Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 519414 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 17:28 - pre 82 meseci
Svih tih milion je glasalo za gej paradu, pa je svakako slobodno da dodju i da se pridruze.

Znaci, neko napravi 300 kila voca, i hoce da zivi godinu dana placa deci studije u beogradu, vozi bilo kakva kola(i za te krsine je registracija 150 evra), a drzava da mu obezbedi cenu da se to zaokruzi?

Znaci, jug srbije je prodao malinu za 70-80 dinara kilo, Macva je prodala za 120, a Titovo Uzice je kao Medeljin, napljuvalo svog baju iz privredne komore sto im je nasao kupca za 160, oni TRAZE 1,8 EVRA? Posto su oni veliki bajani i postavljaju drzavi uslove, a i evro vrluda par dinara poslednjih par godina???

I da zatvaraju puteve, pa kada su im malo pojasnili da ce ih spakovati u ludnicu, onda su se ogranicili na blokadu pristupa "hladnjacarima"..

I zbog tih par desetina bahatih olosa mi se nadgornjavamo ovde sezdeset i kusur strana???
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 17:28 - pre 82 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
bananaphone:
Sta je sa vama ljudi, pa selo propada, ljudi dolaze u Bgd i NS da ciste ulice i rade na kasama, mozes seosko imanje da kupis za par hiljada eura, a vi pricate o seljacima kao da svako od njih radi 3 meseca godisnje a ostalo vreme vozi Bentli po Monaku.

Neko od nas zivi u paralelnoj dimenziji...


Na primer ti :) Aj mi nadji seosko imanje a te pare. Osim ako pod seosko imanje ne smatras polu srusenu kucu sa 5 ari nekog korova oko nje.



https://www.halooglasi.com/nek...425479101264?sid=1498839318540

Evo trazena cena 10k - ponudi 3.5, jedno 90% sam siguran da ce da prodje. Ima 93 ara - posadi malinu i prodaj po 100din kg, sigurno ce ti ostati svake godine po jedan stan u Bgd-u...


http://frame.goglasi.com/frame...o%20domacinstvo%2020%20hektara

Ovaj ga je odvalio 15k trazi - a ti mi reci koliko moze da dobije za ovo:

Selo Leskovac kod Gruže, na pola puta Kragujevac-Kraljevo, 3km. od glavnog puta, asvalt na 300 m od kuće, voda, struja, kuca oko 65 kvadrata sa terasom, renovirana pre par godina, ima jos jedan pomocni objekat, 3,20 hektara zemlje, oko 40 ari maline i 20 ari crne ribizle, vodi se na vlasnika 1/1, ima uličnu rasvetu, kuca je pored puta
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 17:45 - pre 82 meseci
ovo drugo cu mozda da pozovem


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 17:53 - pre 82 meseci
Lud si ako ponudis vise od 7-8k kesa.

Obicno ide prica - dam ti za imanje: Opel Vektru 1992-godiste + 2 svinje od 150kg + cisternu za traktor i 2k eura - ali kad mi dodju pare od prodaje kukuruza :D
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 18:09 - pre 82 meseci
Nešto je ovde neko pogrešno izračunao... Ako jedan malinar ne može da postigne više od 400 kg malina godišnje, a maksimum 3 čoveka može da unajmi (pošto mu se više ne isplati) ispada da godišnji rod jednog domaćinstva oko 1600 kg? 1,6 tona?!? Ako je prosečan rod po hektaru 6 tona, znači da su to stvarno neke bašte?
Pa odakle je Srbija prošle godine izvezla 114505 tona? Ispada da imamo preko 71000 gazdinstava pod malinama koji unajmljuju oko 210 hiljada berača malina? I kažeš na svi su na ivici egzistencije? I kad je bilo glasanje, da li su želeli nešto da promene? Ja mislim da je svima dobro i zašto mi da se zbog njih nerviramo. A ako hoće da blokiraju puteve, neka blokiraju one od svojih malinika do hladnjača.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 19:30 - pre 82 meseci
@stopnarkomaniji
Citat:

Malo je čudno da se deklarišeš kao komunista
a istovemeno te "zabole" za probleme drugih.

