Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655570 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikijagodina
Cika Miki
Penzioner,
Jagodina

Član broj: 298422
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 18:37 - pre 147 meseci
Pozdrav svima na forumu Rado ja imam P7 na mom kotlu on meri
temperaturu vode u kotlu a sobni mi ukljucuje pumpu . Proveri kolika
ti je temperatura ta termometru polazne vode i zadate temperature na gorjioniku
jer se ne slazu bar kod mene je tako bilo . Sto se tice peleta sada ja sam trosio 60 kg
greja sam 18 sati dnevno sada sam povecao skoro za dzak ipo jer grejem 24 sata.
Sto se tice gorionika ja sam ovaj kupio jer je bio najeftiniji !
Pozivam sve na forumu dali neko zna ili ili ima iskustva sa izradu vazdusnog transporta
peleta iz dzambo vrece u dzambo vrecu
Pozdrav svima
 
0

mikijagodina
Cika Miki
Penzioner,
Jagodina

Član broj: 298422
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 18:45 - pre 147 meseci
Vasicu danas kada sma video na televiziji da u Obrnovcu uTE Tesla izletela lokomotiva
to mi lici na pripremu za redukcije struje te sam odmah potrazio da kupim pretvarac 12v-220v
nasao sam jedino za odmah snage 200w izlazna snaga cena je oko 6.000 dinara ima ih u skoro
svim prodavnicama za grejanje.
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 19:20 - pre 147 meseci
Vasiću ja sam preneki dan kupio od Ra.Ma iz Valjeva od 500w i košta 100€ reče mi da je sve rasprodao i da će tek za desetak dana imati opet za prodaju, ali vidim na stranici da ima i jačih u UPS varijanti adresa je http://pretvaraci.50webs.com/index.html (ako je ovo reklama , moderatori brišite a ja ću na pp da šaljem adresu) ili ukucaj u google naziv pa ćeš naći. Ima nekoliko proizvođača tih uređaja kod nas i svi ih prave u varijanti 200, 300 i 500w, ovaj moj je od 500w ali trpi kratkotrajno 700w i bio je najjači što sam našao a ovi slabiji su svega 20-30€ jeftiniji i mogu samo po 1 pumpu ili slabiji potrošač, takođe na njih mogu i samo slabiji akumulatori 40-60Ah. Inače u Nišu je počela sa radom još jedna fabrika za pelet negde je kod novog groblja.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 19:40 - pre 147 meseci
Citat:
pecinjo:  Inače u Nišu je počela sa radom još jedna fabrika za pelet negde je kod novog groblja.

Peco,da nisu Topalovići?
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 21:06 - pre 147 meseci
Da li je neko uopste probao da "vozi" gorionik sa nekim ispravljacem?

Pogledala sam temperature na gorioniku i na kotlovskom termometru. Razlika je samo 2C.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 11.02.2012. u 22:27 GMT+1]
preduzimljiva baba
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 21:17 - pre 147 meseci
Citat:
ognjeni_zmaj: Peco,da nisu Topalovići?

Nisu nego Šipi inače vlasnik stovarišta građ. materjala, vido kod njega na stovarištu uzorak kad sam bio nekim drugim poslom.

Rado mislim da bi mogao da radi pogotovo sa nekim jačim, pošto ne vuče nešto mnogo struje, ali da li bi mogao da potpaljuje to je već pitanje.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 21:37 - pre 147 meseci
Resenje za mikijagodina

kako pretovariti a ujedno se donekle i osloboditi prasine, potrebno je samo imati malo jaci usisivac i jedno bure kao tank za pelet
u kojem se naravno nalazi transportni puz, nedostatak je ako je taj tank prazan onda ce vazduh prolaziti samo kroz puz.
Dok sam se grejao na pelet koristio sam polu-providno plasticno bure od 200 L a na dno sam namontirao od kanalizacije cev i kosu racvu fi-110
jedna strana u bure a u drugu puz s tim sto je potrebno zatvoriti i zadihtovati kraj a sve je vrlo prilagodljivo bilo kom precniku puza a i da se zadihtovati
tako da su i klinci mogli da dopune kada je trebalo a ujedno se i videlo jos koliko ima peleta u buretu.
Sve je sad samo stvar maste ali ovo je najjeftinije resenje bar polovinu potrebnog skoro svako ima u kuci.

