Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843538 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 07:50 - pre 116 meseci
Naravno, zakon mora biti u saglasnosti sa Ustavom, a grad donosi podzakonske akte.
(Uzgred, u BG i dalje vazi ona neustavna odredba o prohibiciji).
Ovo sto je sad novo je da komunalac pise kaznu,
a do sad si mogao da se pozivas na to da on ne sme tvoje podatke da da trecem licu, tj. kontroloru.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 08:04 - pre 116 meseci
A šte ste drugo očekivali od militantnih radikala ? Jel ko zaboravio vatrene Vučućeve govore što u skupštini, što na brojnim mitinzima ? Jel treba nekog da podsećam, da kačim ovde YT klipove ?
Mislili ste da se promenio ? Fašizam menja pojavne oblike ali ne i suštinu.

Povećani porezi, povećan državni represivni aparat, poskupele sve usluge koje pruža država, povećane sve kazne - ukupan nivo represije nad narodom u eksponencijalnom rastu.
Za to vreme "klasa nedodirljivih" ekponencijalno uvećava svoje lično bogatsvto.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 08:04 - pre 116 meseci
Citat:
bachi:
...tako da i dalje kontrolori ne mogu da ti traže ličnu kartu.


Kontrolori i bilo ko moze da ti trazi licnu kartu, nema pravo da zahteva....a tvoje je pravo da mu ne das.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 08:11 - pre 116 meseci
Ma dobro, na to sam i mislio.

Čekaj, kako komunalna bagra može da ti piše kaznu, čemu služi onda sudija za prekršaje?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 08:18 - pre 116 meseci
Ova vrsta prekrsaja je protivustavna i lako oboriva na sudu.

Komunalni policajac moze da ti trazi LK, kontrolor NE SME. Ne ne moze - NE SME.

Kontrolor ne moze da pise bilo kakvu prekrsajnu prijavu - nije sluzbeno lice.

Moze sudija za prekrsaje na osnovu izvestaja komunalnog policajca.

Da bi se to provelo sa svih 500 kontrolora mora da bude i 500 komunalaca, a to je vec represivna mera koja ce dati suprotne rezultate, niti je izvodljiva.

Sto se tice napada na kontrolore bice ih sve vise i to je neminovnost.

Naplata prodaje karata je logicna - pocela skolska godina, ljudi se vratili s odmora, pocinju faksovi... isto kao i svake godine.

Jutros na mojoj liniji samo jedan putnik od punog busa je kucalo kartu. Kontrole nije bilo. Isto kao i pre ovih mera kucaju - ili ne kucaju.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 08:30 - pre 116 meseci
Sad citam Sluzbeni list BG.
Jos jedna novina je da studenti imaju pravo na povlascenu voznju do navrsene 26. god, dakle, smanjeno je sa 30.
Podseticu da je ranije, dok je naplata bila u okviru GSP-a, granica od 26 god. vazila za trogodisnje, a granica od 30 god. za cetvorogodisnje studije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 08:47 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:Komunalni policajac moze da ti trazi LK, kontrolor NE SME. Ne ne moze - NE SME.

Kao sto neko rece - sme. Smem i ja. Sme svako. Ali i ti smes da odbijes.

Postoji bitna razlika izmedju trazenja i zahtevanja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 09:08 - pre 116 meseci
Po zakonu SME samo ovlasceno lice.

Legitimisanje. Zabrana zloupotrebe

Član 21

Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.


Kontrolor nema pravo da Vas legitimiše.
Ovo pravo imaju samo pripadnici policije i komunalne policje.

Kontrolor nema pravo da Vas zadržava dok ne dođe komunalni policajac.

Član 27.
Svako ima pravo na ličnu slobodu i bezbednost. Lišenje slobode dopušteno je samo iz razloga i u postupku koji su predvidjeni zakonom.

Pod pružanjem podataka podrazumeva se da mu kažete ili izdiktirate svoje podatke i ovo i dalje ne znači da kontrolor sme da vas legitimiše.