Znaš kako, ja jesam komunista, ali nisam blesav, da ne kažem ovca. Duboko je lična stvar svakog pojedinca kome će dati podršku ili sa nekim saosećati ili ne saosećati. Mogu da dam podršku samo i isključivo ljudima koji su ugroženi, izigrani, prevareni, iskorišćeni pod uslovom da se radi o radnicima, zaposlenima. Oni prodaju svoj rad, od toga žive. Oni koji investiraju svoj novac u poljoprivredu ili bilo šta drugo, koji žive od profita, pa makar taj profit bio na nivou prosečne srpske plate(mada je u slučaju malinara neuporedivo veći, ali to nije ni bitno) me ne zanimaju. Zamisli samo kako bi izgledalo to da bankari izađu na ulicu i traže veće kamate na kredite koje su odobrili klijentima? Pa ko im je branio da u startu to urade? Neka stave 100, 200 posto, zarada je super, da li im neko brani? Neće niko pod tim uslovima uzimati kredite? Koga se to tiče? Koga briga? Veću cenu za svoj proizvod, u krajnjem slučaju mogu da traže proizvođači sirovog mleka, tj. stočari ili ratari koji seju pšenicu. Razlozi za to su već dati, ne bih da se ponavljam.
Takođe je lična stvar svakog pojedinca kako će reagovati na društvene promene, na kretanja u društvu: politička, ekonomska, socijalna. Po mom sudu, jedino što može da uradi je da se prilagodi, sve ostalo je prazna priča.
Citat:

O konfliktu malinara i otkupljivača ne mogu da puno kažem. Ono što mi (generalno) privlači pažnju je sledeće:

Tražimo i smenu Rada Ljubojevića, vlasnika firme "Sirogojno kompani" sa mesta predsednika Privredne komore Užica i trećeg po veličini izvoznika maline, jer je on u sukobu interesa.

Vidi, prvi sam na temi naveo mogućnost da postoji kartel otkupljivača ili izvoznika, ali i rekao da sumnjam u to i naveo razloge. Čak i da postoji, za to je nadležan sud, neka idu na sud, pa neka tamo reše svoje probleme. Javnost sa tim nema ništa, osim što bi trebalo da bude dobro i pravovremeno informisana i to je sve. Zašto ovo kažem? "Malinari" su se odmah uhvatili toga kao pijan plota i sve vreme to ponavljaju, želeći valjda da ispadnu pametniji, ali im nešto ne uspeva. Složio sam se sa Darkom da su neobrazovani, a sada su to i dokazali ovom vešću gde govore o "sukobu interesa". Dakle.
Citat:

ZAKON O SPREČAVANJU SUKOBA INTERESA PRI VRŠENJU JAVNIH FUNKCIJA

I. OSNOVNE ODREDBE

Pojam sukoba interesa

Član 1.

Funkcioner je dužan da javnu funkciju vrši tako da javni interes ne podredi privatnom, niti među njima izazove sukob.

Sukob javnog i privatnog interesa postoji kad funkcioner ima privatni interes koji utiče ili može uticati na vršenje njegove javne funkcije.

Javne funkcije i funkcioneri na koje se primenjuje ovaj zakon

Član 2.

Kao javna funkcija, prema ovom zakonu, smatra se funkcija koju lice - funkcioner, vrši na osnovu izbora, postavljenja i imenovanja u organe Republike Srbije, autonomne pokrajine, opštine, grada i grada Beograda i u organe javnih preduzeća čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina, opština, grad i grad Beograd.

Sukob interesa pri vršenju funkcija sudija Ustavnog suda, sudija, sudija za prekršaje, javnih tužilaca i zamenika javnih tužilaca uređuje se posebnim zakonima.

