Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451110 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu03.12.2015. u 17:59 - pre 102 meseci
To je razmatranje opcije parcijalne istine.
Jedna ili nekoliko kamencica sa Meseca, a 300 kila sa Antarktika. A parcijalna istina je vrlo neprimetna, i sakriva parcijalne lazi, i to snazno i jako otezava bilo kakvo dokazivanje, a pogotovo razbija plitke optuzbe "teoreticra zavere", i smanjuje procenat onih koji bi da sumnjaju, bez interesa.

I naravno, kamenje mi nije bitno za licnu sumnju, posto su opcije prezentovanog kamenja labilan dokaz setnje po mesecu. Moze se povrsno prihvatiti ali ne mora. Nije ni potreban ni dovoljan dokaz. Ali je marketinski snazan dokaz, materijalni dokaz velike moci.

Takodje je nebitan i holandski lazni kamen sa meseca, iako je bruka, fosilizovano drvo predstaviti kao kamen sa Meseca, on je samo prikaz marketinske histerije i potrebe da se da znacaj sljunku, naucno slaboupotrebljivim. Mislim, zadovoljilo je naucnu radoznalost, ostvarilo neke prosecne podatke, nista znacajno i spektakularno.

Sto se tice povrsinski spaljenog bolida, kamenje sa meseca se ionako sece na uzorke i deli, tako da je iseceni uzorak iz jezgra taman originalnog i nespaljenog sastava. Cisto da se ne pomisli da je samo u spoljnom izgledu "kljuc nekog resenja"...resenja neke dileme.
Za efekat "spoljnog izgleda" imaju drugo kamenje, a za analize, koje god...
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu03.12.2015. u 18:12 - pre 102 meseci
Evo jedan kamenčić od 9.6kg.



Doneli su ga u Apollo 15 misiji.
Prikačeni fajlovi
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu03.12.2015. u 19:07 - pre 102 meseci
Ajde, otkud znas, da li si bio, probao, licno ih docekao?

Taj kamen uopste nije tema, hoces li ih prikazivati jedan po jedan?

I da li si ga licno docekao na 15-oj misiji, kada si tako siguran?

A da li si proverio i holandski kamen?

http://www.dcclothesline.com/2...auts-armstrong-aldrin-is-fake/

Prikačeni fajlovi
 
+2

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu03.12.2015. u 20:17 - pre 102 meseci
Ne bih znao detalje osim da napomenem da se od 1998.
vodi istraga radi hapšenja osoba koje prodaju prividno Mesečevo kamenje.
Kad sam video sliku, ja lično bih rekao da je u pitanju običan kamen vulkanskog porekla što znači da je sa Zemlje.

Još nešto.

Baš taj lažni kamen koji si pronašao
potvrdjuje da su u laži kratke noge.
Čim je prevara otkrivena
niko nije zalegao da brani lažni kamen.

To je dobra osnova na kojoj se bazira verodostojnost za onih 382kg kamenja.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu03.12.2015. u 21:29 - pre 102 meseci
Moze i takva logika. Inace nije kamen vec fosilizovano drvo.

Kamenje nije tema, a nije ni dokaz. Tema je sumnja, da li postoji i da li je osnovana.

Da ima jasnih dokaza i sa jedne i sa druge strane, bar ne bi bilo sumnje, vec jasnih dokazanih cinjenica. Istini ne treba toliko dokazivanja.

Razlozi sumnje su jasni, dokazani, dokazano je, nesumnjivo, da preko 35 god niko nije setao po Mesecu. Iako ima zelja za boravkom na Mesecu, iako su nastavljena istrazivanja Meseca. I to mnogo uspesnija od istrazivanja koje je provela Apollo misija.

Ono sto je nejasno, dali su problemi boravka astronauta na Mesecu razlog, ili nesto drugo. Skupoca ekspedicije je malo labaviji razlog, nije nelogican, ali za potrebe nauke nedovoljan. Deluje da u toj setnji po Mesecu nema ozbiljne nauke, moze se isto odraditi i sondama i robotima, pa se indukuje zakljucak da je misija Apollo bila vise politicki nego naucni projekat.

