Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgovarate 'C#' ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izgovarate 'C#' ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39962 | Odgovora: 188 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 01:48 - pre 237 meseci
Citat:
Marko_L: Tačno, samo što ako razgovaraš sa nekim i pomeneš mu CIS on će prvo pomisliti na notu, jer to spada u osnovno obrazovanje (predmet "muzička kultura" u osnovnoj školi), a ako kažeš "si šarp" ili "ce šarp" onda ne možeš da pogrešiš.


Kakve to veze ima? Pa i ako razgovaraš sa nekim amerom, i kažeš „si šarp“, ako mu je muzika bliža, pomisliće na notu, a ne na programski jezik.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 04:59 - pre 237 meseci
Ajoj, nema me dva dana i vidi šta napraviste

Ovo me toliko podseća na stari Sezam BBS (za mlađe članove foruma, to je bilo u doba 2400bps modema ), i bitku između pointera i pokazivača i i gomile drugih termina. Više se ni ne sećam ko je sve učestvovao u toj patetičnoj raspravi između branilaca vere, ćirilice i starih dobrih vrednosti i otpadnika koji misle da onaj ko otkrije nešto ima pravo da tome da i ime.
U krajnjoj liniji, stvar je vrlo jednostavna, ako vam je cilj da ceo radni vek provedete u Srbiji i da jedino možete da sarađujete sa drugim stanovnicima Srbije koji dele vaše mišljenje, by all means, koristite Cis, pokazivač, trebilicu, višeznačnost i ostale srbijanluke. Ali ako vam je cilj da tokom karijere ili odete napolje ili sarađujete sa strancima, manite se ćorava posla.
Već sad imam problema, ovde gde sam, da pokušam da kvalitetnim programerima obezbedim posao napolju iz prostog razloga što čak iako znaju engleski ne mogu da prođu tehnički intervju jer su se obučavali iz "stručnih prevoda" CETa i MikroKnjige. I nemojte misliti da je ovo specifičnost Srbije, Francuzi su još gori. A vrlo je indikativno da sam do sada ovde upoznao bar po jednog čoveka iz SVAKE evropske zemlje SEM Francuske.
Ako mene neko pita, ja bih najradije ovu temu kompletno obrisao (najbolje kroz es'kju'el, da joj traga ne ostane ) pre nego je se dočepa neko iz CETa ili MikroKnjige ili ne daj bože neko od akademskog kadra, što će izroditi novu generaciju "stručnih prevoda". Još će i da iskoriste ovu temu da se opravdaju kako ti termini imaju podršku "stručne javnosti"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 08:18 - pre 237 meseci
Citat:
Više se ni ne sećam ko je sve učestvovao u toj patetičnoj raspravi između branilaca vere, ćirilice i starih dobrih vrednosti i otpadnika koji misle da onaj ko otkrije nešto ima pravo da tome da i ime.


Najbolje je kad zbog obične rasprave ljudima počnu da prišivaju razne epitete, čisto da se i ostali upozore sa kim mi to imamo posla (i šta sve stoji iza jednog "Cis" :) Da još možemo da ih i pljunemo, to je kod nas prilično popularan i odomaćen sport.

Citat:
ili ne daj bože neko od akademskog kadra, što će izroditi novu generaciju "stručnih prevoda". Još će i da iskoriste ovu temu da se opravdaju kako ti termini imaju podršku "stručne javnosti"


A još je bolje kad uzmemo da karikiramo stvari, čisto da bi pokazali kako smo u pravu. Ne mogu da odolim, te ću da se pridružim. Dakle, najbolje je da se služimo engleskim po Vuku: hens, vi dont niid no edukejšn, vi dont niid no tot kontrol.


P.S.
Tema je zrela za Advocacy.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.11.2004. u 09:41 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 08:41 - pre 237 meseci
Citat:
mmix: Već sad imam problema, ovde gde sam, da pokušam da kvalitetnim programerima obezbedim posao napolju iz prostog razloga što čak iako znaju engleski ne mogu da prođu tehnički intervju jer su se obučavali iz "stručnih prevoda" CETa i MikroKnjige.

Ako neko zna prevod ne znači da ne zna original. Neko ko se obučavao samo iz knjiga prevedenih na srpski ionako nema šta da traži na nekom ozbiljnijem intervjuu.

BTW, neko je pitao, mislim da je "Cis", kao i gro muzičkih termina kod nas uvezen od severnih komšija (u to doba verovatno Austrougarske).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 08:46 - pre 237 meseci
Citat:
Ako neko zna prevod ne znači da ne zna original.


A ne, ne.. Ako znaš srpski, nikako nije moguće da znaš i engleski ili neki drugi jezik. Logično, ako bi znao šta je to "računar" i "Cis", nikako ne dolazi u obzir da znaš i šta je to "kompjuter" i "si šarp".

