Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1629360 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 22:12 - pre 135 meseci
Citat:
koji non stop blate Alfe jer su culi "tamo negde" da su lose

Ne negde,nego svuda.Mada priznajem da 156ica karavan ima vise zakacki za teret od mene.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 22:25 - pre 135 meseci
Iskreno Coyote,

To i jesu zadnje prave alfe. Pogotovo 75. Ja sam dugo, dugo trazio jednu koja bi icemu valjala, i nisam nasao. Te koje jesu nisu, i nikada nece biti na prodaju. Kao ni par sud-a, starih gulieta, itd. Secam se, vracam se iz druge smene sa posla, ja u 33, frajer u novoj cordobi. Otkinuo sam ga od pocetka treceg bulevara, i na pola puta , kod super vera mi pukne homokineticki, i stade ja. On se smeje sto nisam ni stigao do kraja ulice, a ja sto sam ga otkinuo dotle dok je auto isao :))

I kada se setis da si tada u fiatu imao tipa, una, znao si sta je AR. Sad ne znas. Dosta je izgubila taj smek. :( kao sto je po meni, najbolja trojka e30, ubedljivo, tako su i alfe posle 75ce prestale da budu alfe u orginalnom smislu. Sada su vozne, upravljive, fini motori, eko koza, neke fensi stvarcice. Nije to to. Pre su samo bile brutala.

Zadnji auto, ne racunajuci cayenna, koji sam malo vozio a da je nenormalan je seat leon cupra. I steta je sto nema takvih auta, koji nisu supersport, nego samo tako tipa neki gti, osnovna verzija sa jakim motorom i oslanjanjem. Nisam seo, a posteno ni video zadnju m3ku, ali bi dao 20€ na opkladu da bi svakog zivog coveka vise pukao adrenalin u e30 m3.

Ja sam ljubitelj dobrog automobila, neovisno od proizvodjaca. Jbe mi se za njih, i onako je njima marketing najbudzetniji sektor.

Pezo i reno imaju bmw motore, nissan pezoove, vw fiatove, fiat holenderove. Ko ce to sve da pohvata?? Neka mi nabaci osmeh na lice kad ga vidim, kao 159ka, ili polo priznajem, iako su performanse pateticne, ili neka je ruzan kao djavo kao sto je cayenne ili 166ca, a da ima ludacke motore. (2.0 V6turbo je jedan od najludackijih motora s kojima sam se sreo)

Tako, raspisah se. A istina je tamo negde, saberi sve izreceno, pa podeli, i tu smo negde. Svako ovde malo pretera, i tako je to, muski smo. Sad da merimo cune, svako bi dodao par cm za svoju, tako i za svoj auto.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 22:48 - pre 135 meseci
Flo33...ova ti vredi ko 100 postova,mislim pisanja za alfu.Moze se reci,auto za trku od 100m.

Citat:
Otkinuo sam ga od pocetka treceg bulevara, i na pola puta , kod super vera mi pukne homokineticki, i stade ja.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:07 - pre 135 meseci
Inspektore, da mi neko ponudi 75cu ili lanciu thf novu, ili a6 najnoviji, audi bi ostao nevozen, makar svako godisnje doba menjao homokineticki ;)

Sta, treba da lazem, kao neki? Nemam interesa, a nista ne radim bez interesa.

Kvare se, i elektronika je u ku*cu, mozda sto je boschova? :)

Evo ti poredjenje malo

Isto godiste moja 159ka, kolegin c5, kolegin ceed, i kolegin golf, naravno. Svi dizeli. Znaci ar i ovaj sto vozi ceed-a, ne stedi se auto. Druga dva, penzionerski. Najmanje kvarova u periodu godinu dana imala ar, tj ja, i to: kociona kljesta se nisu vracala do kraja, recimo jednom u 1000kocenja (lupam) popravka 40€ i posudica servo ulja 60€ zamenjena. To je to. Da, zaboravih da su svi imali izmedju 100k i 160k km, ar i golf drugi vlasnici, c5 i ceed kupljeni novi. C5 ja ne znam sta nije popravljao. Doduse nista sa mehanikom, nego podizaci, par puta, senzori, svaki drugi dan :D, ne znam sta ne. Ceed i golf su isto imali problema, ne secam se vise s cim.

