Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ala smo mi galantna nacija...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ala smo mi galantna nacija...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55800 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 01:17 - pre 142 meseci
Citat:
Hapless joint: Sta ne postoji?
Reklame?
Ne bi bilo prijatno bez reklama?

Ili sta?

to je utopija , takvo drustvo kakvo ti zamisljas ne postoji , niti ima promil sanse da postoji a da to bude odrzivo ... nesto slicno smo vec probali pa nije islo ...

Citat:
Devanagari:
Citat:
boyan3001:
A sto se ne bi ugledali na Ameriku, oni opet s druge strane daju nesto?

Nesto mi govori da si ti prvi koji bi se pobunio da se ugledamo na Ameriku
Citat:
Američki olimpijski tim, uključujući i troškove priprema i putovanja, finansira se isključivo privatnim donacijama. To se sve lepo vidi na sajtu, tamo ćete naći i tačnu strukturu prihoda i troškova. Kad se kaže da američki sportisti dobiju toliko i toliko za osvojenu medalju, to daje Olimpijski komitet koji je novac sakupio dobrovoljnim privatnim donacijama.

upravo ... ljudi , profesionalni sport je biznis , karijera kao i svaka druga ... kompanije u principu to vole da sponzorisu , velika je publika i ima mnogo emocija , idealno za privlacenje novih musterija ... uspesni sportisti su uzori mladima i to je to , prilika i za zaradu i ujedno negovanje nekih vrednosti kod tih ljudi , zdrav zivot , trud i rad , bla bla ... zasto sve mora da bude na foru , politika i estrada , stan i audi od premijera ili predsednika i nacionalna penzija ...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 01:26 - pre 142 meseci
Citat:
Devanagari:
Citat:
boyan3001:
A sto se ne bi ugledali na Ameriku, oni opet s druge strane daju nesto?

Nesto mi govori da si ti prvi koji bi se pobunio da se ugledamo na Ameriku
Citat:
Američki olimpijski tim, uključujući i troškove priprema i putovanja, finansira se isključivo privatnim donacijama. To se sve lepo vidi na sajtu, tamo ćete naći i tačnu strukturu prihoda i troškova. Kad se kaže da američki sportisti dobiju toliko i toliko za osvojenu medalju, to daje Olimpijski komitet koji je novac sakupio dobrovoljnim privatnim donacijama.

A meni nesto govori da si ti oma uvatio da sudis o drugome, a da pritom nemas pojma ni ko sam ni sta sam. Al' eto, moze ti se.
Realno...
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 02:17 - pre 142 meseci

Citat:
ime.prezime: to je utopija , takvo drustvo kakvo ti zamisljas ne postoji , niti ima promil sanse da postoji a da to bude odrzivo ... nesto slicno smo vec probali pa nije islo ...



Ako mislis na SFRJ ... rekao bih, sa danasnje tacke gledista, da jeste bila neodrziva.
Zato sto je bila isuvise dobra i potpuno nezasluzena za veliku vecinu.

Jedino mi nije jasno kakvoj odrzivosti ovog tuznog, ruznog, sumornog, beznacajnog i malenog se sada ti isti nadaju.
 
Odgovor na temu

Memla

Član broj: 299610
Poruke: 6
212.69.19.*



+11 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 03:09 - pre 142 meseci
Citat:
Sarastro:
Mislim da si u ovoj prici nesto jako pogresno shvatio - devojka nikome nije uzela nista, drzava njoj daje.

Drzava joj je dala, a ona je uzela. Da sam znao da mislis da su uzimanje i davanje dva medjusobno iskljuciva pojma sigurno bih se pazljivije izrazio. Devojka je ulozila mnogo truda u nesto sto nije profitabilno i sada je kao neko iznenadjen sto se takav potez nije zavrsio u najboljem mogucem redu. Hajde.
Citat:
Ukoliko ti stigne bilo kakvo resenje da ti moras da njoj placas stan i penziju odmah podnesi tuzbu sudu protiv institucije koja ga ti je poslala. Ti sa njom nisi ni u kakvim pravnim ili obligacionim odnosima, pa prema tome nikakvu obavezu prema njoj ne mozes da imas. Parnicu ces glat dobiti.

Ako mislis da je novac prikupljen od poreskih obveznika (tebe) i dalje njihov (tvoj) moram da te razocaram - nije. To je novac ciji je vlasnik drzava, i kao vlasnik ona ima puno pravo raspolaganja.

