Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA

elitemadzone.org :: AutoZone :: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80020 | Odgovora: 216 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA26.02.2012. u 20:18 - pre 147 meseci
Citat:
BokasaTzar: Lako ga je otvoriti - teško ga je zatvoriti

ja sam ih vidjao izbusene pa stave sraf da drzi
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA26.02.2012. u 20:43 - pre 147 meseci
BokasaTzar@ svaka cast sve sto si napisao i slazem se sa tobom! a cuo sam da Beli black hors radi jako dobro i svi ruski akumulatori( pitao dugogodisnjeg elektricara iz mercedes servisa) a
kristina900@ napisa/la si da kod dizela treba svake dve tri godine menjati grejace???????!!!!! pa znas li ti koliko kostaju grejaci za auta novije generacije???? i cemu onda garancije i do 7 godina na mehaniku :-)
i moj komsija je imao iveco kamion kome nisu radili grejaci nikako jer su bili iskljuceni tj nije bilo potrebe da kupuje druge jer mu kamion stajao u garazi a posto je motor imao odlicnu kompresiju i verglao znasno palio je uvek! jer ipak dizel pali na pritisak pa je vazno do verglanje da bude snazno! i naravno vazni su grejaci al moze lako da se upali kad je kompresija kako treba!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA27.02.2012. u 07:15 - pre 147 meseci
Citat:
kristina990: ... onda se kupuje novi akumulator koji treba biti minimum 10% jači od fabričkog,a za dizele minimum 70 Ah ako fizički može da stane...
Zapravo, novi akumulator treba da bude taman onakav kakav je fabrički.
WTF ?! Nikako da skapiram zašto ljudi misle da proizvođači automobila nemaju pojma o automobiliima ?!


Citat:
kristina990:...kod dizela promena grejača svake 2-3 godine...
Ako se krene ovom logikom, onda je najbolje novi auto svake 2-3 godine. Opet ne kapiram, zašto bacati u đubre sasvim ispravne grejače ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA27.02.2012. u 19:12 - pre 147 meseci
zašto veći akumulator od fabričkog?-zato što auto ni njegovi sklopovi nisu više novi pa se akumulator u starom autu više napreže
zasto novi grejaci svake 2-3 godine?- zato što će te izdati kad ne treba i gde ćeš platiti deset puta više sam jedan grejač da upališ i dođeš do kuće(izgubljeno vreme ne racunam)
P.S.grejaci nisu skupi i u rangu su sa cenom sa svećicama
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA27.02.2012. u 20:33 - pre 147 meseci
Citat:
Java Beograd:Opet ne kapiram, zašto bacati u đubre sasvim ispravne grejače ?!

Koliko sam saznao "u prolazu":
- grejaci imaju vek trajanja, koji nije velik
- grejaci nekih vozila nazigled ispravno rade (majstorskim vrstama provere), a u praksi greju sopstveno kuciste a ne tacno fokusirano mesto koje treba
- grejacu mogu da zapeku do te mere, da se pri pokusaju skidanja ostaje s "grejacem manje", jer puknu u lezistu.

Mozda je nesto od ovoga?



 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA27.02.2012. u 22:50 - pre 147 meseci
Citat:
kristina990: zašto veći akumulator od fabričkog?-zato što auto ni njegovi sklopovi nisu više novi pa se akumulator u starom autu više napreže



Ne, upravo suprotno. Veca su trenja kod nivih vozila; samim tim, naprezanja i gubitci.

Kontrolu grejaca treba obaviti najduze na 2 godine. Ukoliko se pokaze da su sumnjivi, treba ih zameniti. Preporuka je da se svi zamenu, a ne samo jedan sumnjiv.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 10:48 - pre 147 meseci
koja veća trenja?jel lakše vrti novi anlaser od starog,jel bolje puni novi alternator od starog,jel bolje pali novi auto ili stari
ne razumem ovo. koja? "Veca su trenja kod novih vozila; samim tim, naprezanja i gubitci."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 11:38 - pre 147 meseci
Dakle, koliko vidim, definitivan je zaključak da proizvođači automobila nemaju pojma o automobilima, i da prosečni priučeni srpski majstor, naravno, više i bolje zna.

Ta "trenja" i to sve ostalo su kao totalna nepoznanica inženjerima Fijata, VAG, PCG, Renoa i Tojote ? Oni kao ne znaju da se anlaser troši, i radilica i ležajevi. Jok, oni misle posle deset godina sve je kao novo ?! I namerno u uputstvu (User manual) nisu napisali "obavezno min 10% veći akumulator" da bi za]ebali mušterije ?! A mogli su.

Biće da su ti što su napravili taj motor i auto stvarno totalne neznalice. Eh, da bar čitaju poneki forum, pa da dođu na sam izvor mudrosti i znanja !
Veorvali ili ne, sve me više i više uveseljava ovaj forum!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 11:53 - pre 147 meseci
Što se tiče bacanja ispravnih grejača - ko voli nek izvoli !
Ima ko voli da potroši pare na piće, znam jednog koji vozi krš ali muzičare u kafani "kiti" hiljadarkama, neko voli da potroši pare na umetničke slike, a neko na skupu garderobu. A ima i ko voli da potroši pare na svojega "ljubimca". Svako sa svojim parama radi kako voli.

