Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 48206 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 15:27 - pre 215 meseci

Citat:
c1k4_ml3kc3: PA ne dajem objave niti reklame - moj recnik je kao u zmije, covijeche :)

definitivno uzivam da pricam sa tobom. Mnogo si mi smesan

Citat:

Nebitno - sto bih davao licni primer?

Kao dokaz sta ti je tacno astrolog rekao i kada.

Citat:

Uostalom - nije mi receno zashto imam samo DEVET post-ova??? Sta, ne znate kako da me uklonite, pa se fora da mi uskratite mogucnost private massage-a??? To je sramota :P


za 9 postova citaj malo Pravilnik foruma, FAQ foruma i sl, i mozda ces sam da shvatis zasto imas samo 9 postova.

Citat:

Izvini, ali najiskrenije ti kazem da samo sebi stvaras predrasude verovanjem u price drugih ljudi -


a verovanje u tvoje price i onih koji veruju u astrologiju ne stvara predrasude?

Citat:

Cak i ono sto izvuchish kao pouku iz svega shto si uvideo ti nije dovoljni - potrebno je osetiti praksu na delu. Dokaz je u praksi, a ne u teoriji...


vec sam ti rekao da imam iskustva sa astrolozima i vracarama, i posle tog iskustva sam postao jako veliki skeptik i postao sam 100% uveren da je to jedna velika prevara i laz

Citat:

Uostalom neces za dzaba dobiti horoskop, posto si me nervirao :D :D :D


Ja tebe nervirao? a sto si ti mene vredjao? I sto nijednom nisi hteo da das dokaz. Zamisli kad bi ljudi verovali samo u ono sto sami vide svojim ocima, ili osete. Pa niko ni usta ne bi verovao. Neko te je vec pitao: da li verujes u postojanje amerike?? Posto pretpostavljam da nisi licno video da taj kontinent postoji. Po tvom shvatanju ja bih mogao da verujem da su moju zgradu napravili vanzemaljci jer nisam uopste gledao dok se pravi, i niko me nece ubediti da su to ljudi uradili.

I kolko ce mi naplatiti taj horoskop? Da li postoji neki "money back", da se zalim na kvalitet usluga, garancija kvaliteta, ISO 9001??




 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

AleksandarNS
Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.ADSL.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 16:08 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: Uostalom - nije mi receno zashto imam samo DEVET post-ova??? Sta, ne znate kako da me uklonite, pa se fora da mi uskratite mogucnost private massage-a??? To je sramota :P


Pa zar zvezde nemaju odgovor na ovako banalno pitanje? :)
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.229.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 16:09 - pre 215 meseci
Ustvari kada neko pomenu bilo kakvo predvidjanje buducnosti , posto je to vrlo opasan posao, moze coveka da dovede u veliku zabludu
da napravi nekome ili sebi nepopravljivu stetu .. eventulano da pocinu ubistvo i sl.

trebalo bu uvesti vid licence na sest meseci , test tipa pogodi random 100 brojeva, ako pogodi licena tipa ovlasceni vidovanjak ako ne streljanje na licu mesta :)
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 18:00 - pre 215 meseci
Citat:

Ispravljam se - pisacu jos u ovoj temi -

Iz principa necu dati mojim sestrama bilo kakvu informaciju o ''tvom'' postojanju :P Jer ovako bezobrazan ''starcic'' ne bi trebalo da se bakce sa retardiranim detetom...

Vas boli uvc3 za bilo sta sto je vezano za astrologiju - samo se sprdate jer bez toga mozete da zivite - pa zivite, ali takodje i odjebite!


jos jedno klasivno bezanje od problema astrologa. OVO sam sreo vec nekoliko puta u raspravi, sto sa onima koji se nazivaju astrolozi, sto sa onima koji veruju u to.
Normalno da ocekujes odredjenu doazu sprdachine, kada ni na jedno jedino pitanje nisi dao konkretan (a ni bio kakav drugi ) odgovor.
Nadam se da znas da si ovim definitivno pokazao da smo MI u pravu.
 