Posebnim zakonima uređuje se i sukob interesa funkcionera imenovanih u organe ustanova i drugih organizacija čiji je osnivač Republika Srbija, autonmomna pokrajina, opština, grad i grad Beograd.

"Malinari", ako ste neobrazovani niste valjda i nepismeni. Pročitajte pažljivo samo prva dva člana ovog zakona, zakona o sprečavanju sukoba interesa. Koji javni interes je ugrožen ako govorimo o ovoj temi? Ni jedan jedini. Ne postoji zakon koji sprečava sukob privatnih interesa. Ne postoji. Tačka. Ende.
Citat:

Ako je tačno da se radi o sukobu interesa...

Kao što se da videti, crno na belo, ne postoji nikakav sukob interesa.
Citat:

Ako je tačno da se radi o sukobu interesa onda bi trebalo da i ti (kao komunista) reaguješ.

Ne bih reagovao ni kao čovek ni kao komunista, jer me ne zanimaju kao lanjski sneg. Pošto toliko trče pred rudu i ne znaju gde udaraju, ponudio bih im konsultantske usluge. Ono, nisam ni pravnik ni ekonomista, ali cenim da bih mogao da im pomognem. Problem je u tome što oni misle da su najpametniji i Bogom dani, pa osim berača i proste radne snage(koju uglavnom plaćaju bedno) ne žele da angažuju bilo koga drugog. Ne tražim mnogo, 10% od godišnjeg profita na celom području. Kao što rekoh, oni su pametniji od svih, sve znaju, umeju i mogu, još im samo ostaje da nas nateraju da njihov proizvod kupujemo i to po ceni koju oni odrede. Ni manje ni više. Milom ili silom.
Citat:

Sukob interesa je nešto što obesmišljava sve napred navedene "ekonomske računice" i srž je problema ne samo u slučaju "otkupna cena malina" već stvara opšti haos u svim sferama ekonomije Srbije.

Nema nikakvog sukoba interesa, a ovo što si napisao je obična dimna zavesa. Deluje ozbiljno, skoro kao nekakva dubokoumna analiza i ocena stanja, ali je u suštini najobičnija besmislica. Plati mi koliko ja želim, za ono što prodajem, a ako nećeš blokiraću put. To nije ekonomska računica, to je poziv na pobunu.
@letic
Citat:

to je ono sto malinari traze od drzave. istragu protiv kartela.

Oh hebote, sada se kajem što sam uopšte to pomenuo. Gde to piše? Koliko ja vidim, oni traže cenu, što je infantilno. Ako zaista traže to što kažeš, neka angažuju advokata, pošto su nepismeni, pa neka se obrate sudu ili drugom nadležnom telu. Kakve veze javnost ima sa tim? Samo, čak i da ima elemenata toga, koji sud i koji sudija će suditi po pravu i pravdi? Onaj što radi za kikiriki, u poslu vrednom 100 milki evra na godišnjem nivou? Teško batice, teško.
Citat:

jer su cene dogovorene. to je jasno slepom. posle ovih skromnih pretnji pojavio se otkupljivac koji nudi 40% vece pare, ostatak kartela ne popusta.
tako je skoro svake godine. proizvodjaci protiv kartela i promena otkupne cene 100-400%.

Baš bih voleo da znam kako to "ne popušta"? Izveli su privatnu vojsku i tenkove i sprečili dolazak kupca koji je hteo da plati više? Vaau!
Citat:

nezadovoljstvo sopstvenim zivotom prosecnog srbende dovodi do toga da srbenda zeli da komsiji crkne krava.
ako je srbenda pismena, malo ce svoje niske strasti umotati u oblandu.

Ne znam čemu ovi emotivni izlivi nežnosti? Rekao sam da su neobrazovani, ali imajući u vidu da oni(malinari) svoje niske strasti ne umeju ni u oblandu da uviju, pretpostavljam da su možda i nepismeni.
@Darko Nedeljković
Citat:

Ukoliko beres maline sam, verovatno mozes obrati u proseku 30-40 kg dnevno imas na raspolaganju 10 dana i vrednost...

