Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520399 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 14:41 - pre 83 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Jasno je sigurno da nije lako. Verovatno je ta racunica i tacna.
Ali onda mi nije jasno, zasto ti "menadzeri aktivnosti" ne odu da beru kod drugog nadnicara da zarade vise uz samo 10 dana rada godisnje?

Kako ti nije jasno CoyoteKG - ako beres kod drugog inkasiras ~180 evra godisnje. Ako odgajis svoj malinjak i pored svog rada kad moras angazujes i druge, zaradis 600 evra godisnje. Obicno ti cena po kojoj sam radis ove ostale radove bude manja od cene po kojoj placas berace, ali to tako mora, sezona branja traje desetak dani i ili platis pa oberes ili ne platis pa ti propadne i ono sto si celog proleca radio.


Citat:
Recimo, kasirka u maksiju (koju je neko pomenuo vec), kako uspe da hrani decu, placa komunalije, skolu i sve ostalo sa 24000 din mesecno? A pri tom ne moze da sadi hranu i da ustedi na taj nacin jer ne zivi na selu.

Budimo realni, kasirka u maksiju ima kakvu-takvu socijalnu sigurnost. Dobija neke ne velike pare svakog meseca. Radi u hladovini, u klimatizovanom prostoru. Ima normalnu odecu, zdravstvenu knjizicu, imace penziju kad bude imala 65 godina. Moyda je to neki minimum normalnog zivota, ali je jos uvek normalan zivot. O svemu tome jedan malinar moze samo da masta. Kvalitet zivota prosecnog malinara ej ispod svakog civilizacijskog minimuma.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 14:52 - pre 83 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Kako ti nije jasno CoyoteKG - ako beres kod drugog inkasiras ~180 evra godisnje.

Kako 180E godisnje? Valjda 180E za 10 dana?
Pa po tvojoj racunici im je daleko bolje da se ne cimaju godinu dana za 600E, nego lepo za 10 dana zarade 200E kojih si pomenuo. Pa onda jos 10 dana jabuke, pa jos 10 dana grozdje. Dakle za 30 dana zarade ono sto zele da zarade kao ovde za godinu dana. A pri tom ne ulazu nikakav novac, ne treba im zemljiste. Al jbg, oni zele da budu gazde


Citat:
Darko Nedeljković: Budimo realni, kasirka u maksiju ima kakvu-takvu socijalnu sigurnost. Dobija neke ne velike pare svakog meseca. Radi u hladovini, u klimatizovanom prostoru. Ima normalnu odecu, zdravstvenu knjizicu, imace penziju kad bude imala 65 godina. Moyda je to neki minimum normalnog zivota, ali je jos uvek normalan zivot. O svemu tome jedan malinar moze samo da masta. Kvalitet zivota prosecnog malinara ej ispod svakog civilizacijskog minimuma.

Pa to ti kazem, dakle nek batale taj njihov biznis ako je neisplativ i odu u Maxi na kasu.
Koliko malinara ima u Srbiji koji strajkuju? Ne verujem da je stotinu, dve? Ima mesta na kasama sigurno jer je to iskaljena vredna radna snaga, taman nece morati da strajkuju, jer imaju sve to sto si nabrojao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 15:02 - pre 83 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Samo 10 dana berbe? Pazi ti hoces da kazes da u prosecnom malinjaku ima samo tona i po malina?

