Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evolucija je providna laz

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117533 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 15:45 - pre 164 meseci
Iz vaseg ugla moj post je mozda trolovanje.
Medjutim, ja ipak jos uvijek volim da mislim o ovom forumu kao nesto boljem od npr. velikog broja znj foruma na kojima se vecina rukovodi devizom: "Ako ne znas o cemu pricas - sve je moguce".
I taj princip naravno uvijek neko pokusava da zavede i ovdje.

"E nece da moze", sto bi rekao drug Lesli. Odnosno mozete vi tako ovdje na UMZ da radite (hint: -vidi opis foruma), ali iako vam UMZ garantuje imunitet od zdrave logike, ne garantuje vam imunitet od kritika. I to je ono sto mnogi ne mogu nikako da shvate. Na UMZ mozete da pisete gluposti, ali vas UMZ ne stiti od osuda tih gluposti.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 17:49 - pre 164 meseci
Dokle ce moderatori da tolerisu ovo vredjanje koje Odin D. sprovodi svaki putkada se sa necijim miljenjem ne slaze? Svaka tema u koju se ukljuci da bi nekome kontrirao se pretvori u salve uvreda koje on prosipa jer druge argumente za dskusiju nema.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 18:32 - pre 164 meseci
Bolje ti je snimi onu tvoju pumpu kako radi, a ne da se vadis na pokvarenu karticu...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 18:50 - pre 164 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Dokle ce moderatori da tolerisu ovo vredjanje koje Odin D. sprovodi svaki putkada se sa necijim miljenjem ne slaze? Svaka tema u koju se ukljuci da bi nekome kontrirao se pretvori u salve uvreda koje on prosipa jer druge argumente za dskusiju nema.

Ja ne vredjam nikoga, ja samo dajem svoje misljenje o tome sto su neki ovdje napisali. Mene ne interesuje ko je to napisao ni koliki je njegov stepen identifikacije sa time sto je napisao pa kritiku toga dozivljava kao licnu uvredu.
Ako ja mislim da je ono sto ste ovdje predstavili kao "teoriju kreacionizma" cisto 5ranje onda se to odnosi samo na to - a nikako na neciji lik i licnost.
E sad, ako se neko u toj mjeri identifikuje sa tim i dozivljava kritiku te teorije (ili bilo koje druge) kao licnu uvredu - sta mu ja mogu, nije ovo psihijatrija pa da se bavimo tim problemima, niti je neko ovdje duzan da za takve slucajeve ima razumjevanja.

Manite se psiho-analiza i drzite se teme. Moj postovi izrazavaju moj stav o vasoj "teoriji" i nista drugo, nemam namjeru da se bavim licnim osobinama autora te "teorije" i njihovim sljedbenicima.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 19:43 - pre 164 meseci
Ljudi,

Teorija kreacionizma je teorija - ali nije NAUCNA teorija. Ovo bi trebalo da razresi te nedoumice. Da bi nesto moglo da se nazove naucnom teorijom mora da zadovoljava nekoliko kljucnih stvari:

a) Da se bazira na merljivim / vidljivim (ne nuzno direktno okom) fenomenima
b) Da se izrazava na nacin koji je moguce meriti / kvantifikovati, i uz pomoc formalne logike
c) Da sadrzi naucne zakone koji povezuju te merljive fenomene i osobine koje se tvrde
d) Da su te tvrdnje proverljive (naucni metod)

A i samo nazivanje kreacionizma "teorijom" (naucnom ili ne) samo pokazuje pravi cilj koji stoji iza doticne "teorije". Za vernike abrahamskih religija nema nikakve potrebe nazivati postanje iz biblije "teorijom" posto oni smatraju svoja ucenja za fakat, i to ne za bilo kakav fakat vec za DOGMU.

Dakle, ciljna grupa za kreacionizam nisu "pravi vernici" iliti hard-core baza organizovanih religija, zato sto pravi vernici uopste nemaju razloga da dovode u sumnju dogme kojima ih njihova organizovana religija uci. Kako je nastao covek? Za njih je odgovor u bibliji/kuranu/itd...

