Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699517 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 20:40 - pre 148 meseci
Citat:
zmajdin: Nema tu ničega čudnog: "Vreoci" i pelet imaju istu maksimalnu energetsku vrednost, s tim što je minimalna energetska vrednost "Vreoca" bitno manja nego kod peleta, a ta minimalna je za grejanje relevantna - maksimalna može da se ostvari samo u laboratorijskim uslovima. Stavka broj dva koja ide u korist peletu je koeficijenat iskorišćenja. Istina, Vasić tvrdi da je iskorišćenje kotla veće sa ugljem i drvima, ali ja, pak, tvrdim suprotno, što nije teško dokazati ni teorijski, a ni empirijski. Eto, ti si empirijski dokazala. Takođe, što je vanjska temperatura veća, razlika u iskoristivosti raste u korist peleta. Ni to nije teško dokazati: to je, uostalom suština rada gorionika.


A Moj muz (kocnicar) kaze da lupam gluposti, samo da bi ispalo da nisu bacene pare na gorionik.
Citat:
vasic74:

 sto se tiče iskoristivosti kotla na ugalj i na pelet, zavisi od samog kotla. Kotlovi koji su namenski namenjeni za čvrsto gorivo su slabije iskoristivosti na pelet. Uzmite recimo ruski ugalj koji košta 180 eur. pa probajte njega da ložite na trajno žareće kotlove, Kod tih kotlova na pelt donja vodena rešetka je ne iskorištena. Samo vam to govori, drugo taj ugalj kada se užari daje veliku kalorijsku moć pored toga izduvni gasovi su mnogo sporiji nego kod peleta, zbog ventilatora samoh gorionika. E to je ono o čemu ja pričam. Uzmite taj odnos pa će te da vidite. A ovo ni ja nisam znao dok mi proizvođač sam nije rekao da je kod klasičnih kotlova slabija iskoristivost na pelet nego na neki kvalitetan ugalj.


Ti kotlovi sa vodenom resetkom su najveca glupost, ili, bolje reci kompromis zbog komfornijeg (redjeg) lozenja. Na resetki se konstantno spusta temperatura goriva, te ono zbog toga razvija mnogo vise volatila, u narodu poznatog kao smola.

Inace, ne valja usporavati izduvne gasove. Naprotiv, treba ih ubrzavati, a istovremeno zadrzati sto duze u lozistu. Upravo zato se postavljaju turbulatori.

Na internetu sam nasla nekakve sacaste keramicke dodatke koji se postavljaju u loziste obicnih kotlova da bi se ubrzali gasovi i bolje rasporedili po lozistu. Bukvalno izgledaju kao pcelinje sace, debljine 3cm. Ja sam razmisljala da stavim ispred cevi gorionika jednu tablu od rostfraja koja je kao sito od 5mm, pa da vidim kako ce da razbija plamen.

I da znate da hocu, koliko sutra, pa cu da javim kako to izgleda.
preduzimljiva baba
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 20:53 - pre 148 meseci
rado moram da te ispravim, kvalitetni ugljevi, tj kameni ili crni, daju najveću kalorijsku moć kada se užare. Zato im i treba više vremena da se upale. Naravno kada sam ložio sušene vreoce ložio sam na 2 do 2, 5 sata a na kameni sa kombinacijom sušeni na 3 do 3,5 sati. znači sat vremena je duže držalo željenu temperaturu, naravno da sam koristio samo ruski bilo bi i duže. Koliko sam video rado kod tvog kotla ako pogledas na koks daje najveću moć kotao, pa zatim pelet pa onda lošiji ugalj ili drva. to sve pokazuje. Mislim da je tako da se ne varam.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 20:56 - pre 148 meseci
E sada rado ispitujem, rad gorionika bez rada cirkulacione pumpe, samo prirodnim putem tj. gravitaciono. Mogu to da uradim na dva sprata, na prizemlju ne mogu. I onako ga sada ne koristiom. Podigao sam pritisak u sistemu n a1,9 bara i podigao temperaturu u kotlu na 75 stepeni. za sada radi dobro. Pri tom esam desetkovao parametre za ubacivanje, tj smanjio sam koičinu ubacivanja peleta. Baš me interesuje kolika će sada biti potrošnja.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:02 - pre 148 meseci
Citat:
vasic74: sto se tiče iskoristivosti kotla na ugalj i na pelet, zavisi od samog kotla. Kotlovi koji su namenski namenjeni za čvrsto gorivo su slabije iskoristivosti na pelet. Uzmite recimo ruski ugalj koji košta 180 eur. pa probajte njega da ložite na trajno žareće kotlove, Kod tih kotlova na pelt donja vodena rešetka je ne iskorištena. Samo vam to govori, drugo taj ugalj kada se užari daje veliku kalorijsku moć pored toga izduvni gasovi su mnogo sporiji nego kod peleta, zbog ventilatora samoh gorionika. E to je ono o čemu ja pričam. Uzmite taj odnos pa će te da vidite. A ovo ni ja nisam znao dok mi proizvođač sam nije rekao da je kod klasičnih kotlova slabija iskoristivost na pelet nego na neki kvalitetan ugalj.


