Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 865789 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
46.240.179.*



+42 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?25.10.2018. u 17:41 - pre 66 meseci
Dok smo jos na temama van teme, hvala za komentar za gume. Isti komentar sam dobio i od lika koji mi ih je prvi preporucio, ali obzirom da je on i prodavac, hteo sam jos neko ko ih vozi da mi da misljenje.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.10.2018. u 00:17 - pre 66 meseci
Samo za Bordžiju

VW Bora 1.8T (remap - 200KS, još neurađen veliki servis), opuštena međugradska vožnja, 4 osobe u autu, uračunat izlazak na put, više zaustavljanja, nekoliko ležećih policajaca, semafora, parkiranje, itd.

Prosek 5,3l/100km









Pitanje je da li bi ti na toj trasi sa kilavim i20 ili sličnim autom i prosečnom vožnjom uspeo da ostvariš čak i 0.5l manje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?30.10.2018. u 14:23 - pre 66 meseci
Imam još jednu sliku, evo i nju da stavim, potrošnja u leru dok sam snimao



Bez Climatronica, sa njim je 1.1-1.2l/h

Napominjem da je ovo nenameštena obična lagodnija vožnja, dakle bez cilja da potrošnja bude što manja.

Kada sam došao kući videh da je prosek 5,3l pa sam se setio da bi mogao to da pokažem Boržiji. Da sam se trudio da potrošnja bude što manja prosek bi mogao da bude i ispod 5l.

Naravno, to se ne može uzeti kao apsolutno prosečan podatak za ovaj auto, u realnosti je on 6-7l (nikada preko 8), što je svakako manje nego što se priča među "poznavaocima".

A te priče potiču od situacija kada neiživljeni bubuljičar ili sličan kupi Passata 1.8 Turbo ili A6 pa ga gazi kao blesav, potpistuje se i slično, a onda se žali svom ortaku koji vozi 1,9TDI kako mu auto "puno troši".

Troši kada ga voziš na tako nenomalan način, ali ta vožnja nema veze sa vezom. Kada ga voziš normalno, potrošnja je ili ista ili manja nego kod slabijih (naravno, bitna je mapa auta i sveukupna ispravnost).

A ako se želi da potrošnja bude što manja, nije loše izbegavati stani-kreni vožnju po gradu (za te namene najbolji je npr. neki mali dizel automatik, ili slično)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 08:24 - pre 66 meseci
Toliko je i meni bord pokazivao kada ga resetujem u vožnji na vw. Pokaže 5l na 100 kmh ako idem 50 na sat, malo ubrzam na 60 on pokaže 6l. U praksi je trošio 13 litara leti po gradu 20-30 litara zimi. Tom tvojom vožnjom i20 troši 4,5 litara maksimum 5.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 08:45 - pre 66 meseci
Šta si sad nalupetao, kojih 13, 20-30 litara?? Jeli li shvatio šta sam uradio?

Dođem kući, parkiram i tada vidim da mi je prosek 5,3 litre. Uzmem aparat sa sedišta i slikam, kakvo resetovanje??

Rekoh ti da je pitanje da li bi i20 ili sličan uspeo da potroši i pola litre manje nego ovaj, tri puta jači auto.

 
Odgovor na temu

Gost2
Vojvoda Naš
Technical University of Vienna
Gajdobra

Član broj: 313892
Poruke: 139
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 10:59 - pre 66 meseci
Ako su snaga, performanse, masa i gabariti nemačkog automobila reper, onda i20 ne bi smjeo da troši vise od 2 L na 100km.
Kavih 6, ili 7?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 12:13 - pre 66 meseci
@Nebojsa, mozda je tvoj auto tri puta jaci, ali nisi koristio ni trecinu te snage, pa ti je zato i takva potrosnja. Druga stvar, ta potrosnja na bordu od 5.3 litra je u realnosti oko 6.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.internet.mts.telekom.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 13:37 - pre 66 meseci
Ovo je dokaz da potrošnja najviše zavisi od načina vožnje, zatim od kvaliteta motora (npr. varijabilni ventili imaju veliki uticaj na smanjenje, turbo svakako, a i drugi elementi), zatim od težine auta, itd, a ne od maksimalne snage motora.

