Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7698111 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2012. u 19:52 - pre 138 meseci
I kotlovi koji su "samo za pelet" se često mogu koristiti i na drvo. Razlika je što su pravljeni za pelet, pa može i drva. A varijanta sa gorionikom na vratima je uglavnom kotao na drva, pa može i pelet/gas/nafta.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2012. u 21:01 - pre 138 meseci
Citat:
baba sera:
Zahvaljujem na sugestijama!
Da li je ok da max snagu gorionika dignem na 4 koja je po fabrici 30kw na termomont kotlu od 30kw za cvrsta goriva?

Cackajuci parametre, i buljeci u desavanja sa gorionikom, dosao sam do zakljucka da je t7 parametar koji je po fabruckoj vrednosti 15 sekundi za vreme uzimanja peleta+cekanja prekratko te sam istu vrednost produzavao na do 20 sek. i tako ostavio.. neko je to postavio na 19
Modulacioni mod parametra t18 je bio fabricki na 0 te je promenjen na 1 i sada gorionik radi onako kako sam ocekivao...
ne radi punom snagom do maksimalne vrednosti PA SE UGASI, vec nagura do 10 stepeni nize temperature od zadate i onda snagom 1 odrzava temperaturu polaznog voda na oko 60-65 ako je zadato 70

bi li mi neko objasnio sta je parametar t06 - funkcija rampa... vidim da ju je neko smanjio na 80...sta ona radi? jel to vrsna temperatura? blokada?
ista je parametar u03 u meniju 1- po fabrici je 0? mod rada gorionika ili sta vec?
a da.. sve se ovo odnosi na ferroli sun 7 i brenn bosh 34 gorionike...

Nema razloga da 30 kW ne može da stane u 30 kW, pitanje je, samo, da li je 30 kW potrebno.

Povećavanjem razmaka između dva punjenje je smanjili ste snagu gorionika i trebalo bi onda da se promeni/smanji i pritisak u ložištu. Sa druge strane, ako ste proporcijalno povećali u pauzu i vreme hranjenja niste, u stvari, promenili ništa.

Parametar t6 je, verovatno, period stabilizacije plamena u fabrički se postavlja na 80 sekundi.

Promenom parametra t18 sa 0 na 1 napravili ste pravi potez.

Parametar u03 je je izbor načina upravljanja gorionikom: ručno (0), prema dnevnom (1) i prema nedeljnom programu (2). Koji god sa se odabere, za rad gorionika mora da bude ispunjen uslov da kleme 7 i 8 budu kratko spojene, da li je to most ili termostat - sve jedno je.


Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2012. u 21:24 - pre 138 meseci
dali neko koristi ovaj kotao http://www.kotlovi.peletmetalac.com/
proizvodjac tvrdi da rade na agro pelet bez problema....oni i prodaju agro pelet,cisto sumljam da covek pravi i prodaje kotlove i pelete a da oni nerade.....
Ecopell 35
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2012. u 23:12 - pre 138 meseci
Citat:
pankec: dali neko koristi ovaj kotao http://www.kotlovi.peletmetalac.com/
proizvodjac tvrdi da rade na agro pelet bez problema....oni i prodaju agro pelet,cisto sumljam da covek pravi i prodaje kotlove i pelete a da oni nerade.....


Ako malo bolje zagledaš sam gorionik, kontrolnu elektroniku pa i rezervoar videćeš da su, ja bih zapazio, identični ovom gorioniku, pitanje je samo cene jer se i ona naglašava, mada i oni hvalospevi oko stepena iskoristivosti i šta oni zapravo podrazumevaju su već neka priča za polemisanje, mada u svaku ruku pohvalno da se pojavljuje neko malo drugačije rešenje budući da su gotovo svi gorionici na našem tržištu koncepcijski isti.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2012. u 23:34 - pre 138 meseci
upravu si godovo da su identicni....ali ako on stvarno radi na agro pelet bez problema ja ne vidim problem u slicnosti ,ako njemu kao proizvodjacu nije problem sto je iskopirao neki gorionik koji dobro radi sto bi se mi kao korisnici opterecivali time
Ecopell 35
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 00:04 - pre 138 meseci
Moguće je da ih radi po licenci ili jednostavno ih uvozi i prodaje ovde, gorionik deluje zanimljivo pogotovo što može da sagori sve što sipaš u njega, od svakakvog peleta preko sečke do uglja, iskoristivost mu je iznad 75% a jedino što mi se ne sviđa je ako ne grešim što nema automatsku potpalu već se to obavlja ručno po sistemu ubaciš zapaljenu krpicu koja je natopljena naftom u gorionik i pritisneš dugme start.
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 07:32 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:....
Parametar u03 je je izbor načina upravljanja gorionikom: ručno (0), prema dnevnom (1) i prema nedeljnom programu (2). Koji god sa se odabere, za rad gorionika mora da bude ispunjen uslov da kleme 7 i 8 budu kratko spojene, da li je to most ili termostat - sve jedno je.