0

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
*.eunet.yu.

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 19:06 - pre 215 meseci
ventura je u nekom od prethodnih postova preneo priču o serijskom ubici ako se ne varam sa Antonićevog sajta. Na žalost, Antoniću izgleda nije išlo u prilog da doda još jedan bitan detalj - vreme rođenja koje je dato astrolozima bilo je (vrlo verovatno) pogrešno i to za čitavih sat vremena!


Malo pošteniji osvrt na taj problem:

Citat:

Astrology on Death Row:

John Gacy was born in Chicago on 17 March 1942 at 00:49 CST, or 05:49 GMT, CST being the time required by Illinois for birth registration even though War Time was then in effect. Some hospitals did not follow this rule, so the actual birth time might have been an hour later at 06:49 GMT. Both times give a Sagittarius ascendant.


pa ipak, poslednja rečenica je zaista smešna i pokazuje koliko se autor teksta razume u to o čemu piše.

Šta se dešava sa 5. kućom (deca) ako uzmemo da je Gacy rođen u 00:49 CST:



vidimo da 5. kuća ni na koji način nije naglašena.

Šta se dešava sa 5. kućom (deca) ako uzmemo da je Gacy rođen u 01:49 CST:



vidimo da je 5. kuća teško aflikovana - SA Con Ur - u tom slučaju niko normalan ga ne bi savetovao da ima bilo kakve veze sa decom.

Naravno, mi pojma nemamo kad je zaista Gacy rođen a u ovakvim eksperimentima nemamo pravo na pretpostavku konzistentnosti astroloških teorija (pa ne smemo da se upuštamo u rektifikaciju) - ali ako je već to tako (dakle, ako nemamo pouzdane podatke o osnovnim parametrima), onda moramo da odbacimo konkretni subjekt i da probamo isto sa nekim za koga imamo pouzdane podatke.

Doduše, bilo bi za očekivati da su ti renomirani(?) astrolozi znali za taj problem sa vremenom



ali opet teško da bi se neko usudio da klijentu kaže nešto u fazonu: "Ti imaš perverzne sklonosti ka deci" već bi i ako vidi takve naznake gledao da pronađe neko pozitivnije tumačenje.

Drugo, dati su samo delovi njihovog tumačenja koji se zgodno mogu upotrebiti da potkrepe ono što se i želelo "dokazati" eksperimentom - ovako se stiče utisak da mu niko ništa nije pogodio.

Evo nečeg što bi svaki početnik pogodio (ali je pitanje da li bi rekao klijentu):



Citat:

Alcoholism (Part 4) Testing Reader Suggestions

From Linda L.:

Neptune in hard aspects to the Sun: alcohol heredity from the father.


ovde me ne zanima da li je i sam Gacy pio - bitno je to da njegov otac jeste

Citat:

John Wayne Gacy:

He had a very distressed and distant relationship with his stern and abusive alcoholic father.



[Ovu poruku je menjao uranium dana 27.08.2006. u 20:18 GMT+1]
Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
Prikačeni fajlovi
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.217.eunet.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 21:43 - pre 215 meseci
2 - LeteciLord - > Ako sam ja tebi smesan, sta mislis o tome kako na tebe gleda na desetine ljudi koji su se uverili u uticaj astrologije? Meni je ova ''rasprava'' tragicna po vashe zdravlje - takodje nemate nikakav cvrsti dokaz da je astrologija podbacila :P :P :P :P :P
Uostalom - samo je bitno ko se tu vishe ''pravi'' pametan. Samo cepidlachite. Mogu da Vas sve zamislim kakvi ste bili dok ste piskili u pelene...Elem - Svaki iole normalan astrolog ce ti vratiti pare - ne secam se kada se to desilo, ali 'ajde.



