Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56258 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 13:23 - pre 169 meseci
Nesto mi pade na pamet: "Energija se ne moze stvoriti, moze se samo pretvoriti iz jednog oblika u drugi."

Mislim da ne poznajemo dovoljno oblika energije. Trebalo bi usmeriti istrazivanja u pronalazenju novih oblika i izvora energije. Mozda se energija krije tu negde oko nas ali mi je ne prepoznajemo. Cak sta vise, mozda postoje i energetski materijali koji zrace nekakvu energija, samo treba da je uvatimo :)
Da imam mogucnosti vise bih se zezao sa radioaktivnim materijalima, oni prosto zrace. I onda jednog dana rodi se radioaktivni motor. Plutonijum turiš u kriptocinkalijum i ono oslobadja se velika energija ti stavis jedan propeler i uhvatis. Prosto ko šamar.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 13:26 - pre 169 meseci
prosto ko akutno trovanje radijacijom.
 
0

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 13:29 - pre 169 meseci
Citat:
Pirossi: prosto ko akutno trovanje radijacijom.

mislim da bi bilo hronicno :)
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 13:56 - pre 169 meseci
Citat:
newtesla: Evo gde počinje pogrešna premisa članka koji si nam linkovao:

Vidiš, da bi nešto patentirao kao izum, ne moraš da dokazuješ da radi - samo je potrebno da budeš prvi.

Ako misliš da grešim, pogledaj malo ove patente.


Ne mislim da gresis, znam i sam da se moze patentirati sve i svasta. Secam se da sam jednom video kao patet obicnu kasapsku sataru za meso... :) Ljudi su malo u zabludi oko patenata, misleci da ako se nesto patentira da to odmah nesto i vredi, da je zasedao savet mudrih staraca i odlucio da to valja - a u zabludi su...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 14:10 - pre 169 meseci
Citat:
djoka_l: Evo jedno ozbiljno pitanje za tebe ultraKeen:

Zašto se "magnetski štit" postavlja samo sa jedne strane magneta na statoru? Zašto ne bi unapredio dizajn, tako da staviš svuda oko magneta na statoru "magnetski štit" pa ti tako ostane otvoren samo deo gde je jedan pol magneta. Isto to uradi i na rotoru, pa tako, kada potpuno eliminišeš, na primer južni pol a ostaviš severni ima da bude znatno jače odbijanje. Ovo će ti biti jeftinije za izradu, jer su ti potrebna samo dva magneta i dva štita za POC (proof of concept).

Kada već razrađujem temu, mogao bi se konstruisati perendev i bez magneta. Treba napraviti masivni točak sa kuglama na obodu, a sa jedne strane napraviti stator od "gravitacionog štita". Pa onda kada postaviš vertikalno u odnosu na pravac zemljine teže, točak će sam početi da rotira jer je strana bez "gravitacionog štita" teža nego ona pokrivena štitom.

Uzgred, ako perendev proizvodi više energije nego što troši kako se zaustavlja? Ovo može da ti bude malo nezgodno, jer ćeš imati gadnih problema sa kočenjem na perendev biciklu...


:)

magnetni stitovi (uh kako mi se ne svidja taj naziv) se stavljaju na samo jedan odredjeni nacin i sa samo jednom svrhom, tako da je predlog pomalo (namerno) sarkastican, al nema veze ... usvrsavamo nacine sprdanja, jel tako ... napredujemo konstruktivno a nadasve "pametno"

gravitacioni stit ne postoji (jos i zasad), pa ne bi bilo dobro da nekog naivnog ko bude ovo citao dovodis u zabludu ... opet sprdanje, doduse malo manje pametna

2 su nacina da se vrteska sa magnetima zaustavi: obicnom kocnicom ili udaljavanjem rotora od statora, zasta mora postojati predVidjeno resenje u samoj konstrukciji, sto i ne mora biti uvek moguce ... onaj japanac sto je prodao onolike klima uredjaje, sasvim ozbiljno upozorava da treba imati kocnicu



postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 15:49 - pre 169 meseci

naisao sam na zanimljivu slicicu:

http://www.blazelabs.com/pics/chargesvsmasses.gif

sta mislite o njoj?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 15:58 - pre 169 meseci

mislim da treba imati i ovaj link, tamo je presek trenutnog stanja

http://peswiki.com/index.php/Directory:Magnet_Motors

uopste, http://peswiki.com je dobro mesto za alternativce :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 16:12 - pre 169 meseci
Mislim da je slika podli plagijat sa namerno iskrivljenim objašnjenjem.

Evo prave slike
A evo i slike gravitacionog polja (slika)
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 16:19 - pre 169 meseci
Ah da, evo i moje teorije:

Evo brazilske zastave (pogled odozgo) ____________________
a evo i srpske (takođe gledane odozgo) ____________________

Zaključak: srbi su poreklom brazilci!