Ciljna grupa za kreacionizam je ostatak sveta a ne hard-core - onih kojima je u 21-vom veku nemoguce prodati pricu o postanju iz Biblije zato sto je danas vise nego jasno da te price padaju naucne testove, pa se to uvija u neku pseudo-naucnu teoriju kako bi bilo prihvatljivije za one koji su prerasli nivo bajki za decu.

Takodje, ciljna grupa za kreacionizam su i clanovi tih verskih organizacija koji su obrazovaniji i za koje postoji opasnost da mogu napustiti organizovanu religiju ukoliko im price iz "svetih knjiga" vise nisu zadovoljavajuci odgovor.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 19:57 - pre 164 meseci
A da

Jos jedna stvar - oko nekakve "komplementarnosti" teorije evolucije i kreacionizma..

Ako se zadrzimo na nauku, nema apsolutno nikakve potrebe a ni mesta takvoj komplementarnosti. Naucne teorije se ne mogu dopunjavati ne-naucnim teorijama ili tvrdnjama, zato sto bi onda pretstale da budu naucne teorije.

To bi bilo isto kao kada bi se organizovane religije okomile na, recimo, elektromagnetizam, i izmislile svoju 'teoriju' elektromagnetizma da "kreator" pomera elektrone svojom voljom ispod merljivog vremena (Plankovog)...

Isto tako se moze reci da je to, eto, "komplementarno" sa naucnom teorijom elektromagnetizma jer, eto, moze biti da bas taj "kreator" cini da se elektroni krecu - iako je to nemerljivo, nedokazivo na isti i identican nacin kao kreacionizam, ... ko smo mi da to a-priorno iskljucimo...

To onda prestaje da biva naucna teorija i zove se jednim drugim imenom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 21:33 - pre 164 meseci
@Predrag Supurovic

Kad se malo razmisli, kreacionistička teorija i jeste standusna samo treba da se semalira.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 21:42 - pre 164 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Dokle ce moderatori da tolerisu ovo vredjanje koje Odin D. sprovodi svaki putkada se sa necijim miljenjem ne slaze? Svaka tema u koju se ukljuci da bi nekome kontrirao se pretvori u salve uvreda koje on prosipa jer druge argumente za dskusiju nema.

Trol je trol. Takva mu je priroda. U onoj definiciji trola pise izmedju ostalog-
Citat:
Trolovi obično nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa pokušajem stvaranja razdora u postojećoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugačijim mišljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu.

Kada trol vidi da je preterao, onda pokusava da "spusti loptu", malo da smiri situaciju, sto se vidi iz par gornjih poruka.

Ali kada shvati da nema nikakvih sankcija, ubrzo ce se vratiti na staro. Jednostavno, to mu je priroda.

Dokle ce moderatori da tolerisu...Paaa, sigurno si primetio, kada se neki clan ne slaze sa misljenjem modova u nekoj temi, trol se ukljucuje, "pusta se sa lanca", figurativno receno, uz precutno odobrenje modova, odnosno njihovo necinjenje, i on tada pokazuje svoje pravo lice.

Cak, pre ce onaj clan koji se pobuni protiv trola biti sankcionisan, a trol...

Tako je bilo, a siguran sam da ce tako i biti.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 22:16 - pre 164 meseci
@vilil1

Tako ti je to.
Vlast je oduvek ugnjetavala one koji komuniciraju sa vanzemaljcima i pokojnicima, telepate, rasljare, kreacioniste i ostale astrologe....
Nece da se sazna istina, pa to ti je...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 22:24 - pre 164 meseci
@vilil
Takodje je karakteristika obicnih laprdala da samo cekaju neki povod (obicno izmisljeni) da napuste glavni tok teme i zapucnu pljuvacinu bez mogucnosti da ih neko vise zaustavi.