Razlog uzimanja poreza utvrdjen je zakonom, kao i njegovo trosenje. Ako je zakon predvideo mogucnost nagradjivanja najuspesnijih sportista ne vidim razlog zasto to ne bi bilo i uradjeno.

Ovo bi znacilo da su jedina prava i obaveze koje postoje - legalna prava, sto je apsolutno netacno i mislim da ce cak i vikipedija da bude vise nego dovoljna da to pojasni. Da budemo specificni: kada se ljudi ovde zale da Dacic nije imao pravo da uradi to sto je uradio oni ne misle na legalno nego na moralno pravo. Ja bar nisam video da se neko zali da je prekrsen neki specifican zakon, tako da mi tvoj post izgleda kao obican straw-man.
Citat:

U medjuvremenu interesuje me, posto si koliko sam razumeo voljan, koliki doprinos i podrsku si dao osvajacu jedine zlatne medalje na olimpijskim igrama i na koji nacin? Ili ce biti da cak nisi ni cuo za nju, kao i ja i ogromna vecina ostalih poreskih obveznika.

Nisi dobro razumeo. Da probamo sa drugim primerom: ja mogu da podrzavam razvoj Open Office paketa, mogu velikodusno da doniram svoje vreme i novac ka tom cilju i da budem odusevljen svakim novim izdanjem, a u isto vreme da budem najveci protivnik predloga da se taj projekat finansira iz drzavnog budzeta. Uopste ne razumem zasto bi neko automatski mislio da je to protivljenje znak sujete, mrznje, zavisti i svih ostalih epiteta koji se ovde dele sakom i kapom.

 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 04:24 - pre 142 meseci
http://pescanik.net/2012/08/pristupna-beseda/
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 04:25 - pre 142 meseci
Ljudi, ocekivanje nekakve nagrade za ulozeni trud samo stvara frustracije i tesko je postignuti bilo kakav uspeh. Kada to radis iz ljubavi, potpuno si rasterecen i postizes mnogo bolje rezultate. Znate li, da li sportisti iz zemalja u kojima dobijaju najvise novca, ostvaruju najbolje rezultate? Evo ova nasa, nista nije dobila, pa pobedi. Kako to?
Samo im obezbediti bolje uslove za trening, i to je to. Mislim da je to i njihova zelja.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 05:26 - pre 142 meseci
Citat:
boyan3001:A meni nesto govori da si ti oma uvatio da sudis o drugome, a da pritom nemas pojma ni ko sam ni sta sam. Al' eto, moze ti se.

Pa jesi li za to da se ugledamo na Ameriku ili nisi? Ili ides samo tetki da odneses lek?

Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 06:18 - pre 142 meseci
Pa bio je za to dok je mislio da USA deli sportistima stanove šakom i kapom. Sad kad si mu pokazao da to nije tako, moraćeš da sačekaš da nađe neku drugu zemlju. Čudi me kako se niko još nije dosetio da pomene Saudi Arabiju. Fudbaleri te zemlje su za ulazak na SP 1994. (dakle samo za prolazak kvalifikacija) dobili po 100.000$ svaki + luksuzni mercedes, a ko zna šta su tek dobili za ulazak u 16 najboljih. Znači, Srbija se još i obrukala time što deli samo stanove...
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 06:49 - pre 142 meseci
Mislim da realnost njene nagrade, za sve koji su protiv , stanu u red za sparingovanje pa i sami procene da li vredi tog stana,koji ce posle nekog vremena u novinama biti prevara,jer ga nije ni dobila. Dzaba ste pljuvali.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 07:13 - pre 142 meseci
Vama i dalje promiče suština. Nije ovde u pitanju ona, niti to koliko je tekvondo težak sport, niti da li neko može bolje, niti da li je nagrada zaslužena. Ja to ne znam, niti je moje da sudim o tome. A i nisam primetio da je neko ko je "protiv nagrade" rekao išta loše za tu devojku, niti da je iko umanjivao nečiji uspeh. Prosto je neverovatno koliko je nivo kvaliteta diskusija na ES-u opao i koliko se sve više sa argumentovane diskusije prelazi na zamenu teza i korišćenje logičkih zabluda.