A ako je bilo problema s boravkom astronauta na Mesecu, problema sa raznim konstrukcijama i tajminzima projekta, resenje spektakla bi se sigurno naslo u zoni laziranja i modelovanja setnje po Mesecu.

Ne bi to bilo ni prvo ni poslednje laziranje tehnickog neuspeha, pomocnim metodama.

I to su nekakvi, sitni ili krupni, kako ko voli, razlozi za sumnju. Razvejati sumnju pisanijem jedne strane, one zainteresovane za politicki uspeh, je neizvodljivo.

P.S.
Mislim da ce sumnje nestati, bas nestati, kada neka od "drugih" kosmickih sila bude prosetala astronauta po Mesecu. Rusija, ESA, Kina, Indija, Japan..bilo koja. Tada ce izneti nepoliticke cinjenice, probleme i resenja koja su imali pri setnji. I bice apsolutno jasno, i sumnje razvejane, da li je Apolo misija u nekim svojim elementima bila iscenirana.

 
+1

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 14:41 - pre 102 meseci
I na kraju mozemo da zakljucimo sledece:

@vladd ne poznaje cinjenice i tehnologiju vezanu za ovaj podvig

@vladd ne zna tacno zasto sumnja da su ljudi bili na mesecu (ustvari zna ali nije bas za ovaj topic)
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 15:01 - pre 102 meseci
Citat:
vladd:P.S.
Mislim da ce sumnje nestati, bas nestati, kada neka od "drugih" kosmickih sila bude prosetala astronauta po Mesecu. Rusija, ESA, Kina, Indija, Japan..bilo koja. Tada ce izneti nepoliticke cinjenice, probleme i resenja koja su imali pri setnji. I bice apsolutno jasno, i sumnje razvejane, da li je Apolo misija u nekim svojim elementima bila iscenirana.


Zašto bi nestale? Teroetičari će reći Amerikanci platili Indijcima ili Japancima da se prave da je tamo gore sve u redu itd.
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 15:30 - pre 102 meseci


Trebali su da ga ovako ofarbaju. Moguće da bi onda bio manje sumnjičav.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 16:49 - pre 102 meseci
To ne bi bio dokaz
zato što kamenoresci imaju mašine
kojima uklesavaju tekst i slike na nadgrobne ploče.

A pošto je Mesec obična kamenčuka
mogao je to neko uklesati mašinom
bez ljudske intervencije.


Jel zvučim hoaksovski uverljivo
ili sam tek amater u toj sferi?
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 17:17 - pre 102 meseci
Amaterski:)

Neka hoakseri misle sta hoce, i neka konstruisu i kalkulisu koje hoce kombinacije, vazno je da se eliminise politicki efekat setnje po Mesecu, i da ostane samo istrazivacki poriv.

Da je istrazivacki poriv bio imperativ, ne bi bilo ni sumnji ni kovanja zavera. Ovako, imperijalisticka, pa pride histericna politika, zatecena u skripcu, sa imperativom uspeha, spremna je na svakakvu kombinaciju.


Citat:
@vladd ne poznaje cinjenice i tehnologiju vezanu za ovaj podvig


Apsolutno. Ne znam mnoge detalje, i stose tice cinjenica i sto se tice tehnologija. Potpuno mi je nepoznata farba koja "zadrzava radijaciju"..i to pola veka nakon njene "upotrebe u svemiru"...nigde se nije pojavila...

Kompjuteri u ispunili svaku kucu, ali farba ne..

Zaista ne znam cinjenice, ne znam ni u kojoj kolicini ih ne znam...i to je jos cudnije..ne bih znao da ih prepoznam.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 17:18 - pre 102 meseci
Amaterski:)

Neka hoakseri misle sta hoce, i neka konstruisu i kalkulisu koje hoce kombinacije, vazno je da se eliminise politicki efekat setnje po Mesecu, i da ostane samo istrazivacki poriv.

