Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hvala bogu - putarina ipak po starom

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hvala bogu - putarina ipak po starom

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20589 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom02.07.2013. u 21:58 - pre 131 meseci
Citat:
Flo33
Slažem se da cena trenutna nije velika, ALI za ponuđeno je ogromna.

Zašto onda ne koristiš alternativu?

Rekoh već, kome je mnogo 730 dinara od Beograda do Niša, da vozi ovim 'katastrofalnim' autoputem i stigne za 2 sata, taj može da ide alternativnim pravcima i da stigne za 5 sati.

Srpski putevi bi trebali da budu daleko bolji, u delu regiona su drastično bolji (Hrvatska, Mađarska), dok veći deo regiona ih uopšte ni nema (Rumunija, Bugarska, Crna Gora, Albanija itd.)... Ali i ovo što trenutno pružaju je daleko bolje nego da ih nema uopšte.

Jel bi mogao neko da taksira u raspalom kecu i da naplaćuje 10 evra kilometar? Ne bi. Ne zato što mu neko brani već zato što niko nije lud da se za te pare vozi u tome. Međutim, kad bi taj kec spustio cenu na 10 dinara, bio bi pun do daske, iako bi gomila ljudi kukala kako su se isflekali na masnom sedištu, kako nema klimu, kako je sramota da taksira u kecu, ali realnost je da bi ga ljudi koristili jer je jeftinija i bolja alternativa od bilo čega drugog.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom02.07.2013. u 23:12 - pre 131 meseci
lep primer :)

eto kako lako ponekad promenim misljenje :)

mogao bi i ti nekad da probas... :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 05:54 - pre 131 meseci
Citat:
ventura:
Ne znam stvarno o čemu pričaš. Put nije idealan, ima gomilu mana, ali kakve rupe i neravnine? Ne sme da se ide 100kmh? Ja do sada u svojoj vozačkoj karijeri u Srbiji nisam video rupu na autoputu, a godišnje pređem više kilometara nego vozač autobusa na međunarodnoj liniji.


Jbm li ga, moj utisak je suprotan bas... pod neravnine i rupe mislim sva mesta gde auto ne ide ravno ili jos odskace.

A kako uspes za 2 sata da stignes nije mi jasno, jer to znaci da vozis 120km/h u proseku. Po stranu sto to ne smes :P nego je 95% sto idem tim putem, ima radova koji te 10 minuta uspore na 10km/h ako imas srece.

Sta ti vozis ako ne primetis da auto odskace ne nekoliko mesta gde je ravna traka, tj. dozvoljeno preticanje? Renault iz 70-ih sa dodatnim amrotizerima?
Ne mislim da auto odskace toliko da ti imas osecaj da si na toboganu, ali se primeti vise od onoga sto bi bilo normalno za autoput.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 06:11 - pre 131 meseci
Iskreno i ja mislim da je autoput pre 10-15 godina bio uzas zbog onih ulegnuca odnosno kolotraga...

Ali ono sto mislim da je sada losije nego pre, jesu putevi po gradu. Mislim da u Kragujevcu nisu bili gori nikada.
A nedavno sam bio u Uzicu, Gornjem Milanovcu, Pozarevcu... kad odem u te gradove onda primetim da je KG za njih Svajcarska...

U KGu pre 15 godina su bile problem rupe. Ali se znalo za njih gde su i lako su se obilazile. Mada, ko ne obidje ostavlja tocak :). Ako zanemarimo tu sitnicu, ostatak puta je bio odlican :).
Danas sva sreca nema takvih rupa ali generalno asfalt je losiji i neravniji. Ono sto me najvise nervira jeste da je taj asfalt koji je katastrofalan, stavljen pre 5-6 godina i manje... Sve novo sto je asfaltirano je uzasno.
Pa onda sahte koje ne mogu nikako da budu u ravni sa asfaltom... Ljudi zavrsavaju fakultete kojekakve, a ne moze da se osmisli ili bar prepise od drugih, kako da se asfaltira oko jedne sahte...

Proslogodisnji primer. Asfaltirali prosle godine jednu ulicu u KGu. Od "Kolonske kapije" do Plaze. To su radili mesecima, a u pitanju je 200-300 metara. Inace je taj deo blaga uzbrdica.
Nije proslo par meseci, sav taj asfalt se naborao :). Kao da je skliznuo na dno uzbrdice. Bolje je bilo da nisu ni asfaltirali. To sve naprave pred izbore, samo da potraje do kraja izbora i eto koliko je to...