Poenta ove teme je nenamensko trošenje novca poreskih obaveznika i ništa drugo. Jedna država koja pretenduje da bude normalna i uređena jednostavno mora da ima nekakav plan, pogotovo ako je ista na rubu bankrota. Ja nemam ništa protiv da se pre olimpijade odredi nekakav nagradni fond za osvajače medalja, u skladu sa finansijskim mogućnostima zemlje i da se onda novac iz tog fonda po unapred određenim kriterijumima razdeli osvajačima medalja. Ali da nakon olimpijade, neki političar uzme da se razbacuje nekakvim stanovima, koji uopšte nisu bili u priči, niti ih je pre olimpijade iko pominjao, e pa sorry, ali to već nije normalno.

Dakle, ko hoće da raspravlja o tome da li je nagrada zaslužena ili ne, moraće da otvori novu temu, pošto je to ovde offtopic.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 07:23 - pre 142 meseci
A zasto bi u moje ime (poreskog obveznika)neko komentarisao gde ide moj deo. Mozda se hilhade obveznika slaze i drago im je kako se upotrebljava. Haje da dodjemo informacije koji je to stan i kako se doslo do njega.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 07:38 - pre 142 meseci
E pa momčino, zato što tebi i ostaloj ekipi jeste ok ovako glupavo i populističko ulupavanje državnih para i jesmo tu gdje jesmo.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 07:59 - pre 142 meseci
Da ali ostala ekipa uvek postoji,i to je tako,verovao ti ili ne. Trebao sam 93 da budem u firmi i radim za 2dm,ne,radio sam sto i DRUGI. Imao za 3 dana 2k dm. Ako nesto mrzim to je pasivnost i demagogiju,to je zbog Vas. Uzmi to ovako,nas,mi,ja. Zbog smrdljive drzave i razvlacenja sudjenja duznik mi zapali preko i ostanem kratak 97 za 38k dm. Za to te zabole,a kada ta ista deli stanove za sportske zasluge onda se budis.
Gore post sam napisao nameru,pa bolje mene da pljujes nego tu devojku koja koja je i zasluzila nagradu.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 08:12 - pre 142 meseci
Citat:
A zasto bi u moje ime (poreskog obveznika)neko komentarisao gde ide moj deo. Mozda se hilhade obveznika slaze i drago im je kako se upotrebljava. Haje da dodjemo informacije koji je to stan i kako se doslo do njega.

Opet ti od drveta ne vidiš šumu. Kakve veze ima da li je nekome drago kako se troši novac. Ne treba država prilikom trošenja novca da se bavi time kome je šta drago, nego šta su realne potrebe države. Ako fale sportski tereni, onda država treba da finansira izgradnju sportskih terena, ako je loše školstvo, onda treba da uloži u poboljšanje istog, ako fali stranih ulaganja, onda je na državi da investira u stvaranje klime koja će privući ta ulaganja... sve te stvari se određuju na osnovu analiza, proračuna, procena od strane stručnih ljudi i to je kako država treba da funkcioniše, a ne na osnovu toga što je nekome puno srce zato što je neko osvojio medalju. Država se ne vodi emocijama, nego realnom politikom.

Isto tako što se tiče sporta. Ako država proceni da bi osvajanje medalje na nekom takmičenju donelo nešto dobro zemlji, to je ok, ali onda treba da investira u sportiste PRE nego što odu na takmičenje, kako bi se povećala šansa da osvoje neku medalju, kao i da pre tog takmičenja odredi nagradni fond za osvajače medalja i nema problema. Ali ne, sportisti su pre takmičenja ostavljeni sami sebi da se snalaze kako znaju i umeju, a onda kad osvoje medalju... političari se naprosto utrkuju ko će da bude galantniji i ponudi veći stan, naravno sa tuđim parama, koje nisu namenjene tome. To nije politika, to je pilićarenje i jeftin popularizam i tako NE TREBA da funkcioniše jedna država.

A za vas što vam je drago i što vam se sviđa da se nekom sportisti dodeljuju stanovi nakon takmičenja, za to postoji nešto što se zove privatna inicijativa. Znači, lepo se okupite vi koji smatrate da neko treba da dobije stan, osnujte fond, skupite novac, kupite stanove pa ih delite kako vam volja. Onda možete nekome ko je osvojio zlatnu medalju i 10 stanova da dodelite ako mislite da tako treba.

