Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656488 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
109.72.63.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 11:10 - pre 127 meseci
Ja sam nesto mislio da probam ove zime bez termostata da to nekako podesim i da radi uglavnom preko tajmera.Snagu u modulaciji mogu da podesim da radi od 9 do 12kw sada u ovom prelaznom periodu i da produzim vreme rada tj.da se ranije ukljucuje a mogu i da mu podesim fiksnu snagu na 9 ,to nije problem.A nista nije proveravano analizatorima jer nije bilo uslova tada da se proverava(previse je toplo bilo napolju).Ako mogu napamet da kazem,izduvna cev iz kotla nikada nije toliko vruca.Moze da se dira rukom(ne bas da se konstantno ruka drzi na njoj) ali opet,gorionik ne radi dugo u jednom ciklusu pa je mozda i to razlog sto se ne zagreva toliko cunak.

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 11:29 - pre 127 meseci
Teško će to da ide bez sobnog termostata. Probajte sad-zasad sa fiksnom snagom - 9 kW, pa kad padne temperatura negde recimo na +10, a vi postavite modulacioni rad do 12 kW.
Najtoplije preporučujem, pored ugradnje sobnog termostata, podešavanje/proveru parametara analizatorom dima: male promene parametara, naime, umeju da načine dramatične razlike u efikasnosti, što se na kraju očitava u parama.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
109.72.63.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 11:49 - pre 127 meseci
To cu se dogovoriti sa taneb-om kad bude u prolazu da navrati i odradimo analizu.A za sobni termostat,ajde videcu i to sta i kako pa da probam ali ako i kada ga nabavim,javicu se oko podesavanja.Za sada cu ga prebaciti na fiksni 9kw i produzicu mu vreme rada po tajmeru pa da vidimo.

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

hulioko

Član broj: 318459
Poruke: 11
*.806573-212.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 12:47 - pre 127 meseci
Što više čitam prethodne postove to imam sve više pitanja. Rekoste da je radna temperatura kotla preko 75 stepeni i da

temperatura u kotlu ne bi trebala da ide ispod 60 stepeni. Da li to važi za sve kotlove ili samo neke?
Kod mene u uputstvu za kotao stoji sljedeće:
"Preporučena min.radna temperatura vode u kotlu je 40 C. Elektronskim upravljanjem vodenom pumpom obezbijeđen je ovaj uslov tako što se pumpa ne uključuje prije nego temperatura vode u kotlu ne dostigne minimalno potrebnih 40 C.".

Naveden je i primjer postavke temperature vode zavisno od objekta i vanjske temperature:
"- Loše izolovan objekat, spoljna temperatura vrlo hladno, temperaturu vode podesiti na 80 C
- Loše izolovan objekat, spoljna temperatura hladno, temperaturu vode podesiti na 70 C
- Loše izolovan objekat, spoljna temperatura umjereno, temperaturu vode podesiti na 60 C".

Dok studiram postove i dok se ne odlučim na ugradnju miš ventila (a majstori neki dan izašli iz kotlovnice) imam još nekoliko pitanja.

Možda ovo zvuči bezveze ali bolje pitati već pogrešno raditi. Da li je bolje za kotao kao i za potrošnju da kotao radi
maksimalnom snagom i kada ugrije da se gasi i tako stalno ili da radi na nekoj umjerenoj temperaturi i da se rjeđe gasi i
pali?

Ovo pitam jer sam postavito temperaturu vode na 57 stepeni, stavio sam sobni termostat na 26 stepeni, temperatura koju neće moći dostići sa zadatom temeraturom vode u kotlu. Tako da ispadne da sobni termostat za ovaj slučaj i ne treba a pumpa će stalno raditi. Sa ovom postavljenom temperaturom u kotlu u prostoriji se ugrije do maksimalno 22 stepena. Pošto na svim radijatorima imam termo-glave, ukoliko bude toplo smanjim na određenom radijatoru koliko mi odgovara. Ovim dobijem da je voda u sistemu i radijatorima kao i u kotlu približno ista, kotao radi između 52-57 stepeni u režimu gašenja (smanjenog plamena) tako da bi trebao i manje trošiti. Jedino ne znam da li smanjeni plamen šteti kotlu pored kondenza da li će biti pojave katrana ili nekih drugih štetnih materija. Ukoliko vani zahladni samo povećam temperaturu u kotlu i na isti način upravljam termo ventilima na radijatorima.