Samo polako, za 2 dana Tati će da prišiju još dosta toga :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 13:13 - pre 237 meseci
@mmix: Ako želiš da naučiš programere engleskom jeziku, nauči ih engleskom jeziku. Uvođenjem engleskih pojmova umesto već postojećih naših reči dobiješ čikaški srpski, a ne engleski. Nekoliko primera čikaškog srpskog (ovo sam ili čuo lično (1, 3, 4), ili iz prve ruke(2,5) - dakle bez urbanih legendi):

1) "(Ime izostavljam), kako to voziš for Krajst sejk? Kip rajt, čovječe, kip rajt!"
2) "Oče M., možete li mi pogurat karu? Neće da starta, mora da je baterija crkla."
3) "Da pejntamo dve inče od dna pa da sendamo plejnom."
4) "Hvala, hvala. To je vrlo dženrs."
5) "On je dobar nabor. Bavi se rijl estejtom."

Smešno i jadno (da ne kažem "patetično" na čikaško-srpskom), zar ne? A kad mi programeri kažemo nešto kao "Si šarp ima dobar tajp sejfti, i koristi eksepšn mehanizam za eror reporting" to nije smešno i jadno?
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 14:27 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata:Nov je jedino kontekst (programski jezik), ali zašto bismo C# izgovarali kao "cis" kada govorimo o noti, a "si šarp" kad govorimo o programskom jeziku?


Pa upravo to je suština -> ta 2 termina i treba da se nazivaju drugačijim imenima kako bi se napravila jasna razlika!

Prva asocijacija za "cis" kod većine ljudi koje znam (mahom programeri i muzičari) je za povišenu notu. Kad im spomenem "si šarp" svi tačno znaju da govorim o programskom jeziku C#.

End of story.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 14:33 - pre 237 meseci
Citat:
Buum: Pa upravo to je suština -> ta 2 termina i treba da se nazivaju drugačijim imenima kako bi se napravila jasna razlika!


Ta razlika ne postoji u engleskom i ne vidim nikakvu konfuziju. Ili misliš da smo mi gluplji od Amerikanaca/Engleza pa nam treba dodatno razdvajanje pojmova?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 15:15 - pre 237 meseci
@Buum:
E svasta. Po cemu je naziv "Java" ili "C" u boljoj situaciji? Naravno da se uvek gleda na kontekst.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 17:15 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Smešno i jadno (da ne kažem "patetično" na čikaško-srpskom), zar ne? A kad mi programeri kažemo nešto kao "Si šarp ima dobar tajp sejfti, i koristi eksepšn mehanizam za eror reporting" to nije smešno i jadno?


a jel si ti čuo nekad medicinare kako pričaju međusobno? ili pravnike?! ili automehaničare možda?!? ili mašince?!? ili...

smešno ili jadno?

Code:
za (ceo_broj c=0; c<10; c++) {
    ako_je (kvadratni_koren(c) < apsolutna_vrednost(x)) {
        suma = suma + c;
    } inače {
         baci novi Izuzetak("e baćo, loš parametar x..");
    }
    vrati sumu; // jebeni padeži..
}


dakle, dok god svi mogući programski jezici, i svi skript jezici, i svi markup (xml) jezici, i svi (mrežni) protokoli, i svi (fajl) formati, i svi standardi, i svi.... budu na engleskom, dotle će engleski da bude sastavni deo govora svakog IT profesionalca, ma gde se on nalazio na ovom grumenu stene koji zovemo zemlja..


[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 05.11.2004. u 18:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 17:25 - pre 237 meseci
Zombi, neko ko je iz Niš, kao ti, ne bi trebao da ima problem da napiše:

Code:
vrati suma;


:)

Ozbiljnije, nisam primetio da je Tata negde rekao da IT profesionalac ne treba da poznaje engleske izraze.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 17:44 - pre 237 meseci
Citat:
-zombie-: smešno ili jadno?

Code:
za (ceo_broj c=0; c<10; c++) {
    ako_je (kvadratni_koren(c) < apsolutna_vrednost(x)) {
        suma = suma + c;
    } inače {
         baci novi Izuzetak("e baćo, loš parametar x..");
    }
    vrati sumu; // jebeni padeži..
}



Valjda si i sam svestan koliko ovaj primer nema veze sa temom. Da sam predlagao da napravim novi programski jezik "nebeski C" u kome bi komande bile "prevedene" sa engleskog na srpski, onda bi on izgledao tako kao što si ti naveo. Međutim, ja samo pitam "zašto ne koristimo postojeći izraz za oznaku C# koji potpuno verno prenosi smisao originalnog engleskog izgovora (vidi randomov post) i koji je kraći i lakši za izgovor nego engleska verzija?" Da i ne pominjem da ima dosta ljudi koji i dan danas koriste izraze "C taraba" i "C povisilica".
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 18:07 - pre 237 meseci
Uff ... ja mislim da je ova tema više za madzone al' ajde :)

