Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863760 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 22:19 - pre 66 meseci
Kako da nije svi oni na papiru troše malo dok ne pukne neka afera to mi je poznato nego kako to duplo veći auto i20 je malo ispod 4 metra. Ispade ja vozim najmanji auto u univerzumu koji najviše troši? Pomirite se sa time hehe znam da vam to zvuči neverovatno i meni isto kada sam ga kupio novog jer sam do tada uvek vozio nemačke smradove sa lažnim potrošnjama. Uopšte ne znam zašto ova tema ima ovakvu dozu pritajene agresije onih kojima kao nije bitno koliko im troši auto a pojedoše se živi.

Evropski proizvođači odlučno odgovorili sa trocilindričnim i dvocilindričnim agregatima a uskoro se očekuje i revolucionarni dvotaktni agregat bolji nego ikada. Do tada najave hibrida i električnih vozila malo da maštamo jelte.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 22:30 - pre 66 meseci
Stvarno ti kažem da ne lupetaš previše.

Hyundai je brend koji najviše laže o potrošnji, teške kazne je popio zbog toga, a u to sam se i lično uverio, i to baš sa tim tvojim motorom, kome je velika potrošnja, uz buku, najveća mana.

 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 08:26 - pre 66 meseci
Svaka rasprava o potrosnji goriva je besmislene jer zavisi od hiljade faktora. Najvise zavisi koliko se vremena provede u gradu a koliko van grada.
Kako ja radim kada menjam auto: prvo pogledam sta kaze fabrika kolika je potrosnja, onda nakon toga(sad ne znam sme li se reklamirati sajt ali je nemacki pa je valjda ok) odem na spritmonitor pa za taj model gledam potrosnje koje korisnici upisuju. Bar za mene ova potrosnja koja stoji na ovom sajtu je skoro u decimalu ista kao i u autima koje ja vozim. To samo znaci da je moja voznja apsolutno prosecna i nije ekstremna ni u jednom pravcu
Po mom iskustvu ova prosecna je skoro uvek, bas to prosecna, kada se meri na duzi period (vise od 30-40k km)
E sad kakav bi to post bio bez malo statistike i malo matematike za vasa 2 auta sa kojima hocete da se takmicite:
Fabrika:
Hyun i20: grad 5,6L; van grada 4,1L; prosecna 4,7L
VW Bora: grad 12,7L: van grada 6,8L; prosecna 8,9L

Spritmonitor:
Hyun i20: najmanja 5,4L; najveca 9,19L; prosecna 6,36L
VW Bora: najmanja 7,79L; najveca 11,84L; prosecna 9,78L

Na osnovu ovih podataka uocljivo je da Hjundai vise laze za potrosnju

A evo i za moj auto malo podataka(mereno na vise od 50k km)
Fabrika:
Mondeo: grad 7,9L; van grada 4,5L; prosecna 5,7L
Spritmonitor:
Mondeo: najmanja 4,44L; najveca 9,45L; prosecna 6,51L
Prosecna mi se za taj mesec/godinu krece od 5,98 do 6,54 zavisi da li sam vise bio van grada ili u gradu. Najmanje sam uspeo da dobijem 4,69L na 2000km autoputa(110-120km/h bez ikakve zurbe)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 08:47 - pre 66 meseci
Za moja dva automobila, board komp ne laze uopste, odnosno laze malo ako je stani kreni voznja. Podaci sa spritmonitora se poklapaju sa mojom potrosnjom bez problema:

Picasso 2.0HDI - min 5,07 prosek 6,00 maks. 8,26

Fabricki podaci:

Fuel consumption (economy) - urban 7 l/100 km.
Fuel consumption (economy) - extra urban 4.6 l/100 km.
Fuel consumption (economy) - combined 5.5 l/100 km.

307 1.6 HDI 110 - min 4,58 prosek 5,57 maks. 7,68

Fabrika
Fuel consumption (economy) - urban 6.1 Liters/100 km
Fuel consumption (economy) - extra urban 4.3 Liters/100 km
Fuel consumption (economy) - combined 4.8 Liters/100 km

Dakle, odstupanja u proseku nisu cak ni 1 litar! 0,7 kod 307 i 0,5 kod Picasso. Sto znaci, da uz malo paznje, mozete da ostvarite fabricke podatke. Ja na otvorenom, magistrali, imam 4.3. Po gradu od 6 do 6.4, autoput je 5.8. Prosek nekad imam i 5.3 a ukoliko bih vozio kao i ovi sa spritmonitora, ostao bi takav.