Interesuje me vaše mišljenje za ovaj slučaj.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i05-5.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 13:25 - pre 127 meseci
Citat:
hulioko:

Ovo pitam jer sam postavito temperaturu vode na 57 stepeni, stavio sam sobni termostat na 26 stepeni, temperatura koju neće moći dostići sa zadatom temeraturom vode u kotlu. Tako da ispadne da sobni termostat za ovaj slučaj i ne treba a pumpa će stalno raditi. Sa ovom postavljenom temperaturom u kotlu u prostoriji se ugrije do maksimalno 22 stepena. Pošto na svim radijatorima imam termo-glave, ukoliko bude toplo smanjim na određenom radijatoru koliko mi odgovara. Ovim dobijem da je voda u sistemu i radijatorima kao i u kotlu približno ista, kotao radi između 52-57 stepeni u režimu gašenja (smanjenog plamena) tako da bi trebao i manje trošiti. Jedino ne znam da li smanjeni plamen šteti kotlu pored kondenza da li će biti pojave katrana ili nekih drugih štetnih materija. Ukoliko vani zahladni samo povećam temperaturu u kotlu i na isti način upravljam termo ventilima na radijatorima.

Interesuje me vaše mišljenje za ovaj slučaj.

da ti nije malo mnogo 26 stepeni u kuci...22-23 vise nego toplo ...sve preko toga podizes znatno potrosnju...

Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 14:14 - pre 127 meseci
Nije reč o tipu kotla, već o fizičko-hemijskom procesu - kondenzaciji vode tokom sagorebanja (u ovom slučaju) čvrstog goriva.

Čitao sam Uputstvo za upotrebu vašeg kotla i u najmanju ruku sam zgranut onim što sam pročitao, odnosno kako su preporuke nekih drugih proizvođača (pogrešno) interpretirane. Naime, tih 40 stepeni je preporuka za temperaturu u dolaznom vodu - to je ona cevka na dnu kotla, a ne u polaznom/potisnom. Za preporučene temperature vode u kotlu spram toga da li je napolju manje ili više hladno, komentara nemam: Zaboga - 80 stepeni! Šta se događa ako dete dodatne takav radijator. Koliko za ravnanje: propisi, doduše ne naši - do toga još nismo došli, nego onim u civilizovanom svetu, ograničavaju temperaturu vode u radijatorima na 47 stepeni, jer sve iznad je "pec-pec", a i nezdravo je. Ta (najviša) temperatura je reper projektantima da dimenzionišu grejna tela. Uzgred: u već pomenutom Uputstvu ne piše preporučena temperatura vode kad je napolju umereno hladno/toplo, a objekat je (recimo) izolovan. Koliko? 30 stepeni?

Da se ne bismo suviše hvatali za brojeve: dovoljna temperatura na kojoj kotao radi je ona pri kojoj se na zidove kotla hvata samo fini svetlo-sivi, skoro pa beli prah. Ako su zidovi kotla golubije sivi/plavi, temperatura je tik uz granicu, a ako su tamno braon do crni, onda je preniska. Spram toga namestite temperaturu vode u kotli i to je to, a mešni ventil ugradite pod obavezno, toplo preporučuujem.

I za kotao i za vas je bolje da radi na što manjoj snazi što duže, umesto da se vako malo pali-gasi, s tim da treba obezbediti optimalne uslove za dobro sagorevanje, e da ne bimo gušili/trovali kako našu, tako i komšijsku decu . Odokativno, to je svetlo-narandžast do žut plamen "mekanih" vrhova, mada je jedino merodavno podešavanje pomoću analizatora gasa. Bide, naime, lep plamen, a dim Bože me sačuvaj.

To što imate termo-glave je izvrsno: još vam samo nedostaje četvorokraki mešni ventil. Ugradite ga: nije skupo, a valja.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 16:53 - pre 127 meseci
Ja sam postavio četvorokraki mešni ventil al sam se tako patio oko podešavanja da sam ga ostavio na skroz otvoreno , imam i termo glave na radijatorima , kuća dobro izolovana od "plivajućeg" poda do stiropora na tavanu i pvc stolarije koju sam lično doštelovao da bolje dihtuje i negde sam stavio i treću diht gumu. Meni je izgleda problem što mi je sistem "mali" kad se dostigne željena temperatura u prostorijama iako sam ostavio dva radijatora da non-stop cirkuliše voda al džaba kad su mali . i kad krene kotao da radi ne gura mi vodu kako bi ja želeo nego podigne temperaturu u kotlu a u sistem mi ne šalje "višak" . Ovako sam za sada ostavio a kad bude malo hladnije probaću opet sa podešavanjem zbog te famozne minimalne radne temperature kotla koja je sad kod mene na 50-55. Pepeo mi je siv , plamen svetlo žućkast , a da, kotao je toby 20 i ima rigoroznu kontrolu tj 64 parametra za štelovanje ovog-onog. Videćemo ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 17:09 - pre 127 meseci
Na kom režimu rada, odnosno snazi kotao radi? Koliki (ono beše) prostor grejete?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