Da je istrazivacki poriv bio imperativ, ne bi bilo ni sumnji ni kovanja zavera. Ovako, imperijalisticka, pa pride histericna politika, zatecena u skripcu, sa imperativom uspeha, spremna je na svakakvu kombinaciju.


Citat:
@vladd ne poznaje cinjenice i tehnologiju vezanu za ovaj podvig


Apsolutno. Ne znam mnoge detalje, i sto se tice cinjenica i sto se tice tehnologija. Potpuno mi je, npr, nepoznata farba koja "zadrzava radijaciju"..i to pola veka nakon njene "upotrebe u svemiru"...nigde se nije pojavila...

Kompjuteri u ispunili svaku kucu, ali farba ne..

Zaista ne znam cinjenice, ne znam ni u kojoj kolicini ih ne znam...i to je jos cudnije..ne bih znao da ih prepoznam.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 17:34 - pre 102 meseci
Šta sa farbom koja "zadržava radijaciju"?
O kakvoj radijaciji je reč?
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 17:44 - pre 102 meseci
O nekoj tamo radijaciji, gde kazu da su bili.:)

Farbu je u tom smislu, pomenuo Jugin, ali sam to pomno zapamtio, i jednom cak to spomenuo u skoli, kao "saznanje", nakon cega me je nastavnica izbrukala, sto je bio pravi nauk, koji se pamti. Nakon toga sam pazljivije ucio sve sto sam mogao o radijaciji, istina bez farbe..:)

Maturski mi je bio transmutacija elemenata, delimicno sam ga radio u Vinci, ali sam vrlo brzo punu paznju okrenuo masinstvu i elektronici, kao daleko zanimljivijim i daleko manje zahtevnim, po pitanju pribora i alata...

Tada sam prvi put uocio razliku izmedju narodno-popularnih tv prica i realne tehnologije i realnog znanja..:)
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 17:51 - pre 102 meseci
Citat:
vladd: O nekoj tamo radijaciji, gde kazu da su bili.:)

Farbu je u tom smislu, pomenuo Jugin, ali sam to pomno zapamtio, i jednom cak to spomenuo u skoli, kao "saznanje", nakon cega me je nastavnica izbrukala, sto je bio pravi nauk, koji se pamti. Nakon toga sam pazljivije ucio sve sto sam mogao o radijaciji, istina bez farbe..:)

Maturski mi je bio transmutacija elemenata, delimicno sam ga radio u Vinci, ali sam vrlo brzo punu paznju okrenuo masinstvu i elektronici, kao daleko zanimljivijim i daleko manje zahtevnim, po pitanju pribora i alata...

Tada sam prvi put uocio razliku izmedju narodno-popularnih tv prica i realne tehnologije i realnog znanja..:)


I aktivno se pripremas za trenutak kada ce ti uruciti Nobelovu nagradu.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 18:22 - pre 102 meseci
Ako nemas nista pametno da dodas, cemu onda sitna lupetanja. Zasto jedna recenica glupog komentara, na "onoliki tekst?"

Sto gospoda trolovi ne preskoce temu i udave se u svojim verovanjima, zasnovanim na propagandi..imate najbolju robu na top sopu, imatenajbolje rijalitije na pinku, imate nauku u nasinim artijama i slikama..i uzivajte..

Te detalje, slike filmove i pisanija, ionako cela planeta moze da vidi....pa sto mislite da su trolovska isprazna verovanja i neuka opisivanja neceg sto se vidi, uz naivne i plitke zakljucke, neobicno interesantna za pisanje na forumu..
Ilise neguje neka patologija...?