Ar najvise trosila.

Ar najvise pala cena. (Dobro, govorim o par sto evra, nije dramaticno, ali cinjenica je)

I conclusion je what? Ar najkvalitetniji? Jok bre, ukakilo me sa njom, i kraj price. Ocigledno je onaj pre mene pazio i previse. I hvala joj za 40000 lepih km.

Videcemo sta ce ovaj macak da pokaze za godinu-dve koliko ce biti kod mene, ali ko kaze da nema najbolji i najzreliji izgled u klasi, laze
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:15 - pre 135 meseci
Cestitke na Polu, opasno izgleda Da te lepo sluzi.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:19 - pre 135 meseci
Flo33 čestitke, ali ja (opet) insistiram na konkretizaciji:

Reci koji je motor u Polo-u, šta tačno ima od opreme i koliko te je koštao, pa da razmotrimo da li je osim za tebe, što je jasno, takav auto i za nekog drugog dobra kupovina.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:21 - pre 135 meseci
Kazem ja,nema boljeg prezentera za alfu od tebe.Svaka ti je zlatna.
Citat:
I conclusion je what? Ar najkvalitetniji? Jok bre, ukakilo me sa njom, i kraj price.

Molicu se zajedno sa novim papom da uzmes taj A6 koji neces voziti,pa da te nagovorim da mi pozajmis.Ja bi rado.
I ako moze kararavan,da se ne ulenji.
Sacekacemo sajam,da svi fotkamo,pa i damo ponaosob neku ocenu u C segmentu.

P.s.vidim da ti cestitaju,pa tek prmeti prikacen fajl.Lep prednji deo.Pisi cesce o polu.

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 16.03.2013. u 00:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 16.03.2013. u 00:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:28 - pre 135 meseci
evo i ja da se pridružim čestitkama za novi auto.
Neka te služi dok je kod tebe i što se kaže ''u zdravlje da ga voziš'' :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:49 - pre 135 meseci
Hvala najlepse, i nek sluzi kao 159ka, ja cu biti zadovoljan :) :troll@zsilic:

@Nebojsa, naravno, necu da prepisujem one gluposti poput sijalice za citanje, itd,

Najbitnije, taksativno
1.2 tsi 90ks 5 brzina ( na zalost, ocigledno je taj motor najaktuelniji, jer su u skladistu imali 20ak takvih, par tdi od 75 ks, i nijedan 1.2tsi 105ks sa 6 brzina, ni jedan 1.6 tdi, ni jedan 1.4tsi i cekanje je minimum 2 meseca, sto mi ne pada na pamet.

Jedini je bio sa highline opremom, sve ostalo je comfortline.

U opremi je:

Bixenoni i elektro siber ( sky paket)
Led dnevna svetla,
Udobna "sportska" sedista-razlika u konstrukciji i materijalu u odnosu na comfort(odusevljen sam sedistima!)
Tempomat
R510 touchscreen radio bez navigacije sa bluetoothom
17" alufelne (dobio sam i 15" celicne sa zimskim gumama ciganisanjem)
Podizaci napred i nazad
Elektricni retrovizori sa ogrevanjem
Parking senzori
Kozni multifunkcijski volan i menjac
Abs esp asr
Automatska klima

Popust 1300€ na vozila sa lagera (proizvedena 2012)
500€ na cimanje (to je verovatno ono sto imaju lufta za cenkanje)

Konacna cena je 13.700€

Comfortline je 12500€

Zao mi je sto nije bio jaci motor i sto nije bilo varijante za kozna sedista.

