Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699798 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 15:13 - pre 137 meseci
Pokušaću sad da namestim tako,ovo nije normalno koliko troši,pelet sam plaćala 23 din kg pa puta 80 kg dnevno,izađe me skuplje nego gas...
Jedina sonda za koju ja znam a na kojoj se očitava i temperatura je sonda za dimne gasove,koja je postavljena na odžaku na izlazu iz peći,za drugu ni ne znam da postoji..
A na koliko kw da postavim da mi radi gorionik,do sad radi na P2 ,tj na 20 kw?
 
0

icvele
Leskovac

Član broj: 39248
Poruke: 44
89.216.28.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 15:24 - pre 137 meseci
Po meni P2 nije mnogo bitna, ako gorionik brzo i bez problema dolazi do zeljene temperature onda je samo modulacija vazna. Moj gorionik ulazi u modulaciju posle 15-20 minuta posle paljenja kad je kotao potpuno hladan i posle ostaje u modulaciji dok ga ne ugasim.

Kod mene je default inace P3 koji ima dopremu 0.8 i brzinu ventilatora 42-3 (nisam kod kuce da proverim)
Kod tvog gorionika je ovaj parametar (ventilator) drugaciji pa ne znam sta da preporucim

Toplotna sonda kod mene je prikacena na ulaznu vodu i to podesavam na oko 30 kad je napolju oko 0 ili oko 35 kad je napolju -10 ili hladnije. Za ove vrednosti na izlazu iz kotla dobijam temp vode cca 55 i 60

Pre svega hajde da vidimo kako radi sa dopremom od 50 sec
 
0

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.pool.mediaWays.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 16:32 - pre 137 meseci
Sta mislite dali bolje kad pelet na zar pada odozgo ili da izvire potiskom odozdo?
Znam da kroz padanje dolazi do vece prasine u kotlu ali koliko to znaci?
Ko shvati razumeće!
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 16:46 - pre 137 meseci
[quote]icvele:
Po meni P2 nije mnogo bitna, ako gorionik brzo i bez problema dolazi do zeljene temperature onda je samo modulacija vazna. Moj gorionik ulazi u modulaciju posle 15-20 minuta posle paljenja kad je kotao potpuno hladan i posle ostaje u modulaciji dok ga ne ugasim.

Kod mene je default inace P3 koji ima dopremu 0.8 i brzinu ventilatora 42-3 (nisam kod kuce da proverim)
Kod tvog gorionika je ovaj parametar (ventilator) drugaciji pa ne znam sta da preporucim

Toplotna sonda kod mene je prikacena na ulaznu vodu i to podesavam na oko 30 kad je napolju oko 0 ili oko 35 kad je napolju -10 ili hladnije. Za ove vrednosti na izlazu iz kotla dobijam temp vode cca 55 i 60

Pre svega hajde da vidimo kako radi sa dopremom od 50 sec[/quo

Namestila na 50 sec,temperatura je pala sa 60 zadatih na 44 pre toga(nezavisno od preomene parametara),za 40 min je sa dopremom peleta na 50 sec podiglo temepraturu na 48,mislim da je to slabo,pa sam sad postavila na 45 sec ,videcu kojom brzinom ce sad da postize zadatu temepraturu....
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 16:50 - pre 137 meseci
[quote]icvele:
Po meni P2 nije mnogo bitna, ako gorionik brzo i bez problema dolazi do zeljene temperature onda je samo modulacija vazna. Moj gorionik ulazi u modulaciju posle 15-20 minuta posle paljenja kad je kotao potpuno hladan i posle ostaje u modulaciji dok ga ne ugasim.

Kod mene je default inace P3 koji ima dopremu 0.8 i brzinu ventilatora 42-3 (nisam kod kuce da proverim)
Kod tvog gorionika je ovaj parametar (ventilator) drugaciji pa ne znam sta da preporucim

Toplotna sonda kod mene je prikacena na ulaznu vodu i to podesavam na oko 30 kad je napolju oko 0 ili oko 35 kad je napolju -10 ili hladnije. Za ove vrednosti na izlazu iz kotla dobijam temp vode cca 55 i 60

Pre svega hajde da vidimo kako radi sa dopremom od 50 sec[/quo

Namestila na 50 sec,temperatura je pala sa 60 zadatih na 44 pre toga(nezavisno od preomene parametara),za 40 min je sa dopremom peleta na 50 sec podiglo temepraturu na 48,mislim da je to slabo,pa sam sad postavila na 45 sec ,videcu kojom brzinom ce sad da postize zadatu temepraturu....
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 17:47 - pre 137 meseci
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.
Mogu da gresim jer nisam uopste strucan sto se tice grejanja ali samo logicno pitanje:


Kako moze akumulator toplote da utice na stednju?