hulioko

Član broj: 318459
Poruke: 11
92.36.195.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 17:13 - pre 127 meseci
Hvala Zorane na savjetima. Šta da vam kažem, ispadne da prvo treba sve dobro proučiti, savladati dobro materiju, pa tek onda zvati majstore i dogovarati šta treba uraditi. Da ne govorim kako je teško dobiti pravi savjet od stručnih ljudi. Da li je to neznanje ili nešto drugo, to ne znam. Žao mi je što ranije nisam naišao na ovaj forum, prije kupovine kotla pa do prepravki dva sistema grijanja u jedan. Šta je tu je. I vezano za četverokraki ventil, nije mi problem cijena već što ponovo moram ganjati majstore i gledati šta će i kako da se uradi.

Interesuje me šta mislite, vezano za zadnji primjer, o stalnom radu pumpe i praktično izbacivanjem sobnog termostata iz igre. Naveli ste da je dobro da kotao ne radi punom snagom i da je bolje da na nekom minimumu radi i održava temperaturu. Da li smeta ako pumpa stalno radi, jer sam primjetio da se temperatura vode u kotlu održava u nekih 2-3 stepena gore-dole? Sobni termostat u ovom slučaju dođe kao daljinski da ugasim pumpu ukoliko ne želim da više radi.
Pozdrav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 17:38 - pre 127 meseci
pa znate šta gosn zmajdin-e , grejem 145m2 , a podešen je da kreće sa snagom 5 i kad dostigne ...ustvari ovako:

paljenje diže do 50 c snaga 5 kotao namešten na 55 c
51 c snaga 4
52 c snaga 3
53 c snaga 2
54 c snaga 1 i prelazi u modulaciju , tako je fabrički namešteno da kod određene temp. smanjuje snagu , e sad, je mogu snage da regulišem kako ja hoću tj da 1 bude 3x jače od 5 , i još nisam napisao da mi je sistem napravljen tj konstruisan i izvede na manju temperaturu tj hteo sam na T.P. da se grejem (nekad al više ne , za sad) Kao što rekoh problem mi je mešni ventil , a za sad nisam baš razmišljao o buferu. sobni termostat mi ne treba a pumpa je vezana zbog kotla na struju da ide non-stop .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 17:40 - pre 127 meseci
Nisam pristalica gašenja pumpe termostatom: šta više, mislim da je to "silovanje" kotla. Kad govorim o termostatu, mislim na gašenje kotla pomoću termostata. Prosto, kad prestane zahtev za potrošnjom toplotne energije, treba obustaviti proizvodnju odmah, a ne da se proizvodi još neko vreme dok se kotao ne rpegreje, pa se sam ugasi: gašenje sledi i ovako i onako, pa ne vidim razloga za (još) "silovanjem". Sa druge strane, nije zgoreg da se u nekom momentu ugasi i pumpa, jer zašto bi dalje radila kad je proizvodnja obustavljena. Neki gorionici/kotlovi imaju kontrolu pumpe, neki nemaju. Ako se ne varam, vaš kotao je ima: to je ona "minimalna temperatura kotla". Da sam na vašem mestu, postavio bih je na 60 stepeni, naravno tek posle ugradnje mešnog ventila.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 17:53 - pre 127 meseci
Citat:
boree:
pa znate šta gosn zmajdin-e , grejem 145m2 , a podešen je da kreće sa snagom 5 i kad dostigne ...ustvari ovako:

paljenje diže do 50 c snaga 5 kotao namešten na 55 c
51 c snaga 4
52 c snaga 3
53 c snaga 2
54 c snaga 1 i prelazi u modulaciju , tako je fabrički namešteno da kod određene temp. smanjuje snagu , e sad, je mogu snage da regulišem kako ja hoću tj da 1 bude 3x jače od 5 , i još nisam napisao da mi je sistem napravljen tj konstruisan i izvede na manju temperaturu tj hteo sam na T.P. da se grejem (nekad al više ne , za sad) Kao što rekoh problem mi je mešni ventil , a za sad nisam baš razmišljao o buferu. sobni termostat mi ne treba a pumpa je vezana zbog kotla na struju da ide non-stop .