Primetio sam da za Feroli postoji nekoliko razlicitih upustava. Recimo kod mene stoji da je za parametar u03 sledece:
1. Radi iskljucivo kada je zatvoren kontakt termostata
2. Radi kada je zatvoren kontakt termostata ILI kada je to programirano satom (zadovoljen jedan od ova dva uslova)
3. Radi kada je zatvoren kontakt termostata I kada je to programirano satom (zadovoljena oba uslova)

Jos jedna stvar kod starijih Feroli gorionika i u starijim uputstvima je parametar t07 (vreme aktiviranog+deaktiviranog transportera)postavljen na 10sec sto je nenormalno malo i otuda one silne zalbe s pocetka foruma da se feroliju zaglavljuje preterano pelet u cevi, jer ga zatrpa vise nego sto moze da sagori. Kod novijih, kao i u novojim uputstvima taj parametar je 15sec, sto je mnogo bolje ali recimo kod mene sam metodom uzaludnih pokusaja taj parametar smestio na 18sec.
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 07:38 - pre 138 meseci
Vidim da mu u e-mail-u piše Ostojić. Ukoliko je to proizvođač koji je od pre nekoliko godina prisutan na sajmu poljoprivrede u NS i prodaje peletirke i ukoliko mu je kotao 2x bolji od peletirke, ja to ne bih uzeo u razmatranje. Više ljudi je kupilo njegove pogone za peletiranje, on ih i dalje prodaje, a nijednog potencijalnog kupca neće da odvede na neko mesto gde je pogon pušten u rad, kao ljudi ne vole da im se tamo ulazi. Svi kupci pogona su spremni da puste bilo koga i pokažu kako te peletirke (ne)rade. Ja sam bio prisutan kada je jedna mašinu puštao u radu i čovek je pokazao elementarno ne poznavanje procesa proizvodnje peleta. Kupac tog sistema nije odustao od proizvodnje peleta, ali od Ostojićevog sistema koristi samo mali deo, naravno, bez peletirke.
Ostojićeva peletirka može da pravi pelet od poljoprivrednih ostataka, ali ostavlja i 50% pepela. Od drveta gotovo da ne može da napravi pelet.

Nađite prvo nekoga ko koristi taj kotao/gorionik, uverite se kako sistem funkcioniše i onda ga uzmite u razmatranje.

Izvinjavam se ako je u pitanju drugi čovek, samo sa istim prezimenom i iz istog mesta.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 10:15 - pre 138 meseci
Pošto sam jako zainteresovan za proizvodnju peleta,obišao sam mnogo malih proizvođača peleta,čak sam naišao na potpuno novo postrojenje od Ostojića,po rečima vlasnika,radilo je samo par sati,što se vidi i po stanju u kojem se nalazi.E sad,vrlo interesantno:Čovek to sve prodaje za 10.000Evra a platio je 20.000,navodno,odustao je od peleta,proizvodi briket???Sva priča mi je bila toliko sumnjiva da sam se jednostavno okrenuo i otišao.Bio sam u okolini Zrenjanina,čovek proizvodi pelet,ima peletirku Češke proizvodnje,bio je vrlo ljubazan,sve mi pokazao i to mi se svidelo a o ovom Ostojićevom,(zanimljivo)priča čovek istu priču kao i kolega Mordred.
Gogi 666,vidim da te zanima kotao isključivo na pelet,pa evo ti mog iskustva:Ja imam takav,evo četiri sezone radi bez ijednog problemčića(em domaći proizvod).Ja sam se igrao sa njim,probao sam i kukuruz,potrošio je 20kg kukuruza,cela ulica je mirisala na kokice.Čitajući iskustvo Zmajdina i još nekih forumaša,odlučio sam da u sistem uključim i akumulator toplote,još sam u fazi izrade istog,danas moram prekinuti sa radovima,(važniji mi je nekako Sv.Nikola),posle nastavljam pa ću vas lepo izvestiti,ako mi ovi opet ne obrišu post,kao,ne uklapa im se u šemu!!!


 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 10:56 - pre 138 meseci
danas moram prekinuti sa radovima,(važniji mi je nekako Sv.Nikola)


I treba da ti je važniji sv.Nikola!
SREĆNA TI SLAVA DOMAĆINE-KAO I MENI!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 13:30 - pre 138 meseci
Citat:
lavbanjalucki: ...ako mi ovi opet ne obrišu post,kao,ne uklapa im se u šemu!!!

