Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 91821 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)12.06.2011. u 14:15 - pre 156 meseci
Upravo sam otvorila i link i foldere bez problema....ja koristim Mozillu i sve radi bez problema....skini mozillu i instaliraj mozillin add on FireFTP i moci ces sve knjige da skines odjednom....verum mi isplati se jer su knjige fenomenalne....sve najbolje instrukcione knjige za usnu harmoniku na jednom mestu....koji browser koristis?
 
Odgovor na temu

pEpSi 023

Član broj: 286269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)12.06.2011. u 19:13 - pre 156 meseci
e pa mozda je u tome problem posto ja koristim operu.sad cu ja da skinem mozzilu pa da vidim kako radi!!!opet hvala!!!
 
Odgovor na temu

pEpSi 023

Član broj: 286269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)12.06.2011. u 19:32 - pre 156 meseci
-----RADI----
cim budem savladao da sviram singl tonove kacim i ja nesto!pa vi onda recite da li je dobro i sta jos treba da vezbam!!!
 
Odgovor na temu

adres102

Član broj: 288665
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)04.08.2011. u 16:48 - pre 154 meseci
Kako se sviraju ovi OB???
 
Odgovor na temu

Robertopa
Robert Uzon
Pancevo

Član broj: 305100
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)16.07.2012. u 02:02 - pre 143 meseci
Cao svima, ja sam totalni pocetnik i zeleo bih da kupim usnu harmoniku i ne znam da li je ok ova Hohner Marine Band Crossover C major ili sta bi mi vi preporucili do 60 eu . Za ovu usnu harmoniku mi traze 50eu da li je to ok cena ?

Hvala puno :)
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
79.143.104.*



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)16.07.2012. u 09:52 - pre 143 meseci
Marine Band Crossover je dobra harmonika...radi se o unapredjenoj verziji klasicnog Marine Band modela i ono sto je bitno to je da ti za razliku od klasicnog modela na ovoj harmonici nece bubriti pragovi od vlage tj. pluvacke...ja uglavnom sviram na Marine Band Delux...isti model kao Crossover samo je drveni cesalj od kruskovog drveta...i jedna i druga su ti moja preporuka!!!
 
Odgovor na temu

Robertopa
Robert Uzon
Pancevo

Član broj: 305100
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)17.07.2012. u 12:18 - pre 143 meseci
Uhhh bas bezveze, juce sam zvao sedam radnji i niko nije imao crossover ili bilo sta bolje Marine Band Classic ili sam zvao pogresne radnje. Tako da sam kupio marine bend classic. I ako znas ko ima da prodaje nov crossover ili Deluxe javi mi. ;) hvala puno i gde te mogu videti i slusati, da li je i dalje cetvrtkom u Kuglasu :)
 
Odgovor na temu

Serbialove

Član broj: 306610
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)08.09.2012. u 14:25 - pre 141 meseci
Pre nekoliko dana sam kupio usnu harmoniku, ali nazalost nije original. Zelim da probam i vidim kako ce mi ici, pa ukoliko budem dobar skupice se pare i za original... Posto sam potpuno samouk, neke stvari mi i nisi bas najjasnije. Prvo i osnovno je to sto ne mogu nikako da uvezbam da mi tonovi budu cisti, vec uvek kada izdahnem pogodim po dve rupe. Ni to nije lose, i moze da zvuci lepo, ali bih ipak hteo da naucim da proizvodim ciste tonove. Pogodim ja po 5-10 cistih a onda sve upropastim dunuvsi u sve istovremeno. Kako tacno postaviti usne na instrument i kako imati osecaj na kojoj sa rupi trenutno? Nadam se da ce ova tema opet da se aktivira... Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

