Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7714507 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.11.2013. u 10:07 - pre 126 meseci
Citat:
nnikki: Pankec,
vidim da si pravio nosac za cev.Kod mene je dno kotla malo izolovano pa je i podignuto.Da li bih mogao da stavim neku ciglu jos i na to da polozim cev?

Zmajdine,
Precnik kod Ecopella je 155mm.Kog precnika bi trebalo da bude cev ada bi mogla da se lepo upasuje,tj.pri otvaranju i zatvaranju vrata sa gorionikom da ne bude problema?Sta je Vas savet?Hocu da probam i ja ovo pa da vidim sta ce biti.

moze naravno,ja sam napravio nosac koji se kaci na stranice od kotla da bih zadrzao pepeljaru,mada ova moja cev je velike dimenzije pa je jedva stala,ti ako kupujes cev uzmi 180mm,lakse ces je staviti a i mislim da ce efekat biti bolji
cev malo zaseci na pocetku da pri otvaranju i zatvaranju nebi kacio tubus gorionika,al to vec moras da probas kad stavis cev u kotao i vidis koliko treba zaseci...

Ecopell 35
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.11.2013. u 11:44 - pre 126 meseci
Mislis da zasecem sa leve strane na koju nailazi tubus?

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.11.2013. u 13:34 - pre 126 meseci
Pozdrav svima,

ja sam ove godine počeo sa grejanjem na pelet pa obzirom na moje neiskustvo imam jedno pitanje u vezi kvaliteta samog peleta - da li je ovo pokazatelj lošeg kvaliteta peleta ili je pepeo u normalnim količinama?

Kotao koji me greje je Radijator Kraljevo TKAN 1 20-35kw
Ovako izgleda ložište nakon čišćenja:








Dopremljen pelet:


Nakon 5 sati rada:






Nakon drugog dana (otprilike 10-12 sati rada ukupno računajući i prethodni dan):
http://i.imgur.com/rc2Rkjd.jpg
http://i.imgur.com/kuhwJbl.jpg
http://i.imgur.com/pBW57Ed.jpg
http://i.imgur.com/2rGi8uM.jpg
http://i.imgur.com/4RbAZOA.jpg
http://i.imgur.com/RonFyJZ.jpg

Ništa ne pretpostavljam, samo pitam da li je to normalna količina obzirom da nemam apsolutno nikakvog iskustva sa sagorevanjem peleta.

aj ostavicu ovako...
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.11.2013. u 14:26 - pre 126 meseci
Citat:
nnikki:
Mislis da zasecem sa leve strane na koju nailazi tubus?

prvo probaj mozda moze i bez secenja ...ja nisam mogao zbog dimenzije cevi,kad probas videces koji deo ti smeta i to odseci..
Ecopell 35
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.11.2013. u 22:41 - pre 126 meseci
danas sam pratio ceo dan rad gorionika posle podesavanja od juce,do vecernjih sati radilo je odlicno kao i juce a onda negde oko 19h kad je gorionik radio na snagama od 18 do 21kw pojavio se dim i boja plamena se promenila malo se nahvatalo cadji u tom periodu,mislim da je problem sa dimnjakom,naime juce dok je zmajdin stelovao gorionik videlo se da je cug prevelik i to je dosta pravilo problema u stelovanju,mislim da je veceras taj cug bio slabiji i da je to uticalo na plamen...

Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.11.2013. u 10:36 - pre 126 meseci
Jbga, moraće noda malo da se otvori cug, što će, fakat, uticati na iskorišćenje, ali ne baš dramatično. Ovako nešto - https://www.google.rs/search?c...p;oe=utf-8&channel=suggest, bilo bi od pomoći.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.11.2013. u 21:49 - pre 126 meseci
Evo i ja da iznesem neke podatke,čisto da vidite da pratim forum!
Sinoćni rad gorionika ("ECOPELL") je bio od 6-20 h i potrošeno je 22,63 kg (prosek 1,61 kg/h) sa temperaturom vode
ka radijatorima od 40*C.
Današnji rad je produžen za sat vremena (6-21 h),smanjivanjem temperature vode prema kući za samo 1 *C (na 39*C)
a potrošeno je 22,71 kg (prosek 1,51 kg/h)!
U oba slučaja,tj.oba dana,temperatura u kući je bila oko 22,5-23 *C a čak je danas bila niža spoljna temperatura!
Trenutno (22:45) je u dnevnoj sobi 22,2*C!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 12:46 - pre 126 meseci
Nema forumasa, krenula zima pa se izgleda ne izlazi iz kotlarnice :)
Evo kod mene danas temperatura ne prelazi u plus. Klot sistem bez mesnog ventila, potrosnja ocekivano izmedju 23-27 kg dnevno. Grejanje radi od 07-21h sa kracim pauzama preko dana.
Kostice od visnje su u pitanju, gorionik ECOPELL, naravno i bez svih tih dodatnih cudesa lako je gorionik podesiti da u kuci bude temperatura izmedju 21-23c, a greje se oko 200m2, mozda i malo vise.
Ne bih rekao da ne treba cetvorokraki ventil, pa sa automatikom jos i bolje, nego rekao bih da je ovaj gorionik veoma lako podesiti da radi bas ono sto treba. Proslu sezonu je odradio vrhunski a nadam se i ovu bez problema.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 13:15 - pre 126 meseci
Citat:
gortod: Nema forumasa, krenula zima pa se izgleda ne izlazi iz kotlarnice :)
Evo kod mene danas temperatura ne prelazi u plus. Klot sistem bez mesnog ventila, potrosnja ocekivano izmedju 23-27 kg dnevno. Grejanje radi od 07-21h sa kracim pauzama preko dana.
Kostice od visnje su u pitanju, gorionik ECOPELL, naravno i bez svih tih dodatnih cudesa lako je gorionik podesiti da u kuci bude temperatura izmedju 21-23c, a greje se oko 200m2, mozda i malo vise.
Ne bih rekao da ne treba cetvorokraki ventil, pa sa automatikom jos i bolje, nego rekao bih da je ovaj gorionik veoma lako podesiti da radi bas ono sto treba. Proslu sezonu je odradio vrhunski a nadam se i ovu bez problema.

