Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814597 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wizzard983
Alexandar
Nis

Član broj: 17531
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.05.2007. u 18:29 - pre 206 meseci
=)
ix ti ode u krajnost!
wizzard983
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.05.2007. u 18:37 - pre 206 meseci
narFno, podrazumevaju se izmene da ne bude basx isto, susxtina je u formi ;) zz M.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.05.2007. u 20:47 - pre 206 meseci
@wizzard983

Skinuo si obavezu s vrata i sad ti je lakse, jel? Mozda cak imas i blagi osecaj ponosa, jer si dao svoj doprinos drustvu?

Gledano iz moje perspektive, ti si ocigledno besposlicario, bilo ti je dosadno, pa si odlucio da odsuzis vojsku, da ko fol uradis nesto u zivotu, dok mama i tata placaju racune i sad siris mudrost (zapravo dezinformacije) & pokusavas da nahranis ego, iako je sasvim jasno da si protracio 9 meseci.

Sluzenje vojske nije nikakav doprinos drustvu, vec tracenje sopstvenog vremena & novaca, koje se samo u nijansama razlikuje od sluzenja zatvorske kazne: Zatvorenike isto pustaju na odsustvo, a nekima je kazna da moraju samo da prespavaju u zatvoru, tako da je analogija potpuna.

Da ironija bude veca, drzava placa zatvorenike puno vise za njihov rad.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7176 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.05.2007. u 21:31 - pre 206 meseci
Citat:

Skinuo si obavezu s vrata i sad ti je lakse, jel? Mozda cak imas i blagi osecaj ponosa, jer si dao svoj doprinos drustvu?


Ne znam za njega, ali kako sam primetio kod nekoliko ljudi koje poznajem, to nije osecaj ponosa vec kapiranje da si proveo 9 meseci gubeci vreme - pa posto se to tesko priznaje, onda krenes u preaching da je to, zapravo, dobro - ako svi to rade, onda i nije tako strasno :-))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.05.2007. u 23:03 - pre 206 meseci
@hecky

Verovatno si do sada vec chuo da tamo gde pochinje Srbija prestaje logika, tako da sva tvoja pricha o logici je suvisxna...jbga Srbija najveca NVO :(

Ta stvar se mora skinuti sa grbache, meni (kao i velikom broju drugih ljudi;) je ta civilka koliko-toliko prihvatljiva. Drugi ili da sxljakaju full ili da se smaraju sa odlaganjem i nadaju ukidanju vojske, a kada ce to biti.....eeeeeeeeeee....pa to niko ne zna...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 02:03 - pre 206 meseci
Wizzard lep primer prijave za civilno (i mislim da sigurno treba promeniti te clanove)
Ne vidim zasto bi bilo bilo koga odbili za civilno,osim ako nije imao probleme sa policijom ili drzao oruzje ili slicno.
A ostalo,sada smo poceli da pljujemo i civilno..jedinu alternativu iovako vec velikom gubljenju vremena.....ja bih vrlo rado izgubio pre 9 meseci,ali bih makar iskreno nesto uradio za nekoga. Jos uvek mislim ako iskreno preuzmes civilku,da mozes biti mnogo korisniji nego vojnik sa puskom (u sadasnje vreme). Druga stvar sto vecina hoce da izbegnu i to. E to bi vec zestoko kaznjavao. Od dva zla,manje je bez puske i bez kasarne.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 09:59 - pre 206 meseci
Citat:
bgd_boy: Druga stvar sto vecina hoce da izbegnu i to. E to bi vec zestoko kaznjavao.

A???!
Ja nemam nameru da radim neki posao ako nisam valjano plaćen. Prilikom civilnog služenja vojnog roka malo ko je plaćen za posao. Zaključak - neću to da radim i kraj priče. Kapitalizam, bato...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 12:27 - pre 206 meseci
Citat:
wizzard983: =)
ix ti ode u krajnost!


Ne, ne, to su potpuno realne situacije.

Ili npr. odes na seoski vasar sa devojkom, njoj se svidja neka igracka (veliki beli meda), ti da se pokazes kazes sad cu ja to da odstrelim, pridjes standu(prikolici), platis, trgovac opet provlaci vizu, kaze gospodine vi ste se odrekli oruzja, sluzili ste civilno, za vas nema ni pucanja ni igracke!

Pa ti vidi dal je dobro sluziti civilno...
 
Odgovor na temu

wizzard983
Alexandar
Nis

Član broj: 17531
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 15:57 - pre 206 meseci
Citat:
hecky: @wizzard983

Skinuo si obavezu s vrata i sad ti je lakse, jel? Mozda cak imas i blagi osecaj ponosa, jer si dao svoj doprinos drustvu?