Pa dajte bar recite nesto novo, saljivo..ali ne, ustogljeni trolovi znaju da guglaju, znaju da citaju, jedino ne znaju o cemu pisu

Ovaj jedan izvodi komicne zakljucke, ovaj drugi se igra slovne gimnastike, dovodi u sumnju sve sto nema NASA pecat na sebi, pokusavaju da "ocenjuju", a nije imjasna ni radiokomunikacija, ni bandovi, ne daj boze antene..fascinacija brojkama koje ne razumeju(npr peak power predajnika)..i uzima se ucesce, "kriticki" u diskusijama...

Jeli cimni, slab ti onaj tvoj burek forum za tehniku, od zelja za seme za elektroniku stigose samo do kupovine led sijalica, ali vidim da imaju teme koju ES nema, pa je jasnije zasto je veliki priliv "kandidata"...imaju i "konsultacije" i deo za 18+
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 18:45 - pre 102 meseci
A koj to bre ovde lupa ne znam može li neki da mi objasni al molem da
piše napolako jer numem da čitam na brzo već moram da sričem

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 18:49 - pre 102 meseci
Pokaži "magičnu" farbu na slici:

Citat:
The part of the Apollo spacecraft inhabited by the astronauts during their passage through the VARB was called the command module (CM). The command module hull, which completely surrounded the astronauts, provided the first layer of radiation shielding. Referring to Figure 7 we see that the hull was a multi-layered composite consisting of both metallic and non-metallic components.


http://www.braeunig.us/apollo/VABraddose.htm

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 19:11 - pre 102 meseci
Moram da priznam da ne mogu Nasu da optuzim za farbu, to je ipak bio komentar Jugina, koji je uzivao u spektakularnosti. I spektakularnosti trenutka i sopstvenoj...pa je mozda lupio u zanosu a ja prihvatio k'o svaka budala...

Inace, od ovih sildova nijedan nije antiradijacioni, uglavnom su temperaturne zastite, koliko vidim..mozda ima jos neki u nekom drugom dokumentu.

P.S.
Ovi "prohromi" mogu da budu odlican sild od elektromagnetnih ili magnetnih uticaja, sto moze da bude bitnoza neku opremu, i sada se koriste "nemagnetni" prohromi kojima se oblazu prostorije u kojima radi magnetna rezonanca, npr..
 
+1

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 19:34 - pre 102 meseci
Citat:
A satellite shielded by 3 mm of aluminium in an elliptic orbit (200 by 20,000 miles (320 by 32,190 km)) passing the radiation belts will receive about 2,500 rem (25 Sv) per year. Almost all radiation will be received while passing the inner belt.[29]


Citat:
The Apollo missions marked the first event where humans traveled through the Van Allen belts, which was one of several radiation hazards known by mission planners.[30] The astronauts had low exposure in the Van Allen belts due to the short period of time spent flying through them. Apollo flight trajectories bypassed the inner belts completely to send spacecraft though only the thinner areas of the outer belts.[31][32] The command module's inner structure was an aluminum "sandwich" consisting of a welded aluminium inner skin, a thermally bonded honeycomb core, and a thin aluminium "face sheet". The steel honeycomb core and outer face sheets were thermally bonded to the inner skin.


Aluminijumski sendvič ja bio primarna zaštita od zračenja.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu04.12.2015. u 20:10 - pre 102 meseci
Ma vazi, aluminijum je poznati "sild"za radijaciju.

Sto se tice radijacionih pojaseva, to smo valjda razjasnili, to je radijacija "zarobljenih" cestica, a njihovu radijaciju je izazvalo Sunce. Prakticno "radijacioni pojas" je zastita Zemlje. Problem je radijacija koja je izazvala radijaciju doticnog radijacionog prstena, izvan koga su leteli

Nego procitaj malo 30 god svezije vesti..kako nasa kuka da je slaba radijaciona zastita u orbiti Zemlje, na medjunarodnoj svemirskoj stanici

https://www.newscientist.com/a...diation-shields-disappointing/
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451110 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.