2 - Zaraza - Ako ti meni i svim astrolozima dokazesh preko foruma da je astrologija glupost - javno cu priznati da si/ste ''U pravu'' kao i upravu Zamenimo strane malo
Sto se mog verovanja tice - Verovacu u sta zelim jer je to moje pravo. Ako verujem da Amerika ne postoji, verovacu da ne postoji i tu logika i ne mora zauzimati mesto - vazno je samo da je istinito i bez ikakve maske - to ostaje subjektivno.
Ja ne verujem u astrologiju - ja znam da je to cinjenica koja postoji kao sto postoji vatra, pesak, i sve ostalo - ali uvek mi ostaje alternativa koja lezi u poruci trilogije ''Matrix''.
A da - posto ja JESAM objasnio u predjashnjim postovima i odbranio od ''optuzbi'' (Kakvo je to pitanje kada se neko ruga astrologiji i zeli da leci svoje komplekse???) na nacin na koji to prilici jednom ne tako uobicajenom osamnaestogidishnjaku, trebalo bi i obratiti paznju na to i shvatiti da je apsurd da budem baza informacija . Vec sam naveo zasto je apsurd da odgovaram na sva pitanja, podpitanja i zezalice - ako ignorisem, ne branim sebe od istine vec od dosade koju mi Vi priredjujete...

2 - All - >

Otpada Vam serijski ubica John, poshaljite Nindze!!!
Znate, to su oni cigani sa nbg-a sto vise kod prodavnice sportske opreme...
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 21:50 - pre 215 meseci
Blah,

Astrolozi hoce da im se "dokaze da je astrologija glupost" , kao i mnogi - potpuno dovodeci naucni metod do besmisla.

Nemaju sta ljudi astrolozima da dokazuju, iz prostog razloga sto nema nikakvog naucnog metoda koji bi pokazao zasto bi astroloski proracuni bili tacni, kao sto ni ne postoji nikakav naucni dokaz navodnih "sila" koje astrolozi pominju i koriste.

Samim tim, Astrologija nije cak ni netacna - jer da bi se nesto definisalo kao netacno, neophodno je da pociva na nekim eksperimentalnim fondacijama koje su se dokazale kao netacne - Astrologija nema ni te fondacije, vec pricicu za mase i nekakva pravila van veze sa naukom, pa samim tim - sve dok tih fondacija ne bude, astrologija nije cak ni netacna.

Astrologija je jednostavno zanimacija za ubijanje vremena - tvrditi da je astrologija netacna je isto kao kada bi tvrdili da je igranje lastisa ili popunjavanje ukrstenih reci netacno - potpuno van logike.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.217.eunet.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 22:25 - pre 215 meseci
''Ljudi'' koje spominjete u tekstu su verovatno sa neke druge planete :P cim se razlikuju od astrologa :P

astrologija, onako kako je ja shvatam (JA NE STOJIM IZA VECINE ASTROLOGA NITI IH BRANIM I KO JE UOPSTE NAPOMENUO DA ASTROLOZI BLATE NAUCNA ISTRAZIVANJA??????? SAMO SAM NAVEO KOLIKI JE APSURD DA DOKAZUJEM UTICAJE ASTROLOGIJE PREKO FORUMA!!!) jeste jedan univerzalni jezik koji se mora nauciti da bi se njime pravilno baratalo.

Opet se ponavlja ista prica, malo lepse preformulisana - lepo su Uranium i jos jedna osoba naveli sasvim jasne detalje o astrologiji onako kako je prihvacena u drustvu - ali to, naravno, niko ne zeli da shvati niti da se obazire na to...
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 22:53 - pre 215 meseci
I marihuana je sasvim lepo prihvaćena u društvu.
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.229.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...27.08.2006. u 23:00 - pre 215 meseci
Postoji jos jedan univerzalan jezik , pasulj , dakle uzmes onako kilo pasulja ali od oka ne da meris , pa pacis na zemlju i od zavisnosti kako
se okrene pasulj i gde padne , "procitas" taj isti pasulj . To govori sve zato sto je pasulj biljka iz druge galaksije i ta galaskija nejveca galaksija
u delta kvadrantu ( nisam mogao da odolim ) i stanovnici te galaksije su genetskim inz. doveli pasulj do savrsenstva kao alatku za predvidjanja
Ukoliko neko zna da tacno procita taj pasulj moze da pogodi sve 100% tacno sta ce se nekome dogoditi do kraja zivota.