Gledano iz moje perspektive, ti si ocigledno besposlicario, bilo ti je dosadno, pa si odlucio da odsuzis vojsku, da ko fol uradis nesto u zivotu, dok mama i tata placaju racune i sad siris mudrost (zapravo dezinformacije) & pokusavas da nahranis ego, iako je sasvim jasno da si protracio 9 meseci.

Sluzenje vojske nije nikakav doprinos drustvu, vec tracenje sopstvenog vremena & novaca, koje se samo u nijansama razlikuje od sluzenja zatvorske kazne: Zatvorenike isto pustaju na odsustvo, a nekima je kazna da moraju samo da prespavaju u zatvoru, tako da je analogija potpuna.

Da ironija bude veca, drzava placa zatvorenike puno vise za njihov rad.



Ja sam je bas zbog obaveza skinuo! Kocila me je samo tako! A da sam hteo svoj ego da napunim otisao bih da se pucam tamo uz rodoljube!
9meseci je izgubljeno ali je to svakako mnogo manje nego godine i godine izgubljenog zivota dok je skroz ne ukinu!
Rekoh da sam par godina vrdao i vrdao bih jos da to vrdanje nije postalo vece gubljenje vremena nego da odsluzim i da se vratim zivotu!

Ma... Ko vama da objasni .... KO HOCE TRAZICE NACIN, KO NECE UVEK CE TRAZITI RAZLOG! to je to!

=)
wizzard983
 
Odgovor na temu

wizzard983
Alexandar
Nis

Član broj: 17531
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 16:14 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne znam za njega, ali kako sam primetio kod nekoliko ljudi koje poznajem, to nije osecaj ponosa vec kapiranje da si proveo 9 meseci gubeci vreme - pa posto se to tesko priznaje, onda krenes u preaching da je to, zapravo, dobro - ako svi to rade, onda i nije tako strasno :-))


A ne mislis da im je samo mozda drago to sto su slobodni i da se sada bas tako SLOBODNO osecaju? To nema veze sa ponosom sem ako nisu budale tipa rodila me mama da budem vojnik! Mislim postoje i dalje ti indijanci ali njima je mesto u ludari a ne u vosjci!
=)
Mislim kome je jos drago da gubi vreme bilo gde a kamo li u vojsci?!

=)
wizzard983
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7176 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 17:04 - pre 206 meseci
Citat:

Mislim kome je jos drago da gubi vreme bilo gde a kamo li u vojsci?!


Naravno da nikom nije drago da gubi vreme... Fora je u tome sto ima ljudi koji su odsluzili vojsku danas tvrde kako je to dobro, neizbezno ovo-ono, a i oni u dubini duse znaju da su protracili svoje vreme - ali bi bilo bez veze da to priznaju, pa tvrde da je to dobro/neizbezno i sl... :)

Civilna vojska u Srbiji je prosto - prisilan (skoro) besplatni rad na nekim idiotskim poslovima, kao u doba kmetova i feudalaca, uvijena u smesni omotac "odsluenja duga zdrzavi" - verujem i da su feudalci imali neki lep izraz za prinudan rad kmetova, tipa. doprinos feudu i sl... :)

Ajde da placaju prosecnu platu u drzavnim ustanovama, kako radi vecina zemalja gde postoji ta civilna vojska, pa jos da kazes da to ima nekog smisla... ali rad za 2 kutije cigara je...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

wizzard983
Alexandar
Nis

Član broj: 17531
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 17:12 - pre 206 meseci
U potpunosti se slazem!
wizzard983
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 21:02 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Fora je u tome sto ima ljudi koji su odsluzili vojsku danas tvrde kako je to dobro, neizbezno ovo-ono, a i oni u dubini duse znaju da su protracili svoje vreme - ali bi bilo bez veze da to priznaju, pa tvrde da je to dobro/neizbezno i sl...


Nemaju svi veze, pare, poznanstva i tako to. Glupo je tvrditi da je bilo mnogo dobro raditi za dž, ali da je neizbežno - za većinu (na žalost) jeste. Da ti daju slobodan izbor kao što ti ne daju, mogli bi odmah da zatvore radnju.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.179.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 21:29 - pre 206 meseci
Danas sam bio da pitam za putne troskove. Jos uvek nista nisu poslali. Od februara funkcionise placanje plata i putnih troskova od strane ustanove u kojoj se sluzi(bar vecini su
iz vojnih odseka poslali taj da nazovem ultimatum da od tada oni prestaju da isplacuju) i to placanje ide bez problema. Ali ono, sto vojska duguje-od toga jos nema nista. Kako vreme prolazi sve vise sam ubedjen da su male sanse da to isplate. Imam potvrdu kojom mi se potvrdjuje da imam pravo na tu isplatu, samo bezveze mi deluje da ih tuzim zbog 150€...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Darko_BG
Zemun

Član broj: 19721
Poruke: 2
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 164787053


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.05.2007. u 22:45 - pre 206 meseci
Kakva su iskustva sa Parking servisom?
Koliko se radi?
Sta se radi?

