Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 91890 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)10.03.2014. u 20:59 - pre 123 meseci
Drago mi je da mogu da pomognem....evo i ja upravo ucim dve nove pesme i maltretiram i svoje a i komsijske zivce:)
 
Odgovor na temu

Bokibor
Slobodan Stojanovic
u inv penziji
cil bor
Srbija

Član broj: 321617
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)11.03.2014. u 10:43 - pre 123 meseci
Drago mi je sto vidim da je Blue family dosta aktivna u Bgu da zivim u Bg sigurno bih otisao na neku vasu svirku inace sam u vojsci bio u Senti i tamo odlazio u Mojo najbolji lokal u koji sam u zivotu usao jos da sam tad imao duze izlaske . puno pozdrava i srece
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)11.03.2014. u 10:53 - pre 123 meseci
Boki, drago mi je da ti se dopada bend u kome sviram...meni je stvarno bila velika cast sto su mi momci ukazali sansu i sto mi pomazu da porastem kao harmonikas!

Imam jos mnooooogo toga da naucim ali ne predajem se, trudim se koliko mogu i guram dalje!

https://www.youtube.com/watch?v=OLlKyjmlbhw

https://www.youtube.com/watch?v=dxYU4lEG16c

Molim admine da srede ove linkove jer mi prijavljuje neku gresku??!!??
 
Odgovor na temu

Bokibor
Slobodan Stojanovic
u inv penziji
cil bor
Srbija

Član broj: 321617
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)11.03.2014. u 10:59 - pre 123 meseci
Svi u nasoj zemlji koji redovno nastupaju i sviraju bluz su nacionalno blago jer su tako retki.Pratio sam tvoje postove na vise foruma i trudis se svima da pomognes jos sam apsolutni pocetnik redovno vezbam skale ali mi je juce brat u sali rekao da nepustam you tube da sviram sam i ja ga pitam daj nezezaj jel je zvucalo bar da lici na nesto i on mi kaze da sam imamo dvadeset sekundi bluza otprilike nisam sinoc spavao od odusevljenja
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)11.03.2014. u 11:02 - pre 123 meseci
Boki, saljem ti sad neke linkove preko fejsa!
 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)19.09.2014. u 11:29 - pre 116 meseci
Ljudi, specijalno sam se registrovala ovde zbog ove teme....Odlučih da pokušam da naučim nešto na ovom malom instrumentu....Elem, pošto se ne razumem u marke, a moju staru iz detinjstva izgubih, juče sam kupila neku... U A-duru je , na kutijici piše "Silver Star hohner".... Kakva je ta? Mislim, jesam li bacila pare ili...?
Elem,koji je koji ton ovde....? Ako možete ukratko , da znam šta za početak da učim.... Mada, očigledno moram prvo tonove znati....
Hvala unapred......
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)19.09.2014. u 14:03 - pre 116 meseci
Nisi bacila pare.

 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)19.09.2014. u 23:56 - pre 116 meseci
Znači duvanjem se dobijaju gornji zvukovi, a uvlačenjem vazduha donji?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)20.09.2014. u 08:38 - pre 116 meseci
Jeste. Za početak probaj da dobiješ čist ton, samo na po jednoj rupi.
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)21.09.2014. u 16:13 - pre 116 meseci
Minny, zdravo...drago mi je da si nam se pridruzila!!!


Po meni, odlicna harmonika za pocetak je Hohner Special 20.

Ona ima plasticno telo, laka je za odrzavanje i jako se lako svira!

Treba voditi racuna jer se kod nas prodaju i neke iz losije serije...provalila sam da se font kojim je tonalitet utisnut na harmonici razlikuje izmedju dobre i lose serije...kao da je font uzi na seriji koja je dobra!

Minny, za pocetak nauci da sviras cisto C skalu.