Mislim DA ako lozis drva, i nemozes tacno drzati konstantnu temperaturu pa lozis vise nego sto treba, i kad prostorija postigne ugodnu temperaturu, umesto da otvoris prozor od vrucine, ta vrucina automatski greje akumulator, a kad pocne drvo da se trosi unutar kotla tad akumulator ti vrati tu energiju koju je akumulirao i krece se topla voda prema radiatorima jos neki sat dva. Taj sat dva ti je cista stednja.

Gorionik na pelet je automatska sprava i proizvedena je da drzi datu temperaturu. AKo stavimo akumulator toplote, kad se prostorija greje on ce jos raditi da greje taj akumulator toplote, i to grejanje da vrati nesto kasnije kad se gorionik ugasi, ako racunamo da tu ima izgubljene toplote malo, onda nismo nista stedili, samo smo stavili rezervu energije negde da je upotrebimo kasnije, a kad bismo lepo mogli da odmah ugasimo gorionik a upalimo kad nam treba.

Meni to izgleda logicno pa ... ako moze neko da objasni kako stedi akumulator toplote kad je u pitanju pellet.



E...jbg,ja mislio samo ovde kod mene ljudi slabo kapiraju...
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 17:52 - pre 137 meseci
lave, nedaj se iznervirati nego piči po projektu
Pozdrav
 
0

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 18:10 - pre 137 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.
Mogu da gresim jer nisam uopste strucan sto se tice grejanja ali samo logicno pitanje:


Kako moze akumulator toplote da utice na stednju?

Mislim DA ako lozis drva, i nemozes tacno drzati konstantnu temperaturu pa lozis vise nego sto treba, i kad prostorija postigne ugodnu temperaturu, umesto da otvoris prozor od vrucine, ta vrucina automatski greje akumulator, a kad pocne drvo da se trosi unutar kotla tad akumulator ti vrati tu energiju koju je akumulirao i krece se topla voda prema radiatorima jos neki sat dva. Taj sat dva ti je cista stednja.

Gorionik na pelet je automatska sprava i proizvedena je da drzi datu temperaturu. AKo stavimo akumulator toplote, kad se prostorija greje on ce jos raditi da greje taj akumulator toplote, i to grejanje da vrati nesto kasnije kad se gorionik ugasi, ako racunamo da tu ima izgubljene toplote malo, onda nismo nista stedili, samo smo stavili rezervu energije negde da je upotrebimo kasnije, a kad bismo lepo mogli da odmah ugasimo gorionik a upalimo kad nam treba.

Meni to izgleda logicno pa ... ako moze neko da objasni kako stedi akumulator toplote kad je u pitanju pellet.



E...jbg,ja mislio samo ovde kod mene ljudi slabo kapiraju...



Pa ajde MAJSTORE ako imas neko strucno objasnjene ja sam spreman da naucim (tvoj zanat), a fiziku na strani.... :)

[Ovu poruku je menjao ponline dana 24.12.2012. u 19:21 GMT+1]
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 18:11 - pre 137 meseci
Dežurajući pored gorionika,primetila sam da se često pali čišćenje i da izbacuje užaren pelet u pepeo,pa me interesuje kako i to da resim...Sad je npr izbacio pelet dok je pisalo gorionik uključen,i odjednom se pali čišćenje....
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 18:11 - pre 137 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.
Mogu da gresim jer nisam uopste strucan sto se tice grejanja ali samo logicno pitanje:


Kako moze akumulator toplote da utice na stednju?