Dokazite vi meni da ovo sto sam naveo nije tacno i da je glupost .
 
0

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
212.62.51.*

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 00:08 - pre 215 meseci
Osim za astrologiju za koju tvrdite da nema dokaze za postojanje nekih sila u ovom slucaju delovanje planeta na ljude samim tim bi trebalo da tvrdite i da ne postoji bog ili neka visa sila, neki oblik energije koji kontrolise sve oko nas, takodje to isto bi trebalo da vazi i za vanzemaljce,duhove za telepatiju telekinezu itd. Bez dokaza nista. E sad pretpostavite kako je bilo onom Galileu kada je tvrdio da je zemlja okrugla pa ga ceo tadasnji pismeni uceni i razumni svet osim nekolicine njih naravno lepo spali na lomaci i pored njegovih dokaza koje vecina nije mogla da shvati.
Mislim raspravljate se sa ovim likom 3 dana koji veruje u to sto veruje (njegovo pravo) i normalno terate sprdnju jer i nije na vasem nivou da bi se raspravljao.

Evo za vas kojima je najbitnija nauka i dokazivanje par pitanja:

Koliki je svemir (dokazite odgovor)
Da li postoji bog ili sta vec (obrazlozite odgovor)
Kako se tela nekih svetaca (ima ih 6 ili 7) nisu raspala ni posle vise stotina godina iako se po vasoj nauci to desava za par nedelja?
U suncevom sistemu sve planete rotiraju oko svoje ose i oko sunca - ZASTO?
I sam Nikola Tesla je verovao u postojanje oblika svesti na visim frekvencijama ali vi i u to ne verujete jer ne vidite to a tvrdite da ste intelegentna razumna i svesna bica pa ajde dokazite to. Gde vam je taj razum i ta svest da ih premerimo da ih detektujemo nekim senzorima da vidimo ko ima vise ili manje da ih malo opipamo ako je moguce, ili verovatno to i ne postoji posto se ne vidi i ne moze se izmeriti. I sta mislite jel Tesla nenormalan ili svi mi koji shvatamo samo ono sto vidimo i sto mozemo da dokazemo?
Posto astrologija nije nauka zato sto ne dokazuje nista sta je astronomija?

Ajd sad ne budite lenji pa odgovorite.



ereht tuo morf ma I
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 00:56 - pre 215 meseci
Citat:
ar nogard:
Koliki je svemir (dokazite odgovor)


precnik svemira je oko 15 milijardi svetlosnih godina...kako i zasto?
pa glupo bi bi bilo reci - pitaj Hubble-a, ali reci cu to...

Citat:

Da li postoji bog ili sta vec (obrazlozite odgovor)


mozda?
ovo je pitanje koje nije vezano za ovu temu...

Citat:

Kako se tela nekih svetaca (ima ih 6 ili 7) nisu raspala ni posle vise stotina godina iako se po vasoj nauci to desava za par nedelja?


nije nuzno da se tela raspadaju posle nekoliko nedelja...postoji mnogo faktora koji uticu na to, pocevk od vlaznosti, temperature, mesta cuvanja tela i tako dalje...
kad se uzme u obzir da su tela svetaca CUVANA, a ne zakopana, ovo i nije toliko cudno, ali opet nema veze sa temom...

