Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48356 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:19 - pre 97 meseci
Vidi, Dalibore, postoji svet i izvan Elite Madzone, i virtuelni i realni. Ti misliš, ako o nečemu nije raspravljano na Madzone, to je nepoznato. Na sreću nije tako, ima ljudi koji se informišu i iz drugih izvora, a neki su i u školu išli.

Ne znam odakle ti da pišamo po žrtvama, mi ih se sećamo i jednih i drugih. Pomenemo ih kada postoji povod. Ne ćutimo o jednima a da žalimo samo one druge. I ti isto tako razmišljaš, zar ne? Zar ne?
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:27 - pre 97 meseci
Citat:
Java Beograd:
Odavno se ja ne radujem i ne likujem. Ne znam otkud ti ta ideja i odakle zaključuješ da se radujem ? Jednako sam ovakav stav imao i kad su Francuzi malo dobili po ički.
Mislim, sasvim kul, sasvim opušteno. Kao i kad smo onomad svakodnevno dobijali vesti da je u Bagdadu eksplodirala bomba i da je desetine mrtvo. Čujem vest, primim k znanju, i nastavim da se bavim svojim poslom, svojom porodicom. Ništa manje, ništa vise. I ponekad pomisilim da li "neko to od gore stvarno vidi sve" ili ipak ne ?

Mene mogo vise nerviraju likovi koji uzdižu desetak smrti evropejaca ("Ja sam Šarli", aha, ali sutra ...) naspram mnogo-mnogostruko većih žrtava drugih naroda. Ah, da i nas Srbe su mnogo puta bombardovali, zar ne? Verovatno su mnogi učesnici ove diskusije baš tada likovali, pa tako donose zaključak da i sada neko mora da likuje.

"Pusti ga da priča o drugima, rećiće ti sve o sebi"


nisi u pravu i verovao ili ne postoji zaista kursna lista pogibija i nije svaka pogibija ista.

Najmanje se cene pogibije u ratu. Niko ni ne primecuje da svakodnevno stizu kovcezi i kovcezi mrtvi. Hoces dokaz ? Na prostoru bivse YU je izgunulo oko 130,000 ljudi za 4 godine i to su sve bile vesti. Da su ti ljudi ginuli u saobracajkama ili porodicnim svadjama osvetama ljubavnika ili cak sacekusama to bi bilo strasno. Novine bi e zvale Hronike a vesti citulje.

Zatim, malo vise ljude dotice saobracajna nesreca. Pogotovo avionska, brodska, zelezincka gde moze da pogine i po stotinu i vise ljudi...

Posle toga dolaze obicni zlocini i licne tragedije. Recimo "otac zaklao cerku" "decak upucao druga" " zena otrovala muza" "mesarskim nozem probio srce komsiji"

I na kraju ubistvo vladara. Recimo Djidnjica, Ferdinanda Kenedija Aleksandra Cezara

Teroristicki napad je tu vrlo visoko jos ako se desi u nekoj znacajnoj zapadnoj metropoli...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:31 - pre 97 meseci
Ta tvoja "kursna lista pogibija" (neverovatno glup izraz) možda važi za tebe i tebi sličnim, gutačima medijski serviranih gluposti. Za mene ne.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:35 - pre 97 meseci
Citat:
Java Beograd: Ta tvoja "kursna lista pogibija" (neverovatno glup izraz) možda važi za tebe i tebi sličnim, gutačima medijski serviranih gluposti. Za mene ne.


nije to moja izmisljotina nego su ljudi tako konstruisani.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:36 - pre 97 meseci
Kursna lista pogibija? Sad će Dalibor imati šta da kaže na tu temu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:44 - pre 97 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ne znam odakle ti da pišamo po žrtvama, mi ih se sećamo i jednih i drugih. Pomenemo ih kada postoji povod.

Naravno da ih pominjete duge iskljucivo kad postoji povod - likovanje nad tudjom nesrecom. To je bar jasno.

Evo npr Java, covek se uvek seti prvo Konga kad neko pogine u Belgiji. U Francuskoj - on se seti Libije. Naravno da se radi o nepostovanju i jednih i drugih.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:51 - pre 97 meseci
Pa cega da se seti drugog,pojeftinjenje zewe,toalet papira.