Recimo konkurencija:
Yaris 1.33 klot (jedina opcija) 12.500€
Renault 1.2 11.500€ dizel 13.900
Ds3 (lomio sam se na njega) 16000 sa slabijim motorom od 120ks, puna oprema sa kozom..

I slicno
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2013. u 23:54 - pre 135 meseci
Ok, sada je jasnije, u takvoj konkurenciji i nije bilo teško doneti takvu odluku. Pogledajte samo koliko je ovaj Yaris bedna ponuda u odnosu na Polo.

Ako Japanci nešto hitno nešto ne promene, cenim da će se urušavati do tačke kada će im povratak na prethodne pozicije biti nemoguć.

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 00:05 - pre 135 meseci
Slazem se, http://www.toyotaadria.com/si/..._vozil/cenik_yaris_posebna.pdf

Poceli su kao vw pre par godina

Paket luna lajsna na vratima.. Steta, bas steta. Kapiram ja da smanje troskove, ali preteruju. Recimo samo jedna sitnica, dele prospekte u punoj boji knjizice, debeli masni papir, kao ludi. A kljuc im je na yarisu isti vec 15 godina. Ne mozes da doplatis tempomat, ejj. A jeres ako bi slucajno ksenone, ili tako nesto. Ali poklanjaju naslon za ruke, to da
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 01:08 - pre 135 meseci
@Flo

Jel Polo sa 3 ili 5 vrata? (potencijalno glupo pitanje, mozda se odgovor krio u paketu opreme, ali mi je nepoznata politika oznacavanja takvih stvari kod VW)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 08:05 - pre 135 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@Vladd:

Zaista je zamorno čitati ove tvoje epopeje kolika je Golf smejurija od auta, koliki je to promašaj, itd... nije ni čudo što to više niko i ne pokušava da demantuje.

Hajde to da konkretizujemo, pa ako je moguće da od svega toga izvedemo i neki konstruktivni zaključak.


Dakle, molim te da ubuduće kritike upućene Golfu iskazuješ u ovom obliku:


- Golf ima loše to i to ________________________, a ovaj auto C segmenta ___________ koji isto košta, to ima bolje => dokaz - link.


Pošto je potrebno da neki auto ima bolju ne jednu osobinu, nego je potrebno da bude u celosti bolji, nastavi ovako:


- Taj isti auto osim gore navedenog, ima bolje i ovo ___________________, i ovo_____________________, i ovo____________________, itd, a pri tome ne košta više, te zbog svega toga smatram da je on bolja kupovina od Golfa.


Jedino takav način prikazivanja ima neki smisao, a ako pogleda ova tema od početka, ne znam ni sam koliko puta sam puta to sugerisao.

Ajd i da razumem da neko nije mogao odmah da shvati kakav način diskusije je ovde najkonstruktivniji, ali posle pet godina ponavljati isto a bez potrebne konkretizacije, u najmanju ruku bespotrebno razvodnjava diskusiju.

Ako si primetio, Duško je izrekao tvrdnje (sa kojima se lično slažem) o 1,2 TSI koje su dijametralno suprotne tvojima. Već samo to (ali i štošta drugo), zahteva detaljniju i inženjersku i vozačku elaboraciju, ali toga nema.

To je ono što je potrebno ovoj temi, a ne beskonačno ponavljanje nekih floskula a bez potrebne konkretizacije.



Kada Golf predje 18000evra u konfiguraciji(poprilicno smesne i jadne opreme), zalazi medju malo ozbiljniju konurenciju C segmenta, gde je konfor nesto znacajniji, pa su kod konkurencije i "prostori" i uobnost, i upotrebljivost veci. To sto drugi "velikani", ili Karteli pokusavaju da uguraju kompakte medju sedane, po ceni, i da bi se nekako poredili, to je posebna, kartelska prica, zajednickog dizanja finalne cene, ali se i dalje mogu naci, sa strane korisnika, povoljnije kupovine i izbori.