Prvo (kao čovek sa završenom nižom muzičkom školom) da potvrdim da se znak povisilice # piše ispred note na notnom sistemu (#♪), odnosno posle imena note ako se piše slovima (C#). Takođe, koliko se sećam na solfeđu se povišena nota solmizacije 'do' prilikom pevanja izgovarala sa 'do' a ne 'cis' (ili des kako neko reče, to je barem na klavirnim instrumentima isto).
Kada je pre par godina Microsoft počeo sa najavom C# -a odmah sam prekopao Internet da bih video kako oni to izgovaraju, dakle C Sharp, i tako ga izgovaram onda kada ga (retko) izgovaram. Ako ćemo već da prevodimo, zašto ne "C taraba" ? Da li je iko od vas ikada dopunjavao svoj mobilni na pre paid-u ? Glas na automatu doslovce kaže : "Ukucajte broj sa kartice a zatim pritisnite taster taraba koji se nalazi ..." Ako ćemo već da prevodimo na srpski tako da i "ne programeri" to razumeju, zašto onda diskriminisati ljude koji ne znaju šta je povisilica, snizilica, razrešilica, ... ?

Ako već nećemo Džava, Si plas plas, može jedno pitanje ... koliko vas koji pričate Cis za C# Microsoft izgovara Mikrosoft :) ? Kada sam jednom prilikom od svoje firme pre par godina tražio da mi kupi knjigu za JavaScript (baš tako sam izgovorio preko telefona) čovek mi je doslovce rekao, "ako je Majrkosoft, onda je i DŽava skript".

Uzgred, neko ovde reče Java je C++++. To nije tačno. Kada je Java napravljena ona je zapravo trebala da bude C++-- :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 18:31 - pre 237 meseci
Citat:
dinke
Ako već nećemo Džava, Si plas plas, može jedno pitanje ... koliko vas koji pričate Cis za C# Microsoft izgovara Mikrosoft :) ? Kada sam jednom prilikom od svoje firme pre par godina tražio da mi kupi knjigu za JavaScript (baš tako sam izgovorio preko telefona) čovek mi je doslovce rekao, "ako je Majrkosoft, onda je i DŽava skript".


Razlika je očigledna: Java postoji u našem jeziku odavno i označava (kao i u engleskom) ostrvo. Nema nikakvog razloga da koristimo dva različita izgovora za tu reč, baš kao što i Englezi/Amerikanci to ne čine. Njima je Java uvek "Džava", a nama je Java uvek "Java".

Microsoft je sa druge strane, potpuno nov pojam i nije jasno kako ga je najbolje izgovarati. Lično, ponekad izgovaram "Mikrosoft", a ponekad "Majkrosoft". Jednostavno, ne znam šta je "bolje", a nijedna verzija nije nešto očigledno lakša za izgovor kao kod "Cis" vs "Si šarp".

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 18:43 - pre 237 meseci
dinke da te pitam: ako sutra izađe programski jezik "π", kako ćeš ti da ga izgovaraš - "pi" ili "paj" ?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 18:45 - pre 237 meseci
Citat:
Međutim, ja samo pitam "zašto ne koristimo postojeći izraz za oznaku C# koji potpuno verno prenosi smisao originalnog engleskog izgovora (vidi randomov post) i koji je kraći i lakši za izgovor nego engleska verzija?"