A sto se tice neprekidnog napajanja i dalje kodistim APC-ov Smart-UPS 1000 koji je oko 600w i bez problema je izdrzavao oko 2,5-3 sata
sa svim motorima na gorioniku i pumpom.

 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 21:50 - pre 147 meseci
Pa ti grejaci su po 350w. A verovatno moze da se potpali i rucno, sa hepo kockom.
Joooooj, ala me ovo podseti na '99 ! Bice sretni oni koji se greju na smederevce
preduzimljiva baba
 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 21:56 - pre 147 meseci
Ne bi trebalo da ima toliko na mom je od 120w i na UPS je palio bez problema, resenje ti je da smanjis dotok peleta pa samim tim nece biti gasenja
niti ponovnog startovanja i baterije ce moci duze da izdrze.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:00 - pre 147 meseci
A sta mislite za ovaj UPS? http://www.exeshop.rs/inform-u...e3839540f5e3f69798a6f25c965053
Da li je uz njega potreban akumuator, ili je u njemu sve sto treba...?
preduzimljiva baba
 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:10 - pre 147 meseci
U njemu je sve sto treba Btarije (4 Akumulatora), Punjac i zastite samo ga prikopcas na mrezu i gorionik sa pumpom i ne brines mada ima i drugih modela
cak i neke manje firme kod nas ih proizvode ali je potreban spoljni akumulator.

Ja sam samo naveo ono sto imam i sto mi sigurno radi i ne bavim se nagadjanjem a i ne zelim nikog da ubedjujem
sta je dobro a sta ne posto ti uredjaji nisu bas jeftini.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:19 - pre 147 meseci
ja imam ovakav inverter sa akumulatorom od 55Ah. Serviser mi je rekao da ne moze da radi gorionik na njega
http://www.kupujemprodajem.com...t-sa-12v-220v-330745-oglas.htm
preduzimljiva baba
 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:30 - pre 147 meseci
Pa s obzirom da ti je grejac preko 300w a ovaj UPS ima svega 200w ne bi smela da dopustis da ti se ugasi,
sami motori gorionika nisu neki veliki potrosaci osim mozda pumpe u sistemu, sve se da izracunati sam UPS trosi
u praznom hodu izmedju 4 i 7 ampera, a ostale podatke nadji na samom gorioniku i pumpi ali ni ja ti ne bih bas savetovao da ides ispod 500w.
Najbolje je da ako mozes pozajmis jedan od nekog i uradis mali test i znaces na cemu si.

Toliko o neprekidnom napajanju.
 
0

goran.mg

Član broj: 74100
Poruke: 105
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:38 - pre 147 meseci
Ja sam kupio pretvarac napona i akumulator koji odgovara mom automobilu i plus imam jedan od 80-tak Ah. Sa ove tri baterije pumpa od 100W moze da radi oko 24h. Posle toga mogu prve dve da napunim na automobilu a treci na camcu ako se nadje neki mornar :) ili ledolomac, pa opet 24h, pa valjda ce i prolece da dodje. Mislim da sam slikovito objasnio prednost automobilskog akumulatora. Pretvarac je domace proizvodnje i ima zastitu od totalnog praznjenja tako da mozete upaliti automobil ili camac :) Ako potraje ledeno doba imam i UPS samo mi je zao da ga unosim u kotlarnicu a ionako bi radio citavih 35 minuta. Njegova prvenstvena funcija je da ispegla sta moze i zastiti uredjaje koliko moze.
 