Kupovati auto zahvaljujuci tracevima, marketinskim lazima i govorkanjima.."kako selo kaze"...svakako nije dobra odluka

Onog trenutka kada vozilo nazvano Golf, u svojoj sirokoj paleti, predje 25000 evra, tada nije ni za razmatranje, iako poseduje tehnicki zanimljive detalje(motore i menjace), koji bi bili krajnje zanimljivi i "reliabilni" da su u zoni 20-22k€..

Igracke(is "Golf" palete) od 40-45k€ su ekstremna smejurija..mislim za kineske tinejdzere milionere..izvinjavam se na eventualnoj uvredi..

Po ceni garsonjere, postoje modeli zbog kojih Golf ne zasluzuje ni statisticku paznju, modeli koji imaju dramaticno veci imidz, konfor, snagu i brzinu, i na tim cenama kupac vec mora da zna da li je trendseter, adrenalinski zavisnik ili konformista.

Vrlo je prosto.

Samo treba neko da shvati da je u pogresnoj i skupoj sekti.

Poz


edit: uklonjene uvrede

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 12.06.2013. u 13:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 09:20 - pre 135 meseci
Citat:
vladd: Elem, sta ce Golf uopste u temi o C segmentu, pa jos sa kvalifikacijom "dobre kupovine".
Zato sto svojim spoljnim i unutrasnjim dimenizijama kao i medjuosovinskim rastojanjem, namenom, motorizacijom i cenom se klasifikuje u C segment. Zasto se to zove C segment, a ne $%ˆ&*(*&ˆ% segment ne znam jer ja nisam pravio tu klasifikaciju, ali je to de facto siroko rasprostranjena i prihvacena klasifikacija koju smo i mi ovde na ES-u usvojili. Ako se tebi to ne svidja ti mozes na neki svoj nacin da klasifikujes automobile pa onda otvori temu "Najbolja kupovina u Vladd-X segmentu", siguran sam da vecini nece biti tesko da se snadje.

Citat:
vladd: Svaki detalj koji (ne)poseduje "BOBER" Golf poseduje vecina drugih proizvodjaca, za manje novca, cak i neki modeli VW-a
Hajde navedi konacno te detalje. Ja zadnji put kada sam trazio zavrsio sam tako sto sam kod opela nasao 20 godina konstrukcijski star 1.4 atmo benzinac, kod forda dobose na zadnjim tockovima i isto tako pateticnu motorizaciju itd itd. Sto se opreme tice, to je vec vise puta apsolvirana teme jos od oktobra kada je izasla sedmica i kada smo prvi put postavili spisak opreme u osnovnoj verziji. Da te potsetim, zakljucak je da danas golf u osnovnoj opremi ne nudi nista manje od konkurencije. Ako ti ipak imas potrebu da nam ukazes na to da u aurisu, fokusu, astri... za iste pare mozes dobiti puno vise, izvoli.

Citat:
Kada Golf predje 18000evra u konfiguraciji(poprilicno smesne i jadne opreme), zalazi medju malo ozbiljniju konurenciju C segmenta, gde je konfor nesto znacajniji, pa su kod konkurencije i "prostori" i uobnost, i upotrebljivost veci
Pa gde su ti automobili? Ja presedeh ceo jedan dan na sajmu u svoj toj konkurenciji i ne nadjoh ni jedan jedini kome bi golf mogao da zavidi po prostoru ili upotrebljivosti. Cak su retki i u D segmentu koji recimo pozadi imaju vise mesta. Cak i ono sto moze da se primeti da recimo u i30 i ceed-u ima bas dosta mesta(verovatno i vise nego u golfu) je nista u poredjenju sa tim kakav osecaj izazove kad sednes pozadi recimo u Civic ili C4.

Dakle Vladd, malo vise konkretnih podataka, a malo manje knjizevnih izleta i svi ce profitirati na ovoj temi.