Mislim DA ako lozis drva, i nemozes tacno drzati konstantnu temperaturu pa lozis vise nego sto treba, i kad prostorija postigne ugodnu temperaturu, umesto da otvoris prozor od vrucine, ta vrucina automatski greje akumulator, a kad pocne drvo da se trosi unutar kotla tad akumulator ti vrati tu energiju koju je akumulirao i krece se topla voda prema radiatorima jos neki sat dva. Taj sat dva ti je cista stednja.

Gorionik na pelet je automatska sprava i proizvedena je da drzi datu temperaturu. AKo stavimo akumulator toplote, kad se prostorija greje on ce jos raditi da greje taj akumulator toplote, i to grejanje da vrati nesto kasnije kad se gorionik ugasi, ako racunamo da tu ima izgubljene toplote malo, onda nismo nista stedili, samo smo stavili rezervu energije negde da je upotrebimo kasnije, a kad bismo lepo mogli da odmah ugasimo gorionik a upalimo kad nam treba.

Meni to izgleda logicno pa ... ako moze neko da objasni kako stedi akumulator toplote kad je u pitanju pellet.



E...jbg,ja mislio samo ovde kod mene ljudi slabo kapiraju...

Lave,to ne ličina Tebe.
Objasni čoveku u kratkim crtama značaj akumulatora tople vode.
Ipak si ti stručniji pa možda još neko,pa i ja,naučimo nešto novo!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 18:12 - pre 137 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.
Mogu da gresim jer nisam uopste strucan sto se tice grejanja ali samo logicno pitanje:


Kako moze akumulator toplote da utice na stednju?

Mislim DA ako lozis drva, i nemozes tacno drzati konstantnu temperaturu pa lozis vise nego sto treba, i kad prostorija postigne ugodnu temperaturu, umesto da otvoris prozor od vrucine, ta vrucina automatski greje akumulator, a kad pocne drvo da se trosi unutar kotla tad akumulator ti vrati tu energiju koju je akumulirao i krece se topla voda prema radiatorima jos neki sat dva. Taj sat dva ti je cista stednja.

Gorionik na pelet je automatska sprava i proizvedena je da drzi datu temperaturu. AKo stavimo akumulator toplote, kad se prostorija greje on ce jos raditi da greje taj akumulator toplote, i to grejanje da vrati nesto kasnije kad se gorionik ugasi, ako racunamo da tu ima izgubljene toplote malo, onda nismo nista stedili, samo smo stavili rezervu energije negde da je upotrebimo kasnije, a kad bismo lepo mogli da odmah ugasimo gorionik a upalimo kad nam treba.

Meni to izgleda logicno pa ... ako moze neko da objasni kako stedi akumulator toplote kad je u pitanju pellet.



E...jbg,ja mislio samo ovde kod mene ljudi slabo kapiraju...

Lave,to ne liči na Tebe.
Objasni čoveku u kratkim crtama značaj akumulatora tople vode u sistemu grejanja na pelet.
Ipak si ti stručniji pa možda još neko,pa i ja,naučimo nešto novo!
A može i Zmajdin da kaže neku pametnu,pošto on samo takve i ima!

[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 24.12.2012. u 19:49 GMT+1]
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 20:12 - pre 137 meseci
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.
Mogu da gresim jer nisam uopste strucan sto se tice grejanja ali samo logicno pitanje:


Kako moze akumulator toplote da utice na stednju?

Mislim DA ako lozis drva, i nemozes tacno drzati konstantnu temperaturu pa lozis vise nego sto treba, i kad prostorija postigne ugodnu temperaturu, umesto da otvoris prozor od vrucine, ta vrucina automatski greje akumulator, a kad pocne drvo da se trosi unutar kotla tad akumulator ti vrati tu energiju koju je akumulirao i krece se topla voda prema radiatorima jos neki sat dva. Taj sat dva ti je cista stednja.

Gorionik na pelet je automatska sprava i proizvedena je da drzi datu temperaturu. AKo stavimo akumulator toplote, kad se prostorija greje on ce jos raditi da greje taj akumulator toplote, i to grejanje da vrati nesto kasnije kad se gorionik ugasi, ako racunamo da tu ima izgubljene toplote malo, onda nismo nista stedili, samo smo stavili rezervu energije negde da je upotrebimo kasnije, a kad bismo lepo mogli da odmah ugasimo gorionik a upalimo kad nam treba.