0

baneMilisavljevic
Milisavljevic Branko
Maksimil
Lucani

baneMilisavljevic
Član broj: 295007
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:40 - pre 147 meseci
Drago mi je
zbog Rade sto si kupila gorionik kao moj, videces kad prodje malo vremena da si napravila pravi izbor. Sam sam imao nekih sitnih problemcica ali je to bilo, uglavnom zbog ne znanja.To sto ti se hlade radijatori(isto mi se desavalo), to se lako regulise parametrima:namesti mu snagu na 3, brze ce ti dostici zadato uz vise peleta, sto mu dodje na isto, ni pasulj se ne kuva na 1 i 2, vec na 3 ili 4,Ako imas, a mislim da imas, termostat na izlazu iz kotla koji daje signal za pumpu, podesi ga na 40 stepeni da ti pumpa radi i kad je gorionik na stend-baju, nek voda cirkulise koliko toliko, to ce ti upravo odrzati radijatore toplim sve vreme.Mnogo bitno:pumpu smanji na minimum,to sam i ja posavetovan, od Vasica , cinimi se(hvala mu za to), jel ako radi na mnogo obrtaja brze ubacuje vrucu vodu u sistem, ali zato istu vodu(vrucu) i sklanja sa istog.Temperaturu vode na gorioniku povecaj slobodno na 70.E sad logicno:ako je voda zadata 70, brzo ce se zagrejati na rezimu rada 3, termostat je vec upalio pumpu na40 stepeni, na 70 stepeni gorionik ce se ugasiti i nece raditi dok ti voda ne padne na 60, sto je dovoljno vremena da pumpa radi bez prekida i radijatori ce biti stalno topli.Moj Feroli radi 24 sata i trosim 4 dzaka peleta, to je u kombinaciji sa Bossom,Verovatno to nije merilo za druge kotlove, ali je logicno.Pozzz za sve !!!ps.Uskoro poklon za sve koji se greju na pelet, a naovom su forumu(ne finansijski naravno)!!!
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 22:57 - pre 147 meseci
Laku noc, narode! I, kao sto bi rekla Scarlet O'hara:"Mislicu o tome sutra"....

preduzimljiva baba
 
0

106ka
Hristovski Kire
MK Bitola

Član broj: 50139
Poruke: 12
62.162.227.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.02.2012. u 23:23 - pre 147 meseci
Zdravo vasicu
citao sam upatstvo i nigde nemogu da nadzem kako spoiti pumpu sa gorionikom ako znas posaljimi semu ili sta bilo.
Ako pumpa radi svo vreme temperatura vode kako sam rekao najvise do 55 stepeni.Plamen je prilicno jak i mislim da ne moze vise jer kad ga povecas zagreje se gorionik i iskljuci zbog pregrevanja.Vec smo pricali na mailom zatvorio sam radijatore na 1vom spratu ugradio novu grundfos pumpu radi 1vom brzinom pregradio promaje u kotao da ima vece iskoristenje samo nemogu sad da ugradim termoglave to cu kad prodze zima.Ne znam dali je bitno u kuci su ukupno 25 metra panelnih radijatora jedan majstor mi je rekao da su to 55kw snage ne znam dali je to tacno ali ako je onda moj kotao je na granici.
Puno pozdrava i hvala na pomoci ako slucajno prodzes kroz bitolj na putu prema grckoj obavezno se javi.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.02.2012. u 07:49 - pre 147 meseci
Citat:
baneMilisavljevic: Drago mi je
zbog Rade sto si kupila gorionik kao moj, videces kad prodje malo vremena da si napravila pravi izbor. Sam sam imao nekih sitnih problemcica ali je to bilo, uglavnom zbog ne znanja.To sto ti se hlade radijatori(isto mi se desavalo), to se lako regulise parametrima:namesti mu snagu na 3, brze ce ti dostici zadato uz vise peleta, sto mu dodje na isto, ni pasulj se ne kuva na 1 i 2, vec na 3 ili 4,Ako imas, a mislim da imas, termostat na izlazu iz kotla koji daje signal za pumpu, podesi ga na 40 stepeni da ti pumpa radi i kad je gorionik na stend-baju, nek voda cirkulise koliko toliko, to ce ti upravo odrzati radijatore toplim sve vreme.Mnogo bitno:pumpu smanji na minimum,to sam i ja posavetovan, od Vasica , cinimi se(hvala mu za to), jel ako radi na mnogo obrtaja brze ubacuje vrucu vodu u sistem, ali zato istu vodu(vrucu) i sklanja sa istog.Temperaturu vode na gorioniku povecaj slobodno na 70.E sad logicno:ako je voda zadata 70, brzo ce se zagrejati na rezimu rada 3, termostat je vec upalio pumpu na40 stepeni, na 70 stepeni gorionik ce se ugasiti i nece raditi dok ti voda ne padne na 60, sto je dovoljno vremena da pumpa radi bez prekida i radijatori ce biti stalno topli.Moj Feroli radi 24 sata i trosim 4 dzaka peleta, to je u kombinaciji sa Bossom,Verovatno to nije merilo za druge kotlove, ali je logicno.Pozzz za sve !!!ps.Uskoro poklon za sve koji se greju na pelet, a naovom su forumu(ne finansijski naravno)!!!