Zanima me sve. :)
Dobio sam raspored za jun da se tamo javim.
Dalibor
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.05.2007. u 14:03 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Naravno da nikom nije drago da gubi vreme... Fora je u tome sto ima ljudi koji su odsluzili vojsku danas tvrde kako je to dobro, neizbezno ovo-ono, a i oni u dubini duse znaju da su protracili svoje vreme - ali bi bilo bez veze da to priznaju, pa tvrde da je to dobro/neizbezno i sl... :)

Civilna vojska u Srbiji je prosto - prisilan (skoro) besplatni rad na nekim idiotskim poslovima, kao u doba kmetova i feudalaca, uvijena u smesni omotac "odsluenja duga zdrzavi" - verujem i da su feudalci imali neki lep izraz za prinudan rad kmetova, tipa. doprinos feudu i sl... :)

Ma nije fora u tome da je dobro biti u vojsci, protraćio sam i ja godinu dana života u SMB, ali sad gledam ovako: Ili će se vojska ukinuti kompletno (nema nikakve vojske) ili da se i dalje 'služi' - dakle nema u većoj meri 'profesionalne', plaćene vojske. Jer se ona plaća od para poreskih obveznika - dakle opet me služenje vojnog roka u Srbiji kači, ovaj put novčano...
Možda sam pogrešno obavešten - čuh nešto da je u Grčkoj bila varijante da platiš nekom da služi vojsku umesto tebe - to je prava varijanta ako je moguća.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.adsl.verat.net.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.05.2007. u 15:22 - pre 206 meseci
Evo malo i mog iskustva. Moram reci da mi je bilo jako zanimljivo da citam prethodna.
Za civilnu vojsku u Uzicu sam se sam prijavio iako imam "tek" 25 godina jer sledece godine idem na postdiplomske u Australiju i ne zelim da imam bilo kakvih problema u buducnosti jer planiram da dobijem njihovo drzavljanstvo i zadrzim nase.
Moram reci da sam zadovoljan mojim sluzenjem vojske. U proseku dnevno boravim na sluzenju 2-3 sata. Najveci deo vremena dezuram. Sa sobom uvek nosim knjige tako da je ovo vreme sto se mene tice korisno utroseno. Ucim japanski jer zelim da u buducnosti radim u zastupnistvu australijske firme u Japanu. Radim u instituciji za decu bez roditelja i iako ona mogu biti problematicna ponekad, drago mi je sto sticem iskustvo u radu sa decom jer sam jedinac. Ponekad im pomazem u vezi domaceg i pokazujem engleski i rad na racunaru.
Sad cu pomenuti lose strane - s vremena na vreme moram da fizikalisem, mada meni to i dobro dodje kao dodatna fizicka aktivnost izuzev pomeranja teskih stvari koje smatram najlosijom iskustvom do sada, ali hvala bogu, nije cesto. Prijalo mi je, ma primer da odrzavam travnjak i sadim svece u domu :).
Smatram da je lose i to sto ne dobijamo uopste platu, iako je suma mala, mislim da nije u redu. Inace, zadovoljan sam odnosom nadredjenih (mogu da uzmem slobodne dane ako imam razlog) izuzev njihovog zahteva da im predam pasos sto nisam ucinio vec sam im dao stari istekli pasos.
Takodje, imao sam i manjih problema sa pojedinpm decom koja psuju, traze novac od mene, a poneka bogami vole i da udare, mada ne jako, vise iz sale.
Sve u svemi, zadovoljan sam sluzenjem vojske jer zaista mislim da je lepo iskustvo raditi sa decom, a i druzim se sa kolegama iz civilke, razmenjujemo diskove i slicno.
Toliko od mene. Pozdrav svima ;)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
89.110.197.*



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.05.2007. u 16:35 - pre 206 meseci
E moj bato, zivot je nekom majka a nekom keva :-)



Pusto postolje za sharac i veseli dan kad sam ga bacio pa me isterase.
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.05.2007. u 12:44 - pre 206 meseci
Citat:
Kapitalizam, bato...


A moze i: "Ko ne placa svoju vojsku, placace tudju"...
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

wizzard983
Alexandar
Nis

Član broj: 17531
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.05.2007. u 08:41 - pre 206 meseci
=)
wizzard983
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814597 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.