Komunalni policajac ima pravo da Vas legitimiše i njemu ste dužni da pokažete ispravu.

Zakon i Ustav su jasni.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 09:17 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im: Član 21

Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.

Tacno, jasni su :)

Dakle, bilo ko sme da trazi LK, ali si duzan da pokazes jedino sluzbenom licu ovlascenom za legitimisanje.
Dakle, ako ti ja trazim LK, to je moje pravo. Al' ti isto tako imas pravo da kazes "ne dam!" i to je to. Kod sluzbenog lica ovlascenog za legitimisanje nemas to pravo.


Druga stvar, pise "sluzbeno lice ovlascenog za legitimisanje" a ne policajac. Dakle, ako mogu da ovlaste i nekog drugog pa ce smeti i taj.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 09:28 - pre 116 meseci
Govorim o zakonu. Po zakonu ne sme.

A sta on misli da sme to je drugo.

Takodje, komunalac ne sme da da tvoje podatke trecem licu koje nije ovlasceno za legitimisanje.

Najbolji komentar, koji opisuje finansijsko stanje gradjana:

Nemam 73 din. Jogurt+ dve kifle = vožnja u jednom pravcu. E neće da može.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 09:35 - pre 116 meseci
Cek' samo da trknem do Ustavnog suda da tuzim one tete iz biblioteke,
koje su mi trazile licnu kartu, kad sam vadio clansku kartu...

@Shadowed je lepo objasnio, samo jos ostaje da se doda jedna stvar.
Mozes da trazis licnu kartu (iako nisi OSL), ja imam pravo da ti odbijem - a ti onda imas pravo da odbijes proizvod/uslugu koju nudis.
Npr. ako iznajmljujes bicikle pored reke, mozes da trazis licnu kartu kao zalogu da cu vratiti bajs i platiti.
Meni to moze da se ne svidi, pa da to odbijem, al onda nista od bajsa.
Umesto bajsa, mozete slobodno staviti i druge reci, poput kredita, sta vam god padne na pamet.

Meni stvarno ne ulazi u glavu kako neko ovde moze da vidi krsenje zakona, Ustava, Rezolucija SB i cega vec?!
Samo citanje zakona, bez poznavanja sire slike i nacina funkcionisanja sistema, ne moze proizvesti isparavan zakljucak.
Nema potrebe za ovakvim laickim pristupima, pogotovo sto se onda zamagljuje pravi problem.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 09:56 - pre 116 meseci
O svemu tome sto si sad napisao lepo je govorio poverenik i naveo da je sve to protivustavno i protivzakonito - to trazenje LK od svakog ko je umislio da to moze i sme.

Licne informacije ne smeju biti javne i dostupne svima. Ta bibliotekarka sa tvojom LK moze da dodje do broja tvog tekuceg i da te opeljesi. Jednostavno i prosto.

Skoro je bilo to na vestima.

Potrebna je zakonska regulacija i to precizna.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:08 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im: Govorim o zakonu. Po zakonu ne sme.

I ja. Upravo onom koji si citirao. Kako ne kapiras razliku izmedju trazenja i zahtevanja. Ovlasceno lice ima pravo da zahteva (njemu si duzan da pokazes). Svi imaju pravo da traze (ali osim ovlascenom licu nikom nisi duzan da pokazes).

Ja imam pravo da ti trazim 1000 eura. Ali nisi duzan da mi ih das.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:09 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:Ta bibliotekarka sa tvojom LK moze da dodje do broja tvog tekuceg i da te opeljesi. Jednostavno i prosto.


Sad tek vidim ovo. Kako ce te opeljesiti ako ti zna broj tekuceg racuna? Btw, kako ce i doci do tog broja in the first place?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:13 - pre 116 meseci
@ cozmo_im,

Da, cuo sam za takve slucajeve i opasnost svakako postoji.
Ali poenta je da nisi obavezan da das podatke, sem drzavnim organima.
Dakle, ostalima mozes, ali ne moras.
Zato mislim da nije potrebna zakonska regulativa, vec promena iste, a u pravcu njenog preciziranja.