Bane,
moj gorionik radi preko sobnog termostata. Pumpa mi je direktno prikljucena u struju, znaci radi non-stop na 1, brzini. Tako je serviser namestio.
Takodje je i snagu namestio na 3, ali tako mi se mnogo brzo ugrevalo, pa se brzo i iskljucivalo. Kad smo prebacili snagu na 2, duzi su nam intervali toplih radijatora, sporije se zagreva.
Molim te, reci mi kako se podesava za rad preko termostata na gorioniku? ja mislim da je ovako, a ti me, molim te ispravi ako gresim, jer danas hocu da ga prebacim na tu opciju.

1. podesim vreme: dan, sat, minut

2.podesim vreme rada za svaki dan u nedelji ponaosob. (vidim da u uputstvu ima 3 vremena na vremenskoj traci. Nije mi jasno da li, ukoliko hocu da mi grejanje radi na primer od 06-24h treba da "spojim" vremena...na primer prvo vrema je od 6,00-12,00; drugo od 12,00-12,00; trece od 12,00-24,00)

3. podesim PARAMETRE:
u01......70C (zadata temperatura)
u02......3 (max. snaga)
u03......01 ili 02 (rezim rada) u cemu se razlikuju ta dva rezima u praksi? to mi iz uputstva nije jasno.

Kako u ovom slucaju da podesim dnevnu i nocnu temperaturu?

Hvala puno unapred
preduzimljiva baba
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.02.2012. u 09:26 - pre 147 meseci
pozdrav Pecino, cuo sam se sa proizvođačem Ra pretvarača. Rekao mi je da mora sinusoidni pretvarač i taj košta 400 eur plus dva akumulatora. Jer meni je potrošnja prvih par minuta sigurno 750 w jer radi i grejač i motor. E sada da li taj što si ti kupio može da drži 8 minuta ili 10min to ne znam. Volio bi da može jer 100 eur i 600 koliko će me koštati i dva akumulatora. Jer elektronika nećeda radi ako nema napajanje 220v. Čim opada gubi se snaga i nećeda radi. Spržio sam ra od 200. Kada sam hteo da ga priključim. tj nadam se da je samo stakleni osigurač riknuo.
 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.02.2012. u 09:58 - pre 147 meseci
Evo za jedan za 400 € komplet a ima simulaciju sinusoide i izlazne snage od 1800w pogledajte parametre pa odlucite
ustvari pozovite pa jos dodatno i pitajte sta vas interesuje
http://www.exeshop.rs/inform-u...e8dd90f109d354a3160c5c23f6b6c2

Ili nesto jeftiniji

http://www.exeshop.rs/inform-u...-schuko-3000va1800w-p-337.html

Ili za one sto zele sigurnost i kvalitet ali sa dubljim dzepom

http://www.hellas.rs/index.php?action=grupe&q=31&u=UPS

[Ovu poruku je menjao zemica dana 12.02.2012. u 11:12 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655570 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.