BlackUkrainian
Programer
Beograd

Član broj: 307136
Poruke: 2
95.180.44.*



+1 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)23.09.2012. u 17:05 - pre 140 meseci
Ja sam juce kupio usnu harmoniku da imam da se zanimam kad mi gitara nije pri ruci i evo, provedoh nekoliko sati citajuci ovaj forum pa sam na kraju morao da se registrujem.
(:
Nazalost, ne mogu da otvorim onaj FTP pa bih molio ako ima nekog zivog da upload-uje te knjigice negde, a i da se reaktivira zbog nas, novih pocetnika...
(:
"Samo tetki da odnesem lek!"
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)23.09.2012. u 17:41 - pre 140 meseci
Radi link, samo ga treba editovati
ftp://188.134.1.36/Upload/

@Serbialove
Vežbanjem. Neka vilica bude opuštena, odnosno mišići lica.
Možda ne bi bilo loše da vežbaš na sledeći način:
-kada duvaš, neka to bude kao da gasiš plamen sveće; duvaj u dlan, odmaknut od lica kako bi osetio dal to dobro radiš; naravno da ćeš to proveriti i na harmonici direktno;
-kada uvlačiš, neka to bude kao kada piješ sok na slamku;
Vežbaj.
Kada dišeš, odnosno izdišeš (duvaš/uvlačiš) vazduh, trebaš to raditi "iz trbuha" a NE "iz grudi". Ako me razumeš.
Neka stomak bude kao mehur kod gajdi.
Vežbaj.

[Ovu poruku je menjao since1986BC dana 23.09.2012. u 18:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BlackUkrainian
Programer
Beograd

Član broj: 307136
Poruke: 2
95.180.44.*



+1 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)23.09.2012. u 18:22 - pre 140 meseci
Uspeo sam na kraju da otvorim link preko FireFTP-a koji se nudi kod desnog klika. Hvala u svakom slucaju.

P.S.
Uspeo sam vec kod prve poruke da zaradim dislike tako da je izgleda bolje da ne pisem mnogo.
):
"Samo tetki da odnesem lek!"
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)23.09.2012. u 20:12 - pre 140 meseci
Nemoj da obracas paznju na dislike jer od mene imas najveci LIKE na svetu.
Slobodno pitaj i diskutuj o svemu sto te o harmonici zanima.
Niko se naucen nije rodio a onaj ko jos pri tom ne ume da pita nikad nece ni nauciti.
Svaka cast samoukim ljudima ali je ponekad znanje koje sami mozemo da otkrijemo ipak limitirano i ako zaista zelimo da napredujemo potrebno je umeti pitati i potraziti pomoc i savet iskusnijih kolega!!!!

U poslednje vreme imam malo vecu guzvu na poslu pa ne stizem da pravovremeno reagujem na postove na forumu.
Iz tog rzloga je mozda najbolje da me potrazis direktno preko mog fb profila https://www.facebook.com/ana.radzic

Ukoliko si iz Beograda mozemo naci i na nekoj kafi i da onda pokusam da ti objasnim nesto malo oko tehnike jer je ovako to jako tesko objasniti.

10. Oktobra u klubu Cekaonica, na krovu zgrade Bigz-a, bice fenomenalna svirka grupe Blue Family.
Njihov harmonikas, Ljubomir Djordjevic je jedan od nasih najboljih harmonikasa, prepoznatljiv i po tome sto sa lakocom svira prve tri pozicije i menja i po nekoliko harmonika razlicitih tonaliteta u toku pesme a da sve vreme ostaje u istom tonalitetu.
To je nesto sto zaista treba i videti i cuti. Svircu i ja sa njima pa ko voli nek izvoli....ne bi bilo lose da svratite i da se mi harmonikasi lepo upoznamo i razmenimo iskustva:)

Za sada evo malo muzike od mene...p.s...nadam se da ncete biti previse kriticni...ipak ja sviram tek nekih 4 godine:)












[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 24.09.2012. u 09:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nidzolidzo
Nikola Mitrovic
Belgrade

Član broj: 308975
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)02.12.2012. u 20:33 - pre 138 meseci
Pozdrav, da li imas neki predlog od ovih sto na you tube-u postavljaju casove. ja sam neke odgledao kao jasson ricci, jp allen. drugo pitanje je ko daje casove u Bg?
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
87.250.55.*



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)03.12.2012. u 11:25 - pre 138 meseci
Nikola poslala sam ti porukicu na PP:)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)03.12.2012. u 11:52 - pre 138 meseci
Bravo Anči !

