Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 856125 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.10.2018. u 18:18 - pre 66 meseci
Znam za te starije puntiće konkretno mislim na grande punto nisam video na autodati da postoji 1.25 16v. Što se tiče statistika vw mislim na svoje lične da mi ne treba cisterna za gorivo iako je u autodati sve suuuupeeerrrrr.

Zanimljivo da mi je ista potrošnja sa letnjim setom guma kumho 195/50/16 i sa zimskim tigar 175/70/14
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.10.2018. u 18:46 - pre 66 meseci
Kakva bre Autodata, otkud ti ideja da ćeš tamo pronaći relevantan podatak o potrošnji...

Cela tvoja priča je skroz luda, voziš auto ekonomske klase koji je jedan od najvećih (ako ne i najveći) trošadžija u klasi - i slaviš ga jer malo troši?!?!

Ako si hteo malu potrošnju, bukvalno bilo koji drugi auto u klasi da si uzeo, imao bi manju potrošnju.

Ali ti si osim toga želeo i najjefiniji auto, e pa ne može i jedno i drugo, savremeni auti koji manje troše su i skuplji, tako da je sasvim jasno da ne može i jare i pare.

Prema tome, skroz je blesavo i vrlo upada u oči da voziš najjefniji auto u klasi koji je i najveći trošadžija (jer je jeftin i zastareo) - a iz posta u post ga samo hvališ kako malo troši?!



 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.10.2018. u 19:17 - pre 66 meseci
Izvini ali 4,5 litara na otvorenom i 5,5-6 litara benzina po gradu je misaona činjenica za sve nemačke automobile i dan danas. O trocilindrašima ne vredi ni pričati.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.10.2018. u 19:37 - pre 66 meseci
Lupetaš totalno bez veze.

Ti si opsednut potrošnjom i da bi ti bila što manja voziš kao po jajima, a onda podatak koji dobiješ porediš sa drugim autima/vozačima koji voze totalno opušteno i ne razmišljaju o potrošnji uopšte.

A kada nakon toga dobiješ manju potrošnju - onda hvališ svoj auto kako "malo troši" ?!?!?

Pa naravno da ćeš ti takav sa takvom vožnjom manje trošiti, ali to ne znači da auto koji voziš malo troši.

Njegova potrošnja se zna, on je rekoh među najvećim trošadžijama u klasi, ali potrošnja je generalno nebitna stavka da bi je na taj način doživljavao, jer su razlike u decilitrima ili i manje.

Puno bitnijih stvari u vožnji ima od toga da li si vozeći kao po jajima uspeo da potrošiš decilitar ili dva manje od nekog drugog.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.10.2018. u 20:01 - pre 66 meseci
Ja sam samo izneo podatke svoje potrošnje čemu služi ova tema. Ko kako vozi je potpuno nebitno na ovoj temi bitna je samo krajnja potrošnja. Vozim umereno, poštujem znakove i ograničenja brzine što toplo preporučujem i drugima.

Inače kada malo opuštenije vozim pobegne pola litra benzina više, na autoputu zna da srkne i 6,9 litara benzina pri brzini 130-170. Sve u svemu ja sam jako zadovoljan i čekam da se pojavi novi i30 sa ovim motorom!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.10.2018. u 20:46 - pre 66 meseci
Gde spomenu brzinu od 170 km/h ?!?
Nisam siguran da tvoj auto može da se vozi 170 km/h. Možda može na kratko da razvije toliku brzinu, ali nikako u kontinuitetu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 00:22 - pre 66 meseci
Naravno da ne može, pitanje je da li može i 160 da dodirne.

Al nebitno je to, nego je skroz bizarno da već mesecima troluje ES nebulozama kako taj I20 "ima mizernu potrošnju", "vozi se jeftinije od GSB-a" i slično, a radi se o autu koji je verovatno najveći potrošač u B segmentu.

Citat:
bordzija
Zanimljivo da mi je ista potrošnja sa letnjim setom guma kumho 195/50/16 i sa zimskim tigar 175/70/14


Šta je tu čudno, letnje su tvrđe i imaju manju potrošnju ali su šire, a zimske su mekše i prave veće otpor ali su uže, pa u realnosti izađe totalno na isto.

Btw, da li je moguće da oko auta baš nemaš pametnija posla, nego toliko meriš svaku kap, uticaj ovog ili onog...?!