Citat:
kristina990: zasto novi grejaci svake 2-3 godine?- zato što će te izdati kad ne treba i gde ćeš platiti deset puta više sam jedan grejač da upališ i dođeš do kuće(izgubljeno vreme ne racunam)
Ma to ti kažem. Znam jednog koji kupuje novi auto na 2-3 godine. Kaže, bolje mu je tako nego da ga ovaj stari izda kad ne treba.


U veoma dugačkom spisku SERVICE SCHEDULE user manuala za moj auto piše trista "check" i "replace" za "ovo i ono" na koliko hiljada kilometara ili na koliko godina. Ali ne piše "replace" grejači na dve godine. Dok god kontrolna lampica grejača kaže da je sve OK, ja grejače ne bacam.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 14:20 - pre 147 meseci
Citat:
Java Beograd: Dakle, koliko vidim, definitivan je zaključak da proizvođači automobila nemaju pojma o automobilima, i da prosečni priučeni srpski majstor, naravno, više i bolje zna.

Ta "trenja" i to sve ostalo su kao totalna nepoznanica inženjerima Fijata, VAG, PCG, Renoa i Tojote ? Oni kao ne znaju da se anlaser troši, i radilica i ležajevi. Jok, oni misle posle deset godina sve je kao novo ?! I namerno u uputstvu (User manual) nisu napisali "obavezno min 10% veći akumulator" da bi za]ebali mušterije ?! A mogli su.

Biće da su ti što su napravili taj motor i auto stvarno totalne neznalice. Eh, da bar čitaju poneki forum, pa da dođu na sam izvor mudrosti i znanja !
Veorvali ili ne, sve me više i više uveseljava ovaj forum! :)
[quote]Java Beograd: Dakle, koliko vidim, definitivan je zaključak da proizvođači automobila nemaju pojma o automobilima, i da prosečni priučeni srpski majstor, naravno, više i bolje zna.

naravno da nisu neznalice,ali ne uzimaju u obzir održavanje nekvalitetnim delovima ...jedan od njih je i akumulator,nijedan akumulator koji kupiš u Srbiji nema deklarisanu startnu snagu,zato gotovo svi trgovci će se poslužiti trikom i ponuditi 10% jači akumulator i tu su potpuno u pravu!

ja sam se rukovodio tvojom logikom i stavio fabrički preporučen 66 Ah umesto barem 70,već prve zime imao sam problema,zahebancije sa garancijom dok nije završio na reciklaži...tako da nije sve knjiški dobro,nisu svi priučeni majstori koji koriste pozitivna i negativna iskustva iz prakse...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 14:32 - pre 147 meseci
Da li ce akumulator propasti pre ili kasnije ne zavisi od njegovog nazivnog kapaciteta. Jedanako brzo propadaju i oni sa manjim i oni sa vecim kapacitetom.

Akumulatori za prvu ugradnju trebali bi biti kvalitetniji, ali nisu. Samo su skuplji (ako se narucuju preko ovlascenih sercisa) ali nisu i bolji. Naprotiv, ako su duze lagerovani, onda su losiji, a radni vek im je znacajno smanjen.

Najveca verovatnoca da se kupi korektan akumulator je ako se kupuje na osnovu datuma proizvodnje. Zbog toga su domaci akumulatori, poput na primer BH, u prednosti nad onima koji se uvoze. Da bi akumulator iz uvoza stigao na srpske police, prodje po koji mesec koji moze da bude presudan za duzi vek trajanja.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 28.02.2012. u 15:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 14:36 - pre 147 meseci
ovo za grejače više vredi za starija vozila,za moj auto solidni grejači koštaju 1100 din,a velika je zahebancija promeniti ih,barem meni amateru jer neću da skidam cevi od boš pumpe,vezivanje ključa kanapom,vezivanje matica koncem,nekad uradiš za pola sata,a nekad se zabavljaš 3,4,a ispitati ih ne možeš pouzdano već sam kad ih izvadiš.zato mi je lakše da stavim nove nego da vratim i stare ispravne,da možda za koji mesec ponovo zabavljam skidajući i menjajući...
noviji auti imaju komjutersku kontrolu i signaliziraju kad je nešto neispravno,pa tako i za grejače tako da se ovo odnosilo više za starija vozila,kod novijih amaterski bilo šta raditi nema smisla,već odabrati dobrog i poštenog majstora...
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 15:46 - pre 147 meseci
Poenta je sta je Java rekao:
Košta nešto manje nego pun rezervoar goriva, i traje od oko 3 do oko 5 godina. To je to.


