Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56775 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:55 - pre 170 meseci
Ali moramo se dogovoriti sta ce biti u slucaju - koliko god to malo vjerovatno zvucalo - da momcima ne proradi perpetuum mobile? :)
Sta ce oni da urade tada?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 11:58 - pre 170 meseci
Citat:
pychttp://peswiki.com/index.php/D...orce_Rotational_machine#Videos
Ne bih olako odbacio mogucnost da ta mašina zaista i radi. Pogledajte, ne preskačite.

auuu, pa video snimljen pre 17 godina?!
šta ti je masonerija.
17 godina kriju ovako genijalan izum kako bi mogli da nastave svoju dominaciju svetom i naukom.
100ka slobodnozidarska.

e ako provalite ovo za veš mašinu upišite i mene.
ja bih hteo da povežem još i ženin fen i mikser.
a toster? kako da tu beskonačnu, besplatnu (tj. beskonačno besplatnu) energiju kretanja pretvorim u toplotnu?
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 12:08 - pre 170 meseci
Citat:
nkrgovic:
Ako proradi perpetuum mobile, ja cu, posto zavri sa serverom da, uz malo senfa, pojedem celog Dimkovica. :D


Vala toj gozbi gosp. Dimkovića ću se priključiti i sam, a posebno zbog njegovih jeretičkih (ne)misli na temu copyrighta ;)
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 12:18 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeenhttp://www.youtube.com/watch?v=CHWN4V3Qe0w

nacin pariranja kocenju (iliti trenju)


E baš je ovo ono što sam ti ja rekao u vezi gravitacije ! Kad bi mogao da podigneš predmet (sa masom većom od 0) na neku visinu, ali bez uloženog rada, a onda ga pustiš da padne i taj rad iskoristiš. Al' ne može ... Moraš da se pomučiš da ga podigneš i uložiš energiju, taman onoliko koliko dobiješ kad iskoristiš onu energiju koji predmet oslobodi kad pada.

A onaj magnetski štit o kojem se priča u klipu, je isto što i gravitacioni štit. Dakle, nešto što bi sprečilo da se gravitaciono polje prostire. E, kad bi tako moglo ....
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 13:06 - pre 170 meseci
Citat:
nacin pariranja kocenju (iliti trenju)


Nesto ti fali u ovom pariranju :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 13:14 - pre 170 meseci
A što je najsmešnije, lik kaže u prošlom vremenu (u prevodu) "... rešili smo taj problem primenom magnetnog štita ...". Kao, eto, samo je to trebalo. Kupili smo te štitove preko e-bay za $2.99 po komadu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 16:17 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd: A što je najsmešnije, lik kaže u prošlom vremenu (u prevodu) "... rešili smo taj problem primenom magnetnog štita ...". Kao, eto, samo je to trebalo. Kupili smo te štitove preko e-bay za $2.99 po komadu.


http://www.youtube.com/watch?v...from=TL&videos=iH1yqD6zl4s
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 16:35 - pre 170 meseci

Nesto stalno zaboravim da dodam: naslov teme je "za one koji bi da prave Perendev magnetni motor" ... inicijalno je naveden link na sajt gde mogu da se naruce magneti prigodnog oblika, sto je za mene bilo iznenadjenje da je to toliko "otislo van kontrole", da se otelo... :)

mesto odakle sam pokupio taj link je opet sa malo cenjenog ;) YouTube-a:

http://www.youtube.com/watch?v...from=TL&videos=1d3TR02EnT0

moja je namera bila sasvim informativne i dobronamerne prirode, nisam hteo nikoga niusta da ubedjujem ... ako YouTube nije dovoljno ubedljiv, ja sigurno necu biti ... ne kazem da je tamo sve istina sto se stavlja, ali ne kazem ni da su svi prevaranti; jednostavno se treba pozvati na statistiku i Gausovu krivu ;) ... toliko je toga da se statistika sasvim moze primeniti kao merilo naucne istine :) ... i verovati svojim ocima i zdravoj pameti (ako je ima, ako nije preovladala naucna dogma)

elem - obzirom na naslov teme, ja stvarno ne znam zasto se ovde okupljaju oni koji ne prave to iz naslova teme...???
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 16:43 - pre 170 meseci
@newtesla: pazi, dovoljno će biti da nas par pozoveš na demonstraciju - evo, ja zemunac, ima par admina koji su - još ćemo da te vodimo u Zlatnik na klopu ako to proradi. Može?

:) pa obzirom da su u pitanju zemunci - moze... Zlatnik mi nije daleko, na peskomet je :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 16:55 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: elem - obzirom na naslov teme, ja stvarno ne znam zasto se ovde okupljaju oni koji ne prave to iz naslova teme...???


Nije ti tacna opservacija.
Svi koji su ovdje bi sigurno da prave taj magnetni motor, ali ne u vidu prevarantskih sklopocija sa youtuba, nego onoga sto ti podrazumjevas pod tim, a to je motor koji ustvari radi.

Problem si ti i ostali koji temu pune sadrzajem koji nema veze sa naslovom teme.
To sto si sve dosad, uprkos naslovu teme, postavljao linkove i uputstva ka ociglednim sranjima ne obavezuje nikoga da ta sranja smatra perpetuumom mobile.
Dakle, ako ne zelis da se ovdje javljaju ljudi koji ne bi da se zamlacuju glupostima onda promjeni naslov teme u: "Za one naivne koji bi da prave zalosne pokusaje perpetuum mobila baziranog na obicnom sranju koje prevaranti prodaju pod nazivom magnetni stit".
Tada bi naslov teme u potpunosti odgovarao njenom dosad prezentovanom sadrzaju.