Što se tiče tačnosti borda, kod ravnomernije vožnje kao što je ova preciznost je velika, testirao sam ranije, greške su do 0,1l. Nepreciznost se povećava kod pretežno gradske vožnje, kada bord u potpunosti ne isprati kratka ubrzgavanja goriva koja su posledica stani-kreni režima.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 14:50 - pre 66 meseci
Zavisi prvenstveno od stila vožnje, kubikaže, konjaže, širine guma, vremenskih uslova itd. Velike kubikaže mogu da budu pristojne sa potrošnjom jedino na otvorenom putu pod uslovom da se ne gazi dok kad uđu u grad postaju izuzetno žedni. Mene je uvek iritiralo što sa punim rezervoarom benzina sa vw vozilom nisam mogao da pređem više od 300 km zimi jedva 250. Pod grad mislim centar beograda da se razumemo.

Najbolji su mi oni što kupe putnički auto pa ga čipuju nekom nonejm firmom i pričaju kako leti a troši tri puta manje. Apsurdno.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 16:58 - pre 66 meseci
Evo i mog 5,3 proseka - 20% cista gradska voznja (strogo BGD, stani kreni), 30% autoput - 130 kmh, i 50% medjugradski putevi sa nekoliko semafora i stajanja:



Voznja NS-Zrenjanin, plus voznja po gradu ZR i po NS, dakle dosta stani kreni voznje i semafora, ali da kazem da je bar 70% bilo na putu van grada i nekih 30% striktno gradske voznje je rezultirala potrosnjom od 4.8L na 100km. Znaci ja sa bar 250 kila tezim automobilom od I20, sa normalnom voznjom, mogu da ostvarim sigurno nizu potrosnju od tog modela. Slicne rezultate sam imao i sa Picassom, samo sto on preko 120kmh, zbog svoje velicine, naglo dize potrosnju.

Ti mali benzinci uopste nisu stedljivi. Jedino je Corolla, od malolitraznih benzinaca, mogla da trosi ispod 5L na magistralama, ali imala je oko 900kg, pa je cisto ta potrosnja bila ostvarivana zbog jako male tezine vozila.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 19:11 - pre 66 meseci
Bordžija, a koji si ti to imao VW sa "velikom kubikažom", "velikom konjažom", "širokom gumama" i slično, pa sve tako lepo iz ličnih iskustava znaš?

p.s. A o "čipovanju" ćeš nam pričati sledeći put.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 19:12 - pre 66 meseci
Kakva ti je to matematika ako meni na otvorenom (60-80 kmh) troši 4,5 litara benzina? Zimi skoči na 4,9 litara benzina. Dizel je uvek bio štedljiv mislim konkretno na manje kubikaže. Poenta je da dizel gubi svaki smisao postojanja. Em manja registracija em nema preskupih popravki dizela em jeftiniji nov auto em ekološki prihvatljiv baj baj baj tdi cdi jtd hdi. E sad ono što mene svaki put iznenadi da mu potrošnja ne skače duplo kada uđem u grad. Isto me svaki put začudi što potrošnja linearno neznatno skače sa povećanjem brzine i opet ostaje mala da mi se u svakom slučaju više isplati da upalim auto nego da idem autobusom bilo gde!

Koreanci zadali domaći zadatak evropskim šarlatanima a oni brže bolje kao da preskoče na hibride i električna vozila. Ako ne znaju da naprave štedljivog benzinca onda je stvarno smešna budućnost automobilizma.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 20:04 - pre 66 meseci
Bordžija, dokle ćeš da pričaš sam sobom? Po ko zna koji put ne odgovaraš da direktno postavljeno pitanje.

Evo ponoviću ga opet:
Citat:
Nebojsa Milanovic: Bordžija, a koji si ti to imao VW sa "velikom kubikažom", "velikom konjažom", "širokom gumama" i slično, pa sve tako lepo iz ličnih iskustava znaš?

p.s. A o "čipovanju" ćeš nam pričati sledeći put.

Bio je na ovom forumu jedan šarlatan koji je bio toliko drzak da je čak objavio "mini test" automobila koga u životu nije čak ni video a kamoli "testirao", a sve sa namerom da pobije i ismeje ostale sagovornike.

Naravno, provaljen je odmah, na šta se bez izvinjenja povukao sa foruma (što nije trebalo, uz izvinjenje je mogao da ostane ali da priča umesno).