Mada i nije lose poredjenje kada si ti u pitanju i onaj modifikovani serator 2012.

A posto metaforicki receno,si buzdovan,procitaj zasto Belgija i Francuska.

Citat:
Francuski novinar i bivši talac Islamske države smatra da je slika koja cirkuliše nakon napada na Brisel upravo ono što ID želi da ljudi vide.

"Na slici se vidi jedan neidentifikovani osumnjičeni, druga dvojica za koje se veruje da su se razneli samo nekoliko trenutaka kasnije. Oni izgledaju kao bilo koji drugi putnici", piše Nikolas Henin u kolumni Gardijana a "džihadista, koji me je držao kao taoca u Siriji 10 dugih meseci, izvući će puno zadovoljstva iz banalne slike svoja tri operativca u trenucima pre nego što su pokrenuli jučerašnji ubilački napad na aerodrom."

Henin je rekao da je na fotografijama bombaša samoubica sa nadzornih kamera ne može da se vidi da oni "nameravaju da ubijaju i sakate" nebrojeno mnogo ljudi, kao i sebe.

"Oni nisu pod stresom ili uznemireni", napisao je on, jer kod njih je "svi povezano sa smrću", a fotografija šalje jasnu poruku da neprijatelj "izgleda običan i hoda među vama."
Sada kada se teroristički napadi "sele" od zemlje do zemlje u Evropi, svako brine o tome ko će biti sledeći, rekao je Henin.

Postoji jedan znak nade, ipak, a to je činjenica da se Salah Abdeslam, pariski napadač uhvaćen u Belgiji, nije ubio u Parizu ili pre hapšenja. "To pokazuje da ako postoji slabost u ID, to je da imaju ljude u svojim redovima", napisao je novinar.

"Čak i indoktrinisani, još uvek je potrebno ljudsko biće da pritisne dugme koje će ubiti na desetine ljudi, uključujući i njega".

On je takođe rekao da je važno da ne kažemo da su zemlje "u ratu" sa ID, i nazvao ono što rade "masovnim političkim nasiljem".

"Nema budućnosti u tome da dozvolimo političarima rasističke izgovore," dodao je on.
Novinar je pozvao ljude da se "smire i pogledaju stvari u perspektivi." On je rekao da je "uzrok svega ovoga" rat u Siriji, i svi treba da se "drže i potvrđuju naše vrednosti."

(The Week)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:51 - pre 97 meseci
Naravno da nije tako, ali ko sam ja da ti kvarim mišljenje.
Nego, da navedem šta se dešava u sred EU, takoreći u srcu grada evropskih vrednosti:
Citat:
Taksisti koriste situaciju, naplaćuju vožnju do Šarloa 300 evra!

Belgijski taksisti uveliko koriste strah nakon terorističkih napada u Briselu, kao i činjenicu da su svi letovi preusmereni u grad Šarloa. Zbog toga vožnju do ovog grada naplaćuju čak 300 evra.

http://www.blic.rs/vesti/svet/...u-nuklearnu-katastrofu/31et1m6

Da to rade Srbi varvari, bilo bi opravdanja, ipak su oni balkanci, bez poštovanja prema žrtvama, sirovi i pohlepni, neosetljivi i bezobzirni.
Koje je opravdanje belgijskim taksistima?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:52 - pre 97 meseci
@DaliborP
Naravno da nije tako, ali ko sam ja da ti kvarim mišljenje.
Nego, da navedem šta se dešava u sred EU, takoreći u srcu grada evropskih vrednosti:
Citat:
Taksisti koriste situaciju, naplaćuju vožnju do Šarloa 300 evra!

Belgijski taksisti uveliko koriste strah nakon terorističkih napada u Briselu, kao i činjenicu da su svi letovi preusmereni u grad Šarloa. Zbog toga vožnju do ovog grada naplaćuju čak 300 evra.

http://www.blic.rs/vesti/svet/...u-nuklearnu-katastrofu/31et1m6

Da to rade Srbi varvari, bilo bi opravdanja, ipak su oni balkanci, bez poštovanja prema žrtvama, sirovi i pohlepni, neosetljivi i bezobzirni.
Koje je opravdanje belgijskim taksistima?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:53 - pre 97 meseci
Naravno da se radi o poštovanju i jednih i drugih, a ne samo ovih evropejskih. "Ja sam Šarli", ali ne i "Ja sam Sulejman". Zašto ?