Citat:

U suncevom sistemu sve planete rotiraju oko svoje ose i oko sunca - ZASTO?

procitaj o nastanku planeta, tu je sve sasvim lepo razjasnjeno, i nikakva bozija sila nije umesala prste u to...

eto, sad sma dao bar neke hintove na ove odgovore, od kojih svaki zahteva jedno 100 pisanih strana, a ja toliko vremena nemam...
ja opet pitam...
koja sila to deluje na ljude kada je u pitanju astrologija?
astronomija, u stvari bolje reci moderna astronomija, koja traje nesto preko 100 godina je u stanju da da odgovore na neka vrlo vazna pitanja, a astrologija koja je prisutna 2000 godina nije u stanju da da odgovor na osnovno pitanje (na kome se i zasniva), a to je upravo to - kakva to sila deluje na ljude?

dodatak:
sto se tice, paranorlmanog, telekineze i ostalog...
posetite http://www.randi.org/
ako dokazete da imate te moci, imatecete 1 000 000 dolara u dzepu (milion dolaraa)....
 
0

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 01:38 - pre 215 meseci
Evo konačno su dokazali da crna materija postoji. Cvrc, kako će sad astrolozi sa njom da se bore kada je do sada nisu uzimali u razmatranje, njena gravitacija je izuzetno značajna ali smisliće oni neku priču već ili će iskulirati crnu materiju.

Usput, Astrologija uzima u obzir 12 sazvežđa u "traci" iznad ekvatora, kako je moguće da npr. sazvežđe Kesopaje ili Labuda ne utiče na našu sudbinu a gle čuda samo ovih 12 utiču? Ako dve sijalice na lusteru sijaju, šta hoćete me bubediti da me ova druga ne obasjava?

A g.din Džejms Rendi je posebna priča. Ne moramo mi ništa pisati nek idu prapsiholozi i ostali kod Rendija po 1 milion dolara. Samo pazite nema prevare i podmetačina a i slatkorečivost ne vredi-dokaži nadprirodnu sposobnost (paranormalno) i imaš 1milion dolara.
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.231.eunet.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 11:50 - pre 215 meseci
Pa ta ''sila'' utice. Neka nauka otkrije koja je to sila ili oblik energije, sta vec... Povodom toga se moraju primeniti drugaciji oblici ''skeniranja'' -

Astrolozima (onako kako ja verujem i ovo je moje subjektivno misljenje - neka se nadje neki astrolog koji zna koji je uticaj, ako gresim) je poznat uticaj, a ne i sta i od cega je sacinjen taj uticaj - ja mislim da je tako.



STA JE ASTROLOGIJA?(Iz jedne veoma stare i teske knjige)

''Ako pitate sta je astrologija, odgovor glasi: proricanje ljudke sudbine pomocu planeta i svetala, njihovom uticaju na ljude na Zemlji, na prirodne pojave, svet minerala, vegetacije i zivotinja. To je jedno od najstarijih tumacenja, humano, jer postoji radi coveka a njezina je uloga terapeutska, jer daje sigurnost. Ljudi su oduvek odlazili zenama koje gledaju u solju, karte, pasulj, da bi saznali kakva ce im biti buducnost. Astrologija je JEDINO NAUCNO sredstvo predvidjanja. Moze dati odgovore na sva pitanja koje covek SEBI postavlja, a nige nema odgovora: zasto se bas meni dogadja tako nesto?... zasto tako, a ne onako?... Zasto bas u to doba godine?...
Licni horoskop otkriva sklonost odredjenim bolestima, kriminalu, politicki stav, srecu u ljubavi, odnos s decom, imovinsko stanje, hoce li osoba nesto naslediti, hoce li putovati u strane zemlje, gde i kada, kako i gde ce umreti itd...

SVAKI IZRADJENI HOROSKOP POTVRDJUJE SVRHOVITOST ASTROLOGIJE I TACNOST PODATAKA ZAPISANIH U ASTROLOSKOJ LITERATURI.

Astrologija stedi trud koji biste uzaludno ulagali u nesto sto nema buducnosti, moze spasiti zdravlje i zivot ako je osobana vreme kontaktirala sa osobom.'' (samim tim cinom - odlazenjem kod astrologa - je osoba na neki nacin vec pomogla sebi jer sve ono sto upije od astrologa moze jedino pomoci)

Kasnije cu dati i istoriju astrologije - a sada cu se zabaviti igranjem Half-Life 2
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

c1k4_ml3kc3
Beograd

Član broj: 102858
Poruke: 9
*.231.eunet.yu.