Kao sto rekoh gore, ostavite se analize ucesnika i drzite se teme. Ako mozete.
Samim tim sto je vase "naukovanje" napenaljeno na UMZ mozete otprilike da shvatite kakav je stav ove forumske zajednice prema vasim umovanjima, pa je suludo da ocekujete bogznakakve salve postovanja za to.

Kvalitet ovog foruma ne pociva ni na UMZ, ni na bontonu, ni na preseravanju, nego na insistiranju na logici i objektivnosti. A to, kao i svaka druga vrednost, ima svoju cijenu u vidu redovnih sukoba sa kojekakvim "prosvjetiteljima" koji misle da uz google toolbar mogu uspjesno glumiti ovdje neke naucnike.

Zar ti nije bolje da odes na Krstaricu pa tamo umujes u forumu 'Nauka', 'Filozofija' i sta ti ja znam... nego da ovdje ismijavate sami sebi na UMZ.
Znas kako kaze nas narod: "Bolje biti prvi u svom selu, nego poslednji u velikom gradu."
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 22:35 - pre 164 meseci
Lepo ti to sve napisa Odine, ali tvoje u;e['e u ovoj diskusiji se po obi;aju svodi upravo na vredjanju i prostaklucima a od objektivnosti i logike nema ni traga. Bey ikakvog pardona si direktno izvredjao vise ljudi i stvarno je neprimereno da se ti pozivas na logiku i objektivnost u diskusiji kada ti ne da to ne primenjujes nego radi sve kontra tome.

Jasno je da si iz nekog razloga na ES zasticen kao slon, jer ja jos ne videh nekoga ko kao ti sistematski vredja sagovornike a da mu ne fali ni dlaka sa glave. Bas naprotiv, kad god se neko pobuni zbog takvog tvog ponasanja onda on trpi sankcije moderatora.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 22:49 - pre 164 meseci
Moje kritike su sve na mjestu.
Nenormalno je samo to sto ih vi dozivljavate kao licnu uvredu.
To sve sto ste do sada ovdje napisali je sa stanovista nauke obicno lupetanje i nema nikakve veze sa mozgom (ispravnim).
To je jednostavno moje najiskrenije misljenje o tome, i uopste se - sa moje strane - ne tice konkretno vas licno koji ste to napisali, jer ja komentarisem to sto vi ovdje pisete, a ne vas.
A kako vi to dozivljavate, i zasto to dozivljavate licno - to je, gospodo, vas problem, a ne moj ili moderatorov ili bilo koga drugog.

Ono sto vi u sustini trazite, i sada a i oduvijek, je da neko ovdje zabrani da se stvari nazivaju pravim imenom - ako to pravo ime vama ne odgovara ili ako nije bas prijatno za cuti.
More bit bidne i to nekad, ali zasad to jos uvijek nije zabranjeno, a ja se ne bih mnogo nadao da ce nekad i biti.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz09.09.2010. u 23:06 - pre 164 meseci
Auuu, počelo je i frezenklovanje...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 00:29 - pre 164 meseci
Citat:
Odin D.: Moje kritike su sve na mjestu.
Nenormalno je samo to sto ih vi dozivljavate kao licnu uvredu.


Ne radi se tu o doživljajima. Ti koristiš direktne uvrede i prostački rečnik kada se obraćaš nekome sa čijim se stavovima ne slažeš. Što je najgore, ti i ne umeš da izneseš bilo kakav smislen argument, sve što ti je važno, to je da se iživljavaš vređajući druge.

