Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evolucija je providna laz

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118822 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 11:42 - pre 165 meseci
Citat:
stil: Šta bi po tebi bio validan dokaz evolucije a šta kreacionizma ?

Svaki neosporeni (neosporivi) dokaz.

Jednom prilikom si me pitao da li gledam stvari sa onih linkova koje si postavio. Da. Gledao sam.

Takodje si napisao da ti kada nesto gledas, to, otprilike, radis kriticki, i sam donosis zakljucke.

Sada, bez ljutnje, ali ja imam osecaj da ti nisi dovoljno pazljivo gledao. Ja nigde nisam video da je tamo nesto dokazano. Iznose se pretpostavke, i na nama, gledaocima, je da u to poverujemo ili ne.

Ukoliko je tacno ono sto sam postavio, da su u lab. stvorili potpuno novi, razliciti, zivot, to je gotovo sigurni dokaz o mogucnosti stvaranja novih vrsta (kreacionizam). I to je mnogo validniji dokaz, nego svi oni o evoluciji. Lako proveriv.

Teorija evolucije je napredovala od Darvina do danas. Slazem se. Ali to mene strasno podseca na meteorologe. Stalno prognoziraju kisu, a nje nema. Kada padne, eto, bili smo u pravu...:D
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 12:12 - pre 165 meseci
Citat:
vilil1: Ukoliko je tacno ono sto sam postavio, da su u lab. stvorili potpuno novi, razliciti, zivot, to je gotovo sigurni dokaz o mogucnosti stvaranja novih vrsta (kreacionizam). I to je mnogo validniji dokaz, nego svi oni o evoluciji. Lako proveriv.

Stvaranje vrsta u laboratoriji nije kreacionizam i ti to dobro znaš. I rekao sam ti već (a ti si se složio) da mućkanje po laboratoriji nema nikakve veze sa evolucijom.

A dokaza za evoluciju ima pregršt. Počni odavde

http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_common_descent

A to da se vama, ekipi ispred dragstora koja pije pivo, pljucka na zvaničnu nauku i razvija svoje pseudonaučne vizure, evolucija izvrti pred očima kako biste videli "ultimativni dokaz", neće skoro da se desi. Osim ako ne doživite par miliona godina.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 12:19 - pre 165 meseci
Citat:
vilil1:o ili ne.
Ukoliko je tacno ono sto sam postavio, da su u lab. stvorili potpuno novi, razliciti, zivot, to je gotovo sigurni dokaz o mogucnosti stvaranja novih vrsta (kreacionizam). I to je mnogo validniji dokaz, nego svi oni o evoluciji. Lako proveriv.


To je samo i jedino samo dokaz da je u laboratoriji moguce stvoriti vrstu.
To ne osporava evoluciju, to ne dokazuje kreacionizam.

Citat:
vilil1:
Teorija evolucije je napredovala od Darvina do danas. Slazem se. Ali to mene strasno podseca na meteorologe. Stalno prognoziraju kisu, a nje nema. Kada padne, eto, bili smo u pravu...:D


Verovao ili ne, meteorologija je prilicno precizna nauka i prilicno precizno moze da predvidi kisu. To "eto bili smo u pravu" je mozda bilo validno pre 150 godina.
Samo, treba znati sta i gde gledati (isto kao i za evoluciju).
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 15:47 - pre 165 meseci
Citat:
jablan: A to da se vama, ekipi ispred dragstora koja pije pivo, pljucka na zvaničnu nauku i razvija svoje pseudonaučne vizure, evolucija izvrti pred očima kako biste videli "ultimativni dokaz", neće skoro da se desi. Osim ako ne doživite par miliona godina.


A, ne! Nikako pivo - vera zabranjuje alkohol!
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 16:30 - pre 165 meseci
Citat:
3MAJ86: Dokaz za evoluciju je to što se svi pronalasci na tom polju od objavljivanja Darvinovog dela do današnjeg dana savršeno uklapaju, i rezultati svih eksperimenata koji su obavljeni pokazuju da je evolucija tačna.


Svi ti pronadjeni ostaci raynih oblika života iz prošlosti i današnji oblici života koji se uklapajuu teoriju evoluciju se isto tako uklapaju i u teoriju da su oblici života pravljeni svesnim uticajem. I jedan i drugi proces, prema teoriji mogu da daju iste rezultate.

Dakle, svi ti dokazi ne vrede, jer u stvari nisu dokazi koji mogu da potvrde da je jedna od dve teorije tacna.

Kreacionisti su još i u nekoj prednosti jer oni svoju tvrdnju o svesnom stvaranju novih oblika života mogu da izvedu u praksi, a evolucionisti moraju da se oslanjaju samo na primere koje pronađu u prirodi.