I ajd sad pitanje. Zasto se ti svi putevi ne odrzavaju "kao ranije". Odnosno zasto se ne stavlja isti kvalitet kao pre? Mozda zato sto nema sredstava? Koliko sam ja ukapirao, akcize od goriva, i ne znam ni ja sta sve ide u budzet za odrzavanje puteva? Jel to znaci da se gorivo manje trosi nego devedesetih? Ili se kupuje svercovano gorivo bez akciza? Mislim da je bas obratno...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 08:14 - pre 131 meseci
Upravo to, autoput nam jeste veoma loš ako se uporedi recimo sa Hrvatskom ili Slovenijom, ali i dalje služi svojoj svrsi i bez problema možeš proći sve deonice sa 160 km/h uz manji ili veći komfor. Problem su (beo)gradske ulice koje se ove sezone ne obnavljaju a krpe se samo rupe koje su tolike da može čovek da upadne u njih i naravno to se zakrpi tako da ti se ne odvali amortizer ali ćeš osetiti fin udar. Verujem da je po celoj Srbiji slična situacija.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 08:36 - pre 131 meseci
Citat:
jnk: Verujem da je po celoj Srbiji slična situacija.
Nije. U Beogradu je daleko najbolje stanje što se ulica tiče.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 08:58 - pre 131 meseci
Tako je. U BGu su odlicni putevi u odnosu na ostale gradovima u kojima se krecem. Doduse nisam se kretao sporednim ulicama cesto, ali u KGu su glavne ulice uzas
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 09:11 - pre 131 meseci
Skoro sam isao za Poljsku kroz celu Cesku i autoput Prag-Brno-Ostrava je recimo mnogo gori od bilo kog dela autoputa kroz Srbiju. Desna traka je apsolutno neupotrebljiva za voznju mada sam video da vecina Ceha vozi tuda, ja sam skoro ceo put izvozao levom trakom. Verovatno su oni navikli ili voze kratke relacije, ali mene je cekao put od 1000 Km tako da nije bilo vreme za mazohizam :). Put je pun nekih pukotina pravilnog razmaka tako da je utisak kao da se vozi na kockastim tockovima i to tako traje desetinama kilometara, cak mislim i vise od 100 kilometara neprekidno. Leva traka nije mnogo bolja, ali je bolja.

Citat:
CoyoteKG: Iskreno i ja mislim da je autoput pre 10-15 godina bio uzas zbog onih ulegnuca odnosno kolotraga...
Dobro je da ima onih koji se secaju kakav je put stvarno bio. Mislim da nije bilo dela autoputa gde nije bilo kolotraga od po 15cm dubine. Penjanje uz bubanj potok je bila nocna mora ako nemas auto od 200ks kojim mozes da se popnes najbrzom trakom jer su druge dve trake bile tragicne. Begaljicko brdo isto nije izgledalo onako kako danas izgleda, kao ni deo kroz BG. Sve u svemu, moze biti mnogo bolje, ali bar meni ovih par stvari koje su uradjene su ekstra s obzirom kakve su sve ekipe to organizovale :).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 09:43 - pre 131 meseci
Taj put je očajan već godinama. Ja sam tim autoputem vozio po dva puta u oba pravca, i da ti pravo kažem, vozio sam ispod 100 km/h. Prosto, ne mogu više, stra' me. ]ebala ih EU, kako mogu glavni autoput, žilu kucavicu zemlje godinama da drže u onakvom stanju !?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 09:52 - pre 131 meseci
Citat:
tdusko:]Dobro je da ima onih koji se secaju kakav je put stvarno bio. Mislim da nije bilo dela autoputa gde nije bilo kolotraga od po 15cm dubine. Penjanje uz bubanj potok je bila nocna mora ako nemas auto od 200ks kojim mozes da se popnes najbrzom trakom jer su druge dve trake bile tragicne. Begaljicko brdo isto nije izgledalo onako kako danas izgleda, kao ni deo kroz BG. Sve u svemu, moze biti mnogo bolje, ali bar meni ovih par stvari koje su uradjene su ekstra s obzirom kakve su sve ekipe to organizovale :).

Tad sam tek bio polozio i uzeo dozvolu. Pa kad sam prvi put krenuo za BG i kad sam pokusao sa renaultom cokulom da izadjem iz tih kolotraga sa 100 km/h, poprilicno sam se zaljuljao i bilo je neprijatno pocetno iskustvo...
A sto se tice sadasnjeg autoputa, ja nemam ni jednu jedinu zamerku. Moze i 200 km/h da se vozi. Malo su samo nadvoznjaci problematicni.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.adsl.net.t-com.hr.



+1622 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 10:37 - pre 131 meseci
Žile kucavice su pruge i luke, asfalt je za boraniju trejd dipartment & praziluk holding internešnal.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 11:30 - pre 131 meseci
tdusko@ za taj deo auto puta sam se i pitao kako je tako los a oni su u EU :-)

u novom sadu situacija je dobra osim na glavnim raskrsnicama gde postoje nabori na samom semaforu ali da bih smanjio bruku nasih ''strucnjaka'' kad me stranci pitaju zasto je to tako? uvek im odgovorim da je to namerno uradjeno da bih vozaci usporili pred raskrsnicu i oni odusevljeno reaguju kako je to pametno :-)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 16:33 - pre 131 meseci
@cika daca
Apropo nasih strucnjaka ... jednom smo kolega i ja pricali sa Slovencima na temu voznje, auto-puteva ... I zale se Slovenci kako se na autoputu erozijom od kise i ostalih vremenskih (ne)prilika stvori prirodno hrabasti sloj koji poboljsava trenje sa gumama itd. a kako u tunelima toga nema, i kako je tamo uglacan asfalt ... Tu se ubacuje moj kolega i hvali nase strucnjake kako je kod nas put i kroz tunele hrapav ( doduse ne namerno :) )
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 21:43 - pre 131 meseci
Nemanja@ AAAhahaha
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 21:55 - pre 131 meseci
@ventura

