Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1446909 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.02.2012. u 23:46 - pre 148 meseci
partybreaker
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.02.2012. u 08:56 - pre 148 meseci
hahahaha xaxaxaxax :DDDDDD
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.02.2012. u 16:57 - pre 148 meseci
Zarko Silic>To se nece usvojiti.
Hoce,u vecini zapadni zemalja to vec odavno postoji.Od zemlje do zemlje malo se zakonski razlikuje ali ne mnogo.Vlasnici starovremenski vozila su mnogo ulozili i stalno ulazu u svoja vozila.Treba im na neki nacin pomoci i dati podrsku.Mnoga od tih vozila su svojevrsni prikaz istorije automobilizma u zemji i svetu.Predstavljaju na izvestan i poseban nacin tehnicku kulturu jedne drzave,naroda.Sami vlasnici su na taj nacin stimulisani da svoja vozila drze u besprekornom,tehnicki ispravnom stanju.Cesto se pozivaju i ucesnici su mnogih manifestacija od istoriskog i kulturno umetnickog znacaja.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.02.2012. u 19:07 - pre 148 meseci
Dzaba sto postoji na Zapadu. (Ne u vecini vec samo u pojedinim zemljama).

Kod nas bi se to momentalno zloupotrebilo.

Zato nece biti usvojeno, ali ces zato imati nesto sto je vec usvojeno: 2 tehnicka pregleda godisnje.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.02.2012. u 19:30 - pre 148 meseci
Ni to nije usvojeno jos. Ja sam radio tehnicki juce i ta odluka jos nije doneta i ne znaju kad ce.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.02.2012. u 22:41 - pre 148 meseci
Zna se to... odmah posle izbora
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.02.2012. u 07:48 - pre 148 meseci
Inace mi na tehnickom rekose opet sto i svake godine: Farovi su vam odlicni, ali odlicni! :D

Tako da ne znam sto se neki ovde zale na farove.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.77.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.02.2012. u 21:32 - pre 148 meseci
Pre neki dan sam se video sa drugom koji drzi auto skolu,
preko dana na kolima drzi samo led svetla koja se prodaju po netu za 10-15 eura.
Pitam ga u vezi sa milicijom i decko izvadi stampane strane zakona koje se odnose na svetla.
U svakom slucaju bitno je da imaju cini mi se 20 cm^2 povrsinu, 400Cd (kako li ce na terenu da mere :D),
da su na nekoj visini od zemlje, odredjenoj medjusobnoj udaljenosti i tome slicno.
Sve u svemu u vise susreta sa milicijom im je pokazao sta pise u zakonu i nije imao problema.

Malo smo popili pa se ne secam vecine, ali znam da je pisalo da moraju biti ukljucena
duga, kratka ili dnevna svetla.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.02.2012. u 21:59 - pre 148 meseci
Nije bas tako sto kaze tvoj prijatelj, jedino je u pravu da to pise i nista vise (cak se i rimuje). Svaka promena na vozilu se mora testirati i dobiti atest, da nije tako onda nikad ne bi zahtevali da se plin atestira, jer ti si ugradio plin i to radi jel tako, sta onda pandura zanima dal imas atest. Zato ma koliko smesno zvucalo mora da se uradi i atest za naknadno uradjena svetla koja ti stavljas po pravilu o motornim vozilima...itd clan 46 i 51. Ma kako bilo ti samim namestanjem svetla sve uradis a onaj ko ti izdaje atest samo ponovo izmeri pozicuju od do pogleda da li na plastici od dnevnih svetala ima E3 ili E4 homologizacija i potvrdi se eventualno meracem (ima nekoliko metoda) od vozila izmeri da li ima 400cd za fabricki ugradjena dnevna svetla tj 200 cd za naknadnu ugradnju i uzme ti za to parce papira 5500din.