Ne brini ti za brisanje, samo dok si u okviru teme
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 16:17 - pre 138 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Pošto sam jako zainteresovan za proizvodnju peleta,obišao sam mnogo malih proizvođača peleta,čak sam naišao na potpuno novo postrojenje od Ostojića,po rečima vlasnika,radilo je samo par sati,što se vidi i po stanju u kojem se nalazi.E sad,vrlo interesantno:Čovek to sve prodaje za 10.000Evra a platio je 20.000,navodno,odustao je od peleta,proizvodi briket???Sva priča mi je bila toliko sumnjiva da sam se jednostavno okrenuo i otišao.Bio sam u okolini Zrenjanina,čovek proizvodi pelet,ima peletirku Češke proizvodnje,bio je vrlo ljubazan,sve mi pokazao i to mi se svidelo a o ovom Ostojićevom,(zanimljivo)priča čovek istu priču kao i kolega Mordred.
Gogi 666,vidim da te zanima kotao isključivo na pelet,pa evo ti mog iskustva:Ja imam takav,evo četiri sezone radi bez ijednog problemčića(em domaći proizvod).Ja sam se igrao sa njim,probao sam i kukuruz,potrošio je 20kg kukuruza,cela ulica je mirisala na kokice.Čitajući iskustvo Zmajdina i još nekih forumaša,odlučio sam da u sistem uključim i akumulator toplote,još sam u fazi izrade istog,danas moram prekinuti sa radovima,(važniji mi je nekako Sv.Nikola),posle nastavljam pa ću vas lepo izvestiti,ako mi ovi opet ne obrišu post,kao,ne uklapa im se u šemu!!!



Druze ciji kotao imas i sta mislis o termomont toby!
Kod koga si bio u zr i ako moze broj jer je to 30km od mene!
Kakav pelet pravi mislim po kvalitetu?
Ko shvati razumeće!
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 16:48 - pre 138 meseci
Evo ja nešto radio pa ako neko ima živaca da pomogne savetima i iskustvom,biće mi drago.(Ako onaj bakreni opat ne obriše)
Na prvoj slici je izmenjivač koji nameravam da iskoristim za PTV,na drugoj je izmenjivač za solarni sistem a na trećoj je pokušaj varioca da od ovog monstruma napravimo solidan akumulator toplote.

http://imageshack.us/photo/my-images...jivazaptv.jpg/
http://img109.imageshack.us/img109/4...azasolarno.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/2...tortoplote.jpg








 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 16:52 - pre 138 meseci



[/quote]
Druze ciji kotao imas i sta mislis o termomont toby!
Kod koga si bio u zr i ako moze broj jer je to 30km od mene!
Kakav pelet pravi mislim po kvalitetu?[/quote]

Ja imam kotao Biotopling 17- 50kw,made in Republika Srpska i nebi ga menjao jer mi se izvrsno pokazao.Onaj pelet iz Zrenjanina,(Mužlja)je odličnog kvaliteta a kad ti već nije daleko skokni pa vidi(meni je mnogo dalje al sam skoknuo),nemam ovde broj telefona,poslaću ti na PP

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 16:57 - pre 138 meseci
Slike su iz nekog razloga "forbidden", ali ih ima kod braće Hrvata: nešto mnogo mali onaj izmenjivač za PTV.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 17:05 - pre 138 meseci
Slaba je slika Zmajdine.Jeste on mali ali je rađen od bakarne cevi orebrene,čija je dužina 8 metara.A ja ga probao na sledeći način:Prikopčao vodu sa slavine,njega "turio"u lonac vode koji sam zagrejavao plinskim brenerom i veruj mi,davao je dobre rezultate.Još razmišljam da ga povežem serijski sa nekim manjim bojlerom,tako da bi pumpa za recirkulaciju to sve držala u pristojnim granicama.Kakvo je tvoje mišljenje o tom?
Pozdrav,gasim skalameriju,idem da slavim Slavu.
 
0

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 18:43 - pre 138 meseci
http://youtu.be/0fIl2SJ-Piw
Nije li ovo kotao sto ga metalac nudi za agropelet
Stim da se ovde drugacije zove?
Ko shvati razumeće!
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 19:08 - pre 138 meseci
Citat:
Gogi666http://youtu.be/0fIl2SJ-Piw
Nije li ovo kotao sto ga metalac nudi za agropelet
Stim da se ovde drugacije zove?

Nije taj se radi u kuli i stvarno gori na agropelet ima pokretnu resetku.
 
0

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 20:32 - pre 138 meseci
Ima li ko da nam kaze nesto vise metalcevom-kotlu na agropelet?
Ko shvati razumeće!
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2012. u 20:48 - pre 138 meseci
Mene vise zanima Dali Taj gorionik moze da radi na agropelet ili ne,jer Sam kotao promenio prosle godine pa bih voleo da cujem necije iskustvo sa tim ili sa nekim slicnim.danas Sam dobio mail od ostojica I cena za gorionik sa pratecom opremom je 1400e a njegov agropelet je 140e
Ecopell 35
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7698111 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.