Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda

elitemadzone.org :: MadZone :: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 65550 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda22.08.2010. u 14:07 - pre 165 meseci
Pa da Speco pise intersantne stvari, ali ponavlja jedno te isto iz posta u post kao pokvarena ploca :)
I covek se sad pita odakle mu gama faktor i kave to veze ima sa datom temom.

milos crni pominje grupu 69, dali misli na onu slavnu Heavy Metal grupu 69.
Steta sto covek nije zavrsio svoje izlaganje, mislim da treba razmotriti astralnu ravan kao neku mogucu novu dimenziju prostor - vreme.
 
Odgovor na temu

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.201.*



+33 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda23.08.2010. u 12:25 - pre 165 meseci
Ako nađeš bilo gdje na ovom forumu, u bilo kojoj temi ili poruci, da sam napisao navedenu jednakost priznat ću istinitom tvoju rečenicu: „...ponavlja jedno te isto iz posta u post kao pokvarena ploca :).“ U suprotnom moram konstatovati da obmanjuješ posjetitelje foruma.
Dakle, formula je „unikat“, nema je do sada napisane ni u jednoj temi, niti u bilo kojem udžbeniku fizike.
Kako je to „čist matematički iskaz“, plasirao sam ga kao „mali test“ za moderatore foruma i provjeru primjene novouvedenih pravila. Želio sam provjeriti da li će i ovo proglasiti „nenaučnom istinom“, neprovjerenom i ne prihvatljivom činjenicom koja nije „naučno verifikovana“ (mada je svaka oznaka u toj jednakosti „naučno verifikovana“).
Kakve veze ima ova formula sa „petom dimenzijom“ i ne očekujem od tebe da to razumiješ!
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda23.08.2010. u 12:38 - pre 165 meseci
Citat:
Kakve veze ima ova formula sa „petom dimenzijom“ i ne očekujem od tebe da to razumiješ!

Ja nerazumem i to je tacno, ali bih voleo ti da mi objasnis, onako kao laiku. Da i onima koji se nerazumeju u fiziku bude jasno.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

AMD guy
Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda23.08.2010. u 12:57 - pre 165 meseci
[sarcasam]Dimke, sto si protiv fizike?[/sarcasm]
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda29.08.2010. u 15:05 - pre 165 meseci
........ da sve na svetu sto kazu da to nije istina. :)
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
87.116.158.*



+45 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda31.01.2011. u 19:39 - pre 160 meseci
Odavno nisam ucestovao u ovakvoj diskusiji pa da dam svoja zapazanja.

Mozda sam ranije govorio nesto slicno, ali mislim da sam napredovao u znanju.

Prvo. Prostor se sastoji od 3 dimenzije. Kao cetvrta dimenzija uzima se vreme. Ovo ni sam bog ne zna zasto. Tako se drustvo dogovorilo.
E sad ako pricamo o prostoru, ne mozemo istovremeno pricati i o vremenu, jer su to razlicite stvari.
Dakle, koje je pitanje bilo?

Ako se vodimo dosadasnjim naucnim radom pa smo za cetvrtu dimenziju uzeli vreme. Za petu dimenziju, mozemo uzeti masu. I to je to.

I onda imamo jedan koordinatni sistem i jednu tacku u njemu, taj sistem se krece kroz vreme a sa njim se krece i ta tacka. Dodajemo petu dimenziju, toj tacki se povecava masa. Tako otprilike izgleda peta dimenzija.

Fizos:
Neki naucnici tvrde da moze doci do pucanja prostora, nagomilavanja mase u jednoj tacki. Tj. u kosmosu se stvaraju mase beskonacno malih dimenzija. To pucanje prostora mozda mozemo da povezemo sa nekim paralelnim svetom koji se nalazi iza "papira" :) Mozda je to samo crna rupa, amozda ima nesto i unutar.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda31.01.2011. u 23:00 - pre 160 meseci
Citat:
toplim: Odavno nisam ucestovao u ovakvoj diskusiji pa da dam svoja zapazanja.

Mozda sam ranije govorio nesto slicno, ali mislim da sam napredovao u znanju.

Prvo. Prostor se sastoji od 3 dimenzije. Kao cetvrta dimenzija uzima se vreme. Ovo ni sam bog ne zna zasto. Tako se drustvo dogovorilo.
E sad ako pricamo o prostoru, ne mozemo istovremeno pricati i o vremenu, jer su to razlicite stvari.
Dakle, koje je pitanje bilo?