Kao što rekoh na jednoj drugoj temi, dugmiće na digitronu može da pritiska svako, mozak je već ređe u upotrebi. Pre petnaestak dana se na jednoj drugoj temi pojavio naučnik kome je uža specijalnost "pritiskanje dugmića na digitronu", a sada smo dobili još jednog. Jesi li i ti neki naučnik?
Citat:

Opet nisi doslovno rekao da li osporavas pravo bilo kome da izadje na ulicu i odrzi paradu ili samo malinarima? Kad gejevi smatraju da su ugrozeni, oni mogu da izadju na ulicu, setaju i blokiraju saobracaj i nikom nista. Prosle godine, ako se dobro secam advokati su smatrali da su necim osteceni, pa su blokirali saobracaj i takodje blokirali pravo drugih ljudi na presudu u razumnom roku. Posle toga, neko nekom srusio nelegalno izgradjenu stracaru, pola beograda izadje i blokira saobracaj i to svi precutno podrzavaju i odobravaju. I tako dalje, da ne nabrajam, znas ti to sigurno jako dobro. Jedino malinari nemaju pravo na jednu paradu, kako je to moguce?

Po petnaestohiljaditi put, ti ili ne želiš ili ne možeš da shvatiš, meni nije jasno šta je u pitanju, ali ovo postaje toliko zamorno čak i tužno. Kada to kažem, mislim pre svega na jednu ogromnu rupu u tvom obrazovanju i poimanju kako ekonomije, tako i politike i sociologije. Takva jedna salata, jedan miks svega i svačega u tvojoj glavi pravi samo konfuziju na temi i ničim konstruktivnim ne doprinosi istoj. Ponoviću ti pitanje, vrlo sam ozbiljan: da li me ti to samo malo zahebavaš? Vrlo sam ozbiljan. Digitron čije dugmiće pritiskaš i nešto kao dokazuješ, u ovoj temi ne služi ničemu.
Kakve veze sada imaju deripe sa otkupnom cenom maline? Čoveče, prokuvaće mi mozak na ovu vrućinu od tvojih gluposti. Evo da ti kažem, ne mirišem ih uopšte(derepe), ali su ovom slučaju ispali manji deripe jer su samo tražili da se grebu međusobno, za razliku od tzv. malinara koji bi hteli da nas sve grebu u zdrav mozak, za naše pare. Malo li je! Advokati kažeš. Opet mešaš babe i žabe, čoveče, prokuvaće mi mozak od tvojih gluposti, ovo je prosto strašno. Zašto malinari prosto ne prestanu da beru malinu i time ugroze moje pravo da jedem kolače ili sladoled sa malinom? Znaš li zašto, zato što ja nemam to pravo. Ako hoću i imam novca, mogu i da jedem kolače sa malinom, ali kao što rekoh u prethodnom javljanju, u minusu sam pedesetak hiljada dinara i trenutno mi se malina ne jede. Država ništa neće da uradi po tom pitanju da se meni vrati apetit, da bih ja mogao da pojedem kolač sa malinom. Zamisli koliko je pokvarena i bezobrazna ta država. Mamu im hebem pokvarenu, malinari rade u malinjaku od jutra do sutra i država nikako da donese propis o obaveznom otkupu celokupnog roda maline, po ceni od deset evra po kilu. Šta deset, bar sto evra po kilu bi bilo pošteno. Istovremeno je ta pokvarena država i još pokvarenija vlast donela ZKP i Zakon o advokaturi kojim propisuje da ja moram da imam branioca po službenoj dužnosti ako ubijem čoveka, čak i ako ne želim branioca. Mamicu im pokvarenu, znam ja zašto su oni to uradili, briga njih za moja prava, oni samo hoće da nameste poslove advokatima, a za malinare ih baš briga. Zamisli molim te, još su propisali koliko advokat mora da zaradi, pokvarenjaci jedni. Ua!
Sada čitaj pažljivo, slovo po slovo, reč po reč. Pročitaj dobro nekoliko puta, možda ćeš razumeti.