Ako je tako i ako već voliš kosooke, kupi brate I10 ili I20 sa motorom 1.1 CRDI i imaćeš zaista najmanje litar manju potrošnju, pa ćeš sigurno mirnije spavati.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 12:04 - pre 66 meseci
Na temi o potrošnji goriva i nemam druga posla nego da napišem svoju prosečnu potrošnju. Naravno da ima uticaja sve i svašta na smanjivanje potrošnje goriva koje je danas i više nego skupo. Idi na temu o grejanju, tamo sigurno ne pričaju kako nalože i otvore prozore jer ih je baš briga za potrošnju. I naravno da me interesuju kolike su potrošnje ostalih sagovornika na ovoj temi koja je jako zanimljiva i svakim danom sa povećanjem cena energenata - sve zanimljivija! Od tebe kao od moderatora i odgovorne osobe očekujem da aktivno učestvuješ u tematici umesto što je miniraš na ovaj ili onaj način savetujući mlađu populaciju da ne gleda koliko im troši auto? Otvori temu "koliko mi najviše troši auto jer me baš briga" pa piši slobodno.

Nikakvi trocilindraši me ne zanimaju jer uvek troše litar više od iste kubikaže. Možda bi me interesovao 1.4 crdi motor u nekom trenutku, kao drugo vozilo u kući. Eventualno 1.3 mjt u nekoj od izvedbi eventualno 1.4 hdi.

I da naravno može da se vozi 170 kmh ali ne po ovim srpskim gudurama nego po stranim autoputevima. Nekoliko puta sam ga držao na toliko baš kad je bio potpuno nov posle razrađivanja od 5.000 km to je bio test. Nije prijatno, buka je dosta velika u kabini ali ne može baš sve da se očekuje od automobila male kubikaže i jako povoljne cene u to vreme.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 12:45 - pre 66 meseci
Svakakve besmislice si i ovde napisao, mrzi me više da ih pobijam, hoću da kažem da tvoj podatak o potrošnji (ako je uopšte tačan), nije relevantan jer si ti neko kome je što manja potrošnja u fokusu svih razmišljanja, i cela tvoja i vožnja i priča je podređena tome.

Samim tim, podatak koji si ti izneo se ne može porediti sa podacima drugih, koji okače prosečnu potrošnju iz bilo kakve vožnje, što jeste cilj ove teme.

Dakle, u ovoj temi se trebaju iznositi podaci o prosečnoj potrošnji automobila, a ne o najmanjoj potrošnji.

Ako pogledaš temu unazad, ja sam bar 10-15 puta izneo podatke o potrošnji mojih auta. Svaki put su to bilo podaci iz običnih vožnji ne obraćajući pažnju da potrošnja bude što manja. Čak sam više puta stavljao i podatke o najvećoj potrošnji (zimska stani/kreni vožnja po gradu, itd), baš da se vidi koliko se stvarni podaci razlikuju od fabričkih.

Cenim da tako rade i drugi, jer jedino tako podatak koji se iznese može da bude relevantan i koristan.

Ako bih vozio kao ti, ja bih sa 1.8T bih imao potrošnju manju od 5.5 litara, a sa 1.8TFSI bi imao manju od 5 litara.

I šta sa tim? Jel treba takve podatke da postavljam kao relevantane?!? Naravno da ne, zato to i ne radim jer bi to bila prevara čitalaštva.

To ne treba da radiš ni ti, ni bilo ko drugi.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 16:23 - pre 66 meseci
Pa ovo i jeste prosečna potrošnja čoveče ako je ograničenje 50 ja vozim 50 kroz nastanjeno područje ili mesto. Ako može 80 ja dodam gas! Pa nije ti ovo tema za reli potrošnju goriva, ne znam gde ti logika? Po bosanskim i srpskim gudurama ne vozim da mi škripe gume ako si na to mislio jer se na nekim mestima put sužava jedva za jedan auto? Sasvim normalna vožnja, ponekad i pretičem mada se ne guzim preterano sa 1250 kubika. To je to, prosečna potrošnja, 4,5-5 litara otvoren put a po Beogradu 5,5-6 litara. Izgleda da tebi auto troši tri puta više pa te frustrira, znam i ja sam vozio pre 20 godina vw 1.8 g60 koji je sa 160 ks gutao 13-16 litara po gradu a zimi 20! Kada resetujem bord a on izbaci prosečnu potrošnju 6,5 litara hehe e al to je moglo da prođe dok je benzin bio 35 dinara.