Naravno da zavisi od kotla. Recimo, ugradnja gorionika u trajnožareći kotao je besmisleno, u pirolitički takođe. Međutim, sa klasičnim kotlom na čvrsta goriva, stvari stoje sasvim drugačije: tajna je u načinu sagorevanja. Naime, iskorišćenje je proporcionalno temperaturi plamena, a u kotlovima sa prirodnom promajom ta temperatura nije ista na početku, u sredini i na kraju ciklusa sagorevanja: razlika bude koju stotinu stepeni. Sa peketom je slično, ali je ta oscilacijamnogo manja, skoro pa da je zanemarljiva. Ono o izduvnim gasovima, moram priznati, ne razumem: pelet sagoreva u prinudnoj promaji koja je konstantna i koja se reguliše štelovanjem, dok brzina tih istih gasova - produkta sagorevanja čvrstog goriva u prirodnoj promaji varira jer, prosto, zavisi od temperature plamena koja, rekosmo, ozbiljno osciluje u toku jednog ciklusa. Ukratko: srednja temperatura sagorevanja peleta je bar 100 stepeni viša od srednje temperature izgaranja uglja, koliko god kvalitetan bio. Na stranu što najsuvlji ugalj ima 25 odsto vlage, koja troši energiju da se pretvori u paru i ode kroz dimnjak, a pelet svega 10 odsto. Uz sva uvažavanja...
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:05 - pre 148 meseci
Citat:
vasic74: rado moram da te ispravim, kvalitetni ugljevi, tj kameni ili crni, daju najveću kalorijsku moć kada se užare. Zato im i treba više vremena da se upale. Naravno kada sam ložio sušene vreoce ložio sam na 2 do 2, 5 sata a na kameni sa kombinacijom sušeni na 3 do 3,5 sati. znači sat vremena je duže držalo željenu temperaturu, naravno da sam koristio samo ruski bilo bi i duže. Koliko sam video rado kod tvog kotla ako pogledas na koks daje najveću moć kotao, pa zatim pelet pa onda lošiji ugalj ili drva. to sve pokazuje. Mislim da je tako da se ne varam.


Jeste Vasicu, u pravu si za kalorijsku moc, ali ti liveni kotlovi su konstruisani za sagorevanje takvog uglja, a oni nemaju vodenu resetku. U ovim varenim kotlovima se zbog prolaska vode kroz resetku na kojoj gori ugalj stvara vise smole.

Inace je u mom kotlu ruski ugalj goreo celih 10 sati (1,5 kanta od jupola). Ista kolicina vreoca je gorela 5 sati. Sve ovo na spoljnoj temperaturi kakve su bile proteklih dana.
preduzimljiva baba
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:05 - pre 148 meseci
@rada
Malo kasnim s odgovorom ali odprilike je to što je Vasić rekao.
Kod mene se do sad pokazalo najbolje i to više nemenjam (može samo malo zavisiti od kvaliteta peleta)
kad kažem modularni rad mislim na NAJMANJI PLAMEN to je najbitnije doterati a ostali plamenovi po izboru već kako
se kome pokaže najbolje- odnosno koliki su gubici same kuće. Ja držim na srednjem plamenu, 3 duže vreme zagreva sistem a potroši isto kao veći plamen
za kraće vreme. Kod mene to na ovim temperaturama -10 do -20C traje 3 sata do 70C u kotlu i kreće plamen 1 koji to održava ceo dan.
Juče je bilo toplije pa je 3 puta gasio sistem jer dodje na 75C, danas samo jednom preko -15C ne gasi ceo dan.
U kući ravnomerna temp. potrošnja tačno po matematici.
Plamen 1= 8 kW to je oko1,kg peleta
Plamen 3= 18kW to je oko 3,6 kg peleta
3hx3,6kg= 10,8 kg i 13hx1,6kg= 20,8kg........Ukupno 31,6kg
Ostatk od 5-6 kg potroši se na dnevnu oscilaciju temperature koja u kotlu a voda u kutlu
ne pada više od 2C kad otvori neka termo glava. Temperatura u kući ujednačena.
Zadnja 2 dana manja potrošnja jer se par puta gasio gorionik, malo manje od 70Kg znači oko 35 na dan.