QED
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 17:27 - pre 169 meseci
Citat:
Perendev magnet motor inventor arrested for embezzlement

After declaring bankruptcy in Germany, Mike Brady rented a house at Lake Zurich in Switzerland and leased a fleet of Maserati and several Range Rovers. He was arrested on March 29 and extradited to Germany where 61 customers wanted their money back ($1 million Euros+) for non-delivered 100 and 300-kw electromagnetic motors. Patent pirated?

dalje...

ovi alternativci pored zakona fizike krše i sve ostale
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:03 - pre 169 meseci
Ljudi

Ja sam smislio LETECI CILIM!

Ali ne smem da napisem kako radi, jer ce me avio industrija lisiti zivota... Richard Branson mi je pretio da ce da me posalje u kosmos, u jednom pravcu...

STAAA? Ne verujete da avio industrija nije u stanju to da uradi?

MOLIM? Zakoni fizike? JA U TO NE VERUJEM! Imajte na umu da jedino dovodjenjem u pitanje zdravog razuma mozemo ici napred...

Leteti napred!

Pridruzite se mojoj fan grupi... "verujemo u leteci cilim"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:10 - pre 169 meseci
ja ti ne verujem.
osim ako ne objaviš na Youtube mutan unilateralan video snimak u reoluciji 0.1 MPix.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:13 - pre 169 meseci

kome fali ono pravo, taj ovde zaludan masturbira... :)

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:27 - pre 169 meseci
Jeste vala, rasipaju energiju.
A kad tebi stignu magneti, ti ces moci masturbirati all-day-long bez ikakvog ulaganja energije, moraces vjerovatno imati neku mehanicku kocnicu da bi se zaustavio...
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:32 - pre 169 meseci
mehanička kočnica neće ni biti potrebna kad smisle (anti)gravitacioni štit.

 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:37 - pre 169 meseci

ima ovde masturbanata tusta-i-tma........ :)

zanimljiva bi bila analiza sta stoji iza te potrebe :) ... visiti ovde i truditi se da zafrkavas koga stignes; naglasavam "truditi se" ... verovatno osecaj nekaznjavanja za pocinjeno, neka frustracija iz detinjstava, strogi roditelji ili prestroga uciteljica u prvom osnovne ... necega tu ima za lecenje, siguran sam
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:46 - pre 169 meseci
Citat:
Pirossi: mehanička kočnica neće ni biti potrebna kad smisle (anti)gravitacioni štit.

Nisam siguran kako bi se to zavrsilo.
Naime, jedini djelotvoran nacin zaustavljanja magnetne masturbacije bi bio bio neki cekic koga neka poluga otpusti nakon nekog vremena tako da se u slobodnom padu zaustavi na subjektovoj glavi.
Ako bi tu bio neki gravitacioni stit - taj cekic nikad ne bi pao dolje i sta onda? Crce subjekt od pregrijavanja dok si reko kseks!


 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:51 - pre 169 meseci
Citat:
ultraKeen: ima ovde masturbanata tusta-i-tma........ :)

zanimljiva bi bila analiza sta stoji iza te potrebe :) ... visiti ovde i truditi se da zafrkavas koga stignes; naglasavam "truditi se" ... verovatno osecaj nekaznjavanja za pocinjeno, neka frustracija iz detinjstava, strogi roditelji ili prestroga uciteljica u prvom osnovne ... necega tu ima za lecenje, siguran sam

pored pseudo-fizike evo je i pseudo-psihologija.

Citat:
Odin D.: Nisam siguran kako bi se to zavrsilo.
Naime, jedini djelotvoran nacin zaustavljanja magnetne masturbacije bi bio bio neki cekic koga neka poluga otpusti nakon nekog vremena tako da se u slobodnom padu zaustavi na subjektovoj glavi.
Ako bi tu bio neki gravitacioni stit - taj cekic nikad ne bi pao dolje i sta onda? Crce subjekt od pregrijavanja dok si reko kseks!

 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 18:58 - pre 169 meseci
He he, odlican primjer.
A zanimljiva je i ta korelacija, naime - na pseudo fizicare mogu se primjenjivati samo pseudopsiholoske metode poput ove sa prilozene animacije, ona obicna ne pomaze.
Ovo je vjerovatno snimak neke studentkinje psihologije koja uvjezbava neke tehnike "psihoanalize" za pojedine klase pacijenata.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor30.04.2010. u 20:07 - pre 169 meseci

pozdravlja vas bog Onan... :)

prijatna vam zanimacija, meni nije zanimljiva ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56258 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.