A, brate, povod mora da postoji, ne mogu da govorim o terorističkom napadu u Švajcarskoj (hipotetički) ako se taj nije ni desio.

Nego, ponavljam, ide mi na klinac to što niko nije otvorio temu o pogibiji u Instanbulu ( u koji sam često išao i upoznao divne ljude), i što se za šačicu evropejskih žrtava diže ovolika prašina u medijima, a i na forumu. A dobili tek samo malo po ički, ništa vise. Zanemarljivo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:54 - pre 97 meseci
Citat:
IZRAELSKI MINISTAR ODBRUSIO BELGIJANCIMA Umesto što jedete čokoladu, bolje unapredite bezbednost


http://www.kurir.rs/planeta/iz...dite-bezbednost-clanak-2187451
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:57 - pre 97 meseci
Citat:
DaliborP:Evo npr Java, covek se uvek seti prvo Konga kad neko pogine u Belgiji. U Francuskoj - on se seti Libije. Naravno da se radi o nepostovanju i jednih i drugih.
Realno, prvo se setim svog naroda. Onda se setim ostalih. Šta ću, takav sam.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 11:58 - pre 97 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
IZRAELSKI MINISTAR ODBRUSIO BELGIJANCIMA Umesto što jedete čokoladu, bolje unapredite bezbednost

http://www.kurir.rs/planeta/iz...dite-bezbednost-clanak-2187451
Sad bi neki rekli "vidi ga likuje nad tuđom nesrećom"

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
130.0.237.*



+433 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:00 - pre 97 meseci
EU bi sada morala mirno i staloženo da deluje i odgovori na ove poteze opozicije. Npr. da organizuje mirovnu konferenciju u Ženevi ili negde, na kojoj bi ISIS dobio neku vrstu autonomije u Belgiji, Francuskoj itd.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:00 - pre 97 meseci
Citat:
Java Beograd:Realno, prvo se setim svog naroda. Onda se setim ostalih. Šta ću, takav sam.

Naroda Konga i Turske?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:03 - pre 97 meseci
Belgijanci su bolesna nacija.
Isto kao gejevi holanđani i pegavi englezi.
Englezi se između sebe prcaju već u trećem kolenu srodstva, da bi bogatstvo ostalo u okviru familije.
Zato se i rađaju degenerični.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:03 - pre 97 meseci
Citat:
Java Beograd:Nego, ponavljam, ide mi na klinac to što niko nije otvorio temu o pogibiji u Instanbulu ( u koji sam često išao i upoznao divne ljude), i što se za šačicu evropejskih žrtava diže ovolika prašina u medijima, a i na forumu. A dobili tek samo malo po ički, ništa vise. Zanemarljivo.

A zasto ti ili Sloba ili Lavlja Jazbina niste otvorili tu temu kad toliko saosecate sa njima? Ocigledno da se najbolje razumete u dogadjaje, pa jeste malo cudno da o drugim zrtvama iskljucivo pricate na temama o Belgiji ili Parizu.

Sto nisi otvorio temu i podelio tvoju empatiju sa turskim narodom?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:11 - pre 97 meseci
Teme koje se otvarajuda bi se diskutovalo o zapadnim, takozvanim demokratskim vrednostima, zaključavaju se i brišu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:15 - pre 97 meseci
Aha, pa da - zavera protiv istine. Ti bi rado, ali ne daju zlikovci.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu24.03.2016. u 12:17 - pre 97 meseci
DaliborP..Da te pitam ozbiljno.Da li stvarno mislis da ovde na forumu ima nekog koga raduje necija pogibija?

Niko ne moze da ospori koliko su ta belgija,francuska,engleska,spanija istorijski naneli zla na planeti.Pa danas ih ti kokaju.

I onda Srbin crn do crnjeg ma sta uradio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije na aerodromu i u metrou u Briselu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48356 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.