C skala ti ide ovako:

+ znaci da treba da dunes vazduh a - da uvuces vazduh
+4 -4 +5 -5 +6 -6 -7 +7

Nauci da sviras skalu sisto i to u oba pravca od +4 do +7 i natrag od +7 do +4

Trudi se da ti note imaju isto trajanje, pokusaj da lupkas nogom dok
sviras ukoliko nemas metronom i da pratis to lupkanje...joj, kako da
ti objasnim to trajanje...probaj da svira s skalu taa taa taa taa
znaci da ti svaki ton isto traje, da ne bude npr taaaa ta taa
taaaaa
 
Odgovor na temu

navajo369
Office Manager

navajo369
Član broj: 219145
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)21.09.2014. u 16:43 - pre 116 meseci
Minny, izvini, tek sad videh da imas A harmnoniku..sviras sve isto kao sto sam napoisala u proslom postu samo ce to naravno biti A skala a ne C:)
 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)22.09.2014. u 10:02 - pre 116 meseci
a razlika između A skale i C skale je to što ova počinje sa A a ova sa C...?

I još jedno pitanje.... na ovoj slici što je jablan postavio, ova tri A i ostalo što se ponavlja... Da li se onda isti ti tonovi dobijaju na sve tri rupe...?

a C# je poluton....?

Uh, prosto mi je neprijatno da pitam , ali nisam provalila te neke tonove... pa moram....

Ovo A na prvoj rupi i A na desetoj, je li to onaj odnos tonova kao DO na početku i na kraju klavira...?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)22.09.2014. u 14:04 - pre 116 meseci
Dobijaju se isti tonovi, samo za oktavu viši. Dakle, usna harmonika sa 10 rupa zahvata tri oktave (četri DO). Klavir zahvata malo više (sedam i kusur).

Teorija muzike je malo preopširna za internet forum. Ako te interesuje, nađi neku knjigu ili sajt (dosta toga ima i na Vikipediji).
 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)22.09.2014. u 14:26 - pre 116 meseci
Da, da u potrazi sam.. Naidjoh na onaj harmonicatunes, čini se dobar.... Shvatila sam ..... To me je zanimalo.... Ipak sam dobro skontala.... Hvala mnogo , neću vas više gnjaviti.... Za sad.:)
 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)10.10.2014. u 10:25 - pre 116 meseci
Ljudi, moram nešto da pitam... Ja krenula sa učenjem ovih tonova što ste mi postavili sliku, a nisam ni gledala u uupustvo koje ja imam.... Na papiru su ovi tonovi...
i nije isto kao na slici odavde.... Ne bih da naučim pogrešno mesto tonova.....

Može li neko da razjasni...?

Moderisano:
molim Te ponovi sliku, ali manjeg formata. ;)

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 10.10.2014. u 16:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)10.10.2014. u 11:16 - pre 116 meseci
Raspored sa slike je za C harmoniku. Ti si rekla da imaš A.
 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)11.10.2014. u 09:26 - pre 116 meseci
To ni meni nije jasno... Tražila sam A i na kutiji je bio nalepljeno A i sad vidim da je ovo na papiriću... I sad ne znam kako da učim uopšte...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)11.10.2014. u 18:43 - pre 116 meseci
Pa lako je da proveriš. Nađi neku pesmu iz A-dura i proveri da li je to taj akord koji dobiješ kad duvaš srednje četiri rupe. Ili pesmu iz E-dura kad vučeš na prve 4 rupe.

Ako je harmonika iz C, onda odgovara pesmama iz C-dura (duvanje) i G-dura (uvlačenje).

Uostalom, trebalo bi i na samoj harmonici da piše tonalitet.

Sve to nema puno veze, malo ljudi zapravo uči usnu harmoniku po notama. Uglavnom se uče fraze.
 
Odgovor na temu

Minny
Novi Sad

Član broj: 325196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)12.10.2014. u 16:44 - pre 116 meseci
pa ja ne znam ni da li sam talentovana za ovo. :P važi, hvala, proveriću...
Mada, nekako mi logično, ako je papirić sa tim tonovima bio u kutiji, valjda je onda ipak C.... Nisu valjda staviilli pogrešno... mada je na kutiji nalepljeno veliko A bilo....ah.... sve u svemu, hvala. :)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)12.10.2014. u 18:39 - pre 116 meseci
Pa sluha ili imaš ili nemaš. :) Ako umeš da ponoviš (otpevaš) zadati ton ili frazu, imaš.

Verovatno je ipak A, ne verujem da štampaju posebne papiriće za sve tonalitete.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: USNA HARMONIKA za ljubitelje bluesa (saveti, tehnika sviranja...sve sto vas zanima:)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 91890 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.