Zašto ti do moderatori dozvoljavaju ne znam, ali je očigledno da ti dozvoljavaju. Svako može da pogleda tvoju istoriju diskusija i da se uveri kako se ti ponašaš.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 17:26 - pre 164 meseci
Moje diskusije i replike su uvijek tacno kalibrisane prema onome kome su namjenjene, jer sam ja pobornik principa da svako treba dobiti ono sto zasluzuje, ni vise ni manje.
Ti izgleda zastupas onaj komunisticki princip da svako radi prema svojim "mogucnostima", a uzima prema svojim potrebama. E, ako nisi znao, kod odredjenog soja ljudi postoji velika disproporcija izmedju onoga sto pruzaju i onoga sto bi da dobiju.
Ja licno smatram da je tvoj nacin diskutovanja, omalovazavanja i zanemarivanja zdrave logike i cinjanica jedan od najgorih dosad vidjenih na ES, iako ga pokusavas zamotati u neku bontonsku formu.
Medjutim, tvoja je nesreca sto neke ljude forma ne interesuje mnogo nego sadrzaj, a ja kazem da je sadrzaj onoga sto ti pricas cisto bezveznjarija i nista vise od toga.
A moj odnos prema tebi je isti kao npr. i prema covjeku kome kasni sat i ja mu kazem: "Tvoja informacija o tacnom vremenu je poptuno bezveze." Dakle, nista licno prema njemu, samo moje misljenje o tome sto on predstavlja kao tacno vreme.
Tako isto nemam nista licno protiv tebe, niti namjeru da te vredjam, komentarisem samo ono sto si ti ovdje napisao. A ako tebe to vredja i nalazis uvredljivim sto neko ima lose misljenje o tvojim terijama - vec sam ti rekao - na pogresnom se mjestu zalis, jer se u normalnom svijetu neslaganje sa necijim misljenjem uopste ne smatra uvredom.
Mada ljudi skloni religiji i vjerovanju cesto pokazuju drugacije stavove prema tome, ali sta da se radi, niko vas ne bije po usima da bas ovdje drzite svoje propovijedi.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 18:39 - pre 164 meseci
Mene u ovoj diskusiji nisi vredjao ali jesi druge, tako da si potpuno promasio sa svojim komentarom.

Niko ne spori svakome pravo da se ne slaze satudjim kisljenjem ali se to neslaganje ocekivano iznosi uljudno. Ti uljudnosti nemas, ti ne umes da seponasas pristojno, vec si obican prostak koji ne ume da diskusuje a da ne vredja i ponizava sagovornika pogrdnim imenima.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 19:40 - pre 164 meseci
A verovatno ni dasku ne diže kad piša. Znači evolucija je laž.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 19:59 - pre 164 meseci
Ja , na primer, smatram da je nekulturno pricati o necemu o cemu nemas ni osnovna saznjanja...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 20:46 - pre 164 meseci
Pa meni niko od kreacionista da odgovori da li su pročitali 'Poreklo vrsta' od Darvina :) Ali zato znaju da kažu da je evolucija laž.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz10.09.2010. u 21:27 - pre 164 meseci
Citat:
3way: Ja , na primer, smatram da je nekulturno pricati o necemu o cemu nemas ni osnovna saznjanja...

E to je to - ko prstom u oko!
Kad neko nekom soli pamet o necemu o cemu pojma nema je povisok stepen licemerstva, ali neki misle da ako to uviju u birane rjeci da mogu nekog nesmetano vuci za nos.

Vodjenjen diskusije, repliciranje drugim ucesnicima, tretiranje drugih ucesnika i ignorisanje "nezgodnih pitanja" na nacin kako to ovdje neki cine je indirektna uvreda za inteligenciju sagovornika. Indirektna samo zbog toga sto nekog direktno ne nazivaju budalom nego posredno, a mene je bas briga da li je indirektno ili direktno i da li su svjesni toga ili nisu.
To je njihov problem, jer ja ne mogu gledati u kristalnu kuglu da bih znao da li je neko licimur ili zaista odistinski glup.

Pravila igre ne moze da ustanovljava samo jedna ekipa i da proglasava sta je ispravno, a sta ne.
Nije nekultura samo upotreba "nepristojnih" rjeci. Cak stavise, to je najbezazleniji vid nekulture koji postoji. A vi se sluzite mnogo prefinjenijim i bezobraznijim i tezim oblicima nekulture od toga.
Nego vas ye6e to sto mislite da su svi oko vas beskonacno naivni i vesla sisali.
Jok da moze ove noci.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 10.09.2010. u 23:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117533 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.