 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 09:37 - pre 135 meseci
@vladd

Sa tobom vise uopste nije ni zanimljivo diskutovati. Cak je i @cosmo bio iskren i rekao da je Golf najbolje kupovina ... NAKON sto ga je provozao. Za razliku od onih koji kritikuju neki automobil a da nisu uopste seli u njega. Doduse, neki ga i hvale tako, ali ti ga bas pretera.

@Flo33
U vezi kupovine , zaboravio sam reci : nije bitno sta je, sve dok je mali VW

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 09:48 - pre 135 meseci
Ako ne znas da gledas, ili si sebe ogranicio na jedan i po brend, nema pomoci. Moras da izadjes iz okvira germanije, ako zelis zaista nesto sto zelis, za manje novca, naravno.

Doticnog bobera sa gredom sam spomenuo, kao odredjen primer konfuzije u koncepciji, ima zadnje diskove(cemu?) ali ima i gume 15" u brzinskom indeksu T...standardno?

Ukratko, ne trebaju ti zadnji diskovi, realno. Mnogo je problematicnija zadnja greda, koja nije nezavisno vesanje, pa diskovi nemaju smisla, kao piletu tits. Ako treba intenzivno kociti, i skretati volan, jedan zadnji tocak(unutrasnji) je izvan funkcije.

No za cenu od 15k evra, ne treba ni traziti nesto ekstra. To su kartelski odlucili..pa ko izdrzi..kupci ili prodaja..

C segment po duzini, sirini i visini.?

Mislim da se dobro zna sta je c segment, sta hecbek c segmenta a sta kompakt.

Kvaliteti koje navodis, kod golfa, osim sto su realno preskupi(sa cime se slaze vecina covecanstva), su recimo iluzorni u slucaju tehnicki promasene(stedljive) koncepcije, tehnoloski noviteti nisu bas noviteti, znaci skupa ortodoksnost, je u ponudi.

Kupac koji zna sta hoce, ne kupuje Golfa. Onaj kome golf formira potrebe je kupac koji kupuje auto iz nekih drugih razloga, koji svakako ne mogu da budu opsti i univerzalni.

Pa ni objektivno prihvaceni.


Poz

P.S.

Nemanja, vidis ono sto se ne vidi, preopterecen si i ne prihvatas realnost.
Probudi se. Cosmo je priznao da je Golf najbolji..izmedju nekoliko kompakta, ili po kvalitetu enterijera, ali svakako nije "najbolja kupovina"
Ta njegova priznata "najboljost" medju konkurentima, nikako ne odgovara srazmerno ceni.
Za nijansu je bolji, ali je za cetiri nijanse skuplji.
Kada se vec racunaju doticne nijanse cene, bolja je kupovina mercedes slk..ako ti nije bas jasno c sta govori,

U poredjenju golfa sa vozilima od 12-16 hiljada evra je zaista bolji, ali "onaj" od 25000evra..

Sto je i Flo primetio
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 10:21 - pre 135 meseci
@vladd ja te podržavam!
Golf je njesra
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 10:39 - pre 135 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Flo33...ova ti vredi ko 100 postova,mislim pisanja za Alfu.


Meni to vise lici na in memoriam.


Kraj koji je samo mozda blizi novog pocetka.

http://auto.blog.rs/blog/auto/...7/volkswagen-kupuje-alfa-romeo
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 10:47 - pre 135 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@Vladd:

Zaista je zamorno čitati ove tvoje epopeje kolika je Golf smejurija od auta, koliki je to promašaj, itd... nije ni čudo što to više niko i ne pokušava da demantuje.

Hajde to da konkretizujemo, pa ako je moguće da od svega toga izvedemo i neki konstruktivni zaključak.


Dakle, molim te da ubuduće kritike upućene Golfu iskazuješ u ovom obliku:


- Golf ima loše to i to ________________________, a ovaj auto C segmenta ___________ koji isto košta, to ima bolje => dokaz - link.