Citat:

ZAKONIK O KRIVIČNOM POSTUPKU

Obavezna odbrana

Član 74

Okrivljeni mora imati branioca:

1) ako je nem, gluv, slep ili nesposoban da se sam uspešno brani - od prvog saslušanja, pa do pravnosnažnog okončanja krivičnog postupka;

2) ako se postupak vodi zbog krivičnog dela za koje je propisana kazna zatvora od osam godina ili teža kazna - od prvog saslušanja, pa do pravnosnažnog okončanja krivičnog postupka;

3) ako je zadržan ili mu je zabranjeno da napušta stan ili je pritvoren - od lišenja slobode, pa do pravnosnažnosti rešenja o ukidanju mere;

4) ako mu se sudi u odsustvu - od donošenja rešenja o suđenju u odsustvu, pa dok suđenje u odsustvu traje;

5) ako se glavni pretres održava u njegovoj odsutnosti zbog nesposobnosti koju je sam prouzrokovao - od donošenja rešenja da se glavni pretres održi u njegovoj odsutnosti, pa do pravnosnažnosti rešenja kojim sud utvrđuje prestanak nesposobnosti za učestvovanje na glavnom pretresu;

6) ako je zbog narušavanja reda udaljen iz sudnice do završetka dokaznog postupka ili završetka glavnog pretresa - od donošenja naredbe o udaljenju, pa do povratka u sudnicu ili do saopštavanja presude;

7) ako se protiv njega vodi postupak za izricanje mere bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja - od podnošenja predloga za izricanje takve mere, pa do donošenja odluke iz člana 526. st. 2. i 3. ovog zakonika ili do pravnosnažnosti rešenja o izricanju mere bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja;

8) od početka pregovora sa javnim tužiocem o zaključenju sporazuma iz člana 313. stav 1, člana 320. stav 1. i člana 327. stav 1. ovog zakonika, pa do donošenja odluke suda o sporazumu;

9) ako se pretres održava u njegovoj odsutnosti (član 449. stav 3.) - od donošenja rešenja da se pretres održi u njegovoj odsutnosti, pa do donošenja odluke suda o žalbi na presudu.


Citat:

ZAKON O ADVOKATURI

Nagrada i naknada troškova

Član 23

Advokat ima pravo na nagradu i naknadu troškova za svoj rad, u skladu sa tarifom, koju donosi Advokatska komora Srbije.

Visina nagrade za rad advokata utvrđuje se u zavisnosti od vrste postupka, preduzete radnje, vrednosti spora ili visine zaprećene kazne.

Visina nagrade za odbrane po službenoj dužnosti, utvrđuje se aktom koji donosi ministar nadležan za poslove pravosuđa.

Advokat je dužan da klijentu izda obračun nagrade i naknade troškova za izvršene radnje i izdatke za troškove.

Obračun o nagradi i naknadi troškova advokata predstavlja verodostojnu ispravu u izvršnom postupku.


Citat:

Ali cemu diskriminacija, zar tvoji ideali ne teze ravnopravnosti svih ljudi?

Citat:

Ja samo ne volim da neko bude neinformisan...


Vidi ovaj, malo sam se umorio, dobro bi mi došlo neko pivce za živce. Znaš li zašto? Nije problem, mogu ja tebi da odgovorim na svaku tvrdnju, na svaku tačku i zarez, nije problem u tome. Problem je što se ti ponašaš toliko infantilno, a sebe i svoje stavove doživljavaš toliko ozbiljno, da to na kraju ne može ni da da bolji rezultat od cele ove papazjanije i smejurije.

Nisi ti problem, nisu ni pare koje će tzv. malinari eventualno uzeti iz budžeta da zadovolje svoje alave guzice. Ni to nije neki problem. Znaš li šta je problem u svemu ovome? Evo, reći ću ti.