Dakle, ili uskladi sadrzaj sa naslovom (a sto je bolje i da ne pokusavas) ili uskladi naslov sa sadrzajem, pa ces izbjeci sve nesuglasice sa ucestvovanjem drugih clanova.

 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 17:03 - pre 170 meseci

Citat:
Tyler Durden: Ali moramo se dogovoriti sta ce biti u slucaju - koliko god to malo vjerovatno zvucalo - da momcima ne proradi perpetuum mobile? :)
Sta ce oni da urade tada?


malo sam isuvise mator da bi me neko zvao "momkom", ali neka, prastam na komplimetnu ciji je osnov aktuelnost i svezina teme... :)

kada bi se dogovorili i za kontra situaciju "sta ako ne proradi", to bi vec licilo na opkladu, a taj koncept na nivou ovog problema smatram nizeg ranga znacaja u smislu stimulisanja ili bilo cega drugog ... ili eventualno obaveznog najedanja i napijanja, usta bi se to izrodilo i postalo svrha cilja :( ... predlog o Zlatniku nije potekao od mene i smatram da nisam obavezan da na njega odgovorim u kontra-obavezujucoj situaciji

ali bi bilo zanimljivo doci u Zlatnik bajsom na kome je nakacen mali Perendev u zemun-varijanti, to da... :)

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 17:06 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: ... postavljao linkove i uputstva ka ociglednim sranjima


decko, pazi na recnik
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 17:13 - pre 170 meseci

zamislite ovako nesto kao dole

http://www.gizmag.com/lexus-hy...-concept/14938/picture/113941/

kao nesto zastarelo, prevazidjeno... :)

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 17:32 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd
Kupili smo te štitove preko e-bay za $2.99 po komadu.


I nije radilo - zato sto je ebay masonska firma koja nam je uvalila fals' magnete.

Treba samo naci dilitijum kristal, i sve ce biti reseno - vidite kako je supermenu uspelo.

Citat:
ultraKeen
Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.


Ovde se ne radi o granici koju postavlja zdrav razum, vec elementarni zakoni prirode.

A onaj ko misli da ce da prekoraci elementarne prirodne zakone ili je SF pisac ili budala.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 17:38 - pre 170 meseci
Jok, SF pisac to ne misli, on svjesno pise nenaucne tekstove radi komercijalne dobiti i ne proglasava ih naucnim radovima vec zabavnim.
Dakle, preostaje samo onda druga mogucnost.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 17:51 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: decko, pazi na recnik

Izvini, mogu ja to nazivati kako god hocu, ali to ne mijenja nista po pitanju kvaliteta te pojave.
Naziv koji sam upotrebio je najprakticniji jer sa najmanje rijeci opisuje najvise aspekata doticnog materijala.

Kao sto si ti ubijedjen da u prezentovanom materijalu ima nesto vise i shodno tome mu davas za tebe odgovarajuci naziv, tako isto ja imam suprotno ubijedjenje i nalazim da je umijesno da ga nazivam onako kako se meni cini zgodno da ga nazivam.

Posto ja tebi dajem za pravo da to nazivas recimo "vrhunskim otkricem" sve dok ti ja ne dokazem suprotno, isto tako ocekujem i od tebe da drugima dajes za pravo da to nazivaju "sranjem" sve dok im ti ne dokazes suprotno.

Moja je stvar kako cu ja nesto zvati, ako niko ne moze ili ne zeli da dokaze ili pokaze zbog cega je naziv pogresan.
Prema tome, moj naziv je adekvatan isto koliko i tvoj, dok se ne pojave argumenti koji ce ici protiv njega.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 18:01 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.
Moja je stvar kako cu ja nesto zvati, ako niko ne moze ili ne zeli da dokaze ili pokaze zbog cega je naziv pogresan.
Prema tome, moj naziv je adekvatan isto koliko i tvoj, dok se ne pojave argumenti koji ce ici protiv njega.


imas pravo da zadrzis za sebe (i u sebi) taj naziv koliko god ti uzivanje u njemu to trazi - sve dok sa njim ne pocenes drugima da zagadjujes mentalnu sredinu ... a onda se to vise ne tice samo tebe vec i drugih
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 18:38 - pre 170 meseci
Oko toga sta je zagadjenje mentalne sredine nismo se jos dogovarali.
Izbor jedne rijeci kojim se nesto imenuje obicno je sa aspekta mentalnog zagadjenja prilicno bezazlen u odnosu na sve drugo sto se moze postici sklapanjem rjeci u recenice i objavljivanjem istih u toj nekoj mentalnoj sredini, sta god ti pod tim pojmom podrazumjevao.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 19:12 - pre 170 meseci
I ocemo li vec da aktiviramo te alternativne zakone fizike, umesto ovih masonskih, i da napravimo taj motor?
ultraKeen je cini mi se vec duboko usao u stvar.
Konstrukcija onog cuga je prilicno jednostavna...pa gde je?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor29.04.2010. u 19:49 - pre 170 meseci
Nece moci.
Prvo treba da se pobiju svi koji su dio svjetske zavjere, a to je negdje oko 4/5 sveukupnog svjetskog stanovnistva.
Onu preostalu jednu petinu cini ovih nasih nekoliko naucnika i po neki slican sa drugih foruma, dok vecinu cine nomadska plemena po Africi, Amazoniji i najnizi pripadnici najnizih kasta u Indiji, a svi oni zajedno nemaju ni priblizno dovoljno sredstava da se obracunaju sa ostatkom planete koji je kolektivno u zavjeri.

Zar ti nisi znao!?
Perpetum mobile ne moze da se pravi dok god neko odnekud dobacuje "Nemoze to tako!".
Zato su svi pronalazaci tog sokocala uglavnom zaokupljeni pokusajima edukacije sirokih masa preko foruma.
A pravljenje masine je obicna formalnost.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56775 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.