kao sto si rekao svi u kotlarnici pa i ja...imamo slicne sisteme pa mozemo da uporedjujemo ...i ja koristim isti gorionik i visnju,mada mi nije bas dovoljno suva,a i kuca je oko 200m2,ovih dana sam trosio oko 30 kg mada ne mogu to izmeriti tacno,kako ti je izolovana kuca?
kod mene je bez izolacije samo imam pvc stolariju.
Ecopell 35
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 14:43 - pre 126 meseci
Sve pohvale, sve je više obožavatelja i konzumenata koštice od višnje. Izvršit ću tačno mjerenje da vidimo koliko koštica "kalira" od potpuno sirove pa do sada, kad mislim da je dobro osušena, jer ne pravi nikakav problem pri sagorijevanju. Čini mi se, da količina malo jače od 18 kg sada teži malo jače od 11 kg ali poslije mjerenja bit će cifre tačne u gram. Ovo je količina koja staje u kantu od jupola. Šta kažu brojke kada potrošnju pretvorite u novce? Pozdrav za sve
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 14:54 - pre 126 meseci
Upravo tako je i kod mene. Puna kanta od jupola blizu 11 kg suvih kostica.
To je i nekakva mera koje se i ja pridrzavam i ove i prosle sezone kad je
susenje kostica u pitanju i bez problema funkcionise.
Samo sto su kod mene u sirovom stanju bile malo lakse.
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 16:26 - pre 126 meseci
Citat:
pankec:
Citat:
gortod: Nema forumasa, krenula zima pa se izgleda ne izlazi iz kotlarnice :)
Evo kod mene danas temperatura ne prelazi u plus. Klot sistem bez mesnog ventila, potrosnja ocekivano izmedju 23-27 kg dnevno. Grejanje radi od 07-21h sa kracim pauzama preko dana.
Kostice od visnje su u pitanju, gorionik ECOPELL, naravno i bez svih tih dodatnih cudesa lako je gorionik podesiti da u kuci bude temperatura izmedju 21-23c, a greje se oko 200m2, mozda i malo vise.
Ne bih rekao da ne treba cetvorokraki ventil, pa sa automatikom jos i bolje, nego rekao bih da je ovaj gorionik veoma lako podesiti da radi bas ono sto treba. Proslu sezonu je odradio vrhunski a nadam se i ovu bez problema.

kao sto si rekao svi u kotlarnici pa i ja...imamo slicne sisteme pa mozemo da uporedjujemo ...i ja koristim isti gorionik i visnju,mada mi nije bas dovoljno suva,a i kuca je oko 200m2,ovih dana sam trosio oko 30 kg mada ne mogu to izmeriti tacno,kako ti je izolovana kuca?
kod mene je bez izolacije samo imam pvc stolariju.