Sajt: www.trecagimnazija.edu.yu


Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 11:53 - pre 215 meseci
HAHAHAHAAH O CRNOJ MATERIJI JE NAJLAKSE PRICATI !!!!

PA to ukazuje na neznanje kod coveka !!! Uopste i nije potrebno razmatrati o tome koji su uticaji - logicno je da je mrak=neznanje :D

E ono sto niko ne zna pa ni u astrologiji jesu Crne rupe... :| To je vec malo komplikovanije...


U 2. v. pr. n. e. Hiprah iz Nikeje napisao je kalendar s 1000 zvezda, odredivsi svakoj koordinante. Proucavao je kretanje Sunca i MEseca, otkrio fenomene prethodjenja ekvinocija i odredio trajanje godishnjih doba. Razvio je teoriju o pojavama na Zemlji od kojih je svaka povezana s nekim dogadjajem u svemiru, a ljudsko telo ponavlja u sebi sadrzaj svemira. Tako je doveo u vezu znakove zodijaka s organima ljudskog tela. Ta se teorija sve do danas postuje i ukazuje na to da je ispravna.


Sada ja da postavljam pitanjima ''ucenim'' ljudima ovog foruma :

Zasto kod zena postoji menstruacija i zasto BAS taj naziv? Sta je to sto utice na organe zena, a sto je najblize Zemlji?
Koji je to satelit koji kruzi oko zemlje i cini da se stvaraju plima i oseka?
Koliko vrsta magnetizma nauka JOS UVEK nije otkrila?
Sta predstavlja Sfinga i zbog cega ima bas takav oblik tela???


Za kraj evo MALOG dela o tome ko je kakav u povrsnim bojama personalnosti :

Ovan - Voli istrazivanja, osvajanja. Pozitivne osobine su mu pionirski duh kao i avanturizam. Ono sto ne valja kod njih jeste sto su grubi i neobazrivi.

Bik - Voli novac i seks. Pozitivne osobine su im sto imaju miran porodicni, a buran seksualni zivot. Ono sto ne valja kod njih: skrtost, sebichnost, malodushnost, detinjasto ponashanje.

Blizanci - Vole intelektualnost i umetnost, slobodu. Pozitivne osobine: ugodni su, pametni, prilagodljivi. Ono sto ne valja kod njih jeste to sto su nepouzdani, neodgovorni, kapric.

Rak - Voli porodicu i kucu. Pozitivne osobine su mu miran poridicni zivot, vole decu. Ono sto ne valja kod njih je to sto vode zakulisne igre, neiskreni su, provociraju.

Lav - Voli decu, autoritet. Pozitivne osobine su im velekodusnost, topla ljubav. Ono sto ne valja kod njih je egoizam, nasilnost, to sto je despot.

Devica - Voli rad, preciznost, pedanteriju. Pozitivne osobine su im disciplina i analiza. Ne valja im cinizam, prigovaranje, zabadanje nosa u sve.

Vaga - Voli brak, lepotu. Pozitivne osobine su im pravda, sklad, umetnost, ples. Ne valja im despotizam, sebichnost.

Skorpija - Voli seks, bogatstvo. Pozitivne osobine su im upornost i energija. Ne valja im znatizelja, sebichnost.

Strelac - Voli putovanja, drustvo. Pozitivne osobine su im visok spiritualni zivot, optimizam. Ne valja im sto su nepouzdani, ne postuju norme.

Jarac - Voli polozaj, novac. Pozitivne osobine su im pouzdanost, ozbiljnost. ono sto ne valja kod njih : Nametanje svoje volje, pomanjkanje ljubavi i razumevanja.

Vodolija - Voli prijatelje, putovanja, nauku. Pozitivne osobine su im vidovitost, altruizam, genijalnost, humanost. Ne valja im neposlusnot, negiranje bilo kakvog autoriteta ili uticaja spoljashnjosti.

