Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447352 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema10.02.2012. u 21:29 - pre 148 meseci
Bas cudno,ja sam pre dva dana menjao ulje u tojoti upalio je provozao se dok se nije skroz zagrejala,ispustio ulje,odvio filter ulja rukom tako isto ga i zavio promenuo filter vazduha,kad se ocedilo ulje sipao novo upalio auto ugasila se lampica ulja ,malo se provozao,ostavio da se ulje slegne dolio jos malio i to je to!I sve to na dvoristu pod vedrim nebom za pola sata ne vidim nikakvu filozofiju u tome.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 04:07 - pre 148 meseci
o13_BJN i kod mene je isti slucaj samo sto sam ja izgubio volju da resavam to. Licno ne verujem da ti je neispravan ni termodavac ni termoprekidac. Kod mene pali ventilator cim malo predje polovinu, ali kad je zima nece da podigne temp. Nije ni do termostata, kao i kod tebe. Meni nekako sve vise deluje da to mozda ima neke veze sa plinski sistemom. Nagadjam jer mi nista drugo ne pada na pamet. Nisam skidao mali hladnjak da ga operem, jer ne mogu da se zezam sad po ovom minusu, ali mislim da to ne bi resilo problem... Reci mi jesi li obracao paznju da li ima neke promene u temperaturi kada vozis duzi period vecom brzinom, npr autoput 120km/h? Meni jedino tada hoce da podigne temperaturu na normalu i proradi grejanje kao da sam nalozio smederevac. ;)) Sve ispod 100km/h je skazaljka na 1/4. Nezavisno od relacije...
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 09:48 - pre 148 meseci
Ja isto verujem da se radi o relatvno niskoj temperaturi i kratkim relacijama voznje,sta kazu drugi, kako im se ponasa temperatura motora po ovom vremenu?
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 10:09 - pre 148 meseci
Kod mene je ispod polovine,od prilike za dve debljine kazaljke ispod polovine dotle dodje kad se motor zagreje i tako stoji tokom voznje i leti i zimi.Grejanje je perfektno.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 10:42 - pre 148 meseci
Kod mene kao i leti, s tim sto mu treba malo vise vremena da postigne radnu temp u odnosu na leto... grejanje je ko smederevac, dakle moja relacija iznosi oko 13km od posla do kuce i na nekih 5km od naselja meni je pretoplo u kolima, dakle za tih 7km krene da ubija grejanje. Pricam za -15 :)

Jedino sto mi se desilo je da mi je ispao sraf koji vezuje branik i zadnji rub od ove zime i sto su mi amortizeri malo tvrdji (zadnji) i podigao se auto zbog toga za 2-3cm.

Ostalo sve OK.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 11:06 - pre 148 meseci
Ne znam sta je kod vas ali kod mene dize na radnu temperaturu normalno cak i pali ventilator. To sam vam vec napisao. Kad sam bio u koloni.
Cudno. Trebalo bi da radi normalno kao i leti stim sto je vreme za podizanje temperature dosta produzeno ovim minusom napolju.

Probajte sa onim crevom sto ide sa izduvne grane na kuciste filtera. Mozda brze digne temperaturu.Ali bas da nece da podigne ni posle 20 km voznje hm......
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 12:14 - pre 148 meseci
Moguce da zbog godina i termostat ne reaguje kao nov ili ima vazduha u sistemu.Ako grejanje radi dobro ne bi trebalo brinuti.Mnogo je opasnije obrnuto kad krene da se pregrejava.......
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 14:36 - pre 148 meseci
Citat:
vidan kv: ..........ja razumem sve te vaše DIY varijante,cenim i poštujem vaš trud ali ne kapiram jedno-zamena ulja i filtera za taj auto košta 300din.


Što bi neko dao 300din za pola sata posla koje može da odradi i sam? To je OK ako je neko patološki lenj ili ne ume, ili zarađuje mnogo preko 300din za tih pola sata (tj. preko 105 000 din mesečno), ali neko kome treba sat vremena da zaradi svojih 300din pa ih posle da nekome bezveze za pola sata posla kojeg je mogao da odradi sam, to je po meni besmisleno. Naročito je besmisleno plaćati 300din za pola sata pranja kola.

Mada, ljudi bacaju nenormalne pare na cigare i pivo i kocku, tako da me ništa ne čudi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 16:12 - pre 148 meseci
Po ovoj vejavici je stvarno bolje dati 300 din, negose zavlaciti pod vozilo, i jos gore, sta uraditi sa starim uljem. Meni je to tesko resiv problem, koliko i nemanje kanala..recimo..

Da ga bacim u kontejner ne zelim, da ga prosledim u DUnav jos manje, da ga cuvam jako je glupo, da mazem drvenariju kojegde znajuci koliko je otrovno i kancerogeno mi je gadljivo....

Ovako prepustim taj deo posla majstoru, pa neka brine, kada vec ima obavezu da brine.