U svakom slucaju, jedna je stvar zastita podataka, a druga izbegavanje placanja prevoza.
Ono sto drzava (grad) sad radi jeste da uglavi neko resenje naplate kazni za svercere.
Svakako da nije bilo odrzivo resenje da mozes da se vozis, a da niko nema pravo da ti naplati kaznu
(kontrolor ne sme da te legitimise, a komunalac ne sme da da tvoje podatke njemu, a ti vozis li se vozis).
Verujem da ce se ici na neko resenje da se to ne nazove kaznom, vec doplatnom kartom (nesto poput parkiranja).

edit: Ulete @Shadowed
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:20 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Kako ce te opeljesiti ako ti zna broj tekuceg racuna?


Bilo je nekih slucajeva zamene identiteta, na osnovu falsifikovanih licnih karata, te podizanja kredita na drugu osobu.
Naravno, ispraviti takav problem u ovoj birokratskoj drzavi je tek posebna prica.
E sad, meni izgleda da je ovo zapravo trazenje rupa u zakonu, da bi se izbegle neke obaveze...
Sto da placam kartu, kad ne moram...?
Onda ide sto da placam kartu, kad ne radi klima?,
pa sto da placam, kad bus kasni? itd...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:23 - pre 116 meseci
Pa, nije tu problem znanje broja racuna nego falsifikovanje dokumenata.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:24 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:

Sad tek vidim ovo. Kako ce te opeljesiti ako ti zna broj tekuceg racuna? Btw, kako ce i doci do tog broja in the first place?


Eno mi ga poznanik lezi u tvorza upravo zbog toga. Nevidjeno jednostavan proces. Samo malo kliker da radi.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:31 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa, nije tu problem znanje broja racuna nego falsifikovanje dokumenata.


Da, ali je falsifikovanje olaksano posedovanjem ispravnog dokumenta.
Evo ti jedan primer, pogledaj ako te ne mrzi.
Ionako odosmo u off...

http://www.b92.net/video/vesti...09&dd=08&nav_id=897464
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u10.09.2014. u 10:40 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:
Po zakonu SME samo ovlasceno lice.

Legitimisanje. Zabrana zloupotrebe

Član 21

Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.


Kontrolor nema pravo da Vas legitimiše.
Ovo pravo imaju samo pripadnici policije i komunalne policje.

Kontrolor nema pravo da Vas zadržava dok ne dođe komunalni policajac.

Član 27.
Svako ima pravo na ličnu slobodu i bezbednost. Lišenje slobode dopušteno je samo iz razloga i u postupku koji su predvidjeni zakonom.

Pod pružanjem podataka podrazumeva se da mu kažete ili izdiktirate svoje podatke i ovo i dalje ne znači da kontrolor sme da vas legitimiše.

Komunalni policajac ima pravo da Vas legitimiše i njemu ste dužni da pokažete ispravu.

Zakon i Ustav su jasni.


Tacno je da su zakon i Ustav jasni, ali ne na nacin koji ti misis. Nigde u ovome sto si napisao ne stoji da kontrolor (ili bilo ko drugi) ne sme da ti trazi licnu kartu na uvid.

Naravno da smeju, bila bi potpuna smejurija da ljudi ne smeju da traze identifikaciona dokumenta. Zamisli banana situaciju gde ti odes u banku da otvoris racunu i ljudi na salteru "ne smeju" da ti traze licnu kartu. Ili da odes do poste da pokupis preporucenu posiljku za koju je potrebno da se potvrdi identitet i radnik poste "ne sme" da ti trazi dokumenta.

To bi bio potpuni cirkus.

Kao sto ti ljudi rekose, traziti nije isto sto i zahtevati. Svako moze da ti trazi da mu pokazes licnu kartu, ali ti to mozes da odbijes bilo kome bez zakonski propisanih posledica, osim policiji, posto policija ima zakonska ovlascenja da utvrdi identitet, u odredjenim slucajevima protiv tvoje volje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843538 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.