Pitao sam i lokalne pandure u sacekusi, mora da se ima atest a kaze, citiram: "mogu a i ne moram da te cimam zbog toga". Pa sam zakljuci. Ako imas neku sramotu zakacenu na branik, verovatno bi te zaustavili. Za 10-15e ne moze da se nabavi iole veca dnevna svetla koja imaju povrsinu bar 40mm2


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.02.2012. u 22:20 - pre 148 meseci
LED svetla za 15 do 20 eura ne mogu da imaju ni 50 cd i policajac ima pravo da vozilo posalje na vanredni tehnicki pregled gde ce lako ustanoviti ovu vrednost.

Platice kaznu plus vanredni tehnicki pregled.


P.S.

https://www.elitesecurity.org/...vetla-upotreba-pregradnja-ZOBS
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 09:13 - pre 148 meseci
Evo ja opet da se javim. Ponovo je pocelo trokiranje na prvo paljenje. Kad sam upalio auto kao da je radio na 3 cilindra. Redom sam skidao kablove i na svakom skidanju on promeni rad.
Sto bi valjda znacilo da su svecice, kablovi ruka i kapa ok. Ujedno sve je novo.
E sad sta bi tu moglo da bude? Isto se nekad desava i na bezinu? Stim sto na benzinu se desi samo nekad i to na prvo paljenje.
A na plinu se desi nekad i u toku dana stim sto je to vreme jedno 2 do 3 s.
A ovako ujutru je oko 20 s.

Imam utisak kao da ne dolazi dovoljno goriva u sve cilindre. Ali onda dok je auto u radu i trokira uzmem pa pritisnem cok (da nasprica plin) auto se krene da se gasi kao da se gusi (dolazi) previse goriva. Sto znaci da nije ono prvo............
Ima li neko neku ideju..........
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 14:09 - pre 148 meseci
A evo i novog simptoma ili kako da to sad nazovem. Samo da kazem da je potrosnja i sad 11l (grad/plin)
E ovako posto uvek tocim punu bocu plina kad odem na pumpu uvek znam kolika je potrosnja.
Isto i sad tako uradio. Stim sto kad sam posle upalio auto odjednom obrtaji na 600.
Bez potrosaca. I tako se odvezem do kuce.
Podignem haubu sve normalno pustim ga da odradi ventilator sve normalno ali obrtaji na 600 max 700.
Reko sta je sad. Provozam se tako malo ali ga guram svaku brzinu do 4500 cak i vise.
Stanem obrtaji se vrate na 900. I tako odem do kuce. Laganom voznjom. Kad opet 600.
Cim auto malo ulenjis obrataji padaju. Cim ga malo nagazis sve ok.
Ja reko aj da probam da prestelujem plin. I krenem reko da zavijem sraf za stelovanje plina (auto i dalje radi na 600) reko aj da zavijem da vidim kako reaguje bez gasa.
Krenem da zavijam pocinju obrtaji da se dizu?????? Zavijem krug i obrtaji na 900.
Zavijem sraf za ler (ne skroz) i ponovim radnju kad opet.
Da li je moguce da je plin suvise bio odvijen i da je gusio motor?????
Tako se provozam i sa upaljenim grejanjem i svetlima obrtaji su na 750. Cim iskljucim eto 900.
Krenem da malo turiram i da stelujem plin pocne da trokira i odvijem pola kruga, to je mesto gde su obrtaji 900.
A zabelezio sam kad je majstor stelovao plin, tacno krug manje.
E sad da li to moze da se desi ili????

