Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56781 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 10:27 - pre 170 meseci
Citat:
pyc: Već sam izjavio da više verujem YT-u nego velikim medijima, tako da verujem da su takvi motori i napravljeni, a što se vas tiče, nedostaje vam argumentacija.


Argumetnacija se nalazi u udzbenicima osnovne, ali pazi...osnovne skole.
Ja bih pre rekao da vama nedostaje argumentacija da je to napravljeno :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 10:31 - pre 170 meseci
Citat:
pyc: Već sam izjavio da više verujem YT-u nego velikim medijima, tako da verujem da su takvi motori i napravljeni, a što se vas tiče, nedostaje vam argumentacija.

Evo argumentacije da su pronađena dva venzemaljca pedera u brodolomu NLO.


Imaš li kontraargumente, ili ti nedostaju ? 'Oćemo li da započnemo konstruktivnu diskusiju: da li je njihovo ponašanje bolest ili nije ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 10:37 - pre 170 meseci
Citat:
pyc
tako da verujem da su takvi motori i napravljeni, a što se vas tiče, nedostaje vam argumentacija.


Mislim da tebi nedostaje argumentacija - u vidu motora u cije postojanje... verujes :-)

Vidi, fizika za osnovnu skolu kaze da takve gluposti ne mogu da postoje.

Ti kazes da verujes da postoji.

Pogodi koji je sledeci korak?

Ne... nije da mi tebi dokazujemo da ne postoji, nego da ti lepo odes i kupis taj motor, ili da ga napravis... Evo ja cu pojesti ES server sa sve hard diskovima kada ti to uradis.

Do tada... ipak vazi ono sto kaze fizika za osnovnu, koliko god se perpetuum mobile-ovci naprezali da nekog "ubede" u suprotno.

Cudo jedno kako nikako da nekog "ubede" tako sto ce napraviti takav motor i javno ga demonstrirati... uvek se prica svaljuje na nekakve zavere i price za malu decu. Pitam se zasto :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 10:54 - pre 170 meseci
Udžbenici za osnovnu školu nisu merodavni, i opet, kao što sam već rekao, učili su nas da je 1939. samo Nemačka napala Poljsku. Da li uopšte možete da nazrete na kojim se sve nivoima radi na masovnoj manipulaciji? Nije samo istorija ta koja se "kroji".

Evo mog čisto logičkog argumenta zašto bi takvi motori trebali da postoje, bez obzira na YT koji samo hrani tu logiku. Ukoliko u rukama osećate neke sile dok držite magnete, nije li sasvim logično da je te iste sile moguće iskorisiti za stvaranje električne struje? Vi se prema celom problemu ophodite kao da magnetne sile uopšte i ne postoje.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 10:59 - pre 170 meseci
Citat:
pyc:..Nije samo istorija ta koja se "kroji".?


Ne brini ti nista, niko ne pokusava da ti uvali lazne (masonske) zakone fizike..

Citat:
pyc:
Ukoliko u rukama osećate neke sile dok držite magnete, nije li sasvim logično da je te iste sile moguće iskorisiti za stvaranje električne struje? Vi se prema celom problemu ophodite kao da magnetne sile uopšte i ne postoje.


Objasni mi ovu stvar...
Zasto se posle klizanja od par metara po ledu zaustavis?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:06 - pre 170 meseci
Znaci odavno se nisam ovako nasmejao.... :) On ne veruje u udzbenike. Vazi.

Divna stvar kod zakona fizike je sto ceo svet zabole u sta ti verujes. Slobodno nemoj da verujes u gravitaciju, ali neces zbog toga poleteti. Isto vazi i za zakone odrzanja. Koji, uzgred, kad znas kako izgleda integral po zatvorenoj krivi, nisu nesto u sta verujes ili ne - vec sto znas.


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
109.93.0.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:07 - pre 170 meseci
Citat:
Tyler Durden: A zasto neko vec jednom ne napravi taj motor, pokaze kako radi i svi zlonamjerni komentari ce da prestanu? To je tako prosto. Ne shvatam u cemu je problem.


...i da ti ga donesu na kucna vrata da se uveris ... a onda i svakom ponaosob od ovde nevernih toma ...

...ili da vas sve pozove na placenu veceru i igranku u nastavku?

...?

bre ljudi - zasta postoje komunikacije kao sto je YouTube?!

moze li se reci za one koji ne veruju sopstvenim ocima da su - SLEPCI ?

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:08 - pre 170 meseci
Citat:
3way: Objasni mi ovu stvar...
Zasto se posle klizanja od par metara po ledu zaustavis?


Zato sto ga masoni zaustave!!
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:09 - pre 170 meseci
Citat:
pyc:  Ukoliko u rukama osećate neke sile dok držite magnete, nije li sasvim logično da je te iste sile moguće iskorisiti za stvaranje električne struje?

Ne bi vjerovao kad bi ti rekao...
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:10 - pre 170 meseci
Citat:
Ne brini ti nista, niko ne pokusava da ti uvali lazne (masonske) zakone fizike..


Ne budi tako siguran u to. Udžbenici se kroje!

Citat:
3way: Objasni mi ovu stvar...
Zasto se posle klizanja od par metara po ledu zaustavis?