Dakle, I20 laze za fabricku potrosnju duplo vise od ostalih, ako gledamo prosecnu potrosnju.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 09:05 - pre 66 meseci
Hyundai i20 4,1 na otvorenom? Možda onaj crdi ali benzinac koga ja vozim sigurno ne. Dok je bio nov na magistrali sam ga baš testirao 60 kmh i potrošnja je bila 4,5 litara ni gram manje koliko se sećam davno beše. Opet danas imam u idealnim uslovima vremenskim kroz srbiju, bosnu i hrvatsku magistralnim putevima 4,5 litara brzina 60-90 kmh. Možda bi trebao opet da probam 60 magistrala možda se auto razradio? U svakom slučaju sam zadovoljan baš iz razloga što mi potrošnja po gradu ne prelazi 5-6 litara. U pitanju je hrvatsko i bosansko gorivo sa kojim uglavnom prelazim 700 km dok kada sipam u srbiji to je znatno manje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 09:05 - pre 66 meseci
Citat:
adzo_:Svaka rasprava o potrosnji goriva je besmislene jer zavisi od hiljade faktora.

Naravno.

Mislim da je ova tema otišla u malo veći off, uz međusobno prepiranje. Čemu dokazivanje, ubeđivanje, da izvinete, "čiji je veći" i "koji može duže" ?

Dajte da malo spustimo loptu.

Svaki forumaš već godinama povremeno ostavi neki svoj podatak, uz komentar da li grad / put / klima / pun / prazan ...
Ostali forumaši to pročitaju, prime k' znanju, i evenutalno nešto malo prokomentarišu.

U zavisnosti od ličnog kredibiliteta, koji svako sebi gradi na forumu, mi ostali to prihvatimo ili ne. I gotova priča. Čemu verbalno ubeđivanje u istinitost ?



Ili da se otovri tema i20 v.s. svi ostali automobili na svetu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 09:40 - pre 66 meseci
Dizel ide u istoriju, evo fijat od 2022 godine prestaje sa proizvodnjom dizel agregata za svoje putničke automobile. Ako se potrude sa razvojem malolitražnih benzinaca jer su očigledno oni budućnost! 4 cilindra, 16 ventila sve ostalo je zamajavanje potrošača.

https://www.b92.net/automobili...8&mm=02&nav_id=1362993
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 09:45 - pre 66 meseci
Alo bordžija, ovo je tema o potrošnji goriva. Ja, kad otvorim ovu temu, hoću da pročitam iskustva forumaša oko potrošnje goriva.

Ako imaš na umu neku drugu diskusiju, pronađi odgovarajuću temu, ili otvori novu.

Nauči se malo kulturnom ponašanju na forumu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 11:01 - pre 66 meseci
Ja nešto nisam primetio da si izneo podatke o potrošnji svog vozila ili sam to propustio na ovoj ili nekoj prethodnoj stranici?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.11.2018. u 11:51 - pre 66 meseci
Propustio si.
Ali svejedno, nemoj na ovoj temi da pišeš o planovima Fiata za ovo ili ono.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Gost2
Vojvoda Naš
Technical University of Vienna
Gajdobra

Član broj: 313892
Poruke: 139
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?02.11.2018. u 06:43 - pre 66 meseci
Teško je dokazati, ma koliko se neko trudio, da je peKinezer bolji, jači i ljepši pas od nemačkog ovčara.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?02.11.2018. u 07:53 - pre 66 meseci
Svestan sam ja da je apsolutno besmisleno objašnjavati balkanskoj kamenoj konfiguraciji mozga. Setimo se samo kada su 90tih preplavile korole to je tanko, pući će na pola, ne čuje se ništa ko fen radi neće to dugo i slično. A japanci zadali domaći zadatak evropskim nabiguzima i šarlatanima isto ono što su zadnjih godina izveli koreanci - kvalitetna vozaljka za 50% manje para. Ajde to nego su i razbili lanac prevaranata sto se tiče potrošnje goriva. U brošuri 5 litara, u praksi 7 a kad uđeš u grad opaa ode 10 litara. I onda sirotinja ugrađuje plin i razvaljuje motor.