Problem je u tome što ste svi vi "malinari", "bivši vlasnici pečenjara", "keramičari", segamega i singiduduk drmr-ovi preuzeli ovu državu, duboko se infiltrirali u sve njene institucije po dubini, zagadili sve pore društva svojom bahatošću i što nezadrživo napredujete ka svom konačnom cilju: slomu države i društva. Kakvo dobro će vam to doneti?
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 19:51 - pre 82 meseci
Komunisti su principijelni.
Ti nemaš nikakve principe.
Verovatno si komunizam "izučavao" čitajući sabrana dela Mire Marković
uz Cecinu muziku.

Ostaje ti još da pročitaš i Slobine memoare.
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 20:09 - pre 82 meseci
Ko ume nek objasni:
Citat:
Ag Marketing Resource Center

Black Raspberries

In 2014, California’s fresh-market black raspberries were valued at $6.5 million ($1.60/pound), and processed black raspberries were valued at $348,000 ($1.74/pound).


Red Raspberries

California’s fresh-market red raspberries were valued at $267 million ($3.26/pound). Processed red raspberries were valued at $37.5 million ($2.60/pound).

Dakle, crne maline su se otkupljivale po ceni od $1.60/pound odnosno $3.30/kg.
Crvene maline su se otkupljivale po ceni od $3.26/pound odnosno $6.55/kg.

Izgleda da su cene osetno veće nego u isto vreme u Srbiji.
Da li su toliko i kvalitetnije?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 21:00 - pre 82 meseci
Nisu osetno vece, u to vreme(2014) je cena u Srbiji bila oko 2 evra, u otkupu, i bar 50% veca u izvozu..

Ali je trziste labilno, kao i rod, pride njihove farmere nije sramota da su pismeniji i da se upuste u preradu i zamrzavanje..
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 22:15 - pre 82 meseci
Neće biti!
Citat:
20. 07. 2014

Vukailović je naveo da hladnjačari, posle poslednjeg sastanka u kabinetu premijera Aleksandra Vučića, u ariljskom kraju malinu plaćaju 157 dinara za sortu vilamet, a 177 dinara za miker, čime nisu zadovoljni.

To je oko $1.5 u odnosu na $6.55 kalifornijskih zaista malo.

Sa slike se vidi da kad donesu na pijacu dobijaju 300 dinara.
I to je daleko ispod kalifornijske otkupne cene.

Malo je cinično pričati o pismenosti seljaka kad se škole po selima zatvaraju,
seljak iscrpljuje niskim vrednovanjem rada.

Kako da kupi hladnjaču ili postrojenja za preradu malina
kad jedva sastavlja kraj s krajem?
Plus treba da plati obuku.
Od čega?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 22:31 - pre 82 meseci
Akontna cena je bila 150 i isla do 240
http://www.rts.rs/page/stories...vesna-konacna-cena-maline.html

Citat:
Proizvođači žele da država bude garant najniže otkupne cene maline, koja ne sme biti ispod jednog evra.


Citat:
Međutim, u užičkom kraju otkup malina počeo je sa akontnom cenom od 150 dinara. U mačvanskom kraju kilogram istog voća otkupljuje se za 200 dinara, a pojedini kupci plaćaju čak 240 dinara.


Mozda su ti neki varali Velikog Vodju, ili pravili predstavu za javnost...

E sad, treba pogledati kvalitet i kolicinu droba, da bi se komentarisala cena..to je valjda jasno..

Ako sastavlja kraj sa krajem, neka ide u skolu, ili neka radi u Maksiju, garantovana plata, 2500 evra godisnje..da se ne muci po suncu..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 22:41 - pre 82 meseci
Citat:
component:
Nešto je ovde neko pogrešno izračunao... Ako jedan malinar ne može da postigne više od 400 kg malina godišnje, a maksimum 3 čoveka može da unajmi (pošto mu se više ne isplati) ispada da godišnji rod jednog domaćinstva oko 1600 kg? 1,6 tona?!? Ako je prosečan rod po hektaru 6 tona, znači da su to stvarno neke bašte?
Pa odakle je Srbija prošle godine izvezla 114505 tona? Ispada da imamo preko 71000 gazdinstava pod malinama koji unajmljuju oko 210 hiljada berača malina?