Nagvaždanje evolucionista i kreacionista oko nastanka vrsta meni izgleda kao da se skupi gomila oko velike igre [url=mailto:http://en.wikipedia.org/wiki/Conway%27s_Game_of_Life]Life[/url] ali negde u sred procesa i onda se svađaju da li je proces prirodan ili veštački....

Citat:
jablan: Stvaranje vrsta u laboratoriji nije kreacionizam i ti to dobro znaš. I rekao sam ti već (a ti si se složio) da mućkanje po laboratoriji nema nikakve veze sa evolucijom.


Kako nije? Suština kreacionističkog učenja je da su vrste pravljene svesnom voljom. Šta je razvoj novih vrsta u laboratoriji ako ne baš to?

Naravno, to što je moguće vrste praviti u laboratoriji ne znači da vrste jesu tako i napravljene, ali dakako pokazuje da takva mogućnost ne može da se isključi.

Citat:

A to da se vama, ekipi ispred dragstora koja pije pivo, pljucka na zvaničnu nauku i razvija svoje pseudonaučne vizure, evolucija izvrti pred očima kako biste videli "ultimativni dokaz", neće skoro da se desi. Osim ako ne doživite par miliona godina.


Ne razumem čemu ovako nizak nivo diskusije. Pa upravo ti pljuckaš na zvaničnu nauku tako što koristiš kvazi-naučnu argumentaciju u ime nauke.


Citat:
3way:To je samo i jedino samo dokaz da je u laboratoriji moguce stvoriti vrstu.
To ne osporava evoluciju, to ne dokazuje kreacionizam.


Suština učenja kreacionizma je tvrdnja da su vrste pravljene svesno. To što je neko npavio neku novu vrstu u laboratoriji ne dokazuje da su kreacionisti u pravu, ali pokazuje da je to što oni pričaju moguće.

Time se ni na koji način ne osporava teorija evolucije, jer je ona komplementarna sa teorijom kreacionizma, to jest te dve teorije nisu međusobno isključive.




 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 16:41 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Suština kreacionističkog učenja .... Suština učenja kreacionizma .... teorijom kreacionizma .....

Ne postoji nikakva "teorija kreacionizma" niti ikakva "sustina kreacionistickog ucenja".

Nesto sto moze da se svede u jednu jedinu recenicu ne moze da predstavlja teoriju niti ikakvo ucenje.
Takvi novi izrazi su samo produkt religioznih institucija koji zele svoja verovanja da predstave na nekakvom naucnom nivou da bi zadovoljili svoje vernike posto su i oni prevazisli Stari Zavet pa ih tesko ubediti u isto.

Cela ta tvoja teorija kreacionizma ili "sustina ucenja" izgleda ovako: Ceo svet je stvoren od strane nekog viseg bica. The End.
I ti to nazivas teorijom?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 16:52 - pre 165 meseci
Otkad je broj reči kriterijum za naučno zaključivanje? Je l' ti isto vako zaključuješ da ne postoji ništa što ne možeš da vidiš?

Teorija krecaionizma nije moja teorija, ja je čak i ne zagovaram, ali to mi ne daje za pravo da je napadam nenaučnim argumentima kao što to vi radite. Moje učešće u ovoj diskusiji je prvenstveno u cilju da zaštitim nauku od nenaučne argumentacije.

I naavno da ću ovde da pričam o suštini i teorije kreacionizma i teoriji evolucije (zamisli i ona ima suštinu). Nije ovo mesto gde se može ići u neke ozbiljnije diskusije, s obzirom na nivo učesnika koji još uvek ne razlikuju naučne od nenaučnih argumenata i naučnu od nenaučne primene logike a ne mogu da razumeju ni suštinu, a galame kao da su stvar najmanje doktorirali.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 17:00 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Nije ovo mesto gde se može ići u neke ozbiljnije diskusije, s obzirom na nivo učesnika koji još uvek ne razlikuju naučne od nenaučnih argumenata i naučnu od nenaučne primene logike a ne mogu da razumeju ni suštinu, a galame kao da su stvar najmanje doktorirali.


I baš ti to da tvrdiš?! Čekaj, baš ti si se usudio sad to da tvrdiš?! Predraže, mislim da se svojim komentarima samo brukaš...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 17:11 - pre 165 meseci
@Predrag Supurovic

Još od pre nekoliko stranica ostao si mi dužan na odgovore:

Citat:
1. Navedi slabosti naučnih metoda koji su u nauci korišćeni u dokazivanju teorije evolucije.