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 18:01 - pre 148 meseci
Juce je na moje veliko zadovoljstvo posle otklanja primeceni nedostataka krenula prva voznja po gradu sa Corollom XL.Nije bilo problema.Jutros smo hteli da nastavimo ali anlaser ni da se javi,ni klik da kaze.Siguran sam da svetla nisu ostavljena upaljena.Kad se okrene kljuc na poziciju za anlasovanje signalne lampice na istrument tabli svetle normalno.Jedino sto sam primetio je da tada digitalni sat izgubi sjaj tj.prestane da svetlo zeleno sija?Sumnjam na anlaser a vise na ulozak kontakt brave?Postoji li metodologija da se bez skidanja anlasera i kontakt brave utvrdi sta bi moglo biti?Mozda je nesto trece sto ja za sad ne mogu da predpostavim?!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 18:33 - pre 148 meseci
Kazes ovako das kontakt sve lampice svetle?
Ali kad krenes da zaverglas sve se pogasi ili oslabi. I cuje se samo klik. Pazi kod mene su cak radila i svetla sve je radilo sto me je navelo da je alnaser u daljoj prici.
Ako je tako akumulator.....(kao meni) mislim imao je jedan dan gde sam se kasno vratio sa puta siguran sam u sebe da nisam nista ostavio ukljuceno ali ujutru su bili ovi simptomi
kao sto sam napisao. I ja sumljao na alnaser isao kod dva majstora svi prebukirani vratim se kuci uzmem od komsije akumulator i upali odma. I dan danas ne znam sta je bilo.......
Ali sam taj isti akumulator napunio i evo ga vec 3 godina i vise kod mene a ko zna koliko je bio pre toga na autu.
Jednostavno se desi ???
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 19:13 - pre 148 meseci
Nisi procitao pazljivo moj opis situacije.Kad dam kontakt upale se lampice za pritisak ulja i diname,kao kod svakog,zatim krenem kao da cu da anlasujem i nista se ne desava ni klik niti te lampice menjaju intenzitet jacine svetlosti,isto svetle celo vreme. Sad sam bio do auta upalim svetla oborena probam da anlasujem,svetla ne menjaju intenzitet ,jednakom jacinom svetle. Jedino sto sam primetio je da digitalni sat za vreme kad krenem kao da anlasujem smanji intezitet svetlosti?! Drugim recima anlaser se ponasa kao da ne postoji?!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 20:01 - pre 148 meseci
Izvini..........upravu si :D

Hm.....isto bi i ja razmisljao. Po meni isto alnaser (prvo sto bih pomislio)
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 20:06 - pre 148 meseci
Moguce je da je automat bendiksa zaglavljen. Ali je moguc i elektricni problem.

Prvo moras da konstatujes da li pristize starter napon na bendiks, tako sto ces skinuti utikac za anlasera, i neko ce pokusati daanlasuje sa kljucem, i treba izmeriti da li se pojavljuje 12V na kablu. To je prvi, "naponski" korak, ako se pojavi 12V sledi provera relea za startovanje, lezista snaznih osiguraca i same brave, naravno uz pregled celog kabla za startovanje od brave do anlasera.

To se lako i brzo locira, tako sto se koristi posebni kabal, kada se skine utikac sa anlasera, i direktno sa plusa accu dovede 12V na doticni prikljucak(najtanja zica) startera..

Poz
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 20:40 - pre 148 meseci
Nemam el.semu pa mi to otezava, kao sto kazes postupicu, moram ici metodom eliminacije.Predpostavljam da na anlaser idu samo 2 zice deblja direktno plus sa akumulatora i tanja sa brave?Moguce da problem pravi i uslov/neki prekidac?/ koji dolazi sa automatskog menjaca,ne znam kako funkcionise i gde se fizicki nalazi, moze da se anlasuje samo kad je rucica menjaca u P ili N polozaju.Ne verujem da plus sa brave ka anlaseru ide preko osiguraca?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 20:52 - pre 148 meseci
El. sema ima u ruskom tehnickom manualu, mislim da sam kacio to negde. Mogu opet na sendspace ako nekog zanima.
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.02.2012. u 21:02 - pre 148 meseci
Mozda nebi bilo lose,posebno ako postoji i varijanta sa aut. menjacem. Sta je svrha ti jaki osiguraca kod plus kleme akumulatora ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1446909 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.