Svaka čast, odlična si ! I koliko vidim, ti si perjanica benda. BRAVO !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
87.250.55.*



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)03.12.2012. u 12:16 - pre 138 meseci
Hvala:)

Evo i malog intervjua posle sjajne svirke u Domu Omladine u Pancevu:)

Inace Blue Family ima svog stalnog harmonikasa i to je Ljuba Djordjevic, jedan od trojice nasih najboljih harmonikasa, ali su momci divni i mnogo mi pomazu pustajuci me da sviram sa njima i da zahvaljujuci tome napredujem!!!

 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)03.12.2012. u 22:42 - pre 138 meseci
Svaka čast, samo nastavi :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Dec0y
Jovan Radic
Sremska Mitrovica Srbija

Član broj: 310459
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)30.12.2012. u 09:37 - pre 137 meseci
Zdravo svima kupio sam usnu harmoniku juce i odlucio da se malo vise raspitam....ne znam nista o njim tek samo poceo da se raspitujem a kupio sam Marine Band-Honer napravljena u nemackoj....pa dok sam trazio na netu nesto o njim naisao sam na ovaj forum pa po svim onim komentarima na ovu temu shavtio da mi vi mozete pomoci(valjda)...Nikad nisam imao priliku da sviram usnu harmoniku nita sam bio zainteresovan ali to je bila ljubav na prvi pogled .Salim se...

P.S
Ako moze neke 2 ili 3 blues pesme ne puno teske da naucim....

[Ovu poruku je menjao Dec0y dana 30.12.2012. u 21:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stricker
Sombor

Član broj: 311227
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)21.01.2013. u 20:58 - pre 136 meseci
Uf... Pa, ti rasturas! Nisam siguran, ali mislim da sam te video na TV-u ovih dana, ostavila si dubok utisak!
Cao svima, nov sam na sajtu. Voleo bih kupiti sebi usnu harmoniku i nauciti svirati, inace ne znam nista o instrumentima i sviranju, ali obozavam Blues i cilj mi je samo toliko nauciti da osetim taj feeling. Video sam one tablature i totalno se razocarao, nista mi tu nije jasno! :-(
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)22.01.2013. u 00:37 - pre 136 meseci
Drugari, hvala na podrsci i drago mi je da vam se moj napredak i sviranje dopada!!!

Sada moram brzooooo na pajkanje ali sutra cim stignem s posla bacam se na objasnjavanje svega sto vas zanima:)

Reci cu vam gde da skinete jako puno literature za usnu harmoniku, a imam i neke tabove za par starogradskih pesama kojse su ok za pocetak, posebno za izdvajanje cistih tonova!!!

Pozdrav do sutra a do tada pokusajte da svirate skalu:

+4 -4 +5 -5 +6 -6 -7 +7
+7 -7 -6 +6 -5 +5 -4 +4

Ovo vam je skala u tonalitetu harmonike koju imate ( ako je harmonika iz C dok ovo sirate vi cete u stvari svirati C dur skalu, ako je iz A onda svirate A dur, itd).
Znak + znaci da treba da duvate na toj rupi a znak - da uvlacite vazduh na toj rupi.
Trudite se da iscistite tonove, tj. da vam se ne cuju susedni tonovi kad svirate jedan ton.
To je osnovno sto mora da se nauci. Vezbajte skalu napred nazad dok vam na nos ne izadje:)

Pozdrav do sutra:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 91821 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.