Meni to izgleda logicno pa ... ako moze neko da objasni kako stedi akumulator toplote kad je u pitanju pellet.


Po meni pametno pitanje ima nas dosta koji su u nedoumici povodom tog pitanja ,pogotov bih voleo da cujem odgovor od Zmajdina(od njega realno moze dosta da se nauci ) i jos nesto me zanima,ako moze neko da mi odgovori,pogotovo bih hteo da cujem odg od zmajdina jer msl da je on i upoznat sa mojim problemom propustanja nepovratnog ventila posle pumpe ,ovako taj nepovratni je prvo bio na klapmu ,sad je zamenjen i stavljen je sa oprugom ,pa me zanima dal bih nesto dobio kad bi stavio u njega jacu oprugu od one sto se nalazi u njemu,posto je dosta slaba al ne znam koiko jaku smem da stavim jer mora posle da pusti pritisak od 2 bara kad pumpa bude radila,sta mislite o tome ? hvala unapred
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 20:19 - pre 137 meseci
Citat:
bjanka21:
Dežurajući pored gorionika,primetila sam da se često pali čišćenje i da izbacuje užaren pelet u pepeo,pa me interesuje kako i to da resim...Sad je npr izbacio pelet dok je pisalo gorionik uključen,i odjednom se pali čišćenje....

'Ajde ispišite postavke vašeg gorionikam, na koji kotao je ugrađen, koliki je prečnik i visina dimnjaka, koji pelet koristite i kolika vam je grejna površina sa osvrtom na izolaciju, pa da probamo nešto da uradimo ovako na daljinu. Može?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 21:00 - pre 137 meseci
Citat:
shando90:
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.
Mogu da gresim jer nisam uopste strucan sto se tice grejanja ali samo logicno pitanje:


Kako moze akumulator toplote da utice na stednju?

Mislim DA ako lozis drva, i nemozes tacno drzati konstantnu temperaturu pa lozis vise nego sto treba, i kad prostorija postigne ugodnu temperaturu, umesto da otvoris prozor od vrucine, ta vrucina automatski greje akumulator, a kad pocne drvo da se trosi unutar kotla tad akumulator ti vrati tu energiju koju je akumulirao i krece se topla voda prema radiatorima jos neki sat dva. Taj sat dva ti je cista stednja.

Gorionik na pelet je automatska sprava i proizvedena je da drzi datu temperaturu. AKo stavimo akumulator toplote, kad se prostorija greje on ce jos raditi da greje taj akumulator toplote, i to grejanje da vrati nesto kasnije kad se gorionik ugasi, ako racunamo da tu ima izgubljene toplote malo, onda nismo nista stedili, samo smo stavili rezervu energije negde da je upotrebimo kasnije, a kad bismo lepo mogli da odmah ugasimo gorionik a upalimo kad nam treba.

Meni to izgleda logicno pa ... ako moze neko da objasni kako stedi akumulator toplote kad je u pitanju pellet.


Po meni pametno pitanje ima nas dosta koji su u nedoumici povodom tog pitanja ,pogotov bih voleo da cujem odgovor od Zmajdina(od njega realno moze dosta da se nauci ) i jos nesto me zanima,ako moze neko da mi odgovori,pogotovo bih hteo da cujem odg od zmajdina jer msl da je on i upoznat sa mojim problemom propustanja nepovratnog ventila posle pumpe ,ovako taj nepovratni je prvo bio na klapmu ,sad je zamenjen i stavljen je sa oprugom ,pa me zanima dal bih nesto dobio kad bi stavio u njega jacu oprugu od one sto se nalazi u njemu,posto je dosta slaba al ne znam koiko jaku smem da stavim jer mora posle da pusti pritisak od 2 bara kad pumpa bude radila,sta mislite o tome ? hvala unapred


@ponline
Greška u startu je što na gorionik na pelet gledate isto kao na gorionike (kotlove-peći) na gas ili naftu, on nije start-stop na dugme odmah u sekundi i nema (makar ovi nama dostupni i dostižni) ni ''pameti'' niti mogućnosti da reguliše i usklađuje snagu naspram potreba u procenat te se uvek javlja neki višak i neka zezancija sa paljenjem-gašenjem što se na kraju obije o džep preko potrošnje a i delova dugoročno gledano.
@shando90
Što ne ugradiš elektroventil i ne rešiš problem.
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 21:31 - pre 137 meseci
Kakav je to elektroventil mozes li nesto vise da mi kazes o njemu kako radi postorsnja struje njegovu ako je na struju itd i gde ima da e kupi i cenu hvala ti unapred