Ako se vodimo dosadasnjim naucnim radom pa smo za cetvrtu dimenziju uzeli vreme. Za petu dimenziju, mozemo uzeti masu. I to je to.

I onda imamo jedan koordinatni sistem i jednu tacku u njemu, taj sistem se krece kroz vreme a sa njim se krece i ta tacka. Dodajemo petu dimenziju, toj tacki se povecava masa. Tako otprilike izgleda peta dimenzija.

Fizos:
Neki naucnici tvrde da moze doci do pucanja prostora, nagomilavanja mase u jednoj tacki. Tj. u kosmosu se stvaraju mase beskonacno malih dimenzija. To pucanje prostora mozda mozemo da povezemo sa nekim paralelnim svetom koji se nalazi iza "papira" :) Mozda je to samo crna rupa, amozda ima nesto i unutar.


da li si ozbiljan?

siguran sam da neko pametniji moze da detaljnije da objasni...cetvrta dimenzija jeste vreme. treca je samo jedan presek cetvrte a peta bi trebala da bude skup svih mogucih varijanti cetvrte dimenzije...
proguglaj malo o tome, ima i drugih varijanti
 
Odgovor na temu

NambrVan
Lazar Golubovic

Član broj: 83209
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda08.06.2011. u 06:17 - pre 155 meseci
Citat:
Milan Milosevic: Ja nerazumem i to je tacno, ali bih voleo ti da mi objasnis, onako kao laiku. Da i onima koji se nerazumeju u fiziku bude jasno.


Lolcina, bas se o tome radi. Covek postavio temu da mu neko objasni petu dimenziju, a ne da mu dokaze formulama. Ko kad bi ja sad pitao Spedzu sta je to lubenica, a on mi je razlozio do kvarkova i elektrona sa 100000000 formula sto bi i bilo tacno al nepotrebno i van teme.

A onda mi rekao po ovome:

Citat:

Pogrešna upotreba pojma "DIMENZIJA" (treba koristiti pojmove, zavisno od konteksta i sadržaja: fizičke veličine, fizičke dimenzije, veličine, parametar, broj, podatak, ...) dovodi i do nerazumijevanja čitave oblasti. Makar se fizičar zvao i Stiven Hoking, ili Piter Higs, ako koristi takav izraz (dimenzije, četvrta, peta,..., dvanaesta) treba ga opomenuti i "prizvati pameti".
Već sam više puta rekao (na drugoj temi): PROSTOR se ne označava sa tri "dimenzije" već samo sa jednom - DUŽINA.
Ko pojam koordinata koristi kao pojam (sadržaj) za "dimenzija" ne zna o čemu priča! Čim pročitam sintagmu "tri prostorne i jedna vremenska..." , piscu takve (govorne ili pisane) izjave bi preporučio da se malo presabere.
Najkrupnije greške prave se u samom startu (polaznim postavkama). Takve greške se najteže uočavaju!


.... da to nije lubenica ... to je bostan. Pored svih kritika kao strucnjak verovatno veci od 99% nas ovde, nije se ni potrudio da pojasni temu.

Evo par zanimljivih linkova ....

http://www.youtube.com/watch?v=Hjlrh-cexVA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6ysbZ_j2xi0&feature=relmfu (ima mnogo lekcija o fizici, sve su objasnjene sa dosta primera)


ajde ako ko ima jos zanimljivih linkova o temi neka posalje.. ...
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda11.09.2011. u 19:05 - pre 152 meseci
Po nekim najnovijim informacijama svemir se jednoznacno moze opisati sa tri dimenzije. U ovom slucaju za prostor uzimamo jednu dimenziju. Jer je neprakticno i tesko pojmivo da se barata sa sistemima vecim od tri dimenzije.
prva dimenzija je prostor, druga dimenzija je vreme a treca dimenzija je sila. Ako ipak hocemo da koristimo sistem sa pet dimenzija, onda nam treba jaka matematika i tri dimezije predstavljaju prostor, jedna vreme,a jedna silu.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda04.10.2011. u 07:31 - pre 151 meseci
Kako bi izgledala peta dimenzija?

Evo 'vako bi izgledala...

U petoj dimenziji:

- Ne bi postojala politika.
- Ne bi postojala ekonomija.
- Ne bi postojala birokratija.

Za dalje nisam siguran.
about:networking
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.pho.be.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda05.04.2012. u 02:15 - pre 145 meseci
Citat:
NambrVan: ajde ako ko ima jos zanimljivih linkova o temi neka posalje.. ...



Inzenjer, fizicar i matematicar diskutuju o tome kako da vizualizuju cetiri dimenzije.