U ovim selima koja sam ja posetio tonu i po da poveci malinjak, mozda 2-3 seoska rekordera imaju toliko. Gde je velika porodica dobrog zdravlja ili imaju barem 3 angazovana nadnicara. Sigurno moze da se izvuce neka ststistika, ima po netu podataka koliko domacinstava u Srbiji gaji maline a koliko je ukupan prinos po godinama. Verovatno malo Arilje navlaci prosek Srbije da bude oko tonu i po, dok je u ovim selima oko Valjeva i Bajine Baste prosek oko tonu ili manje po domacinsktvu. Malina radja otprilike po sinusoidnoj funkciji sto traje oko 3 nedelje od prvih do poslednjih, ali u toku prve i poslednje trecine ih ima toliko malo da ti ceo dan prodje yavirujuci i prevrcuci lisce a naberes manje od 10 kg, sto je suludo i to niko i ne radi. Bere se glavni rod koji traje oko 10 dana i kad zavisno od vestine beraca i uredjenosti malinjaka naberes 25-40 kg dnevno. Ako imas na raspolaganju veliki izbor nadnicara, onda one koji beru ispod 40kg i ne uyimas. Ako nemas, onda daj sta das, dobri su i oni koji beru 25. Nekako u proporciji sa tim se formira i cena nadnice izmedju 1500 i 3000 dinara. Sve su ovo prilicno grubi brojevi, ali nisu nalupani, vec payljivo prikupljeni samo bi trebalo prikupiti na mnogo vecem uyorku da bismo imali neki prosek na decimale.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 15:23 - pre 83 meseci
Citat:
Ma da, samo otvoris firmu za 100 EUR i odmah pravac u banku po 10 miliona kredita. Oni samo skoce, prosto ne znaju sta ce sa parama i samo cekaju neku virtuelnu firmu da joj udele pare. A i ti malinari, siguran sam da ce odmah da ti "prodaju" hiljade tona na "mame mi".

Ne Ivane, u slucaju o kom govorim je firma prodala sadnice buducim malinarima po ogromnoj ceni. Celu pricu je podryala drzava i mediji, kao novi sansu za oporavak privrede, uspostavljanje izvoza, buducnost, uz to da sadnice moraju biti sertifikovane, umaticene, imati ove i one potvrde, bla, bla, bla znas vec.

Mada, to je samo jedan od primera, u Srbiji i uopste na Balkanu imas svacega da se nagledas. Moyda si cuo, a mozda i nisi da je jedan od najvecih trgovinskih lanaca na balkanu u nekim milijardama duga, a vracanje garantuje menicama svojih dobavljaca. Drugim recima, tvoja firma proiyvodi/preprodaje povrce i tom trgovinskom lancu daje to povrce na "platicu majke mi" plus daje sopstvenu menicu koju taj trgovinski lanac posle koristi da se zaduzi kod banke. Ja ne znam je li to zapadni ili nas izum, ali je mnogo bolje od perpetuum mobile.

Ili, jos jedan primer, otvoris mlekaru, uzmes masine za preradu na kredit kod svetske banke sa pricom da ce prerada mleka poboljsati zivot ruralnog stanovnistva, mesecima uzimas mleko na "platicu majke mi", isto tako za ambalazu, isto tako radnicima za plate, isto tako ya struju i energente a sve vreme novac iyvlacis sto preko domacih sto preko inostranih puteva. U medjuvremenu banke vide da si imao neke milijarde prometa preko racuna, pa ti odobre kredite i tad je parvi trenutak da proglasis stecaj i pojavis se se sa delom onih para koje si izvukao nudeci da otkupis zgrade i masine u pola cene za koliko su te prethodno kostale (ako te uopste interesuje da nastavis da se bavis istim poslom, ako ne, onda pravac Maldivi, Bahami i slicno). I tako dalje ne znam zasto sam se uopste upostio u offtopic objasnjavanja stecajnog biznisa, trenutno jednog od najprofitabilnijih biznisa u Srbiji, ti si donekle upucen u ekonomiju sigurno i sam znas dosat o tome.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 15:36 - pre 83 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Kako 180E godisnje? Valjda 180E za 10 dana?
Pa po tvojoj racunici im je daleko bolje da se ne cimaju godinu dana za 600E, nego lepo za 10 dana zarade 200E kojih si pomenuo. Pa onda jos 10 dana jabuke, pa jos 10 dana grozdje. Dakle za 30 dana zarade ono sto zele da zarade kao ovde za godinu dana. A pri tom ne ulazu nikakav novac, ne treba im zemljiste.

Pa da, slazem se, mnogi su se opredelili za tu varijantu. U principu nije neka bitna razlika da je drasticno bolje jednima ili drugima, sve je to tu negde.

