutka kad će se prirodno ili na silu naći u 'spoljašnosti'. Zašto planete ne bi delovale na bebu dok je još u stomaku?

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Shvatite da ste povezani sa planetama. Idite kod astrologa i uverite se - ja necu da iznosim dokaze jer je potpuno apsurdno da trazite dokaze na forumu, osim ako jednostavno verujete kada neko kaze da je to ''to''!.
Astrologija je nesto sto se mora probati.


Ma ovi naši astrolozi su obični prevaranti... Samo traže pare.. Ajde ti nama lepo sve objasni kako to sve funkcioniše, možda i da neko od nas iskusi te čari.. Vidiš da se zanimamo za astrologiju...

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Sve ostalo je isuvishe diskutabilno i ne mogu da se zezam objashnjavajuchi kako koja planeta utiche na nas...hahaha Bash ste ''sisari'' koji su okupirani svojim malim, subjektivnim pogledom na sve sto postoji.


Otkrij nam tajne univerzuma, omogući nam da dostignemo viši nivo svesti, i da ne budemo samo obični sisari!!!

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Pa izradu horoskopa da! Teoriju astrologije DA! Tacan uticaj planeta nad odredjenim znakom - delimicno .a astrologiju samu po sebi - morao bih da znam tacan uticaj svih planetarnih i zvezdanih sistema iz bukvalno svake galaksije, svakog univerzuma, multiverzuma itd. Slozio bi se sa mnom da je to malo komplikovano :P
Ona/j ko to zna- to je pravi pravcati astrolog!


Kladim se da bi takav poznavaoc vasione bio jako cenjen i među astrofizičarima i astronomima, zar ne?

Ja nisam iz tog sveta nauke, jel možeš da mi navedeš neko respektivno ime od tih pravcatih astrologa?

Citat:
c1k4_ml3kc3:
Uostalom - evo - verujte mi na rec - to je istina!


Verujemo!
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:31 - pre 214 meseci
E mnogo mi je drago sto verujes odjednom!
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:33 - pre 214 meseci
''Otkrij nam tajne univerzuma, omogući nam da dostignemo viši nivo svesti, i da ne budemo samo obični sisari!!!''

U tom slucaju bi o5 bili gotovani Hahaha...
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:34 - pre 214 meseci
A kako mislis da cemo dobiti dokaze tako sto odemo kod astrologa?? A sto na od tebe? Na osnovu cega si ti poceo da verujes u to. I zasto mi se cini da je istinitost astrologija samo stvar VERE i nicega vise, kao i jos neka cuda.
Aj obrazlozi nam dokaze koji su tebe uverili.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:36 - pre 214 meseci
A kolko vidim, ti nas u stvari samo zavitlavas, i pokusavas da palis.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
80.93.248.*



+43 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:40 - pre 214 meseci
Taj horoskop radi na veoma pametnom principu da spominju neke stvari koje su opste za sve osobe ovog sveta, tipa recenica "vi imate probleme?", svi ih imaju, tako isto cela ta astrologija prica ono sto neko zeli da cuje i sve sto ti "astrolozi" kazu su stvari koje mogu da vaze za bilo koju osobu na ovome svetu.

Vec je naucna studija to utvrdila da nema veze smozgom i ne znam sto i dalje raspravljate, ako je decko ubedjen da to funkcionishe i ako mu je zbog toga bolje pustite ga.
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.ptt.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:50 - pre 214 meseci
Na osnovu toga sto mi je SVE TACNO U HOROSKOPU!

Uostalom, da li bih se zaista trudio da nekoga ''nalozim'' da je to istina? Trudim se da pokazem da je to istiniti put, a Vi konstantno odbijate da krenete tim putem govoreci mi kako usput ima kamencica koji su drugi ostavljali - mozda su namerno tu ostavili kako vi ne bi dosli tamo gde su oni sada. uostalom, nema svako predispozicije da se efkasno bavi horoskopima. Zaboravite da to cak i postoji i tako je najbolje!
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:50 - pre 214 meseci
da to sam primetio. Imao sam ja iskustva sa tim :), gde sam dobijao malo preciznije informacije od astrologa, sta li je, i ne da je omasio sve, nego je to nepojmljivo.
Drugo pricaju o tipicnim osobinama :) Ja se drasticno razlikujem po osobinama koje pricaju da su standardne za sve ljude mog znaka. I tamo pise da se lose slazem sa ljidima nekih znakova, a naprotiv, imam odlicne prijatelje bas iz tih znakova koji mi nisu bliski.
I sad da mi neko objasni, ko gresi. Ja ili astrologija
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 00:53 - pre 214 meseci
a bogati sta ti je to tacno u horoskopu. Neko ti je dao par opstih informacija i ti si odmah poverovao. Ha, ti mali prizemni sisaru!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48028 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.