Inzenjer: Ja je u stvari nikad nisam ni shvatao.
Fizicar: Nista lakse. Samo zamisli trodimenzionalni prostor u vremenu, koje dodaje tu cetvrtu dimenziju.
Matematicar: Ne. Mnogo je lakse. Samo zamisli R na n, i postavi da je n jednako 4.

Situacija dovodi do razmisljanja o staroj Von Neumannovoj recenici "...Nikada ne razumes stvari. Samo se naviknes na njih",

http://mathoverflow.net/questi...mensional-thinking/32238#32238
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.snydernet.net.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda05.04.2012. u 03:13 - pre 145 meseci
http://www.dimensions-math.org/Dim_reg_E.htm
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.live-servers.net.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda05.04.2012. u 04:52 - pre 145 meseci
Ko hoce da pogleda ceo film, moze da ga skine sa ovim torrentom ovde. A tu su i prevodi, ukljucujuci i Srpski, cirilica i latinica.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
...tor.exit.server.torland.me.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda06.04.2012. u 21:38 - pre 145 meseci
Evo neceg interesatnog ako neko hoce da pogleda.

Nema instalacije, treba samo pokrenuti program. I izabrati opciju prostora.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda23.04.2012. u 03:36 - pre 145 meseci
Kakva gomila besmiclica!

A ostalima kojima sam se obratio nekim "AstralnimProjekcijama", i sličnim Ludacima,ovde moram da zastanem da se ismejem dobro iosvežim smehom, jer
je smeh lekovit.


[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 23.04.2012. u 08:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda23.04.2012. u 03:50 - pre 145 meseci
"Proguglaj o petoj dimenziji" HaaHaa
Proguglaj o 11-oj dimenziji, takve nećeš naći na google mašini.

Kao peta dimezije je skup dvih ostali dimnzija, kakva budalaština!

Neznanje je i bog blagoslovio pa svi mogu d auživaju u njemu, bukvalno, od zvaničnih figura pa do običnih nepismenih prosjaka.
I to bukvalno u istoj meri.


[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 23.04.2012. u 12:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda13.05.2012. u 00:27 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: "Proguglaj o petoj dimenziji" HaaHaa
Proguglaj o 11-oj dimenziji, takve nećeš naći na google mašini.



Ko nema u vuglu, ima na googl-u.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.techfixuk.com.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda13.05.2012. u 15:47 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: Kakva gomila besmiclica!

A ostalima kojima sam se obratio nekim "AstralnimProjekcijama", i sličnim Ludacima,ovde moram da zastanem da se ismejem dobro iosvežim smehom, jer
je smeh lekovit.



Citat:
lucky88: Neznanje je i bog blagoslovio pa svi mogu d auživaju u njemu, bukvalno, od zvaničnih figura pa do običnih nepismenih prosjaka.
I to bukvalno u istoj meri.



Ne razumem zasto si toliko grub prema ljudima koji zele da napisu nesto.

Evo pogledaj kako su nekad postovi bili slobodni i neobuzdani, bez frustracija:

Citat:
@Bojan Basic: Evo sad mi je pala neka ideja na pamet, pa vi to razrađujte.

Kako bi bilo da peta koordinata (dimenzija) bude misao? Npr, ja mogu da zamislim osobu X kako stoji na tačno određenom mestu u tačno određeno vreme, ti zamisliš osobu Y na tom istom mestu u to isto vreme, neko zamisli osobu Z na tom istom mestu u to isto vreme, a zapravo se na tom mestu u to vreme ne nalazi niko. Zanimljiva činjenica, možda može da prođe.


http://www.elitemadzone.org/t4...zija-kako-bi-izgledala-izgleda

Gde se to izgubilo? Ta sloboda i neobuzdanost.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.khresear.ch.



+78 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda13.05.2012. u 17:40 - pre 144 meseci
Gde se izgubila ta lepršavost, kada su postovi kao neki mali šareni leptirići lepršali svojim šarenim krilcima, i leteli od teme do teme, i prenosili dobre reči i dobru volju.

Gde ste to izgubilo...gdee
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda16.05.2012. u 06:42 - pre 144 meseci
Molio bih ovim putem , devojku koju sam sreo na semaforu na raskrsnici kod Pionirskog parka ili Skupstine, da mi se javi na PM.Ukolio ima tu mogucnost. Izvinjavam se jer je nisam odmah prepoznao. I otišao bez odgovora.

pozdrav
sreckovic88
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: peta dimenzija - kako bi izgledala/izgleda

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 65550 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.