Citat:
Pa to ti kazem, dakle nek batale taj njihov biznis ako je neisplativ i odu u Maxi na kasu.

Pa da, to i rade cim im se ukaze prilika, samo nema toliko Maksija. Kazes, ima 100 mesta u maksiju, a milion seoskih stanovnika bi se rado zaposlilo na tih 100 radnih mesta, nego, cekaj, jesi li ti suguran da Maxi pusta na kasu ljude koji imaju jedva zavrsenu osnovnu skolu i fali im dve trecine zuba? Mislim da o maksiju mogu samo da mastaju. Ono sto je ciljani posao za njih je kopati kablovske kanale, gurati kolica, nositi cigle, razvlaciti kablove, lopatati nesto i slicno. Tu se isto radi na suncu, obicno nema penzionog i zdravstvenog, ali dobije se neuporedivo vise novca nego od proizvodnje malina. Ja radim u firmi koja se izmedju ostalog bavi gradjevinarstvom i energetikom i svedok sam da su malinari presrecni ako ih pozovemo da batale to i dodju kod nas da lopataju gde ne moze bager za 150 dinara na sat. Ja nemam nikakve zelje, potrebe ni interesa da lazem ljude ovde, a tvrdim da su malinari u mnogo losijem polozaju od roma koji sakupljaju stari papir po kontejnerima i da je cak i naporan rad na gradilistu za mizernu platu za njih san snova.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 15:49 - pre 83 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Eto sad kad razmislim, nisu malinari krivi sto strajkuju, nego smo svi mi ostali krivi sto ne strajkujemo...


Nismo mi krivi, vec nenormalni sto pustamo idiote da nam zagadjuju zivot, sto treba pride ugraditi mentalitet idiota u veci deo mozga!

Ma jel, imaju puno posla, pa mora da napravi ovoliko koraka, onoliko poteza rukom...a sve to krv i znoj..

Koliko vidim, sva ta ceprkanja vecinom rade nadnicari a gazda koliko stigne, da ucari na +1 nadnicaru.

Pa jel mogu ja da uzmem nadnicara da sedi na mom radnom mestu kada se razbolim, a da mi ne sroljaju platicu 60%

Pa tek da nabrojim gomilu sitnih aktivnosti, te prouci ladnu plazmu, te prouci rf interferencije, pe namotaj trafo od furde ili helmholcove zavojnice, pa nabodi rezonancu na 60KHz, nema novih komponenti, pa prikaci instrumente, pa zeza konektor, a treba ga naci, pa neko prignjecio kabal stolicom, pa se desio kurslus u ulici a softveri zastali ko zna gde, i koliko je sati merenja zaboravljeno, pa puklo napajanje, a za novo nema sredstava..


A kao drugo, zarada tih 600 evra godisnje je ona klasicna tugaljiva prica, posto postoje i informacije iz prve ruke, da je mnogo vise, a postoje i podaci u javnim glasilima..
http://www.b92.net/biz/vesti/a...3&dd=04&nav_id=1103620
http://www.alo.rs/malinari-zaradili-milione/59577

Pa 1,3 miliona sa 60 ari je 5000 evra sa 30 ari, istina nedostizan je rekord sa pocetka malinarske epopeje od 1000 evra po aru, ali su ovo sasvim pristojne svote za prost rad, i to 600 sati godisnje, sto odgovara 3,5 meseci rada zaposlenog sa 182 casa mesecno..

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 15:58 - pre 83 meseci
Sta je sa vama ljudi, pa selo propada, ljudi dolaze u Bgd i NS da ciste ulice i rade na kasama, mozes seosko imanje da kupis za par hiljada eura, a vi pricate o seljacima kao da svako od njih radi 3 meseca godisnje a ostalo vreme vozi Bentli po Monaku.

Neko od nas zivi u paralelnoj dimenziji...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 15:59 - pre 83 meseci
Na ovoj slici vidimo vozni park malinara - dva golfa II, ladu i traktor Rakovicu iz osamdesetih plus konjska zaprega neutvrdjene starosti.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:10 - pre 83 meseci
Malo kasnije prikljucuje se Zastava, Opel Kadet koskica i jos jedan traktor, takodje sve iz osamdesetih godina proslog veka.