Ako bi ste početak modulacije (pod modulacijom podrazumevam promenu snage, a ne plelazak u "održavanje plamena") postavili na 10 (probao bih i sa 15) stepeni ispod ciljane temperature, ciljanu temperaturu na 75, a mešni ventil na temperaturu koja vam je potrebna u grejnom sistemu, mislim da bi to radilo, mada ne i idealno kad je ovako toplo, kako jeste, pogotovo što je i kod vas kapacitet proizvođača toplote znatno veća od potencijalne potrošnje: da ste umesto "dvdesetice" uzeli "dvanaesticu" sve bi bilo mnogo lakše.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 18:16 - pre 127 meseci
eh da je baba bila deda ... probaću pa će vidimo, pozdrav
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 18:24 - pre 127 meseci
Mali dodatak: postavite maksimalnu snagu na "3", a režim rada neka ostane automatski.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 18:59 - pre 127 meseci
Urađeno , time ću dobiti da mi sporije zagreje vodu a i moći ću da pratim šta se dešava sa temperaturom u sistemu
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 19:17 - pre 127 meseci
Snaga podesena fiksna na 9KW,temperatura kotla na 75,pumpa pali na 60,gasi na 55.Ukljucio se u 19h i dizao temperaturu do 70 u kotlu dok je u sistem polako islo dizanje temperature.Posle sat vremena,i dalje radi gorionik ali je temperatura u kotlu sada pala na 55-60 i u sistem ide 42-43.Jos radi.Valja li ovo ili ne valja?A uzgred da pitam,kolika potrosnja moze da bude ako radi stalno na 9kw?

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 19:34 - pre 127 meseci
Malo (pre)sporo je to dizanje temperature. Nešto, kanda, nije u redu sa iskorišćenjem, ili su gubici sistema poveći. Kako ono beše: 75 kvadrata? Neka radi i dalje, a vi pratite šta se događa sa temperaturama. Inače, vaš gorionik na snazi od 9 kW potroši 2 kilograma peleta.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 20:30 - pre 127 meseci
U sistem konstantno ide oko 45 stepeni(manje vise par stepeni,tako je podesen mesni ventil) a u kotlu se temp krece izmedju 60-68-70 stepeni.Nijednom se nije iskljucio za ova 2 sata a u kuci je vec veoma prijatno toplo.Sad ide u iskljucenje jer je tajmer gotov.Kuca ima oko 75kvm ali je kotlarnica 3 metra udaljena od kuce i cevi idu ispod zemlje a kotlarnica nije izolovana niti bilo sta drugo.
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 21:01 - pre 127 meseci
To što se nije isključio je dobra vest: uspostavljen je balans izmđu proizvodnje i potrošnje. Ono što nije dobro, to je da je taj balans uspostavljen na 9 kW za (svega) 75 kvadrata, pri spoljnoj temperaturi od recimo 15 stepeni. Gde će da se uspostavi kad "zagudi"?

Izmerite temperaturu potisnog voda na mesu gde ulazi u kuću: tako ćete saznati da li se gubitak možda generiše u tom podzemnom vodu mada, ako se dobro sećam naše proletošnje diskusije, rekoste da su cevi solidno izolovane. To je, koliko za primer navodim, bio problem kod Bjanke, pored onog osnovnog - neposojanje četvorokrakog ventila: veliki pad temperature potisnog voda od izlaza iz kotlarnice do ulaska u kuću. A i ta instalacija je, po njenom uverenju, bila dobro izolovana. Inače su parametri sagorevanja, naročito ako se u obzir uzme pothlađenost kotla, bili sasvim solidni, iznenađujuće dobri čak.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.10.2013. u 21:07 - pre 127 meseci
Imam termometar na ulasku cevi u kucu kao i odmah posle mesnog ventila u kotlarnici i razlika u temperaturama je par stepeni a nekad ni toliko.Prilicno su ujednaceni.Inace taj u kuci sam namestio da ne bih trckao u kotlarnicu da gledam kolika mi je temperatura u sistemu
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656488 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.