2. Navedi prednosti neučnih metoda koji su korišćeni u dokazivanju kreacionističke teorije.


www.elitemadzone.org/t371536-29#2687187
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 17:11 - pre 165 meseci
@Predrag:
Meni nije jasno kako možeš argumente koje smo napisali nazvati 'nenaučnim'? I ovde je tema o tome da li je teorija evolucije laž, a ne kako je nastao život isprva. To je tek tema za sebe. Kao što je 1000 puta napomenuto, evolucija ne isključuje inteligentnu KREACIJU, ali evolucija je nešto sasvim drugo.
Za evoluciju postoji veliki broj dokaza. Kreacionisti mogu koristiti nalaze i eksperimente drugih kao 'potvrdu' za neku svoju teoriju, ali to je naučno šarlatanstvo. Kada su kreacionisti pokušali više puta da naučnim putem dokažu svoje tvrdnje vezane za inteligentni dizajn, pukli su veoma žestoko. Jednostavno nauka ne priznaje kompromise. Ili imaš dokaz ili nemaš.

Jedini dokaz za inteligentni dizajn bi bio da se 'tvorac' sam pokaže i objasni, tj. odgovori na sva suštinska pitanja koja muče čovečanstvo od kad čovek zna za sebe.

Postoji čitava struja ljudi koja veruje da je naš svet neka vrsta virtuelne realnosti, i upoređivao je to sa igrom The Sims. Izneli su dosta jake tvrdnje, ali zaista nedokazive za sada.
Ovde je objašnjeno, mislim da je ovo prva epizoda serijala Through the wormhole sa Morganom Freemanom. Fantastičnih 5 dokumentaraca.
http://topdocumentaryfilms.com...e-wormhole-is-there-a-creator/

Izdvojte sat vremena i pogledajte ovo. Ali ponavljam, to je priča vezana za NASTANAK života a ne za njegov razvoj od nastanka do danas.

I da, niko da mi odgovori na pitanje: Ko je od vas pročitao Poreklo Vrsta, a ko ne? Iskreno.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 17:50 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Otkad je broj reči kriterijum za naučno zaključivanje?

Hari Poter je stvorio svet. Eto ti mali broj reci, pa sad izvuci naucni zakljucak.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz08.09.2010. u 19:59 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Time se ni na koji način ne osporava teorija evolucije, jer je ona komplementarna sa teorijom kreacionizma, to jest te dve teorije nisu međusobno isključive.

Ok onda ne pričamo o istoj stvari. Kad se kaže kreacionizam, obično se misli (i) na to da su sve postojeće vrste na Zemlji nastale činom nekog višeg bića: znači, čovek je napravljen takav kakav je, nije postepeno evoluirao od nekog drugog bića (zajedničkog pretka nas i ostalih primata). A to itekako isključuje teoriju evolucije.

A ako čovek napravi novu vrstu u laboratoriji nema ama baš nikakve veze sa ovim gore.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 00:05 - pre 165 meseci
Citat:
jablan: Ok onda ne pričamo o istoj stvari. Kad se kaže kreacionizam, obično se misli (i) na to da su sve postojeće vrste na Zemlji nastale činom nekog višeg bića: znači, čovek je napravljen takav kakav je, nije postepeno evoluirao od nekog drugog bića (zajedničkog pretka nas i ostalih primata). A to itekako isključuje teoriju evolucije.


Zašto bi je isključivalo? Kako znaš da su vrste čovekolikih vrsta za koje znamo nastale evolucijom? Zašto te iste vrste nisu mogle nastati i namernim modifikacijama genetskog koda?

Postoji li neki dokaz koji nedvosmisleno potvrđuje da je neka vrsta nastala od druge prirodnom evolucijom i isklučuje svaku mogućnost da je do promene došlo namernim uticajem?

Citat:
A ako čovek napravi novu vrstu u laboratoriji nema ama baš nikakve veze sa ovim gore.


To dokazuje princip da je moguce stvarati vrste vestackim putem.

Ako smo mi, na sadašnjem nivou civilizacije sposobni da stvaramo nove vrste, kakve mogućnosti tek može da ima neka hipotetična civilizacija koja je hiljadama ili milionima godina ispred nas u naučnom razvoju?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 01:25 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic
Ako smo mi, na sadašnjem nivou civilizacije sposobni da stvaramo nove vrste, kakve mogućnosti tek može da ima neka hipotetična civilizacija koja je hiljadama ili milionima godina ispred nas u naučnom razvoju?

To je sve relativno. Evo npr. civilizacija orangutana na Sumatri je hiljadama godina u naucnom razvoju ispred kreacionista, pa ne stvaraju bogznakakva spektakularna naucna cuda. Odnosno, kako za koga....
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 07:13 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Postoji li neki dokaz koji nedvosmisleno potvrđuje da je neka vrsta nastala od druge prirodnom evolucijom i isklučuje svaku mogućnost da je do promene došlo namernim uticajem?