Kad temp. napolju dodje na 0C i predje u +, samo plamen 1 postavljam na 6 kW to je oko 1,2 kg/h i onda gorionik
ide dnevno 5-7 puta u stendbay temp. u kotlu postavim na 60C, u kući iste temp. a potrošnja znatno manja.

Znači Rado, plamen 1 prilagoditi potrebama, nisu nam isti gorionici da ti ja iznosim parametre.
I obavezno kod štelovanja podesiti ventilator, kod mene je sve to niže od fabričkih podešavanja
i sagorevanje bolje nego što je bilo na početku na fabr. podešavanjima.

To nahrani svinje itd. neka pričaju drugome ali i nemoj da očekuješ da ti serviser to našteluje jer su to već
finese. Finese u ovom slučaju 1 dan = mala ušteda X 180 DANA = VELIKA UŠTEDA.
A sve se ukapira za 7 dana.
@Vasić
Vasiću kod Bosch-a znaš da smo izvadili rešetku, ja sam izvadio pepeljaru i dno kotla koje je samo lim u visini 10-ak cm
koji samo hladi kotao od dna obložio šamotom, tako da pepeo pada na šamot lako za čišćenje a i smanji se onaj beskorisni
prostor. Standbay se produžio za 30 min na istim štelovanjima, sa onom dodatom izolacijom od kamene vune.
Kad ode u standbay kao po pravilu zavisno od spoljne temp. 1,5-2 h pauza, 1,5-2 h rad. To koristim preko 0C i +.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:26 - pre 148 meseci
Citat:
bela.rada
Inace, ne valja usporavati izduvne gasove. Naprotiv, treba ih ubrzavati, a istovremeno zadrzati sto duze u lozistu. Upravo zato se postavljaju turbulatori.


Ne stavljaju se turbulatori da bi se izduvni gasovi ubrzali, nego da bi im se put produžio prevođenjem iz laminarnog kretnja u turbulentno. Otud i naziv - turbulatori. Njima se, naime, povećava brzina svakog molekula po na osob, ali brzina dima kao celine se smanjuje.

Citat:
bela.rada
Na internetu sam nasla nekakve sacaste keramicke dodatke koji se postavljaju u loziste obicnih kotlova da bi se ubrzali gasovi i bolje rasporedili po lozistu. Bukvalno izgledaju kao pcelinje sace, debljine 3cm. Ja sam razmisljala da stavim ispred cevi gorionika jednu tablu od rostfraja koja je kao sito od 5mm, pa da vidim kako ce da razbija plamen.

I da znate da hocu, koliko sutra, pa cu da javim kako to izgleda.


Tako ćeš, izvin'te na izraz, samo da zjbš plamen ali, što da ne: probaj pa prijavi rezultat.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:29 - pre 148 meseci
Citat:
marko67: @rada
Malo kasnim s odgovorom ali odprilike je to što je Vasić rekao.
Kod mene se do sad pokazalo najbolje i to više nemenjam (može samo malo zavisiti od kvaliteta peleta)
kad kažem modularni rad mislim na NAJMANJI PLAMEN to je najbitnije doterati a ostali plamenovi po izboru već kako
se kome pokaže najbolje- odnosno koliki su gubici same kuće. Ja držim na srednjem plamenu, 3 duže vreme zagreva sistem a potroši isto kao veći plamen
za kraće vreme. Kod mene to na ovim temperaturama -10 do -20C traje 3 sata do 70C u kotlu i kreće plamen 1 koji to održava ceo dan.
Juče je bilo toplije pa je 3 puta gasio sistem jer dodje na 75C, danas samo jednom preko -15C ne gasi ceo dan.
U kući ravnomerna temp. potrošnja tačno po matematici.
Plamen 1= 8 kW to je oko1,kg peleta
Plamen 3= 18kW to je oko 3,6 kg peleta
3hx3,6kg= 10,8 kg i 13hx1,6kg= 20,8kg........Ukupno 31,6kg
Ostatk od 5-6 kg potroši se na dnevnu oscilaciju temperature koja u kotlu a voda u kutlu
ne pada više od 2C kad otvori neka termo glava. Temperatura u kući ujednačena.
Zadnja 2 dana manja potrošnja jer se par puta gasio gorionik, malo manje od 70Kg znači oko 35 na dan.