DT, niko ne kaže da je "CIS" neadekvatan izraz, evo čak se i slažem da je lakši za izgovor, možda je i bolji, ai šta to vredi kada se "si šarp" (C Sharp) već ustalio među domaćim, a i svetskim programerima.Tako da ja ne vidim šta pokušavaš da postigneš tim naturanjem "CIS"-a, jer onaj ko je do sada izgovarao "si šarp" izgovaraće ga i dalje tako, isto kao što će neko ko je navikao da kaže "fajl" i dalje izgovarati "fajl", a ne "datoteka" (koji uzgred budi rečeno isto nije domaći izraz).Dakle, sve je stvar opšte prihvaćenog izraza u trenutku pojave objekta na koji se odnosi, u ovom slučaju programskog jezika C#.Evo recimo, ja kada sam prvi put čuo za njega (tačnije pročitao), bilo je C# i tada sam ga zvao "C sa tarabom", a nešto malo kasnije sam video na nekim sajtovima napisano kao C Sharp i to mi je nekako ostalo urezano.Kako ne koristim dotični softver i ne spominjem ga često (možda bi onda i koristio izraz CIS, nešto kao skraćenica), ali kada ga pomenem, izgovaram "ce šarp".Ono što hoću da kažem je, da nijedan od izraza koji smo pomenuli ovde nije pogrešan, ali isto tako nijedan nije zvanično standardizovan, tako da samo od navike zavisi kako ćeš izgovarati, ali najviše ljudi ga izgovara kao "ce šarp", te se to može nazvati nezvaničnim standardom.U svakom slučaju, nije pogrešno izgovoriti ni "ce taraba", "ce povislica" ili "si taraba" ili nešto deseto.Što se mene tiče, ako bi mi neko rekao "CIS" ne garantujem da bi iz prve provalio na šta misli, ali ako bi mi rekao "programski jezik [bilo koji od izraza koje smo naveli u dosadašnjoj diskusiji]" sigurno bih ga razumeo.Mada, ne vidim čemu tolka buka ni oko čega, jer već smo utvrdili da sporazumevanje nije problem, jer i sam si pomenuo da nekome na daljinu možeš da pošalješ faks sa natpisom C#, ili pak poslati mejl, a ako je sagovornik pored tebe, na kraju krajeva možeš lepo da nađeš i parče papira i olovku i napišeš mu "C#", pa ako i to ne razume onda sigurno neće razumeti ako mu kažeš "CIS".Već su vođene svakakve polemike oko prevođenja IT rečnika kod nas i došlo se do zaključka da je jednostavno preveliki broj ljudi "navikao" na određene izraze kao što su monitor, fajl, direktorijum...i njima nikad monitor neće biti ekran, a fajl datoteka.Isto tako je za C#.Kome je ušlo u uši "ce šarp" on će ga tako izgovarati svaki put kad ga pomene i to je fakat.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 18:51 - pre 237 meseci
@degojs
Zavisi sa kim pričam :)

Ja: Java, Ce plus plus, pe ha pe, maj es kju el, linuks ali i Majkrosoft, Si šarp. itd :)

Inače baš ovih dana radim na internacionalizaciji jedne aplikacije, pa kao test prevodim na srpski. Koje je to tek smaranje ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 19:05 - pre 237 meseci
Marko_L:

svako može da priča kako hoće, taman posla da neko propisuje kako ćeš ti da pričaš. Vidiš kako ovi u Čikagu lepo kombinuju za svoje potrebe:) Stvar je u tome, valjda, da postoji nešto što se zove književni jezik i u njega neke stvari ulaze, a neke ne. Ne vidim da bi "si-šarp" tamo našlo mesta, pored živog "cis". Zašto bi?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 19:16 - pre 237 meseci
Citat:
Tako da ja ne vidim šta pokušavaš da postigneš tim naturanjem "CIS"-a


Kako ja to "naturam" Cis? Da nisam počeo da porukama u .NET forumu koje sadrže C# dodajem u zagradi "Cis"? Ili sam možda napisao pismo ministru prosvete sa zahtevom da se deci u školi održi specijalno predavanje na temu kako pravilno izgovarati C#? Ili sam zamolio senatore Kenedija i Kerija da preko Kongresa izvrše pritisak na SiCG da se pravilno izgovara C#? Naravno da će svako da izgovara C# kako hoće. Samo raspravljam sa onima koji tvrde da je "si šarp" bolje nego "cis". Jedini razlog koji sam do sada čuo je navika. Doduše i to ne drži vodu, jer su neki navikli na "si šarp", drugi na "ce šarp", treći na "ce taraba", a četvrti na "ce povisilica". Tako ja programiram u Cisu, Relja u Si šarpu, a neko opet u Ce tarabi, a svi koristimo isti programski jezik.

BTW, ima li FON-ovaca ovde? Baš me interesuje kako izgovaraju "Java" na predavanjima i vežbama.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako izgovarate 'C#' ?05.11.2004. u 19:27 - pre 237 meseci
Citat:
Ne vidim da bi "si-šarp" tamo našlo mesta, pored živog "cis". Zašto bi?

Iz istog razloga iz kojeg se koristi "fajl", a ne "datoteka", "monitor", a ne "ekran", "fajl sistem", a ne "datotečni sistem"...itd.Vidi Deki, jednostavno ima previše izraza u IT, i ne samo IT, koji se izgovaraju kao što se izgovaraju u izvornom obliku u kojem su nastale, samo malo izmenjene, recimo čisti primeri su "televizija" (od reči television, koja se izgovara "televižn"), isto tako znam dosta ljudi koji Visual Basic izgovaraju kao "vizual bejzik" umesto "vižuel bejzik" kako je pravilan izgovor u izvornom obliku, "mikrosoft" umesto "majkrosoft" (to je valjda taj čikaški srpski), pa se niko ne buni, kako god izgovoriš sve dok te ljudi razumeju.Ne vidim razlog zašto bi sad jedna reč nešto promenila.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 05.11.2004. u 20:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 05.11.2004. u 20:39 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izgovarate 'C#' ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39962 | Odgovora: 188 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.