Vidi Peđa, uzmi kamen i baci ga u vis, on će da padne na zemlju (osim ako nisi na Radan planini, tamo će da se uskotrlja uzbrdo).

Imaš li ti neki dokaz koji nedvosmisleno potvrđuje da je taj kamen pao na zemlju usled gravitacije, i isključuje svaku mogućnost da je kamen premestilo neko više biće?

Pošto nemaš, to je nedvosmislen dokaz da gravitacija ne postoji, jel tako?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 11:16 - pre 165 meseci
Citat:
Odin D.: To je sve relativno. Evo npr. civilizacija orangutana na Sumatri je hiljadama godina u naucnom razvoju ispred kreacionista, pa ne stvaraju bogznakakva spektakularna naucna cuda. Odnosno, kako za koga....


Em si izneo potpuno netacnu tvrdnju, em je ona poptuno irelevantna za diskusiju. Klasicna kvazi-nauka.


Citat:
jablan: Vidi Peđa, uzmi kamen i baci ga u vis, on će da padne na zemlju (osim ako nisi na Radan planini, tamo će da se uskotrlja uzbrdo).

Imaš li ti neki dokaz koji nedvosmisleno potvrđuje da je taj kamen pao na zemlju usled gravitacije, i isključuje svaku mogućnost da je kamen premestilo neko više biće?

Pošto nemaš, to je nedvosmislen dokaz da gravitacija ne postoji, jel tako?


Uzeo si nezgodan primer, s obzirom da zaista nauka jos uvek nije objasnila gravitaciju, te je prostor za razna tumacenja jos uvek slobodan.

S druge strane, koristis potpuno pogresno kvazi-naucno poredjenje. Gravitacija kao pojava je utvrdjena, opisana i njeno delovanje definisano naucnim zakonima. Nemoguce je osporavati nju kao takvu. Ono sto je moguce, to je osporavati teorije koje objasnjavaju sta je gravitacija.

Ako hoces da pravis analogiju da nastankom vrsta, onda tako i poredi. To jest, vrste su nastale i kroz vreme su se menjale i nastajale druge. Promena je cinjena promenom DNK. To je fakat analogan faktu efekta gravitacije. To ne moze da se ospori.

Ono sto moze da se osporava to je objasnjenje kako se taj proces odvijao, a posto taj proces nije naucno dokazan, postoje samo teorije - moguca objasnjenja tog procesa. Osporavanje neke od tih teorija ne znaci osporavanje same pojave, posto je ona cinjenica.

Ni teorija evolucije ni teorija kreacionizma ne osporavaju da su vrste stvarane i da imaju isto poreklo. Razlikuju se samo u tumacenju kako je do toga doslo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 11:55 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:teorija kreacionizma

Ne postoji teorija kreacionizma. Jos je niko nije izveo.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 12:55 - pre 165 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: ...em je ona poptuno irelevantna za diskusiju.

Ne znam bas...Upravo ta i slicne izjave nedvosmisleno dokazuju evoluciju, makar u ovom virtuelnom svetu.

Doduse, izgleda da ovde evolucija ide u suprotnom smeru, tj. od vise vrste ka nizoj.

I ovakve izjave su pravi dokaz postojanja evolucije, odnosno da od coveka nastaje troll.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 14:10 - pre 165 meseci
Citat:
vilil1: Ne znam bas...Upravo ta i slicne izjave nedvosmisleno dokazuju evoluciju, makar u ovom virtuelnom svetu.

Doduse, izgleda da ovde evolucija ide u suprotnom smeru, tj. od vise vrste ka nizoj.

I ovakve izjave su pravi dokaz postojanja evolucije, odnosno da od coveka nastaje troll.


Pa ni vase izjave nisu bas bezvredne. Jesu u smislu dokazivanja kreacionizma, ali su prvoklasan materijal za teoriju kretenicizma. Doduse to je slicno...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 14:48 - pre 165 meseci
U internet terminologiji, trolom se označava autor, čiji je jedini cilj da svojim prilozima izazove što veću pažnju posetilaca i što obimniju reakciju drugih autora. Trolovi obično nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa pokušajem stvaranja razdora u postojećoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugačijim mišljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu.

Trolovi se kreću uglavnom u internet forumima, vikijima, mejling listama, blogovima i drugim oblicima internet komunikacije. Pojedini primerci trolova se koriste prefinjenim dijalektičkim i retoričkim metodama i tako se kamufliraju i često dugo vremena ne budu primećeni.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118822 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.