Zasto mislis da je pogresno izracunato? Sve je to taj red velicine. U srbiji imas jednocifren broj malinjaka cija se velicina meri u hektarima, tako da o njima nema potrebe govoriti, oni statisticki ne postoje. A u pricu o glasanju necu ulaziti - oduvek i svuda na planeti gde se glasa, ljudi glasaju za onog ko ume najubedljivije da obeca da treba da se strpimo jos godinu najvise dve, a posle cemo ziveti kao ljudi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 22:48 - pre 82 meseci
Citat:
Mogu da dam podršku samo i isključivo ljudima koji su ugroženi, izigrani, prevareni, iskorišćeni pod uslovom da se radi o radnicima, zaposlenima. Oni prodaju svoj rad, od toga žive. Oni koji investiraju svoj novac u poljoprivredu ili bilo šta drugo, koji žive od profita, pa makar taj profit

Mene recima ovde zanima da li saosecas sa cigom koji gura bicikl od kontejnera do kontejnera, skuplja stari papir i od toga pokusava da prehrani porodicu? Ili mislis da mu treba ukinuti socijalnu pomoc, on je investirao svoj novac u taj bicikl i sad zivi od profita. Koja je razlika izmedju njega i prosecnog malinara? U kvalitetu zivota nema neke bitne razlike. Objasnio sam zasto, naveo konkretne brojeve i dodatno ilustrovao fotografijama.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.06.2017. u 22:55 - pre 82 meseci
Citat:
Čak i da postoji, za to je nadležan sud, neka idu na sud, pa neka tamo reše svoje probleme. Javnost sa tim nema ništa, osim što bi trebalo da bude dobro i pravovremeno informisana i to je sve.

Pa, vi i za gejeve je u principu nadlezan sud, ako ih neko protivzakonito diskriminise, nek odu do suda, nadju advokata i pokrenu parnicu protiv toga konkretnog ko ih ugrozava. Javnost o tome ne treba da zna. Ali, ako si jednima dozvolio da paradiraju, sa kojim pravom drugima branis?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.07.2017. u 05:53 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:

Ako sastavlja kraj sa krajem, neka ide u skolu, ili neka radi u Maksiju, garantovana plata, 2500 evra godisnje..da se ne muci po suncu..

Ili neka se zaposle kao piloti, cujem da se to dobro placa?

Ko ce da primi poljoprivrednike u maxi? Ako mislis da moze, evo ti poslovne ideje - nadji 100.000 radnih mesta u maksiju, a ja cu da ti dovedem 100.000 dojucerasnjih malinara i svi da potpisu da ti daju 5% od plate sve dok tamo rade, sto znaci milion evra mesecno.
To je isto kao kad bi rekao da neki ciga sto gura papir sakupljen po kontejnerima nece da radi u maksiju jer mu je ovako bolje. Taj ciga i prosecan malinar su ista ekonomska i socijalna kategorija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.07.2017. u 06:22 - pre 82 meseci
I jos jednom da napomenem ako neko nije procitao - ovo ne pricam napamet, nego je firma u kojoj radim tokom poslednje dve godine dovela iz sela u grad 10 bivsih malinara u stalni radni odnos, gde rade najteze fizicke poslove za nesto simbolicno preko minimalca i ne zale se, presrecni su jer na taj nacin zaradjuju nekoliko puta vise nego sto su zaradjivali dok su se bavili malinama.
Ali, problem je sto su potrebe za radnicima ogranicene, to koliko mi mozemo da uposlimo je 0,001% zainteresovanih.