I danas sam baš obratio pažnju, motor reaguje i na 1500 obrataja kada se dodaje gas bez problema ubrzava, neverovatno je elastičan u svakoj brzini i vuče sasvim pristojno. Tvoja priča ne drži vodu ako si vozio ovaj motor u i10 onda znaš da bez problema ide 170kmh. Doduše ovo je malo bolji paket opreme kod mene i motor ima par konja više od ovih koji su se prodavali u Srbiji tada.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 17:27 - pre 66 meseci
Auto od 1200-1300 cm3 ne može u Beogradu u gradskoj vožnji da prođe sa manje od 7-10 l/100km pa da be oca, jednostavno ne može!
Vozio sam Yugo 55 i izlazilo je negde na 10-12l, Škoda Felicia 1300 cm nikada ispod 10 l, a radio sam na N. Beogradu, znači par semafora pa auto put i još par semafora i evo me na poslu.
Evo ti još jedno poređenje i to u vreme mnogo kvalitetnijeg benzina pre više decenija. Popularna peglica, Fiat 126, 650 cm3 motor. Ljudi su pričali bajke te troše 4l, najviše 5. OK, ne budem lenj i sezona jesen/zima/proleće ukupno 5.000 pređenih km, svaki put punjen do vrha i zapisivano, pretežno gradska vožnja. Nakon svega šta misliš kolika mi je bila prosečna potrošnja? Nećeš verovati - 7 litara! Poenta je da što je motor manji manja je razlika najmanje i najveće potrošnje tako da je to kod peglice oko 1 litar. Najmanje sam potrošio 5,2 l sa čestim odlascima do Smedereva, a najviše 8,l tokom zime sa čestim zaglavljivanjima u snegu. Peglica odlično ide po snegu, ali je niska sa malim točkovima pa se lako zaglavi. Vadio sam se tako što povučem sauh (nije imala ručni gas kao Fića), otvorim vrata i poguram ga ramenom i lako izađem iz snega . E tu onda naravno troši enormno, ali sve ulazi u prosek. Eto, to je realno.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 17:41 - pre 66 meseci
Pa sad ti ideš iz krajnosti u krajnost, porediš automobile proizvedene pre 50 godina sa savremenim automobilima ušta ne računam trocilindraše... I ta peglica je mnogo trošila jer je bila samo na 2 cilindra. Ali ok i to je deo istorije i potrošnje može da se uvrsti u ovu temu. Uostalom postoji i vankel koncept motora kao vrhunska glupost inženjera isteranu do kraja pod šta mislim serijsku proizvodnju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 18:02 - pre 66 meseci
Jedino mogu da ti kažem blago tebi za tako malu potrošnju!, zavidim ti!
Ako te baš zanima pravi gradski prosek pitaj bilo kojeg taksistu koji vozi isti auto kao i ti. Poznanik sa Audi diesel ne prolazi ispod 8 l diesela.
Lično trošim dosta zato što "i u wc idem kolima", tačnije imam i po nekoliko paljenja-gašenja na kratkoj relaciji kada treba nešto da kupim ili obavim, a tako je svakodnevno. Skoro pa kao taksista !

P.S. Kada sam vozio peglicu mnogi su me pitali koliko troši, uvek sam odgovarao "koliko mu sipam"! To je istina. Trenutno vozim Punta na plin i takođe potroši sve koliko mu sipam i uopšte se ne opetećujem time jer znam da mi bitno manje para izlazi iz džepa nego ranije sa benzinom i većim autom.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 22:36 - pre 66 meseci
Citat:
bordzija: a po Beogradu 5,5-6 litara.

To je neki Beograd u Diznilendu, u ovom realnom Beogradu stanje je drugačije.

Citat:
bordzija:Izgleda da tebi auto troši tri puta više

E ovde si po prvi put u pravu. Evo podatka koji sam okačio, da mi je Punto 1.2 potrošio 16.5l/100km

http://www.elitemadzone.org/p3528833

A evo podatka i za I10, koji je potrošio 11.5l/100km

http://www.elitemadzone.org/p3731868

Ovde je bio malo skromniji, potrošio je 9.4l/100km

http://www.elitemadzone.org/t323428-54#3723051

itd.

Tako izgleda realna potrošnja. Ali tvoj Hyundai radi nešto drugo, još malo pa će biti da doliva gorivo tokom vožnje.