U svakom slučaju, besmislice nam ne trebaju na ES-u, pa na to upozoravam i tebe.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 20:13 - pre 66 meseci
G60 1.8 160 ks 205/50/16 već si me jednom pitao. O šarlatanima znamo dovoljno iz prethodnih dizel afera.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 21:11 - pre 66 meseci
G60 je ekstremno redak, brz i sportski auto i svakako totalno suprotan od i20, pa ne znam može u to da ti poveruje. Bilo kako bilo, pripazi da se to što pričaš ne kosi sa zdravom pameti.




p.s. Pošto si smorio sa pričom o štedljivosti i20, jel bi smeo da izađeš na crtu u potrošnji samnom koji ću biti u Polu 1.6 16V BTS, koji je skoro upola jači od i20?

Ja kažem da ću u svakom, bilo kakvom režimu da potrošim manje nego ti sa I20. Deal?

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 21:41 - pre 66 meseci
Ajde moze, sutra kod pancevca do 45og bloka ko pre i sipanje do cepa? Cudno mi da neces sa adijem mnogo trosi ili slabo ide? Totalno suprotan, kada upalis pokaze prosecnu potrosnju 99 litara.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 21:47 - pre 66 meseci
Kakvim sad adijem, kakvi 99 litara? Ako zaista hoćeš na crtu, obrati mi se na PP i reci koliko si spreman da se učipiš.

A na koje šarlatanje misliš?

I ništa nam nisi rekao o, kako ti kažeš, "čipovanju"?

Ako si mislio na remap, ja npr. ni u kom slučaju ne želim da vozim auto koji nije remapiran, za neke motore sa većom rezervom snage (kao VW, a i neki drugi) to doživljavam kao stvar opšte kulture.

Ti o tome verovatno misliš drugačije, jel' da?



 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.adsl.net.t-com.hr.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 21:51 - pre 66 meseci
Naravno da je besmisleno, citas mi misli a stalno nesto zapitkujes? Nije li to malo nezrelo ponasanje? Pa valjda onim 1.8 t koji te odusevljava.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 21:54 - pre 66 meseci
Ne znam da li je to čitanje misli, nego otprilike znam razmišljanja tog tipa vozača, ako ti misliš da je to čitanje misli neka bude tako.

Ali nebitno je to, izneo sam svoj stav i jasno pitao za tvoj, red je da odgovoriš i obrazložiš.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?31.10.2018. u 21:58 - pre 66 meseci
Citat:
bordzija:
Dizel je uvek bio štedljiv mislim konkretno na manje kubikaže. Poenta je da dizel gubi svaki smisao postojanja. Em manja registracija em nema preskupih popravki dizela em jeftiniji nov auto em ekološki prihvatljiv baj baj baj tdi cdi jtd hdi. E sad ono što mene svaki put iznenadi da mu potrošnja ne skače duplo kada uđem u grad. Isto me svaki put začudi što potrošnja linearno neznatno skače sa povećanjem brzine i opet ostaje mala da mi se u svakom slučaju više isplati da upalim auto nego da idem autobusom bilo gde!
Koreanci zadali domaći zadatak evropskim šarlatanima a oni brže bolje kao da preskoče na hibride i električna vozila. Ako ne znaju da naprave štedljivog benzinca onda je stvarno smešna budućnost automobilizma.


Vidi, Picasso sa 2000 kubika, HDI, 250 kila tezi, duplo veci od I20, moze bez problema da trosi manje :) Dalje nema sta da se objasnjavamo, kad mizernih 1200 kubika trosi vise od mnogo veceg, tezeg auta, sa skoro duplo vise kubika. Tvoj auto trosi previse za taj motor, dimenzije i tezinu, to je fakat. Mislim potrosnja mu je u rangu Corolle 1.3 koja je projektovana 1987. godine sa karburatorskim motorom. Gde ti tu vidis napredak, ja ne znam? Ja bih pre rekao da je taj auto nazadak jer nije rafinisan, a trosi isto ko isti motori pre 30 godina. Jedino sto valja na tom autu je bezbednost, bar po starom sistemu NCAP, i sto je solidne pouzdanosti. Da li znas da Mercedes E200D model 2018 trosi od litru do 3 ili 4 litre manje od tvog auta u svim uslovima? U gradu trosi 4,2 litre u spicu, na 140kmh 4,5 litre (tvoj trosi bar 8 do 9 litara na toj brzini da se ne lazemo). Na otvorenim putevima proseci su 3,2 litre. 2.0 dizel, 8 brzina automatik. Na 100kmh trosi 3,1 litru. Auto od 2 tone. Benzinac to ne moze nikako, cak ni sa 900 kubika turbo i 1 tonu tezine.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 865789 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.