[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 30.06.2017. u 17:22 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:21 - pre 83 meseci
Gledao sam neku BBC emisiju.
Kažu da na jednog bibliotekara dodje 30 farmera.

Danas slučajno "zalutam" u lokalnu biblioteku.
Znao sam da ih ima nekoliko.
Bemti, al sam neobavešten.

Ima ih nekoliko biblikotekara ali samo na jednom odeljenju u jednoj smeni.

Računajte da svaka varoška biblioteka (ne uzimajući u obzir školske biblioteke)
ima bar 4-6 bibliotekara (direktore sektora, računovodstvo i ostale odseke za gubljenje vremena ne računam).

Da li svaka varoš u srbiji sa 5 bibliotekara ima 150 farmera?
Mnoga sela još uvek imaju osnovne škole a sa njima i biblioteke.
Da li taj dodatni broj bibliotekara povećava broj farmera u Srbiji?

Poenta je koliko zaradjuje engleski farmer a koliko ovi u Srbiju?
Bibliotekar u Srbiji ima koeficijent pa sad u skladu sa stručnom spremom, recimo u proseku 300 evra.

Mislim da bi većina bibliotekara u Engleskoj poželeli da su farneri.
U Srbiji je obratno, zar ne?

Rekao bih da u tom "grmu" negde leži i malina.
Drugim rečima, u Srbiji se vodi takva ekonomija da se uništava svako ko stvara vrednost (makar to bile i maline)
a favorizuje ono šro troši vrednost, recimo kockarnice.

To me podseća na sukob rančera i Vajata Erpa u Tumbstonu 1881.
Rančeri su hteli da grad pripada stočarima
a Vajat Erp sa revolverašem Dok Holidejem da bude grad kockara.
Pobedili su kockari a Tumbston danas nije grad (population 1300) nego sa nekolko kulisa za radoznale turiste od kojih živi par propalih glumaca svakodnevno izvodeći performans "obračun kod OK korala".
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:22 - pre 83 meseci
Kakvu boju ima Lada. K'o da nije Lada. San snova.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:24 - pre 83 meseci
Citat:
bananaphone:
Sta je sa vama ljudi, pa selo propada, ljudi dolaze u Bgd i NS da ciste ulice i rade na kasama, mozes seosko imanje da kupis za par hiljada eura, a vi pricate o seljacima kao da svako od njih radi 3 meseca godisnje a ostalo vreme vozi Bentli po Monaku.

Neko od nas zivi u paralelnoj dimenziji...


Na primer ti :) Aj mi nadji seosko imanje a te pare. Osim ako pod seosko imanje ne smatras polu srusenu kucu sa 5 ari nekog korova oko nje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:29 - pre 83 meseci
Ovaj malinar je doterao 8 gajbica malina, tj oko 20 kg. Toliko je danas ubrao. Ocigledno je da bere sam, ali bez obzira, ovim tempom nema sanse da prebaci 300 kg godisnje.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:37 - pre 83 meseci
^ i sta sad :D Znas koliko takvih odnese gajbicu paradajza na picaju?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:38 - pre 83 meseci
^ i sta sad :D Znas koliko takvih odnese gajbicu paradajza na picaju?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:41 - pre 83 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Samo 10 dana berbe? Pazi ti hoces da kazes da u prosecnom malinjaku ima samo tona i po malina?