I kod mene je nesto slicno, pvc stolarija stim sto je jedan deo kuce izolovan, dupli zid sa izolacijom izmedju, ali jedan deo.
Visnja mora biti dobro suva, ako nije bice dosta pepela na resetci, a i bice manja kalorijska moc, tako da racunaj na malo vecu potrosnju i malo cesce ciscenje. Sad ces uci u stos pa do godine ce biti bolje. Pozdrav!
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 17:46 - pre 126 meseci
bas tako ..ima dosta pepela ali nije mi problem da je ocistim jednom dnevno....btino je da ne prekida sa radom zbog pepela...malo sam promenio parametre za izduvavanje pepela,produzio sam trajanje i povecao ucestalost
pokusavam da nadjem model kako da radi sto duze bez gasenja i mislim da sam na dobrom putu,naime snagu sam stavio na automatski mod od 12 do 27kw,vreme do smanjivanja i do povecavanja sam stavio na 10 minuta,ukljucio sam opciju odrzavanja vatre na 40 minuta a podesavanja u tom modu su kao na snazi od 12kw,za sada je ok videcemo
Ecopell 35
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 18:20 - pre 126 meseci
Poslije zagrijavanja sistema i nakon prve pauze, koliko dugo gorionik radi a koliko pauzira na toj snazi od 12kw?
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 18:41 - pre 126 meseci
to sam podesio danas oko podne i jos se nije gasio a koliko je radio na toj snazi ukupno nisam belezio....sutra cu to malo detaljnije da ispratim i da zabelezim pa javljam..

Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.11.2013. u 21:31 - pre 126 meseci
Citat:
pankec: ... snagu sam stavio na automatski mod od 12 do 27kw,vreme do smanjivanja i do povecavanja sam stavio na 10 minuta,ukljucio sam opciju odrzavanja vatre na 40 minuta a podesavanja u tom modu su kao na snazi od 12kw,za sada je ok videcemo

Održavanje vatre da bude 12 kW nije baš najbolja ideja: na održavanju vatre nema izduvavanja pepela, pa će za tih 40 minuta podosta da ga se nakupi. Ja bih tu snagu ostavio kako je bila.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.11.2013. u 14:43 - pre 126 meseci
danas sam pratio rad gorionika,
snaga je na automatskom rezimu,radi od 8 jutros i do sada je vec isao u odrzavanje vatre 5 puta po 15min do 30 min,nije uvek ista duzina,kad startuje brzo prebaci na 24kw nekada i 27kw radi oko pola sata pa opet u odrzavanje,veceras cu videti kolika je potrosnja
Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.11.2013. u 16:41 - pre 126 meseci
Sad sam razgovarao sa Branimirom (Taneb) i najzad (valjda) ukačio logiku EcoPellove automatike.
Pankec, povećajte vreme za smanjivanje snage na recimo 30, ne bi bilo zgoreg ni "poduplati" ono vreme za povećanje snage. Probajte, trebalo bi da se broj paljenja/gašenja redukuje.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.11.2013. u 17:08 - pre 126 meseci
Citat:
zmajdin: Sad sam razgovarao sa Branimirom (Taneb) i najzad (valjda) ukačio logiku EcoPellove automatike.
Pankec, povećajte vreme za smanjivanje snage na recimo 30, ne bi bilo zgoreg ni "poduplati" ono vreme za povećanje snage. Probajte, trebalo bi da se broj paljenja/gašenja redukuje.

ok probacu, mada i sada ja nemam gasenje gorionika samo ide u odrzavanje koje obicno traje oko 20ak minuta,e sad...ovaj rezim rada mi odgovara dok su ove temperature i ta snaga odrzavanja 12kw odrzava temperaturu ,a malo vreme do povecanja sam stavio jer kad krene ciklus on polazi od manje snage pa tek onda povecava ..pa da ne bih taj period bio dugacak stavio sam ovo vreme,nisam siguran da sam upravu al videcemo..a taneb moze da kaze boje da li je ova logika tacna, mislim da je sa kracim vremenom sistem manje trom,tj brze reaguje..
Ecopell 35
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.11.2013. u 19:28 - pre 126 meseci
Citat:
pankec: ok probacu, mada i sada ja nemam gasenje gorionika samo ide u odrzavanje koje obicno traje oko 20ak minuta,e sad...ovaj rezim rada mi odgovara dok su ove temperature i ta snaga odrzavanja 12kw odrzava temperaturu ,a malo vreme do povecanja sam stavio jer kad krene ciklus on polazi od manje snage pa tek onda povecava ..pa da ne bih taj period bio dugacak stavio sam ovo vreme,nisam siguran da sam upravu al videcemo..a taneb moze da kaze boje da li je ova logika tacna, mislim da je sa kracim vremenom sistem manje trom,tj brze reaguje..

Jeste sistem manje trom, ali po meni je najbolja varijanta da kad gorionik udje na plamen radi bar sat vremena.
Ovom logikom podizanja snage na 10 minuta mislim da ce to vreme biti kraće.
Ja trenutno koristim snage 9-18KW, i meni je to ok. Vreme za povećanje je 50 min, a za smanjenje je 40 min.
Citat:
zmajdin: Sad sam razgovarao sa Branimirom (Taneb) i najzad (valjda) ukačio logiku EcoPellove automatike.
Pankec, povećajte vreme za smanjivanje snage na recimo 30, ne bi bilo zgoreg ni "poduplati" ono vreme za povećanje snage. Probajte, trebalo bi da se broj paljenja/gašenja redukuje.

probaj ove postavke, povećanje na 20, a smanjenje na 30 minuta.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7714507 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.