I što kaže Tyler, zato smo i jesmo tu gde jesmo. Imamo narod kakav bi svaka vlast poželela... ne da se ne bune kada ih neko naguzi, nego još drage volje dodaju vazelin.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 09:39 - pre 142 meseci
Citat:
Sarastro:
Razlog uzimanja poreza utvrdjen je zakonom, kao i njegovo trosenje. Ako je zakon predvideo mogucnost nagradjivanja najuspesnijih sportista ne vidim razlog zasto to ne bi bilo i uradjeno.

Da li bi bio ljubazan da mi pokazes zakon, tacnije uredbu kojom je predvidjena dodela stana osvajacu zlatne medalje? OK, uredbom je predvidjeno da se da nagrada od 35,000 EUR, to niko ne spori. A gde pise za stan?
Citat:
Blue82
Mislim stalno se prica kako se Dacic prosipa nasim parama zarad jeftinih poena. Kakvih poena? To njegov poen? Zaista mi je tesko da zamislim tako glupog biraca. On je uradio nesto potpuno normalno, castio je nekog ko je PRVI na svetu onako kako to jedna normalna drzava radi, a kod mene ce dobiti poen, kada uradi nesto pozitivno za mene a to jos uvek nije uradio.

Ne, nije ju on castio - on se verovatno nije uhvatio za novcanik od 1995-te. Zavukao je ruku u budzet. Galantno je potrosiio tudj novac, ne svoj. A to nas dovodi do poslednje i najbitnije stavke:
Citat:
Memla:
Da budemo specificni: kada se ljudi ovde zale da Dacic nije imao pravo da uradi to sto je uradio oni ne misle na legalno nego na moralno pravo. Ja bar nisam video da se neko zali da je prekrsen neki specifican zakon, tako da mi tvoj post izgleda kao obican straw-man.

Cisto sumnjam da zakon predvidja mogucnost da premijer resi stambeno pitanje bilo kom gradjaninu.

Na osnovu kojeg zakona premijer republike ima pravo da dodeljuje stanove? Da li ti stanovi pripadaju drzavi i ako pripadaju da li je u prinadleznosti mandatara Vlade da ih deli? Ili bi taj zakon (ako postoji) bio u prinadleznosti odredjenog resornog ministra (toliko o jeftinim poenima Dacica, btw :)).

A ako stanovi ne pripadaju drzavi, iz kog budzeta je predvidjeno da se ti stanovi kupuju?

A ako je Premijer iskoristio pravo koje bi evetnualno podpalo pod "zasluge za drzavu i narod" (whatever), koliko ja znam zasluznom gradjaninu (sportisti, etc.) se daje - orden :) Ne Audi A8, ne stan u Beogradu, vec - orden. Nisam siguran da je bilo kojim Zakonom uredjeno da se za posebne zasluge resava stambeno pitanje ;)


Vidis, u kraljevinama, diktaturama, anarhijama i ostalim neuredjenim sistemima autoritativna licnost (monarh ili diktator) bi mogla da iskoristi pravo da eto, u svoj svojoj mudrosti i velicini uradi nesto mimo svih procedura... Dodeli plemicu udaljeno imanje i dvorac za izuzetne zasluge.... ili tekvondisti stan u beogradu... Po zelji :)
Citat:
Sarastro:
Ja se protivim "raspodeli plena" koja je u suprotnosti sa zakonom

Odlicno, onda bi trebalo da se protivis i ovome :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 09:39 - pre 142 meseci
Na telefonu sam pa kratko da ti objasni sumar. Da li imas neko da ti radi iz porodice,familije u nekoj drzavnoj instituciji,( ministarstvo,u gradu),NE. Onda bez komentara sam o napamet pisanjima pojedinaca. Kad se vec prica o rasipanju,da li neko zna cenu reklame za cistiji grad. Bez ljutnje,neki pisu kao da su pionirska kokonija na marsu.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 10:04 - pre 142 meseci
Citat:
Marko_L:
Vama i dalje promiče suština.

Poenta ove teme je nenamensko trošenje novca poreskih obaveznika i ništa drugo. Jedna država koja pretenduje da bude normalna i uređena jednostavno mora da ima nekakav plan, pogotovo ako je ista na rubu bankrota.