Pošto je potrebno da neki auto ima bolju ne jednu osobinu, nego je potrebno da bude u celosti bolji, nastavi ovako:


- Taj isti auto osim gore navedenog, ima bolje i ovo ___________________, i ovo_____________________, i ovo____________________, itd, a pri tome ne košta više, te zbog svega toga smatram da je on bolja kupovina od Golfa.


Jedino takav način prikazivanja ima neki smisao, a ako pogleda ova tema od početka, ne znam ni sam koliko puta sam puta to sugerisao.

Ajd i da razumem da neko nije mogao odmah da shvati kakav način diskusije je ovde najkonstruktivniji, ali posle pet godina ponavljati isto a bez potrebne konkretizacije, u najmanju ruku bespotrebno razvodnjava diskusiju.

Ako si primetio, Duško je izrekao tvrdnje (sa kojima se lično slažem) o 1,2 TSI koje su dijametralno suprotne tvojima. Već samo to (ali i štošta drugo), zahteva detaljniju i inženjersku i vozačku elaboraciju, ali toga nema.

To je ono što je potrebno ovoj temi, a ne beskonačno ponavljanje nekih floskula a bez potrebne konkretizacije.


To nikada neces videti, jer i kada bi to tako argumentovano napisao, to bi se moglo pobiti za 5 sekundi kao u slucaju sa onim nesretnim V40

Zato se i ne moze ocekivati da Vladd tako nesto napise.


Citat:
CoyoteKG:
oni su to hteli i pre nego sto ih je fiat otkupio


Oni da su to hteli, to bi i uradili.

Karies pod nazivom Alfa je u vlasnistu Fiata vec jedno duze vreme. Da ju je preuzeo VW samo bi se u Fatovim ustima smanjio jedan pokvareni zub kojih ovaj ima na pretek.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2013. u 10:50 - pre 135 meseci
Hvala, ali ne pricam ja o automobilima da bih pravio sektu.

Nije golf njesra, daleko od toga, jednostavno je marketing napravio cudo. Pa je postao besmisleno preskup.

A i sam "C" segment je izgubio od svog prvobitnog(zastarelog, jos od 99-e) smisla, smisla "srednjeg" vozila, sa nekakvom srednjom opremom, srednjim karakteristikama, i srednjom cenom.

Na kraju je zamalo ostala i duzina, koja ima jedan limit za kompakte, a drugi za sedane, pa u sedane C segmenta moze da upadne i mercedes, sa nekadasnjom (malo manja)luksuznom klasom.

Od pocetnih "dogovora" klasifikacije, duzina je preostala posto su proizvodjaci "kvarno", ili modernije receno, trzisno, menjali pravila.
Ubacivali skupe detalje(ne drzace za case), produzavali karoserije, a ponajvise podizali cene. Histerija za njihovom zaradom se moze razumeti, ne i opravdati, ali sta se nas kupaca tice njihova zelja za valjanjem u parama.

NAse je da odaberemo "najbolju kupovinu", a Golf je sam sebe iskljucio sa cenom. Iako se od MK4 do MK 7 "produzio" za 10 cm(valjda zbog odrzanja u "klasi"), sa cenom su se "produzili" bar 40%.

Znaci, i "C" segment dozivljava svoje promene po pitanju opreme, kod svih, ali noeko uporno zeli da drugima ospori promenu da bi glorifikovao golfa.

Koji je medju "small familly car" zaista dobro opremljen i izradjen( i samo medju njima po "specifikaciji"), ali sa cenom (veoma)Large familijarnog vozila.

Ako im treba titula "najboljeg" u eu definisanom(konvencijom) C segmentu(objavljenom davne 1999-e god), neka im, ali svakako nisu NAJBOLJA KUPOVINA..posto KUPOVINA podrazumeva i proceduru davanje NOVCA.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1629360 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.