I koliko moze da se ustedi sa akumulacijom toplote?

i da li ovi centrometalovi bojelri se proizovde samo ovakvi da su uzduzni ,nemaju da idu u sirinu?I da li bi mogao da ja ovaj ako kupim stavim poprecno a ne uspravno ili to ne sme ?
 
0

drdejan7

Član broj: 307744
Poruke: 25
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 21:45 - pre 137 meseci
Citat:
sukabb:
Uz sugestije gospodina Zmajdina,zelim da kazem nekoliko stvari vezano za grejanje,jer sam izgleda i ja bio u velikoj zabludi kako ovo treba da funkcionise.Imam Bosch pelet set 34 kw i kotao Radijator Kraljevo ,tropromajni.
Krenucu od parametara koje koristim,mislim da bolje od ovog ne moze jer sam dosta vremena proveo posmatrajuci kakav je plamen,ovo je po meni maksimum sto moze.
T1-000
T2 -001
T3-051
T4-008
T5-005
T6-100
T7-019
T8-051
T9-025
T10-074
T11-035
T12-120
T13-043
T14-150
T15-050
T-16-170
T17-054
T18-001
T19-099
T20-050
Gorionik je radio na principu sobnog termostata ranije.Promenom parametra T18 na 001 prelazi na modularni rad,a termostat i dalje ostaje u funkciji.Modulacija radi tako sto pri paljenju krece od snage 1-5,a kada pridje zadatoj temperaturi 10 stepeni manje od zadate,prelazi na snagu 1 i odrzava je.Kod mene je UO1-70 stepeni.UO2-5,UO3-000.Mesni ventil sam juce postavio na 1/4 od kotla prema radijatorima,nalegajuci nastelovao da se otvara kad je u kotlu 55stepeni,to je na termostatu 45,taman tako da dok sistem procirkulise gorionik ne udje u modulaciju na 60 stepeni u kotlu,nego i dalje radi na snazi 5 .Kad se sistem stabilizuje,temperatura pada na nekih 50 stepeni i onda radi dok temperatura ne dodje do 60 stepeni.tada prelazi u modulaciju i odrzava je.E sad ,u zavisnosti od spoljne temperature mesni ventil cu zakretati ,sto hladnije to vise u desno,prema radijatorima.Po meni je ovo za sad najbolje,ako imate neka pitanja slobodno napisite.


Za Zmajdina_
Sta mislis jesu li dobri ovi parametri sto se potrosnje tice da postavim i ja?
POZDRAV

[Ovu poruku je menjao sukabb dana 17.12.2012. u 15:57 GMT+1]

 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2012. u 23:59 - pre 137 meseci
Citat:
shando90:
Kakav je to elektroventil mozes li nesto vise da mi kazes o njemu kako radi postorsnja struje njegovu ako je na struju itd i gde ima da e kupi i cenu hvala ti unapred

I koliko moze da se ustedi sa akumulacijom toplote?

i da li ovi centrometalovi bojelri se proizovde samo ovakvi da su uzduzni ,nemaju da idu u sirinu?I da li bi mogao da ja ovaj ako kupim stavim poprecno a ne uspravno ili to ne sme ?


ventili npr.
http://www.jaksa.si/english/index_en.html
http://www.iprocessmart.com/burkert/burkert_5282.htm
http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=901
A što se bojlera tiče ima ih i od drugih proizvođača nije Centrometal jedini, i bojler bi trebalo da stoji uspravno jer topla voda ide gore i što je višlji to se bolje da iskoristiti ta topla voda jer se može ''preseći'' na više mesta i tako manipulisati njom zarad željenih rezultata.


 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2012. u 00:23 - pre 137 meseci
[quote]ZoranObradovic:
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
ponline:
Jedno logicno pitanje u vezi akumulatora toplote kad je u pitanju grejanje na pelet.