Kad temp. napolju dodje na 0C i predje u +, samo plamen 1 postavljam na 6 kW to je oko 1,2 kg/h i onda gorionik
ide dnevno 5-7 puta u stendbay temp. u kotlu postavim na 60C, u kući iste temp. a potrošnja znatno manja.

Znači Rado, plamen 1 prilagoditi potrebama, nisu nam isti gorionici da ti ja iznosim parametre.
I obavezno kod štelovanja podesiti ventilator, kod mene je sve to niže od fabričkih podešavanja
i sagorevanje bolje nego što je bilo na početku na fabr. podešavanjima.

To nahrani svinje itd. neka pričaju drugome ali i nemoj da očekuješ da ti serviser to našteluje jer su to već
finese. Finese u ovom slučaju 1 dan = mala ušteda X 180 DANA = VELIKA UŠTEDA.
A sve se ukapira za 7 dana.
@Vasić
Vasiću kod Bosch-a znaš da smo izvadili rešetku, ja sam izvadio pepeljaru i dno kotla koje je samo lim u visini 10-ak cm
koji samo hladi kotao od dna obložio šamotom, tako da pepeo pada na šamot lako za čišćenje a i smanji se onaj beskorisni
prostor. Standbay se produžio za 30 min na istim štelovanjima, sa onom dodatom izolacijom od kamene vune.
Kad ode u standbay kao po pravilu zavisno od spoljne temp. 1,5-2 h pauza, 1,5-2 h rad. To koristim preko 0C i +.


Bravo majstore. Pogođena i filozofija i logika rada gorionika!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:35 - pre 148 meseci
@marko67,
Ja sam ga stavila na modularni rad. Moj kotao je 22,6kw, pa sam kao max, snagu stavila snagu od 25kw (to je 3). Minimalna snaga kod ferrolija je 14 kw (to je 1) i snaga 2 je 20 kw.Modulacijski rad nema efekta na ferroliju ako je ispod snage 3.
Maksimalnu temperaturu sam stavila na 65C. Termostat sam iskljucila iz funkcije, jer je mojim ukucanima smetalo sto se ohlade radijatori, iako je temperatura u prostoru stabilna. Doduse, istina je da su se spoljna okna na prozorima maglila u tim periodima hladnih radijatora, pa je to verovatno uticalo na njihove nezne duse.
Evo, sad mi je u kuci 24C, a napolju je -9C. Grejanje ce raditi do 24h, pa ce se iskljuciti i upaliti ponovo u 6 ujutru. Temperatura ce biti tada 20C.
Inace, moj ceo sistem je mali. U sistemu imam svega stotinjak litara vode (ako ne racunam ekspanzinu posudu), pa je on vrlo "zivahan", sto nije ponekad lose. Za zagrevanje od hladnog treba svega pola sata.

Inace, stavicu a dno kotla neki stari biber crep da glumi samot.
Sutra cu i da prostudiram parametre za najmanji plamen, pa cu polako da ih doterujem.

Hvala ti Marko.
preduzimljiva baba
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:42 - pre 148 meseci
Ne stavljaju se turbulatori da bi se izduvni gasovi ubrzali, nego da bi im se put produžio prevođenjem iz laminarnog kretnja u turbulentno. Otud i naziv - turbulatori. Njima se, naime, povećava brzina svakog molekula po na osob, ali brzina dima kao celine se smanjuje.

U pravu si, nisam umela da objasnim. Ipak ja nisam strucna, samo imam prirodan osecaj za fiziku.

Citat:
zmajdin: Tako ćeš, izvin'te na izraz, samo da zjbš plamen ali, što da ne: probaj pa prijavi rezultat.