Slazem se. Samo, ne videh da je neko pomenuo bilo sta u vezi pokradenih miliona, koji su "galantno" zavrsili u dzepovima anonimnih baraba i lopova, to je mnogo manje bitno od jednog stana. A takvih primera ima bezbroj, pa niko ne jauce i kuka za tim parama. Veci primer licemerja tesko da covek moze da nadje.

@Memla
Da ne citiram tvoj tekst posto zaista nema nekog bitnog argumenta, samo mi kazi, po tvom misljenju, koliko drzavnih para je potroseno na finansiranje raznih sportskih klubova (ulaganje u sport) pocevsi od fudbala kao najpopularnijeg, pa do ne znam ni ja kojeg bezveznog?
I koji su rezultati postignuti?
Koliko je od tih potrosenih para stiglo do nase olimpijske sampionke?
Ako i jeste nesto stiglo, siguran sam da je bilo mizerno malo. Pa eto, najbolja je na svetu.

Lepo je Blue82 rekao:
Citat:
Kukajte, jedite se, zavidite koliko hocete a ovaj stan sigurno nece uticati na vase penzije. One su potrosene negde drugde dok ste cutali.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 10:15 - pre 142 meseci
Citat:
Tyler Durden: E pa momčino, zato što tebi i ostaloj ekipi jeste ok ovako glupavo i populističko ulupavanje državnih para i jesmo tu gdje jesmo.


Pa nece biti bas to tako.

Vise nam je lose zato sto ima takvih koji prave pogresne procene o "boljem zivotu", jednog dana, u dalekoj buducnosti, mozda, tamo negde, ne primecuju da guzonjin sin dobija 5 milki evrona od drzavne banke, a guzonja 40, da razne likuse placaju gajbe 8000 evra mesecno po svetu... a one koji nesto zasluze, prezentuju svetu drzavu(a ako to nije bitno, hajde da pogasimo ambasade i investiramo u navodnjavanje), treba da okitimo etiketama..
Definisacemo "rasipanje" na par dinara, a 70 milijardi je "pametno ulozeno", pa nam je sada ekstra i super...svetska sila od drzave...

Devojkama treba dati i stanove i bolje uslove za trening, a pregrejane zadnjice(predugo i nezasluzeno u foteljama) po raznim sportskim savezima poslati da krce trasu za koridore, neka vajda da se vidi...

I da, dati predsedniku olimpijskog komiteta neku kiselu vodu, da se ne zamajava sa necim sto ne zna..


Malo nam je dve najvece srpske "sramote"...Tesle i Djokovica, koje svojatamo svom snagom i jace, ali kada im je trebalo pomoci, nisu bili dobro procenjeni od strane "pametnih" vrednih i zasluznih..Matice cuvene Srpske koja se ogresila o Teslu(nije bio "pametan", po njima, da mu plate studije u Becu), i Teniskog saveza koji je imao "neka pametna posla" ili "investicije"..

Pa dokle vise da nas istorija samara po nosacima kose i kape? Ima li nekog kraja..blistave zvezdice pameti na kraju tunela rulje...

Poz
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 10:18 - pre 142 meseci
Citat:
Sarastro:
Samo, ne videh da je neko pomenuo bilo sta u vezi pokradenih miliona, koji su "galantno" zavrsili u dzepovima anonimnih baraba i lopova, to je mnogo manje bitno od jednog stana. A takvih primera ima bezbroj, pa niko ne jauce i kuka za tim parama. Veci primer licemerja tesko da covek moze da nadje.

Nije baš da se ljudi hvale po novinama kako su pokrali milione, ali zato nema problema da se hvale po novinama kako galantno dodeljuju stanove od tuđih para... To čak nije ni loše, štaviše, javnost prilično pozitivno gleda na rešavanje stambenog pitanja, sve u nadi da će i oni jednom da budu srećni dobitnici lutrije koja se zove "rešenje stambenog pitanja", tog ultimativnog vrha bistovanja i postojanja u Srbiji. Stan komada jedan. Instant kralj univerzuma.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...16.08.2012. u 10:29 - pre 142 meseci
Moze neko misljenje da recimo zbog ove mlade,cistog srca devoje,i popularnosti sporta kojim se bavi,bude u buducnosti svetsko prvenstvo (imamo hale,ne treba zidati) i dodju navijaci iz evrope ( sveta)i ostvare prihod 5x veci od datog stana i nagrade koju je dobila. Sta tad reci?!.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ala smo mi galantna nacija...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55800 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.