Ribe - Vole mistiku, snove, ljubav. Pozitivne osobine su im duhovna i univerzalna ljubav. Ne valja im bezanje od problema, obaveza. Nestalni su, teze ka novcanim prevarama.

- Ako mislite da je ovo sto sam napisao ''astrologija'' - treba Vam psihijatrijska pomoc.



[Ovu poruku je menjao c1k4_ml3kc3 dana 28.08.2006. u 13:37 GMT+1]
You suck more than I do - Beogradski Vampir!
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 11:55 - pre 215 meseci
znaci po tebi nauka treba da dokazuje astrologiju?
e, pa to se nece desiti dok god astrologija bas malo naucnog....
ovako, sve je to samo prica u vetar, bez ikakvog osnova.
Naveli smo ti primere onog silovatelja, pa onda testiranja ljudi i pogadjanjem njihovihznakova na osnovu tih testova...sve je spadalo u domen verovatnoce...

a sto se tice sudbine..hah....ako je to moguce, zasto onda nije moguce uz pomoc astrologije objasniti astrologiju i tu volsebnu energiju koja nas okruzuje?
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 11:56 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: HAHAHAHAAH O CRNOJ MATERIJI JE NAJLAKSE PRICATI !!!!

PA to ukazuje na neznanje kod coveka !!! Uopste i nije potrebno razmatrati o tome koji su uticaji - logicno je da je mrak=neznanje :D

E ono sto niko ne zna pa ni u astrologiji jesu Crne rupe... :| To je vec malo komplikovanije...


sta je problem kod tamne materije? gde je tu neznjanje?
sta to niko ne zna oko crnih rupa?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.187.209.*



+7177 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 12:21 - pre 215 meseci
Citat:

Pa ta ''sila'' utice. Neka nauka otkrije koja je to sila ili oblik energije, sta vec... Povodom toga se moraju primeniti drugaciji oblici ''skeniranja'' -

Astrolozima (onako kako ja verujem i ovo je moje subjektivno misljenje - neka se nadje neki astrolog koji zna koji je uticaj, ako gresim) je poznat uticaj, a ne i sta i od cega je sacinjen taj uticaj - ja mislim da je tako.


A, dakle... Astrologija se znaci uzima kao neki opste-poznati fakt, gotovo sila u prirodi - koju sad nauka treba da dokaze sastav te opste poznate i sveprisutne sile, jel da?

E super - ja onda molim naucnike da dokazu sastav i ispitaju sve oko Jetija, ET Vanzemaljca, Bigfoota, Planete X, Vudu Magije, Kidnapovanja Elvisa od strane vanzemaljaca, letecih tanjira koje svako malo neko vidi iznad svoje kuce, malih zelenih na planeti Mars, kojekakvih bozanstava sirom zemaljske kugle, vilenjaka, vestica, cudovista iz Loh Nesa, Piramida u Bosni i svega opste poznatog i sveprisutnog bas kao i astrologija ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.229.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 13:26 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3:

Sada ja da postavljam pitanjima ''ucenim'' ljudima ovog foruma :

Zasto kod zena postoji menstruacija i zasto BAS taj naziv? Sta je to sto utice na organe zena, a sto je najblize Zemlji?
Koji je to satelit koji kruzi oko zemlje i cini da se stvaraju plima i oseka?
Koliko vrsta magnetizma nauka JOS UVEK nije otkrila?
Sta predstavlja Sfinga i zbog cega ima bas takav oblik tela???



[Ovu poruku je menjao c1k4_ml3kc3 dana 28.08.2006. u 13:37 GMT+1]


Ovakva pitanja moze da postavi jedna vrlo zatucana osoba :) ovo nemoj da shvatis kao uvredu
Menstrucija moze totalno da se eliminise ako nisi znao , i to kod zenskih osoba bilo koje dobi . Na organe zena svasta utice ako mislis na magnetne sile
i gravitaciju , moze a i nemora da utice bilo kako .
2. mesec ,mad ne deluje samo on , i sta s tim . Ljudi koji su verovali u nauku su dokazali to a ne astrologija. Da je ostalo na astrolozima i misticima
vas bi vec odavno istrebila katolicka crkva zbog jeresa :)
3. Nauka je otkrila to sta jeste i dokazala to , astroligija ama bas nista kao sto nista i nije dokazala
4. Prouci malo njihova bozanstva i mitologiju , pa ces znati . Sto Horus ima glavu sokola a telo coveka ?