Ako zjbm plamen nista strasno, ali ako zjbm gorionik, moracu da se selim iz sopstvene kuce
preduzimljiva baba
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:45 - pre 148 meseci
Citat:
bela.rada
Ako zjbm plamen nista strasno, ali ako zjbm gorionik, moracu da se selim iz sopstvene kuce


Ako kaniš da te rupice staviš na sam otvor plamenika, bolje nemoj! Šta će kuća bez tebe, a šta ukućani!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 21:56 - pre 148 meseci
Ako "manjkam" to ne sme da bude u zimu. Oni bi se posmrzavali.

A nisam mislila da stavim na cev, nego da stavim blize zdnjem zidu, pa da vidim da li ce da razbija plamen i da ga malo salje i u stranu. Mislim, kao kad na crevo stavis tus. To mi je inspiracija.
Vatra i voda, moje dve strasti!
preduzimljiva baba
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 22:22 - pre 148 meseci
Citat:
bela.rada: Ako "manjkam" to ne sme da bude u zimu. Oni bi se posmrzavali.

A nisam mislila da stavim na cev, nego da stavim blize zdnjem zidu, pa da vidim da li ce da razbija plamen i da ga malo salje i u stranu. Mislim, kao kad na crevo stavis tus. To mi je inspiracija.
Vatra i voda, moje dve strasti!


Da šteti ne može. Kao što rekoh: probaj, pa objavi rezultat.

Citat:
bela.rada: @marko67,
...Minimalna snaga kod ferrolija je 14 kw ...


To samo na tarabi, pardon - u uputstvu piše. Kladim se da može da se namesti na 7 kW, može i na 5, kao što može na 8,75, ali ne sada, nego kad zima malo otpusti.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

mikijagodina
Cika Miki
Penzioner,
Jagodina

Član broj: 298422
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 22:26 - pre 148 meseci
Pozdrav svima Maso nije mi jasno koja funkcija koja strana broj tabele
RADO to sam ja vec radio najbolje resenje turbolatori
Kadapostavis neku plocu ispred plamena na kraju plamena gasi se gorionik
posle nekog vremena reaguje presostat
 
0

baneMilisavljevic
Milisavljevic Branko
Maksimil
Lucani

baneMilisavljevic
Član broj: 295007
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 22:55 - pre 148 meseci
zasto samot u dno kotla, mislite li zbog gubitka topline? Meni na boshu dole stoji velika pepeljara(obicno puna pepela), a oko nje bude pepeo uvek, pa i to je neka izolacija jbg.
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 23:17 - pre 148 meseci
bela rada...
svaki liveni kotao ima vodom hladjenu resetku, i svaki je koncipiran po sistremu "irskog lozista", u kome su gubitci prilikom lozenja cvrstog ogreva (drvo, ugalj) najveci zbog loseg sagorevanja...
Imamo kotlove koji imaju princip adijabatskog sagorevanja (trajnozareci, piroliticki, bocni) gde je iskoriscenje ogreva vece...
Ne govorim o tome koliko je oduzimanje toplote u komori za prolaz dimnih plinova, govorim o tome koliko se toplote oslobodi u procesu izgaranja..

probao sam na mom kotlu i gorioniku da primenim savete Remzija i dosao do cudnih, ali iastinitih rezultata..ali samo uz pomoc merenja temperature dimnih plinova u dimnjaci , a sve to uskladjujuci sa dotokom vazduha i goriva..

da sam imao Testo, makar na jedan dan, sigurno bih smanjiuo potrosnju bar za 5 %..
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 23:25 - pre 148 meseci
Ne, nema svaki liveni kotao vodom hlađenu rešetku. Recimo, nema je Viadrus, nema ga ni Radin Ferroli.

Remzy je u pravu, ako je o šamotiranju ložišta reč.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 23:25 - pre 148 meseci
inace..svako stelovanje gorionika bez merenja temperature izduvnih gasova i merenja sadrzaja istih je manje-vise besmisleno..
Video, probao, i uverio se na licnom primeru..jbg..svaka skola se placa
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 23:29 - pre 148 meseci
zmajdin..nisam siguran, ali mislim da viadrus ima vodom hladjenu resretku...kod viadrusa, bosa, dakona, zrenjaninca, zastave...kompletni clanci, ukljucujuci i pepeljaru su odliveni iz jednog komada...
Proveri malo bolje presek tvog kotla..mislim da ne gresim.
 
0

baneMilisavljevic
Milisavljevic Branko
Maksimil
Lucani

baneMilisavljevic
Član broj: 295007
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2012. u 23:46 - pre 148 meseci
Da li uopste postoji liveni Bosh, moj nije
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699517 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.