Sve je to lepo sto pricas, samo ima jedna mala greska u tvojim izjavama. Veca cena putarine koju zele, je PDV koji ne ide njima u budzet. Mi cemo da placamo vecu cenu putarine, a putevi ce ostati isti jer nece biti vise para za puteve, vec isto, mozda i manje jer ce ljudi manje da ga koriste zbog povecanja cene. Znaci bice jos losiji put.

Drugo, posto uporedjujes cenu putarine sa Hrvatskom, cije cene smatras realnima, zar u tu racunicu ne ulazi i standard koji je u Hrvatskoj primetno veci nego u Srbiji? Zar njihovi putari nemaju vece plate od nasih?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 22:05 - pre 131 meseci
Citat:
shadow-bg:
Drugo, posto uporedjujes cenu putarine sa Hrvatskom, cije cene smatras realnima, zar u tu racunicu ne ulazi i standard koji je u Hrvatskoj primetno veci nego u Srbiji? Zar njihovi putari nemaju vece plate od nasih?

Cena rada definitivno nije 50% cene kilometra, već verovatno <5%, tako da to što su plate u Hrvatskoj duplo veće, ne znači da je kod njih kilometar puta duplo skuplji, već je eventualno skuplji za par procenata.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom03.07.2013. u 23:47 - pre 131 meseci
Citat:
jnk:bez problema možeš proći sve deonice sa 160 km/h uz manji ili veći komfor.


Ima jedna krivina iz BG ka NI, otprilike najjača na autoputu, u kojoj imaš par dugačkih talasa/prevoja na asfaltu na kojima dobijaš "osećaj" u stomaku. Mislim da čak ima i ograničenje 100km/h pre te krivine (ili je ranije bilo).

U svakom slučaju, meni ne pada napamet da tu vozim preko 140, jer ne bih da testiram koja je brzina potrebna na toj krivini za efekat gubljenja trakcije koji se može videti na jutubu kao posledica jurcanja u krivini preko prevoja.

Citat:
ventura:Deo autoputa od Niša ka Leskovcu je idealan i tu možeš da voziš 250 kmh bez da imaš bilo kakve probleme.


Možeš da voziš, ali ćeš svo vreme slušati kloparanje guma/amortizera/osovina zbog stotina ili hiljada krpeža na tom delu puta. Put je očajan, opasno se približava očaju koji je prisutan na makedonskom autoputu, na kome već pri 150 zbog silnih krpeža i neravnina možeš da izgubiš prijanjanje u krivini.

A za to parče auto-krpež-kaldrme po kojoj se voziš do Brestovca i uništavaš auto, platiš beše negde oko 200din?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom04.07.2013. u 00:24 - pre 131 meseci
Citat:
pisac: Možeš da voziš, ali ćeš svo vreme slušati kloparanje guma/amortizera/osovina zbog stotina ili hiljada krpeža na tom delu puta. Put je očajan, opasno se približava očaju koji je prisutan na makedonskom autoputu, na kome već pri 150 zbog silnih krpeža i neravnina možeš da izgubiš prijanjanje u krivini.

A za to parče auto-krpež-kaldrme po kojoj se voziš do Brestovca i uništavaš auto, platiš beše negde oko 200din?

Mi očigledno ne pričamo o istom putu.



Jel na ovaj krpež-kaldrmu misliš? Ja nešto nisam primetio da mu bilo šta fali.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom04.07.2013. u 02:47 - pre 131 meseci
Samo deo od naplatne rampe Doljevac pa do skretanja za Niš. Ko zna kad si zadnji put prošao tamo. Ja sam bio u septembru prošle godine, i put je očaj. A nije mnogo bolji bio ni ranije.

Nego, vidim da si od granice do naplatne rampe vozio 1h, što je, ako sam pogodio kilometražu, prosečna brzina od 130km koja uključuje i vožnju kroz klisuru, i pauzu. Dobar prosek.

Mada znam jednog koji je BG->VR stigao za manje od 2.5h
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Hvala bogu - putarina ipak po starom04.07.2013. u 07:36 - pre 131 meseci
^
Pošto sam mnogo putovao i radio po Srbiji, naučio sam da se kvalitet automobila i vozačke sposobnosti pojedinaca u gradovima po Srbiji ocenjuju vremenski: "Od Beograda do ______________" za toliko i toliko sati i minuta.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hvala bogu - putarina ipak po starom

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20589 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.