Još uvek imam originalne brisače na autu i izvrsno brišu :-)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?02.11.2018. u 08:47 - pre 66 meseci
@Nebojša
Daj, sredi malo ovu temu, i pobrši off-topic postove, uključujući i moje, naravno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?02.11.2018. u 09:26 - pre 66 meseci
Nema potrebe, a i ne znam gde bih sve to prebacio a rečeno je dosta korisnih stvari. Ovim ćemo završiti off topic.

@ Bordžija, mislio sam da ti više ne pišem jer si potpuno autističan i po svoj prilici beznadežan slučaj. Pošto ovo što si sada rekao prevazilazi sve prethodno a lek za to je veoma jednostavan, pokušaću još jednom:

Citat:
bordzija:
Još uvek imam originalne brisače na autu i izvrsno brišu :-)

Pričati o brisačima na korejskom autu je verovatno najgluplja stvar koja se može izreći, zato što su oni oblika, funkcije i kvaliteta kao brisači koji su na Jugu. Moraju se menjati svakih par godina a i dalje nikad ne valjaju.

Evo ti prosto rešenje: pošto uprkos svim pričama ne smeš da se takmičiš u potrošnji, dođi kod mene u Pančevo da vidiš kakvi su i kako rade brisači na autu starom 15 godina.

Dakle dođi da vidiš, opipaš i sagledaš kako rade i u kakvom su stanju originalni brisači na autu koji je dosta stariji od tvog, pa ako i nakon toliko očiglednih dokaza da si u krivu budeš nastavio sa tim autističnim pričama, razmotri da potražiš medicinsku pomoć.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
109.245.227.*



+288 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?05.11.2018. u 18:42 - pre 66 meseci
Citat:
bordzija:
Svestan sam ja da je apsolutno besmisleno objašnjavati balkanskoj kamenoj konfiguraciji mozga. Setimo se samo kada su 90tih preplavile korole to je tanko, pući će na pola, ne čuje se ništa ko fen radi neće to dugo i slično. A japanci zadali domaći zadatak evropskim nabiguzima i šarlatanima isto ono što su zadnjih godina izveli koreanci - kvalitetna vozaljka za 50% manje para. Ajde to nego su i razbili lanac prevaranata sto se tiče potrošnje goriva. U brošuri 5 litara, u praksi 7 a kad uđeš u grad opaa ode 10 litara. I onda sirotinja ugrađuje plin i razvaljuje motor.

Još uvek imam originalne brisače na autu i izvrsno brišu :-)


Kad budes vozio dobrog mercedesa dizelasa shvatices sta je evropski kvalitet, do tad ubedjuj sebe kako su koreanci best buy. Mozda jesu za ljude kojima se zivot svodi na litru dve goriva, cenu registracije,guma i slicno.
Lep pozdrav.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?05.11.2018. u 19:50 - pre 66 meseci
Litru dve? Troši barem duplo manje od bilo kog mercedesa i bmwa a ide kao avion. Baš taj mercedes mi je ultra zastareo sa komandnom tablom koja je ista na onoj pogrebnoj karavan mečki i najskupljem kabrioletu. A troše ko tenkovi i koliko vidim danas neće ni taksisti da ih voze ko je lud da se zeza sa zadnjom vučom.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?05.11.2018. u 21:11 - pre 66 meseci

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?20.11.2018. u 10:08 - pre 65 meseci
Sta je uginula tema? Na moru mi je potrosnja bila 50-90 kmh otvoren put, malo u lokalu 5 litara dok je kroz bosnu skocila na 6 litara, nosio 200 kg tereta.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2706



+699 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?20.11.2018. u 11:42 - pre 65 meseci
Citat:
Nocni:

Meni je sad ovo totalno bez veze kad nema ručice menjača. A kad već nema ručice menjača, mogu da sklone ovo "sedlo" i da stave prednju klupu kao što je nekada postojala, pa da napred lepo može da sedne troje :)

Ili mogu da stave polugu za gas kao što postoji kod aviona, pa na autoputu lepo može da se aktivira i koristi umesto tempomata, mnogo praktičnije pošto se samo pomeri poluga napred ili nazad u zavisnosti od toga koliki broj obrataj vozač želi. A može i multifunkcionalni džojstik, koji bi mogao da glumi manuelni menjač, polugu za gas kao kod aviona, za neku pucačinu na tom tabletu...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?20.11.2018. u 12:01 - pre 65 meseci
Stvarno bezveze
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863760 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.