Poz
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 16:53 - pre 148 meseci
Bas tako,nemaju svi uslove da menjaju ulje.Na zalost znam i takve slucajeve gde su zaboravili da stegnu sraf na karteru,preterali sa stezanjem pa oblazno navoj,zaboravili cep na ventil dekli a najcesce ne stegnu koliko treba nov filter od ulja pa posle curi?!
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 20:39 - pre 148 meseci
........ufff dobro je.....ja sam mislio da "Pisac" neće da se javi........"rođače" kad mesečno budem pazario "preko 105.000 dinara" od zamen ulja obećavam da ću 50% tebi proslediti...
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

ivonavs

Član broj: 232520
Poruke: 22
188.2.0.*



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.02.2012. u 21:41 - pre 148 meseci
CodeNO, nista za karburator, neko me je pretekao, ja zaboravila da je kraj aukcije i otisla u skitnju, bas mi je krivo.
Inace, muz je juce isao na posao kolima, opet se podigao nivo ulja, odmah sinoc ostavio auto kod majstora, danas zove i kaze nam da je sve u redu i da su mozda oni sipali vise ulja, sad je smanjio nivo i opet pratimo, poludecu.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2012. u 10:14 - pre 148 meseci
Ljudi juce sam morao po ovom minusu da menjam sam semeringe na radilici i bregastoj. Izleteo mi onaj na bregastoj pa sam zamenio oba. Cimam pre toga majstore da mi to zamene, a oni svi u guzvi itd i da dodjem od ponedeljka. Posto mi je trebao auto odradim to sam. Medjutim provalim posle u voznji da ide dosta kilavo, da ne prima gas lepo. Npr ako mu dam u drugoj gas, on prvo proguta knedlu pa onda povuce kako treba i to na plinu. Benzin koristim samo za paljenje jer je karburator prljav... Mene sad interesuje da li sam ja pogresio negde ili treba da oteram auto da mu se presteluje paljenje? Poceo sam da tripujem samog sebe da sam ga lose nazupcio, pa mi malo frka...
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2012. u 10:20 - pre 148 meseci
......da si mnogo pogrešio u zupčenju ne bi mogao da ga upališ.Štelovanje paljenja je sastavni deo te intervencije....p.s.samo nemoj da ga "šteluješ na uvo".......pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2012. u 10:40 - pre 148 meseci
Ma znam da treba u svakom slucaju da se presteluje paljenje posle toga. Ajd da prvi put zupcim neki auto, al nije mi se desilo dosad da tako ukilavi, tj da se toliko pomeri paljenje. Pa rekoh daj da pitam nekog pametnijeg... Naravno da necu tako da ga stelujem, ali problem mi je da nadjem kod mene u kraju nekoga ko ima strob. Svi su ih kao pobacali i rade samo sa kompjuterima...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2012. u 11:04 - pre 148 meseci
jaricu jesi proverio markere na bregastoj i radilici? Kad si rucno okretao jedno 3 kruga jesu markeri dobri? Tj poklapaju se? Ako je tako onda samo paljenje.

Svi pobacali :D ? Znaci svi voze nove automobile :D ? Ma idi kod vida da ti to nasteluje :D

Malopre skinuo nalepnicu i zalepio novu. Setim se malopre reko u jbt ja to nisam zalepio a auto mi registrovan :D.
Fen u ruke zilet u ruke i zepaj. Poenta je krenuti lepo i onda nema velike muke. Ja sam pola pola odradio posao. POla se mucio a pola odlepio u cugu. Samo treba lepo krenuti.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2012. u 11:21 - pre 148 meseci
.....Jarić T:ne znam odakle si ali u AMS mogu da ti našteluju paljenje bez problema i ne košta puno....."pisac" ajd sad da te vidim.....
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.02.2012. u 00:23 - pre 148 meseci
@Zarko markeri su na mestu. Naravno, obrnuo sam 3-4 kruga da proverim jel sve dobro. Evo i danas sam jurio zbopg posla i usput gledao da naletim na neki servis koji radi, mrka kapa. Jos i ovaj sneg... Vec su mi zivci na rezervi.

@vidan kv Nisam znao za to. Bas cu da pogledam na njihovom sajtu dal' ima nesto blizu mene.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.02.2012. u 18:48 - pre 148 meseci
Evo danas sam bio kod majstora da mi presteluje paljenje. Kad je pogledao sa strobom, samo mi je rekao da ne treba paljenje da se steluje. Da je na 8 stepeni i da je to dobro, nego da ja idem kod nekog mehanicara jer je on autoelektricar... I sad sam tek u rebusu. Pretpostavljam da je onda karburator, tj neki od vakuuma... Sta vi kazete?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.02.2012. u 20:15 - pre 148 meseci
Citat:
Benzin koristim samo za paljenje jer je karburator prljav


Mislim da si sebi odgovorio na pitanje.

Sto se knedle tice, na plinu, proveri creva vakuuma, temperaturu motora pri kojoj se desava, moguce je da je negde nesto zaledilo.
Knedla znaci manjak goriva, kojeg god, ili zbog loseg protoka goriva, ili zbog loseg vakuuma u venturiju...

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447352 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.