Lave,to ne liči na Tebe.
Objasni čoveku u kratkim crtama značaj akumulatora tople vode u sistemu grejanja na pelet.
Ipak si ti stručniji pa možda još neko,pa i ja,naučimo nešto novo!
A može i Zmajdin da kaže neku pametnu,pošto on samo takve i ima!

[Ovu poruku je menjao ZoranObradovic dana 24.12.2012. u 19:49 GMT+1]


Možda je funkciju akumulatora toplote najlakše shvatiti na primjeru automobila.Uzmimo,recimo,neki robusan auto od 150kw(čitaj-gorionik 50kw),vozimo ga u gradskoj vožnji,mic po mic,(čitaj temp.napolju 5C)on nema gde da ispolji svoju snagu,na 2000 ob/min.ide 30-40km/h a troši više u odnosu na pređeni broj kilometara.E sada,prođemo Hotel Srbiju,odvalimo prema Nišu,on ide ko lađa,na 2000 obrtaja ide 100km/h,na 3000,150km/h,zahuktao se,radi ko Singerica,rasterećen, a troši upola manje(kotao se razbuktao,tem.-20,sve radi ko sat,nema zastajkivanja).Ovo je jedno od najjednostavnijih objašnjenja a za stručnija -eto tu su i stručniji ljudi.
Nego,Zmajdine,ja mic po mic,stigoh i do "krakatih" ventila pa imam jedno pitanje.Dakle ovako krug peć-akumulator.To rešavamo trokrakim,to je ok.Ali krug akumulator-krug grejanja?Trokraki ili četvorokraki?Ako četvorokraki,zašto?U čemu je prednost?Ako može ukratko,znaš da ja brzo učim.
Dule,radim,radim,hvala na podršci.Kao što rekoh,trebalo bi pre Božića da proradi.Juče sam mu ugradio dva elektro grejača po 6kw,metar od vrha,za slučaj nestanka peleta ili nedajbože kakvih drugih problema a nisu skupi.Danas,nastavljam,oblačim mu "bundu" pa ću "podneti izveštaj".
 
0

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.pool.mediaWays.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2012. u 01:07 - pre 137 meseci
Nisam siguran da su cene jos aktuelne!

http://www.yupellet.com/w/cenovnik/

Ima li ko iskustva?
Ko shvati razumeće!
 
0

icvele
Leskovac

Član broj: 39248
Poruke: 44
89.216.28.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.12.2012. u 10:09 - pre 137 meseci
Citat:
bjanka21:
Citat:
icvele:
Po meni P2 nije mnogo bitna, ako gorionik brzo i bez problema dolazi do zeljene temperature onda je samo modulacija vazna. Moj gorionik ulazi u modulaciju posle 15-20 minuta posle paljenja kad je kotao potpuno hladan i posle ostaje u modulaciji dok ga ne ugasim.

Kod mene je default inace P3 koji ima dopremu 0.8 i brzinu ventilatora 42-3 (nisam kod kuce da proverim)
Kod tvog gorionika je ovaj parametar (ventilator) drugaciji pa ne znam sta da preporucim

Toplotna sonda kod mene je prikacena na ulaznu vodu i to podesavam na oko 30 kad je napolju oko 0 ili oko 35 kad je napolju -10 ili hladnije. Za ove vrednosti na izlazu iz kotla dobijam temp vode cca 55 i 60

Pre svega hajde da vidimo kako radi sa dopremom od 50 sec


Namestila na 50 sec,temperatura je pala sa 60 zadatih na 44 pre toga(nezavisno od preomene parametara),za 40 min je sa dopremom peleta na 50 sec podiglo temepraturu na 48,mislim da je to slabo,pa sam sad postavila na 45 sec ,videcu kojom brzinom ce sad da postize zadatu temepraturu....


Sad je dosta otoplelo pa je nezgodno za bilo kakav eksperiment ali po meni je najbitnije da vidimo pri kojim (najnizim mogucim) parametrima za P1 tvoj sistem moze da odrzava 60C u kotlu (plus/minus 2-3)

Ako recimo "drzi" na P1 pri 0.3/50 onda mozemo da stelujemo druge rezime (P2-P5) da mogu da postignu 60C pri dopremi od 50 sec a ne da spustamo dopremu na 45
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699798 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.