Upravo tako. Akumulator je potrosan materijal koji kosta kao i jeftinija guma npr, ili rezervoar goriva. Ne treba tu mnogo filozofirati.

Na nesto drugo bih skrenuo paznju

Koliko vas zivi u gradovima, ima par km do posla?
Tipican scenario: zimsko jutro, minus napolju, aku vec ima vece samopraznjenje i manji kapacitet.
Vi palite svetla (min 10A), grejace zadnjeg stakla (10-15A), ventilator kabine, muziku. Poneko i grejace retrovizora, sedista. Vozite u koloni, grad, semafori - mali broj obrtaja, aku se puni malom strujom. Ostavite auto 8h na minusu, pa opet grejaci, alnaser, gore navedeno...
Hocu da kazem da u ovom rezimu imate konstantno podpraznjen akumulator i bez obzira na ispravnu instalaciju ako koristite kola u ovom rezimu zimu ili dve aku ce odsvirati svoje. Podpraznjen akumulator TRAJNO propada.

Treba samo malo povesti racuna i vek od 5-6 godina je sasvim normalan.

 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 16:19 - pre 147 meseci
ama ljudi, dobar akumulator se dopuni u vožnji za 5-10 minuta....kvalitet akumulatora je nikakav...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 17:17 - pre 147 meseci
dlalic@ da traju 5-6 godina bilo bih i dobro al to je nazalost postao pust san... par dana posle garancije i caooooooo
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 19:46 - pre 147 meseci
Citat:
kristina990: ama ljudi, dobar akumulator se dopuni u vožnji za 5-10 minuta....kvalitet akumulatora je nikakav...

Zna li neko pozdano koliko je potrebno kilometara ili minuta vožnje po gradu (kreni, stani, niži obrtaji) ili otvorenom putu (peta brzina, viši obrtaji) da se napuni akumulator koji je zaverglao taman da upali? Naravno uz pretpostavku da je sve drugo ispravno. Ja sam čuo da je potrebno bar 30 km vožnje pa mi ova informacija o 5 do 10 minuta zvuči optimistički. Kad ovome dodamo i tekuću zimsku potrošnju koju je naveo Dlalic, pre bih očekivao da je potrebno bar sat vožnje...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA28.02.2012. u 21:49 - pre 147 meseci
U gradu nema sanse da se napuni, ma koliko dugo vozio. Kreni, stani, stalno upaljena svetla, pa i bez ikakvog drugog potrosaca, nema sanse. Na otvorenom, mozda za nekih par sati voznje. Pa i tada ne verujem da ce se napuniti.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA29.02.2012. u 06:34 - pre 147 meseci
Ne znam otkud vam teorija da akumulator ne može da se napuni u gradskoj vožnji ? WTF ?!? Naravno, podrazumeva se da je regler ispravan.

Nekad davno, u autu je bio "dinamo" i postojao je mehanički regler. To je bila muka ! Savremeni alternatori imaju sasvim dovoljno snage da napajaju sve potrošače (izuzetak je pisac i njegov Ford) i da još i pune akumulator i pri najmanjem broju obrtaja.

Regler je krucijalni deo. On je taj koji drži konstantan napon na izlazu alternatora od oko 14.3 do oko 14.7 V, bez obzira na broj obrtaja i uključene potrošače. Upalio - ne upalio svetla, nema nikakve razlike. Opet je 14.3 - 14.7 V. Jurcao 200 na sat ili mileo u koloni - nema nikakve razlike. Opet je 14.3 - 14.7 V.

Uvek sam imao ispravan regler, na put idem svega par puta godišnje, (dakle 340 dana u godini vozim u gradu) i nikada nisam punio akumulator. Dok ne crkne, naravno. Onda kupim novi, pa sve iz početka. Naravno, postoji i mogućnost da je regler ispravan, ali sve ostalo na dizel motoru neispravno, u rezervoaru ložak umesto dizela, pa pre verglanja grejači rade 10 minuta, a onda se i vergla 15 minuta, dok se ne izvuče zadnji elektron iz akumulatora. E takav 'kumulator nemože da se napuni za 5 minuta vožnje.



Dakle, ništa se ne sekirajte, ovi koji prave automobile, znaju ponešto o automobilima, i predvideli su teoretsku, sasvim retku pojavu da korisnik automobila vozi svoj auto zimi, svakodnevno u gradu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA29.02.2012. u 06:51 - pre 147 meseci
U redu Java samo mi nisi odgovorio na pitanje koliko vremena je potrebno da se skoro ispraznjen akumulator napuni u voznji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA29.02.2012. u 10:22 - pre 147 meseci
Citat:
ctrl alt del: U redu Java samo mi nisi odgovorio na pitanje koliko vremena je potrebno da se skoro ispraznjen akumulator napuni u voznji

A sta znaci "skoro ispraznjen"?

Ako je ispravan akumulator i alternator nece nikad biti "skoro ispraznjen".
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Energizer akumulatori. Garancija, ili PREVARA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80020 | Odgovora: 216 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.