U ovim selima koja sam ja posetio tonu i po da poveci malinjak, mozda 2-3 seoska rekordera imaju toliko. Gde je velika porodica dobrog zdravlja ili imaju barem 3 angazovana nadnicara. Sigurno moze da se izvuce neka ststistika, ima po netu podataka koliko domacinstava u Srbiji gaji maline a koliko je ukupan prinos po godinama. Verovatno malo Arilje navlaci prosek Srbije da bude oko tonu i po, dok je u ovim selima oko Valjeva i Bajine Baste prosek oko tonu ili manje po domacinsktvu. Malina radja otprilike po sinusoidnoj funkciji sto traje oko 3 nedelje od prvih do poslednjih, ali u toku prve i poslednje trecine ih ima toliko malo da ti ceo dan prodje yavirujuci i prevrcuci lisce a naberes manje od 10 kg, sto je suludo i to niko i ne radi. Bere se glavni rod koji traje oko 10 dana i kad zavisno od vestine beraca i uredjenosti malinjaka naberes 25-40 kg dnevno. Ako imas na raspolaganju veliki izbor nadnicara, onda one koji beru ispod 40kg i ne uyimas. Ako nemas, onda daj sta das, dobri su i oni koji beru 25. Nekako u proporciji sa tim se formira i cena nadnice izmedju 1500 i 3000 dinara. Sve su ovo prilicno grubi brojevi, ali nisu nalupani, vec payljivo prikupljeni samo bi trebalo prikupiti na mnogo vecem uyorku da bismo imali neki prosek na decimale.


Cek ja sam mislio da ti govoris o njivama, a ti u stvari govoris o bastama ;p
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:46 - pre 83 meseci
Citat:
^ i sta sad :D Znas koliko takvih odnese gajbicu paradajza na picaju?

Nista - kad na forum dodje neko ko tvrdi da je taj sa gajbicom paradajza vrh ekonomske piramide Srbije, javicu se da mu ukazem da je izgubio kontakt sa realnoscu. Toliko.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:56 - pre 83 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Pa da, slazem se, mnogi su se opredelili za tu varijantu. U principu nije neka bitna razlika da je drasticno bolje jednima ili drugima, sve je to tu negde.

Kazes, ima 100 mesta u maksiju, a milion seoskih stanovnika bi se rado zaposlilo na tih 100 radnih mesta

Ovo nije tema o milion seoskih stanovnika nego o par desetina malinara koji blokiraju ulice i sprecavaju ostale da rade i zarade za svoj zivot.

I poenta svega ovoga pisem, nije milion seoskih stanovnika i jos par miliona radnika koji rade za minimalac, kao ni ko zna koliko neprijavljenih koji nemaju nikakva osiguranja, a tako je jer se može onima koji ih ne prijavljuju, kao ni penzioneri koji primaju 10000 din penziju.

Poenta je ta sto malinari hoce da ih drzava subvencionira od "mog" novca, a pri tom ima mnogo bitnijih i socijalno ugrozenijih koji treba da dobiju taj "moj" novac.

Kao sto rekoh... treba svi kao malinari da izadju i pobune se ako im je lose.
Ali s obzirom da niko to ne radi, ni ne menja vlast, mozda i nije tako lose...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 16:57 - pre 83 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Cek ja sam mislio da ti govoris o njivama, a ti u stvari govoris o bastama ;p

Da ne bude zabune - u njivama se uzgajaju ratarske kulture, u bastama povrce a u vocnjacima voce. Malinjak je podvrsta vocnjaka. Preko 90% malinara rade sve sami, znaci oberu ~400 kg po osobi godisnje, pa shodno tome i planiraju velicinu parcele. Sledecih 9% angazuju 1-2 beraca. I tek mozda 1% angazuje ~red velicine 5 ili vise beraca.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 17:05 - pre 83 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Ovo nije tema o milion seoskih stanovnika nego o par desetina malinara koji blokiraju ulice i sprecavaju ostale da rade i zarade za svoj zivot.

Da, ostalih (milion minus par desetina) za sada paradiraju u krugu svoja cetiri zida/ili u krugu svog imanja/ili u krugu seoske prodavnice ispred koje piju pivo. Ali to nije nikakva konstanta, koliko sutra oni mogu osetiti potrebu da dodju na paradu u beograd. I gejeva je u pocetku bilo par desetina spremnih da paradiraju ulicama, pa se posle taj broj povecao i sad im niko ne osporava pravo da prosetaju beogradom kad god im se cefne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520399 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.