ALi slazemo se barem oko jednoga , astrologija je dobra za muvanje koka koje u to veruju
 
0

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
*.tippnet.co.yu.



+22 Profil

icon Re: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...28.08.2006. u 16:57 - pre 215 meseci
Citat:
c1k4_ml3kc3: HAHAHAHAAH O CRNOJ MATERIJI JE NAJLAKSE PRICATI !!!!

PA to ukazuje na neznanje kod coveka !!! Uopste i nije potrebno razmatrati o tome koji su uticaji - logicno je da je mrak=neznanje :D

E ono sto niko ne zna pa ni u astrologiji jesu Crne rupe... :| To je vec malo komplikovanije...


Koliko se razumem, jedno su crne rupe, a jedno crna materija, a sasvim trece mrak.

Citat:
c1k4_ml3kc3:Za kraj evo MALOG dela o tome ko je kakav u povrsnim bojama personalnosti :

Ovan - Voli istrazivanja, osvajanja. Pozitivne osobine su mu pionirski duh kao i avanturizam. Ono sto ne valja kod njih jeste sto su grubi i neobazrivi.

Bik - Voli novac i seks. Pozitivne osobine su im sto imaju miran porodicni, a buran seksualni zivot. Ono sto ne valja kod njih: skrtost, sebichnost, malodushnost, detinjasto ponashanje.

Blizanci - Vole intelektualnost i umetnost, slobodu. Pozitivne osobine: ugodni su, pametni, prilagodljivi. Ono sto ne valja kod njih jeste to sto su nepouzdani, neodgovorni, kapric.

Rak - Voli porodicu i kucu. Pozitivne osobine su mu miran poridicni zivot, vole decu. Ono sto ne valja kod njih je to sto vode zakulisne igre, neiskreni su, provociraju.

Lav - Voli decu, autoritet. Pozitivne osobine su im velekodusnost, topla ljubav. Ono sto ne valja kod njih je egoizam, nasilnost, to sto je despot.

Devica - Voli rad, preciznost, pedanteriju. Pozitivne osobine su im disciplina i analiza. Ne valja im cinizam, prigovaranje, zabadanje nosa u sve.

Vaga - Voli brak, lepotu. Pozitivne osobine su im pravda, sklad, umetnost, ples. Ne valja im despotizam, sebichnost.

Skorpija - Voli seks, bogatstvo. Pozitivne osobine su im upornost i energija. Ne valja im znatizelja, sebichnost.

Strelac - Voli putovanja, drustvo. Pozitivne osobine su im visok spiritualni zivot, optimizam. Ne valja im sto su nepouzdani, ne postuju norme.

Jarac - Voli polozaj, novac. Pozitivne osobine su im pouzdanost, ozbiljnost. ono sto ne valja kod njih : Nametanje svoje volje, pomanjkanje ljubavi i razumevanja.

Vodolija - Voli prijatelje, putovanja, nauku. Pozitivne osobine su im vidovitost, altruizam, genijalnost, humanost. Ne valja im neposlusnot, negiranje bilo kakvog autoriteta ili uticaja spoljashnjosti.

Ribe - Vole mistiku, snove, ljubav. Pozitivne osobine su im duhovna i univerzalna ljubav. Ne valja im bezanje od problema, obaveza. Nestalni su, teze ka novcanim prevarama.


OK, u svakom znaku sam se prepoznao. Sve te osobine me krase. Najsmeshnije je "Voli seks, bogatstvo", pa ko ne voli?!?!


Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: [Istraživanje]: Naučna studija kaže horoskopi su čista glupost ...
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 48206 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.