Ne trazim ja od vas da budete solidarni, nego jednostavno nemojte ispadati glupi u svojim izjavama. To sto pominjete maxi je isto kao kad bi rekli da ti i ja ako nismo zadovoljni stanjem u Srbiji uvek mozemo da se zaposlimo kao izvrsni direktori u google-u za $100.000 mesecno :-)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.07.2017. u 06:53 - pre 82 meseci
Iz tih prelepih brdsko planinskih sela, raja masovno dolazi u BGD, sa tim sto je poslednjih 10 godina bukvalno stampedo. Zena koja nam pomaze u kuci, je taj slucaj, radi i na pijaci i po kucama, zaradi 60k+, njena cerka radi za mislim slicne novce u restoranu, ovde u BGD-u.

U selu odakle je, mislim da je ostalo 1-2 coveka, koji su bukvalno ugrozeni na svaki moguci nacin. Novci ne pomazu jer bukvalno nemaju sa kim da popiju kafu, prodavnice nema, kafana ne radi, skolu su zatvorili, mesna kancealrija se otvori jednom mesecno.

Ko hoce da radi, ovi poslovi o kojima pricam se dobijaju relativno brzo.
Znaci jedna porodica ovde zaradi 120k+ mesecno x 12 meseci = 1 440 000 godisnje, sto znam.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.07.2017. u 06:57 - pre 82 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Poenta je ta sto malinari hoce da ih drzava subvencionira od "mog" novca, a pri tom ima mnogo bitnijih i socijalno ugrozenijih koji treba da dobiju taj "moj" novac.




Ovo je klasican spin, sa kojim se ubija solidarnost medju rajom...

Dakle jos jednom - ne treba drzava da daje pare kategorijama koje su prevarene, nego treba da ispravi nepravdu. Ako postoji kartel koji je na nivou drzave odredio cenu, i ako ta cena predstavlja frakciju cene za koju se isti proizvod prodaje u svetu, odnosno pljackaju proizvodjaca, drzava treba da odredi minimalnu cenu otkupa, dok ne bude u stanju da razbije kartel (koji je sama napravila - ali to je sad druga prica)... Ne treba drzava da daje seljaku novac da bi on preziveo, jer seljak prodaje proizvod koji je trazen i dobar...

I sad prosto pitanje, gde je problem ako se odredi minimalna cena odkupa od recimo 200din? Pa hladnjacama ako se ne isplati, nece otkupiti, seljacima koji traze tu cenu, ostace rod koji ce baciti i nikom nista.

Inace ovaj spin se koristi kad god se desi neka nepravda i jedna grupa ljudi izadje na ulice :D
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.07.2017. u 09:02 - pre 82 meseci
Kakvih crnih 100000, koliko smo zakljucili, to je jedna grupica bandita iz okoline Uzica, koji bundzijaju i misle da ce se ponovo provuci, posto su im neke prevarice prosle u cestim izbornim kampanjama. Dobili mrvu medijskog prostora, pa pokusavaju da izvuku licnu korist.

Ostali su isporucili svoje proizvode i ne drame...

Znaci, za tu sacicu bandita ima mesta u Maxiju, ima mesta po trafikama, a mogu i da pleve ambroziju...pa bar neka korist od njih.

Ta sacica bandita svakako nema ni znacajne prihode ni rashode da bi njihova "proizvodnja" bila uticajna na bilo sta..

Ceo zlatiborski okrug ima oko 320000 stanovnika, Uzice oko 60000, sto je cetiri puta manje od Novog Beograda(250k)...kakve se to brojke i stotine hiljada petljaju sa malinarima?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.07.2017. u 09:03 - pre 82 meseci
BTW, postoji akontna cena, finalna se isplacuje nakon realizacije posla, ali to dzudzovanderi precutkuju..kakva crna "garantovana" cena, toga nema nigde na planeti.

Ako misle na garantovanu najnizu cenu, e pa ona je u trgovini "zagarantovana" na celoj planeti i iznosi 0 dinara, 0 evra ili 0 dolara.. nula bilo koje valute..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 519414 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.