Zbog trenja. A objasni ti meni ovu stvar: zašto možeš satima, i danima i verovatno godinama da držiš dva magneta na rastojanju i da pritom non stop osećaš neku silu? Gde je tu trenje ili bar nešto slično trenju?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:12 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: ...i da ti ga donesu na kucna vrata da se uveris ... a onda i svakom ponaosob od ovde nevernih toma ...

...ili da vas sve pozove na placenu veceru i igranku u nastavku?

...?

bre ljudi - zasta postoje komunikacije kao sto je YouTube?!

moze li se reci za one koji ne veruju sopstvenim ocima da su - SLEPCI ?

Evo ja vjerujem da to radi.
Sad kad smo taj korak prevazisli, objasni mi dalje kako da preko youtuba spojim svoju ves masinu sa tim motorom.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:17 - pre 170 meseci
Citat:
pyc: Zbog trenja. A objasni ti meni ovu stvar: zašto možeš satima, i danima i verovatno godinama da držiš dva magneta na rastojanju i da pritom non stop osećaš neku silu? Gde je tu trenje ili bar nešto slično trenju?

Pa ako je samo dovoljno da osjecas silu, onda ti magneti uopste i ne trebaju.
Probaj recimo da stavis betonski blok na glavu. Mozes ga satima i danima i vjerovatno godinama drzati na glavi i non stop osjecati neku silu kojom pritiska na dolje.
Probaj recimo da radis sklekove ili zgibove. Mozes da ih radis satima i danima i vjerovatno i godinama i uvjek ces osjecati neku silu u rukama sto vuce na dolje, a bez da ista drzis u rukama.
Znaci, moze i bez icega. Tj, perpetum mobile se moze napraviti iz nicega.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
109.93.0.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:18 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Evo ja vjerujem da to radi.
Sad kad smo taj korak prevazisli, objasni mi dalje kako da preko youtuba spojim svoju ves masinu sa tim motorom.


ne mozes preko narecenog linka vec preko kaisa i kaisnika ... ali ce ici malo teze ta primena zbog kolicine: ne znam da li uvek imas dovoljno prljavog vesa za pranje? ... ili mozda imas? ;) ...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:19 - pre 170 meseci
Citat:
pyc: Zbog trenja. A objasni ti meni ovu stvar: zašto možeš satima, i danima i verovatno godinama da držiš dva magneta na rastojanju i da pritom non stop osećaš neku silu? Gde je tu trenje ili bar nešto slično trenju?


Trenje ce da se javi kada tu silu pokusas da iskoristis :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
109.93.0.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:23 - pre 170 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=CHWN4V3Qe0w

nacin pariranja kocenju (iliti trenju)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
109.93.0.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:26 - pre 170 meseci
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-89-216-188-182.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:29 - pre 170 meseci
@dimković: Može, al da diskove jedeš dok se vrte :)))

@pyc: možeš i godinama da držiš kamenčugu, i da osećaš kako ima sto kila - ali time nećeš napraviti struju: ili hoćeš, kanapom o kamen, pa sve na rotor diname; problem je što neko posle kamen mora da podigne...

@ultrakken: pazi, dovoljno će biti da nas par pozoveš na demonstraciju - evo, ja zemunac, ima par admina koji su - još ćemo da te vodimo u Zlatnik na klopu ako to proradi.

Može?

@svi ostali: zabluda je da treba dokazati da nešto ne postoji - upravo kontra - treba dokazati da nešto postoji.

Dakle, gospodo, vi zasucite rukave, a mi spremamo pare za vašu klopu. I majonez/kečap/senf za Dimkovića :))))
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:30 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Pa ako je samo dovoljno da osjecas silu, onda ti magneti uopste i ne trebaju.
Probaj recimo da stavis betonski blok na glavu. Mozes ga satima i danima i vjerovatno godinama drzati na glavi i non stop osjecati neku silu kojom pritiska na dolje.


http://peswiki.com/index.php/D...orce_Rotational_machine#Videos
Ne bih olako odbacio mogucnost da ta mašina zaista i radi. Pogledajte, ne preskačite.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:33 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: ne mozes preko narecenog linka vec preko kaisa i kaisnika ... ali ce ici malo teze ta primena zbog kolicine: ne znam da li uvek imas dovoljno prljavog vesa za pranje? ... ili mozda imas? ;) ...

Nema potrebe da se pisu odgovori koji su svima unapred ocigledni. Samo pretrpavas temu.
Pisi samo ono za sta se ne moze unapred pretpostaviti da ces napisati.
U tvom slucaju to je ili nesto pametno ili toliko glupo da je za nepovjerovati.

Mada, kad bolje razmislim, tesko da jos nekoga mozes iznenaditi sa necim iz ove druge sfere...
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:41 - pre 170 meseci
Citat:
newtesla: @dimković: Može, al da diskove jedeš dok se vrte :)))
...
@ultrakken: pazi, dovoljno će biti da nas par pozoveš na demonstraciju - evo, ja zemunac, ima par admina koji su - još ćemo da te vodimo u Zlatnik na klopu ako to proradi.
...
Dakle, gospodo, vi zasucite rukave, a mi spremamo pare za vašu klopu. I majonez/kečap/senf za Dimkovića :))))

Evo, ja zivim u Zemunu. Zovite i mene.

Ako proradi perpetuum mobile, ja cu, posto zavri sa serverom da, uz malo senfa, pojedem celog Dimkovica. :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56781 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.