 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.10.2018. u 23:13 - pre 66 meseci
Pa tamo je ravno ko pista sve možeš četvrtom da voziš u lokalu koliko se sećam. Ja sam imao takvu suludu potrošnju kada sam na -10: Ujutro prvo upalim auto pa onda izadjem, čistim sneg sa auta, očistim oko auta, prilaz do rampe i do tada se auto već zagreje, onda lagano izađem na ulicu (krug dvojke) pa polagano 5-10 km do mesta gde sam studirao pa dok se parkiram kod fakulteta... E tu je g60 gutao 25 litara na 100km. Letnje gume normalno.

Hyundai ima nove zimske, okrenem ključ i odmah krenem mada sam prošle zime uglavnom bio na moru pa je auto stajao u garaži. Jedino mu zameram po beogradu što se polako greje motor zimi, stignem iz kruga dvojke do 45. bloka a motor se tek tad zagreje. Aluminijumski blok motora pa uopšte i ne pušta vodu u hladnjak nema potrebe.

A evo i snimka za nešu i javu kako juri 170, žao mi što je loša rezolucija snimano jako davno


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.10.2018. u 02:44 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.10.2018. u 07:23 - pre 66 meseci
Citat:
bordzija:
Pa sad ti ideš iz krajnosti u krajnost, porediš automobile proizvedene pre 50 godina sa savremenim automobilima ušta ne računam trocilindraše... I ta peglica je mnogo trošila jer je bila samo na 2 cilindra. Ali ok i to je deo istorije i potrošnje može da se uvrsti u ovu temu. Uostalom postoji i vankel koncept motora kao vrhunska glupost inženjera isteranu do kraja pod šta mislim serijsku proizvodnju.
Primer sam izneo kako bih potkrepio stav da ljudi pričaju bajke o potrošnji. Većina i ne zna da izmeri prosečnu potrošnju. Pitaj nekoliko vlasnika jednog modela i dobićeš različite odgovore, po pravilu niže od realnog.

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.10.2018. u 08:33 - pre 66 meseci
Ja sam bas juce probao na 110kmh da vidim kolko moze najmanje - 3.8L nekih 15 minuta voznje je pisalo na displeju. Ali, MORA da nema vetra, MORA tempomat, NE SMES menjati pravac nikako, ne daj boze da ima i blagi uspon ili da moras menjati pravaca da preteknes nekog. Znaci maksimalna koncentracija. Uzas. Normalnom voznjom je 4.1 do 4.2. Vredi li razbijati glavu za toliko malo? Naravno da ne.

Stvarno prosto ne vidim poentu da se toliko smaram i da me boli glava za pola litre vamo tamo da moram da monitorisem zilion parametara da bih ostvario neku minimalnu potrosnju.

Ja sam zadovoljan, jer apsolutno normalnim stilom voznje, bez takvih pazenja mazenja, meni je prosek 5.5 L metodom od cepa do cepa.

U gradu 6.4L. Ali nekad, kada su guzve i kada me ne zanima potrosnja vec moras pratiti saobracaj to je i 7.1 L. Neko ce reci jaooo pa to je puno za moderan HDI agregat. Ne, to nije puno to je REALNO, odnosno to su realni uslovi voznje.

(ovo grad je Novi Sad, da ne bude zabune. Cenim da mi u BGD bi trosio vise).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.10.2018. u 08:48 - pre 66 meseci
Citat:
bordzija:A evo i snimka za nešu i javu kako juri 170, žao mi što je loša rezolucija snimano jako davno ;)

Bravo Bordžija ! Postaješ moj idol ! Zapravo, osećanja su pomešana: zavist i divljenje !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.10.2018. u 08:52 - pre 66 meseci
Citat:
cozmo_im:Ja sam bas juce probao na 110kmh da vidim kolko moze najmanje - 3.8L
Otrpilike sam i ja toliko (ili malkice više, ali ipak manje od 4 litara) postigao jednom na relaciji Novi Sad - Beograd. Peti stepen prenosa brzina 90 km/h. Tempomat. Bilo neko lepo popodne bez gužve na putu, ja imao višak vremena.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.10.2018. u 09:09 - pre 66 meseci
Ali budi kao bordzija, pazi da ti vetar duva u ledja, pa da vidis onda kako malo trosi :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 856125 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.